Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

D.Moore

Dětské, ano, ale to naštěstí v tomto případě neznamená nezábavné. Pan Popper a jeho tučňáci jsou totiž vcelku sympatická banda, která pobavila i mě, a to je u současné komedie se zvířaty co říct. Jim Carrey se tentokrát krotil, což je dobře, protože o to víc jsem si každý gag v jeho podání vychutnal (třeba při scénce s mobilem v mixéru jsem smíchy zařval, parádní nápad je i silueta tučňáka proplouvajícího za dveřmi do koupelny atd.). Tučňáci, ač digitální, se také povedli, jejich putování městem (v doprovodu či bez) má nápady, a nebýt několika zbytečných "fórů" s jejich, hmm, vyměšováním, neměl bych jedinou výhradu. Kdo se mi ovšem líbil stejně jako oni, vlastně dost možná ještě víc, byla Ophelia Lovibond v roztomilé roli Popperovy sekretářky, jež ve větách říká tolik slov začínajících na písmeno "P", kolik jí slovník dovolí (a s tímhle fórem si dobře poradily i naše titulky, nutno uznat). ()

freddy

Napadlo by vás, že byste někdy mohli zdědit živého tučňáka? Pana Poppera by to asi nikdy nenapadlo, jenže to by jeho otec nesměl být poněkud výstřední. A když mu pak díky nedorozumění přijde poštou krabice s dalšími pěti tučňáky, tak už je situace hodně kritická. Chovat šest tučňáků v městském bytě není jen tak, a tak si pan Popper užije hodně radostí i starostí. Jim Carrey jako tučňáčí táta je v tomto filmu prostě úžasný, ale není to on, kdo v tomhle filmu hraje hlavní roli, tučňáci ho totiž dokonale zastiňují a jsou to právě oni, díky komu je tato komedie zábavná, roztomilá a dojemná. Když se tučňácí rodinka vydává za panem Popperem po jeho stopě, když s ním hrají fotbal, když nacvičují tanenčí kreace, když si stavějí hnízda a očekávají vyklubání přírůstků, to všechno jsou nezapomenutelné scénky, které mě dokázaly zaujmout a vtáhnout do děje. A přiznávám, že mi ukáplo i pár slz, a to jak ze smutku, tak i z radosti. Zkrátka u filmů se zvířátky jsem dost citlivý a dokáže mě dojmout sebevětší pitomost, což je má docela velká slabina. Celkově film vnímám jako nadmíru vydařený a rozhodně nezapomenutelný. Uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

MMR

Dostalo se ke mně to, co jsem čekal. Tedy vtipný film s Jimem Careym, film s dobrým koncem, s předvídatelnou zápletkou. Ale já se výborně bavil. A ti tučňáci byli úžasní, ti neměli chybu :-) ()

Spooner

Jim Carrey už asi opravdu nemá do čeho šáhnout, když musí brát i takovéhle infantilní a naprosto sterilní filmy pro nejmenší. Zápletku s hnusně digitálníma tučňákama bych ještě snesl, ale to, že se z nich Watersovi podařilo vytěžit tak málo humorných situací už je horší. Je vidět, že Protivných sprostých holek a spol. vzal u něj čas. Ten už se hlavně začíná projevovat i na Carreyem a už mu držka prostě nepruží tolik jako dřív, což je průser, když se o to pořád zoufale snaží. Jenom doufám, že se Carrey ještě vzchopí a v podobných filmech, kde bych očekával spíše Kevina Jamese, už ho neuvdím. ()

gogo76

Raz za čas je fajn, ak vznikne tento typ rodinných filmov. Mám menšie deti a je super ak sa sem tam zídeme všetci pokope a pozrieme niečo „ľahšie“. Detský smiech, ale ozval sa aj môj, mi dodáva dobrý pocit a celkovo cítim radosť z toho, že deti majú radosť. To potom ľahko prehliadnem hluché a klišovité miesta v príbehu a snažím sa vidieť skôr to dobré. Tučniaci sú skvelí, zábava to bola a asi najviac sa deti pobavili pri scéne na oslave, kde sa tučniaci šmýkajú dolu poschodiami ako na tobogáne. Objektívne možno skôr za tri, ale rodina sa dobre bavila, ja tiež, preto moje štyri berte ako rodinný priemer. Ono to vlastne v rámci žánru rodinný film – komédia, vlastne splnilo účel. Takže prečo nie? 80%. ()

