Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

bouncer

Skvělý McCounaughey, zbytek tak trochu divný a neurčitý, záplatka film neutáhne a zvláštnost postav zase neosloví každého. ()

Terva

CITÁT - Zabiják Joe je profesionál............ Úvodní scéna mi celkem lezla na nerva. Ukřičená, uječená a málem mě odradila od dalšího sledování. Naštěstí hned poté následuje scéna, která nutkání to vypnout překonala. CITÁT - Tak mluv tiše......... Ale i tak je to celkem strašnej scénář, dialogy jak u tupounů a stále někdo křičí nebo mluví až moc hlasitě. Je to sprostý a nahý ženský někdy vypadaj hnusně až odporně. CITÁT - Vypadáš jako nějaká podělaná filmová hvězda........... ()

Pink.Panther

Tenhle ten pulp už dávno někdo použil a spláchnul. Jenže pak si William Friedkin z nějakého těžko pochopitelného důvodu vyhrnul rukáv až k ramení a natáhnul ruku hodně hluboko.... Produkce: Voltage Pictures ()

ambron

Killer Joe je síce plný násilia, ale pre mňa je to predovšetkým film veľmi odvážny, nakoľko je v ňom realisticky a surovo zobrazené násilie na ženách ( napr. scéna s kuracím stehienkom). Zobrazenie spletitých osudov postáv je zvládnuté bravúrne, vyzdvihujem výkon McConaughey v roli zabijaka, ktorý ho zahral s chladnou presnosťou. Mám rád neo - noirové snímky a tento stojí za pozretie. ()

Skrk

Bizarnost neočekávaných zvratů a jednoho z nejúchylnějších konců, které jsem kdy viděl. Matthew McConaughey, tehdejší herec komedií, v poslední době hraje jako o život (The Paperboy) a já mu tuto psychopatickou roli, se kterou si ukradl celý film pro sebe, plně věřil. Film, který má koule. ()

Marsik

Po pravdě nevím, co si o tomto filmu mám pořádně myslet. Byl to dech-beroucí thriller s excelujícím Matthewem, anebo to byla ujetá nechutná magořina s ještě ujetějším McConaugheyem, který souloží s 12-ti letou holkou? Jsem fakt na pochybách, ale spíše se přikláním k druhé variantě. Protože scény jako "kouření kuřete z KFC" nebo rozsekaná hlava Emila Hirsche plechovkou to jenom dokazují. Musí se ale nechat, že Killer Joe prostě diváka vtáhl a já osobně jsem byl zvědavý, co se z toho nakonec vyklube. Při titulcích jsem se ale spíše smál a říkal si, co to proboha bylo za film :) 66% ()

ledzepfan

Precizně natočený film plný postižených, švihlých a dementních charakterů, který dokáže vytřískat napětí klidně i jen z rozhovoru dvou postav u kuchyňského stolu. Možná jen pocit, že je to celé natočené až moc na jistotu a fakt, že je to vlastně příběh o jedné velké difunkci(což u většiny diváků vede k nulovému zájmu o osud postav a minimálnímu emočnímu dopadu), mě vede k tomu, že tady těch 5hvězd dát nemůžu. Každopádně slušný nářez. ()

SaNcHeZ_cz

Matthew McConaughey přesvědčuje, že už není jen ten hezounek co přitáhne dámy. Jeho Killer Joe je jedním z největších psychopatů za poslední roky na plátnech kin. Bohužel kromě něj a velmi slušné atmosféry nemá Friedkin svým novým počinem co nabídnout. Zbytek, ať už se jedná o sebeznámější tváře, působí jen jako silně průměrná omáčka k hlavnímu chodu, kterým je Joe. Bohužel. [60%] ()

MartinezZ odpad!

Nedokoukáno. Přes 3/4 jsem se dostal jen díky posuvu vpřed, to nešlo. Tohle je typ filmu, u kterého nabývám přesvědčení, že případný konec světa by měl velmi hluboký smysl. ()

Alqarin

Úchylnost s parádníma postavičkama, která je místy vážně.... hodně... ehm... no... úchylná? Jako bizár ale slušná smažba a McConaughey ve VELMI těsném závěsu s Haden Chucrchem a k zbláznění roztomilou Juno Temple to prostě šéfli jako prase. ()

O.Peta

Strašně rozporuplný pocity mám z celého filmu, ale každopádně jsou vesměs pozitivní. Nevím, jestli to brát s plnou vážností, nebo se válet smíchy. Tak je to asi správně, vyvážená kombinace obojího. Matthew je geniální, při jeho výstupech jsem vždy strnule civěl do obrazovky. Docela mám chuť kouknout někdy znovu. :)) 85% ()

Makky

Sled podivných a pofidérnych udalostí nútene vrcholiacich práve v TEN záver, ktorý je výstavnou skrinkou tohto filmu. Lenže taký mal byť celý film! Tá krásne úchylná a perverzná záverečná majstrovská polhoďka však všetko zachraňuje. Treba vyzdvihnúť aj herecké obsadenie, hlavne kovbojský slizoun Matt je na jednotku. ()

SarumanKo

Kým je ten film len sledom udalostí pospájaných slabým príbehom a debilnými buranskými charaktermi, sa na to ešte celkom dá pozerať. Ťahá to hlavne McConaugheyho neskutočne charizmatický antihrdina, ktorý vnáša do tých nevtipných sedliackych kruhov aspoň trochu zábavy. Ale ako sa to prehuplo do zvrhlého, nechutného a nezmyselného teroru, ktorý totálne zaklincoval scenáristicky bezradný záver, stratil som k tomu aj posledné sympatie. Friedkin má na staré kolená ešte zapotreby točiť takéto hovadiny? (4/10) ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení