Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

sssssycak

Rodinná komedie podobného rázu jako letošní Ošetřovatel. V přímém porovnání s Kevinem Jamesem si však vede Jim Carrey o něco lépe a stejně tak celý film v celkovém porovnání vyhází asi o třídu výše. Typická rodinná komedie, jak to všechno skončí a co bude podstatou děje (náprava špatného otce a manžela) musel vědět každý již od traileru, a pokud takové filmy nemusí, vůbec nechápu, proč se na to díval. Jestli z masochismu, tak budiž... ()

kajas

Při sledování tohoto filmu se možná stejně jako já přistihnete při tom, že se přiblble usmíváte, protože se vám tahle carreyovka docela trefila do noty. Jim se ve svém pitvoření celkem mírní a předvádí sympatický výkon, tučňáci ztvárňují roztomilost nejvyšší úrovně. Vtipné, hezkounké, hodnotím silnými 3*. ()

GILLWANDER

Veľmi okatá záležitosť, ktorá zo začiatku vyzerá nádejne no postupom času stratí dych. Od polovice to šlo poriadne z kopca, ledva to film dokázal dotiahnuť do solidného konca. Jim Carrey to ako tak svojou charizmou dokázal na moment ustrážiť, ale ani to nestačilo na to, aby sa napokon s filmu vykľulo fiasko. Nepomôžem si, ale je to tak. Nemusím filmy o zvieratách, ktorým sa páči a nepáči niekde. Je mi z takýchto filmov zle. U Pána Poppera som sa miestami z chuti zasmial, ale to nič na tom aj tak nemení, že je tento film poriadna blbosť. 40% ()

Linda.csfd

Pěkný oddechový rodinný film. Jim Carrey prostě umí. Motiv filmu je naprosto klasický - otec kariérista se nezajímá o své děti a ženu tak, jak by měl. Žena si mezitím pořídí náhradníka a nakonec přichází japonec... totiž happyend. Výborně jsem se pobavila a nejlepší hláška z celého filmu, kterou používám dnes i já: "No time for pain." ()

SonG

Slušná rodinná komedie, která je ovšem tak nelogická, že dospělí budou muset v kině totálně vypnout.. Děti se ovšem pobaví. ()

Fíla

Jim Carrey ve formě. Desetkrát lepší film, než nějaké Hunger games! Baví mě to, a řídit se hodnocení filmů je skoro až nesmysl. Ano jsem rád že jsem Hg snížil hodnocení právě já na 69%! Škoda, že tady je to lehce nad šedesátkou. 7/10 ()

berusche

Jim sice ztratil trochu na své rozverné image věkem, stejně tak vtipné ksichty se leckdy míjí účinkem, ale kdo by doma nechtěl mít tučňáky, že jo? Já teda jo, takže za tuhle milou nevtíravou podívanou si to zaslouží trochu vyzdvihnout. ()

M.i.k.e

neškodná rodinná blbinka,která malé zabaví a ti starší jí přežijí bez větší psychické újmy.Ačkoliv i tentokrát tvůrci používají řadu klišé s velkým důrazem na rodinné hodnoty a film jede podle předem jasné linky je to podáno snesitelnou a nenásilnou formou.Jednoho dne z toho bude fajn "megakino" na nově...60% ()

Gee.Rocks

Po filmech, které mě na Vánoce zaplavily, byl příběh pana Poppera nádherným zpestřením. Myslím, že Jim Carrey tu neměl dostatek prostoru pro svůj tradiční herecký styl. Šílené obličeje, postoje.... ale bylo velmi obohacujicí vidět Jima Carreyho zase v trochu jiné herecké poloze. ()

Joe321

Nikdy bych nečekal, že mě nějaký Carrey bude takhle nudit. Jedna hloupá postava vedle druhý, nesmyslné scény a posun příběhu. Od rodinného filmu nečekám zázraky, ale prostě jen nenáročnou pohodu. Tohle je trápení. Dítě se zabaví na tučňácích, ale dospělí mají smůlu. ()

zdenotvor

Priemerná rodinná komédia ktorá ma ale chytila za srdce,tučniaci boli neskutočne zlatí a film kde hra Jim Carrey nemôže nikdy nudiť. To moralizovanie ma troška štvalo ale bavil som sa dobre a o to predsa v komédii ide takže v podstate som spokojný ()

Aljak

Typická šablóna rodinných filmov so zvieracím motívom. Ale aspoň tučniaky nie sú až tak opozerané ako kadejaké psy a podobná háveď, takže aspoň z tohto pohľadu to bolo originálne. Plus, samozrejme Jim Carrey v hlavnej úlohe tomu tiež dodal aspoň kúsok kvality, hoci musím uznať, že na takéto infantilné role už je asi aj trochu pristarý (obzvlášť keď už viacero krát predviedol svoj talent aj v dramatickejšom podaní). A potešilo aj obsadenie Madeline Carroll, pri ktorej ma vždy ihneď napadne nezabudnuteľný film Flipped. Ale inak film dosť priemerný, no deťom by sa určite páčil (no škoda, že už nie som decko). ()

Martin741

Slusna oddychovka s Dzimom Kerym ako hlavnym tahunom a da sa obcas aj zasmiat. Vysoko hodnotim fakt, ze US styl humoru sa opat po dlhom case priblizil Europe, takze film v pohode zvladne aj europsky divak. Angela Lansburry /Vladni Prohlaseni, Plynove Lampy, Dlouhe Horke Leto/este aj vo vysokom veku tuna hrala. 60 % ()

O´Neill

Perfektní rodinná komedie do nepohody. Spousta vtipu, dobře zvolena stopáž (leč v takto skvělém snímku bych uvítal i o něco déle), úžasný Jim Carrey a roztomilí tučňáci. Já jsem se neskutečně bavil a užívalsi, za mě tedy okamžitě plný počet. ()

Jino

Pan Popper a jeho tučňáci výrazně nezklamou, což je na jednu stránku rozhodně dobře, ale oproti tomu však vůbec nenadchnou. Celá komedie se pohybuje na tenkém ledě okolo průměrné podívané, kde zábavné momenty střídají ty nudné. Děj a zápletka okolo Carreyho postavy, jeho práce a rodiny jsou bohužel předvídatelné snadněji než počasí, a tak nezbývá než spoléhat na tu vtipnou partu černobílých opeřenců a Carreyho občasné hlášky... Jinak mě potěšilo setkání s Lanburyovou (tu jsem neviděl ani nepamatuji). S ohledem na to, že jde o rodinnou komedii však musím říct, že splňuje požadavky tohoto žánru dostatečně a patrně uspěje daleko víc u dětí než u těch starších. 55% ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)