Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

IQ Tiqe

Mám rád politickou nekorektnost a necenzurované dialogy. Tahle konverzačka mi zkraje až tak úplně nesdla, ale měla vzestupnou tendenci, skvělé herecké výkony, dialogy, takže jsem se za chvíli srovnal a nakonec dám s přimhouřeným okem 4*. Asi to není snímek pro každou příležitost, je třeba na něj mít správnou náladu. # [viděno: minitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 0 | humor 3 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

polanski už v minulosti viackrát oskázal, že s limitovaným počtom postáv na obmedzenom priestore jedného bytu dokáže vytvoriť skutočnú drámu. tentokrát siahol po úspešnej a veľmi dobre napísanej divadelnej hre. súhlasím s názorom, že asi najväčšou "nevýhodou" filmu sú príliš známe tváre, no nesúhlasím s tým, že sa nejedná o film, ale len o odsnímanú divadelnú hru. je to síce celé postavené na dialógoch (to je však drvivá väčšina hollywoodskej produkcie), no zároveň je to filmové v zmysle budovania mizanscény, práce s priestorom a hlavne v používaní strihu a záberovania v snahe prehĺbiť (a nielen ilustrovať) dialogmi naznačené vzťahy a zmeny v rámci ich vývoja. jediná výhrada, ktorá uberá jednu hviezdičku z plného hodnotenia, je podľa mňa mierne rozpačitý záver, ktorý je síce teoreticky jasný, no praktická realizácia nevyšla na 100% ()

Kudly4

Jediným plusem na celém filmu je Christoph Waltz. Jinak je to nudná koverzačka, která sice pomalu graduje, ale v mých očích, celkem nesmyslně. Slabší trojka. ()

Anderton

Na konverzačkách uväznených v jednom byte mi lezie na nervy, že si starí známi (väčšinou páry) začnú rozprávať veci, o ktorých sa nikdy predtým nerozprávali a otvárajú dvere skríň plné kostlivcov. Inými slovami sa poznajú dlhé roky, ale zrovna v jeden večer, alebo cez obed, si konečne všetko povedia. Postavy v Carnage sa nepoznajú, oni sa postupne spoznávajú, takže mi ich hádky pripadali uveriteľnejšie. Ľubovolný New Yorkský byt je vždy pre podobné situácie ako stvorený a s takýmto lahôdkovým obsadením Polanskemu odpustíte aj jediný vážnejší problém, totiž predvídateľnosť. Lenže je tu zopár motívov a udalostí, ktoré majú zmysel a sú často aj prekvapivé, čo je naopak príjemné zistenie. Čakal som totiž iba štandartné stupňovanie žlči v krvi. ()

Frajer42

Parta super lidiček se snaží velmi přátelsky a maximálně civilizovaně vyřešit spor jejich dětí. Jak už to tak ve filmech i v životě bývá, tak každý z nich má úplně jiný pohled na svět a nějak se nedovedou na mravních principech shodnout. Zprvu přátelská konverzace plná přetvářky se postupně přetváří k upřímnému masakru. Za sebe musím říct, že mě ta první část, kdy jsou všichni naoko hrozní kamarádi a ve vzduchu se vznáší jen nepatrné náznaky napětí, příliš nebavila. S postupem času ovšem atmosféra houstne, pod tlakem situace vyplývají na povrch pravé povahy lidí a já si začal konečně přicházet na své. Od okamžiku, kdy se na scéně objeví 18 letá whiskey je to opravdová lahůdka. Všichni 4 hrdinové byli bezvadní a o nich to celé mělo být především. Asi hlavně proto, že jsem nedávno viděl nesrovnatelně lepší snímek podobného ražení, tak to budou "jenom" takové pěknější 3*. ()

Dzeyna

Zábava!! Jinak nejde popsat to, co jsem zažívala při sledování tohoto snímku. Vážně skvělé. Opravdu jsem se bavila, doslova jsem se smála, je fakt, že takhle to chodí všude v manželství, ale když to vidíte u druhých a zde v podání tak skvělých herců, tak je to i vtipné. Kate Winslet a Christoph Waltz jsou excelentí herci!! Jodie Foster a John C. Reilly tomu dodali šmrnc usedlejších jedinců. Je zajímavé, že se celý děj odehrává v bytě a na chodbě. Myslím, že shlédnutí toho filmu si s radostí zopakuji, jen škoda, že je tak krátký. ()

boshke

Už jsem se bál, že mi ten volňásek do Ládví buď propadne, nebo že ho upotřebím na nějaký nesmysl typu Alvin a Chipmunkové 3 nebo Happy Feet 2, které tehdy akorát běžely. Naštěstí do kin přišel (či z nebe sestoupil?) Bůh masakru, na kterého jsem se alespoň týden dopředu těšil, zejména díky skvělému traileru. A nezklamal. Délka tak akorát, námět skvělý, obsazení (snad) ani nemohlo být lepší. Pravda, Cowanovi se vraceli poněkud uměle a ke konci už to trochu vázlo, ale já se opravdu skvěle bavil. Jestli to už někde visí, v nějaké rozumné kvalitě, tak si to obstarám a kouknu se na to znovu. Dodatek - druhá a třetí projekce vše výše zmíněné jen potvrdily... 100% ()

teutates

Polanski co by pedofilní deviant poukazuje na výchovu děcek „masakrálni“ rozpravou pomoci maloměstské návštěvy dvou intelektuálních páru, díky Waltzovi nadprůměr, ať si říká kdo chce co chce. 6/10 ()

swamp

Šílená konverzační záležitost, u které je zřejmé, že je adaptací divadelní hry a je mi jasné, že není pro každého. Já se ohromně bavil - dal bych jim Oscara - všem čtyřem. :) ()

DwayneJohnson

Dejte kvalitnímu režisérovi čtyři výborné herce (kde hlavně John mile překvapil), dobrý scénář a je zaděláno na výživné konverzační drama. Ze začátku naprosto nevinná návštěva, které předchází klukovská potyčka jejich chlapců se postupem času začíná měnit na skoro boj o holý život. A stačí jeden "výborný" ovocný nákyp, teplá cola, poté láhev alkoholu a emoce a charaktery všech postav začínají nezadržitelně vyplouvat na povrch, hlavně na konci, kde dominují obě slavné herečky. Příjemné osvěžení, jen tu colu doporučuji podávat příště chlazenou :-) ()

Ratemus

Lépe zahrát to snad už ani nešlo, vše je přirozené a věříte tomu, lepší herce jsem si ani nemohl přát, naprosto autentická přirozená záležitost. Výborně zpracované, jde vidět, že méně někdy znamená více, opravdu povedené dílko. ()

Slarque

Kecy, kecy, kecy. Lidé, kteří od začátku cítí vzájemné antipatie, spolu nesmyslně zůstávají v jednom bytě. Pak se konečně opijí a začnou se vybarvovat. Nakonec mi z toho přišla nejzábavnější ta ukázková šavle v podání Kate Winslet. Pokud jsou lidé líní chodit do divadla, nebylo by lepší pořídit záznam představení? Pořád mi připadá, že Roman Polanski tentokrát žádnou přidanou hodnotu nepředvedl. ()

Arsenal83

Excelentné dielo. Divadelnú hru som teda nevidel, ale sfilmovaná podoba nemala chybu. Brilantný scenár priniesol diálógovú smršť, pri ktorej sa zaskveli všetci herci. Chris Waltz proste hral to, čo vždy a potvrdil, že je to pán herec. Zo ženskej dvojice sa mi viac páčila jedovatá a hysterická Jodie Foster, ale v druhej polovici filmu nezaostala ani Kate Winslet. Spočiatku nenápadný John Reilly sa takisto v druhej časti predviedol. Diela dialógového typu veľmi nemusím, ako napr. Linklaterove Pred súmrakom a Pred polnocou, ale toto bola iná šálka kávy. Vynikajúco som sa bavil a samotná hra nám perfektne ukázala, ako ďaleko majú dospelí od malých detí. ()

Willy Kufalt

Lidé jsou hyeny, co se umí snadno pohádat a začít urážet kvůli naprostým pitomostem, vzkazuje nám Polanski. Bohužel je to někdy pravda. A bohužel tohle poselství začne být divákovi jasné poměrně brzy a nic dalšího ten film v obsahové a myšlenkové rovině po celou dobu už nenabídne, než ukázku takových nekonečných hádek, urážek, řešení různých pitomostí a stále nekončící jedné nečekaně prodloužené návštěvy, takže i těch 75 minut se zdá být natažených. Samotný námět, pokud jde o řešení incidentu spolužáků mezi jejich rodiči, mě dost zajal, forma studiové inscenace může být k dobru a Jodie Foster s Kate Winslet se předvedly jako skvělé herečky, ale po skončení mám pocit, že celé dění trochu vyšumělo do prázdna a jako komedie to na mě příliš nefungovalo. Konverzační filmy se sešlostí postav byly v předchozí dekádě dost v módě, ale s výjimkou kuriózní zvracící scény (bez které bych se v tak naturalistickém ztvárnění klidně obešel) mě nenapadá nic, čím by Bůh masakru pro mě vyčníval, ani proč bych ho mohl chtít vidět znovu a přiřadím si ho za sebe k těm slabším Polanského snímkům. [65%] ()

Bachy

Vážení přátelé, není to ono. Těšil jsem se. Nápad vypadal lákavě, jenže Polanski už prostě asi stárne. Nedá se nic dělat. Ne, že by šlo o špatný film, ale tak nějak jsem netušil, kde se pořádně zahryznout. Vše působilo trochu nedotaženě. Všichni chválí herce a režii. Jenže podle mě tam je chyba. Chápu, že přehrávání bylo záměrné, ale na mě působilo jen a jen rušivě. A to mám Fosterovou opravdu moc rád. A ještě více mám rád konverzačky, jenže Bůh masakru ve mě žádý hlubší dojem nezanechá a ještě večer po příjezdu z kina jsem chtěl zážitek přebít. Nechci jen kritizovat, tento snímek rozhodně není špatný. Jenže - nepovedlo se, co se povést mohlo. A Christoph Waltz je sice momentálně v kurzu, ale mně prostě silně nesedí. A zde se to rozhodně nezměnilo. Vlastně...se to zhoršilo. ()

Happens

Uměl bych si toto představit lépe na prknech, co znamenají svět. Brilantní pinkaná dvou dialogů s předáváním energií vzteku, kde se dřív nebo později odhaluje schopnost zvládat krizové situace (rozuměj pravý charakter). ()

dopitak

V takto exkluzivní herecké sestavě a podle osvědčeného scénáře nemohl minout nikdo, natož po domácím vězení odpočinutý Roman Polanski. Výborná konverzačka s velmi milou stopáží. ()

iamek

Slušný konverzační snímek, kde si Polanski vystačil s jedním bytem a čtveřicí parádních herců. Nejvíce se mi líbila role Christopha Waltze. Jeho hlášky byly vtipné a úderné. V poslední době mě překvapuje John C. Reilly. Vždycky jsem ho měl za mizerného komika, ale v poslední době se objevuje v řadě kvalitních filmů a i v Carnage předvedl solidní výkon. Ženská dvojice Winslet - Foster taky paráda. Hlavně scéna, kdy Kate nebylo dobře, byla skvělá. Je neuvěřitelné, jak z banálního příběhu jde natočit vtipný a milý film. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)