Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

LuckyCZ

Příjemný filmek na nedělní večer. Je to taková nenáročná oddychovka, ale milá a celkem zábavná. Doporučuji si k filmu uvařit čaj a přikrýt se dekou :) ()

glases

V podstate na rodinných filmoch so zvieratami sa ani veľmi nedá čo pokaziť,skôr záleží na režisérovi ako to pojme.Obsadiť Carreyho do hlavnej úlohy bola stávka viac-menej na istotu ,aj ked podľa mňa zahral aj lepšie roly.Takže pozrieť si tento film s deťmi môže byť ako dobrá voľba na skrátenie času,ale čakať dej ,prípadne kopu humorných scén od ktorých by sme sa váľali smiechom po zemi je zbytočné. ()

Pekram

Jedná se dle mého názoru o klasickou americkou rodinnou komedii. Film je očividně spíše pro děti a proto mu lze odpustit některé neduhy. Tím myslím třeba naprosto nerealistické chování tučňáků, pokud ještě přehlédnu jejich počítačové zpracování. To je do očí bijící, kdyz se je někdo snaží zvednout a je vidět že nic nedrží :). Nicméně se to dá přežít. Co se týká děje, tak je to něco na způsob staršího snímku Lhář, lhář. Výkon Jima Carreyho je standartně dobrý, ale v tomto filmu nepředvádí žádné střeštěné kousky jako v předchozích filmech. Nicméně vše skončí happy endem a o to jde. ()

rhodos

Průměrná rodinná jednohubka, ve které oslní Jim Carrey, na kterém už se bohužel ukazuje zub času. Má to švih, spád, humor, ale pro děti i nějaké to morální ponaučení, ale podruhé si tento film nepustím. Potěší také zaujímavá Angela Lansbury (ze seriálu To je vražda, napsala), i když bohužel v pidi roličce. ()

Jannine

Nuda. A Jim Carrey, já nevím, ale ten jeho ksicht mi začíná vadit čím dál tím víc. Snad jediná věc, která mi zaujala na tomhle filmu, bylo to, že se to točilo s opravdovými tučňáky, což jsem zjistila, až když jsem si na youtube zapla film o filmu. Mně to připadá jako týrání, ale to je můj názor na většinu filmů, ve kterých vystupují živá zvířata. Podepsalo se to i na mém hodnocení. ()

ladymarmelad

No tak tohle je dokonalej film. Strašně se mi líbil. Sice nemusim moc Jima Carree ale tady mi vůbec nevadil.Prostě nemusim si to tady rozvádět...je to boží film a s chutí se na něj kouknu znova. Skvělej nápad. =) ()

radimhasalik

Vypněte mozek. Pro sledování filmu ho nebudete potřebovat. Velmi jednoduchý děj, nic překvapivého a občas pár vtipných momentů. Není to nic, kvůli čemu byste měli mít tento film ve své sbírce. ()

andydufrsn

Stokrát viděné Carreyho „herectví“ již nemá co nabídnout. Film o hledání toho opravdu důležitého by musel být opravdu super, aby v záplavě podobně laděných filmů vynikl. Což tenhle rozhodně nebyl! Tenhle film byl spíš dost trapnej! ()

mikinko51

Velmi pekna komédia - jedna z tých podarenejších. Toto je komédia, kde mi Jim Carrey velmi sedí. Samozrejme, ked sa na to pozriem ocami dospeleho divaka, tak sa nejedna o ziadny vynimocny pocin, ale ked sa na to pozriem ocami mojich deti (pr ektorych je tento typ komedii urceny), tak je to za 4* - velmi sa im to pacilo a schuti sa na tom zasmiali. Ale ani mna ako dospeleho to neurazilo a celkom som si to uzival .... ()

Parker9

Tučňáci! Nelétaví miláčci dokumentaristů, jenž si svou oblíbenost získali díky roztomilým mláďatům a pofidérní chůzi. ()

kratajirka

Jim Carrey nikdy nebude hrát vážnou roli, ale to vůbec nevadí, pakliže bude excelovat v těch rolích komediálních. Penguin's story je něčím netradičním a tím ohromně kouzelným. Děti zvířata milují a tady se rozhodně cílí na děti. Můj malý sourozenec hltal vše velkými doušky. Takže tohle ano!! :) ()

Resse

Snesitelné, ale neuvěřitelně schématické, jako desítky amerických "rodinných komedií" - hlavní hrdina nemá vlastnosti které by "měl mít" , a tak mu do života vstoupí něco (většinou je to dítě, ale v tomto případě tučňáci). A pak celý film je o tom jak je hrdina přinucen se měnit "k lepšímu" a na konci to končí obligátním "napravením", americké symboly a ty pravé rodinné hodnoty se nezadržitelně valí z obrazovky, a sacharín krystalizuje všude. Kromě toho obligátní necitelný korporátní nepřítel, který na konci ostrouhá... Za mně citelný podprůměr, i díky úplně stejnému hraní, grimasám a pitvoření, které J. Carrey předvádí v každé komedii... Pozn: Závěr, kdy se tučňáci konečně znovushledají s rodinami dává vyniknout vykreslení skrytého hlavního záporáka - pana Poppera seniora - který ukradl 6 tučňáků jejich rodinám a poslal je do absolutně nevyhovujících teplotních i životních podmínek - a ještě k tomu je poslal svému spratkovi, který evidentně nemá na mazlíčky čas ani vztah ke zvířatům... :) ()

PanIncognito

Spíše dětské publikum je cílovou skupinou tohoto snímku, avšak dospělé také neuráží. Pro ty je hlavním lákadlem titulní představitel, který je ve skvělé formě, čemuž odpovídá i jeho výkon. Filmu se bohužel nevyhýbá spousta klišé a opravdu jich zde není málo. Animace tučňáků mohou být také kvalitnější, než jsou zde. Celkově snímek přináší příjemnou podívanou, ale jde to natočit i lépe. :-| (viděno s dabingem) ()

panfilmu

Jime kouzlo je asi už definitivně pryč, neni nic čím tento film zaujme, je mi líto, že jsem ho viděl, příběh je dost slabí a zápletka, hodně jednoduchá, budu li shovívavý a připustím li, že je film pro děti, tak ano, jde to, akorát, že těm svým, kdybych nějáké děti měl, bych určitě našel asi milion lepších titulu ke koukání. ()

SNCIS

"...Se upnou na člověka, jakoby by to byl tučnák a permanentně se pohybují v jeho přítomnosti. Při nižších teplotách jsou klidnější a poslušnější..." - 40%. ()

andykanadan

Odmalička milujem pinguinov (tučniaky) a medzi moje najobľúbenejšie animované rozprávky patrí už niekoľko desaťročí Pingu (seriál) (1986). Jima Carreyho sledujem už takmer 30 rokov a toto bol jeden z najlepších filmov, aké som s ním videl - ak nie aj najlepší! Krajší začiatok nového roka si ani neviem predstaviť...! Film si určite pozriem rád aj opakovane. 🐧❤️🔝💣 ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)