Xmilden

Bohužel se nám Jim objevuje čím dál méně a navíc věk zastavit nejde. Takže tento skoro padesátník, se začíná více zaměřovat na rodinné komedie tak nějak logicky. Z hlediska jeho filmografie bych Tučňáky viděl jako trošku průšvih a jednu z nejslabších komedií. Smát se není čemu, teda pokud nejste zrovna milovník toho když si tučňák foukne. Morálních ponaučení obsaženo jest hned několik. Vše skončí tak jak má, doporučuju koukat na film hlavně o vánocích. 50% ()

sepp

Tentokrat si nebudu brat servitky. Ac tucnaky jako takovy miluju, tohle je neuveritelna sracka. Nejvetsim zklamanim ale je vykon Jima Carreyho, uz to neni co to byvalo proste. Jedna hvezda za tucnaky, ac animovany.. ()

Jamal

Nebylo to tak hrozné jak jsem si původně myslel, ale také mě to nijakým způsobem neuchvátilo, ale zasmál jsem se a tak si myslím, že to splnilo účel. Jim Carrey je prostě Jim Carrey. ()

juta

Správně ulítlá rodinná komedie, která vybočuje z řady tím správným směrem. Carrey se mi tady opět líbil. ()

nunka

I napriek nedeľnému poobedňajšiemu načasovaniu na mňa grimasky pána Poppera a osudy jeho milých kamarátov nejako extra nezafungovali. Nápad bol fajn, tučniaky sú fakt rozkošné stvorenia, ale v kombinácii s príbehom, na ktorý sa nanášalo čoraz viac klišé, čo v závere vyústilo do grandiózneho happyend american klišé finále, Carrey a banda jeho kamošov na pobavenie nestačila. ()

Shakers

Nie je to zlé, film splňá presne to čo mám v žánri - rodinnú zábavu. Jim Carrey opäť skvelý ako vždy, len tých jeho bláznivých vtipov mohlo byť viac. Čo sa týka príbehu, tak to zrovna silná stránka filmu nie je, ale o to tu ani nešlo. Hlavnú úlohu tu hraje Jim a jeho parta veselých tučniakov. Ak mám povedať pravdu čakal som že sa zasmejem trošku viac, ale pobavil som sa aj tak. Fajn zábava aj pre dospelých, no deti poteší o trochu viac. 65% - 3* ()

Pepinec

Občas se okolo jedné návštěvy kina nachomýtne tolik pro vás významných okamžiků, že výsledné hodnocení filmu pak nemůže být zcela objektivní. Vidíte, to je přesně tento případ. Pravdou však i přesto zůstává, že jsem se bavil a že Jim Carrey mi byl snad poprvé ve své roli sympatický. A tak i u této rodinné komedie více než na čemkoli jiném záleží na tom, s kým a v jaké náladě vás zastihne. ()

JohnnyD

Pre mňa osobné prekvapenie roka. To, čo vyzeralo na neznesiteľnú rodinnú brečku pre najmenších, skončilo ako skvelá zábava so stále bombovým Jimom Carreym. Digitálni tučniaci síce trochu lezú na nervy (mohli častejšie používať živých), no film je veľmi vtipný, občas zahreje pri srdiečku, casting je skvelý (Ophelia Lovibond!) a koniec koncov jedna z najlepších rodinných carreyoviek. ()

playboxguest

Na to jak nemám ráda filmy, v nichž větší než malou roli absolvují zvířata a děti, jsem se bavila poměrně slušně. Ani trapně mi moc nebylo a to už je u takovéto rodiné komedie napováženou. Carrey není (překvapivě) protivný, tučňáci jsou (kupodivu) zábavní a Carla Cugino je sexy (jak jen Elektra Luxx může být). Příjemně trávený večer. ()

Ketri

Od jisté doby mě jistá dvojice nahání hrůzu: Jim Carrey a jakékoliv zvíře. Nicméně zvědavost a synovy narozeniny rozhodly a šlo se do kina. A tam se to stalo. Věkem patrně mimické svaly Jima Carryho ochably nebo je Jim dostává pod kontrolu botoxem, ale to je vlastně jedno. Důležité bylo, že Jimiho výkon byl skvělý - pravda, tučňáci byli lepší, ale to jsem brala jako samozřejmost. Dějově typická linka, jak zlý, chamtivý a bezcitný kapitalista k citům, rozumu, rodině a kapitálu přišel, ale ve výsledku je to "loztomilá" letní, i když zimní oddychovka. ()

Pilda17

Příjemná rodinná komedie na odpoledne. I když Mr. Popper's Penguins nesrší originalitou, tak své klady má. Samozřejmě ten největší je Jim Carrey, který mě svou mimikou dokáže rozesmát snad v každém filmu. Jeho styl je do komedií jak dělaný. Do toho okouzlující tučňáci, kteří také měli něco do sebe... 7/10 = 75% ()

mchnk

Smíchej Ace Venturu s Fletcherem Reedem a vznikne pan Popper. Jim Carrey si to každopádně i po letech dává jak za mlada. Film má lehce přitroublí, ovšem chvílemi kvalitní humor, i slovní, jak bývá u filmů s Jimem zvykem. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)