Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

snob

Carrey stárne. Jeho gumové výrazy začínají postrádat na elastičnosti a občas ve mně propukla nesobecká touha natáhnout ruku a zachytit ty padající vaky přebytečné obličejové krize. Carrey stárne. Senilní. Jeho nový film je smutnou ukázkou vykradení sebe sama. Před dvaceti lety se vynořil z ohanbí americké prérie nedostatečně zakřiknutý komik fenomenálních rozměrů. Dokázal z vlastní držky udělat buldozer a dopitvořit se až aplausu. Dokázal z obličeje udělat jeviště, kde rozehrál na jedné polovině tragickou roli pokašlávajícího funebráka a na druhé roztouženou šestnáctiletou barbie a to v jediném okamžiku. Byl nový, neokoukaný. Jeho odpuzující schopnost přeskládat obličej i do vykládky hovězího týden po záruční době byla fascinující. Ale guma se vytahala. Už nepruží, ale visí jak to osmdesátileté mužské ohanbí. ()

Martrix

Kdo Jima Carrey viděl v nějaké komedii, ví co může čekat a v relativně umírněné formě to taky dostane. Trochu originality do stokrát ohrané šablony "rozpadla se rodina / taťka to má u dětí blbý / je třeba NĚČEHO, co to všechno napraví, aby se rodina opět spojila" sice tučňáci vnesli, ale je to jako když posloucháte stokrát slyšený vtip, ale tentokrát u toho vypravěč žongluje. Pokud budete mít dobrou náladu, tak vám ji tento film nezkazí, ale silně pochybuji, že by vás dokázal opravdu dobře pobavit. Tedy pokud nejste školibý scénárista, který s radostí sleduje, jak to mastí kolegové z Hooohooolywooodu. ()

Juto

Je to príjemná rodinná komédia. A režisér Mark Waters dokáže z filmu a z Carreyho vyžmýkať kúzlo. 6/10 ()

Šimpy

Jedná se o celkem zdařilou rodinnou taškařici vhodnou pro nedělní deštivé odpoledne s dětmi a nebo pro zlepšení nálady samotáře... To jsou důvody, proč jsem chtěl dát 3 hvězdičky, dobře jsem se bavil, tučňáci si mě získaly, Carrey jako vždy profík, ale za scénu "Why do you hit yourself?!" musím přidat hvězdičku navíc, to mě odbouralo.... ()

LukeUp

Překvapivě zábavná záležitost. Od filmu jsem čekal pohádku pro malé děti, které budou v kině řvát "jééé, tučňák". Dočkal jsem se jenom hlášky "Mamiiii, a kdy už tam budou ty tučňáci?". Jim Carrey opět ukázal řadu svých grimas a role mu sedla. Nakonec to byla celkem příjemná podívaná, jako oddychovku určitě doporučuji. ()

bartias

JIm Carrey řádí s hejnem digtálních tučňáků v rodinné komedii plné lehce pochopitelných vtipů a stejně lehce skousnutelného morálního ponaučení vhodného i pro děti. Kupodivu to není ani zdaleka tak strašné, jak strašně o zní. Carreyho šarm ještě není tak "vytahaný" a touhle komedií se dá docela příjemně zabít uzívané víkendové odpoledne. ()

Noviik

Jim Carrey je největší komediální herec současnosti, za tím si stojím. Film je plný otřepaných vtípků, ale jako celek funguje stoprocentnĕ právě díky Jimovi. ()

Radiq

Chch, je škoda, že často byli ti tučňáci moc digitální, ale bez toho by to asi nešlo natočit. Carrey byl skvělej, jakoby nikdy neztratil nic ze svýho komediálního umu a uplně bylo vidět, který fórky do toho filma vymyslel on, prostě sranda, chch. Čutňáci roztomilí a hraví, příběh suchej a ne moc originální (až na ty tučňáky). Pobavil jsem se a to je hlavní. ()

Sabrewulf odpad!

Chtěl jsem se do té zhovadilosti v komentáři pustit tak, že bych na tom nenechal nit suchou, ale nakonec ani nemám sílu a energii. ()

Doudis19

Pohádek o chlápkovi co se náhodou dostane k roztomilému zvířátku, které z něj následně udělá lepšího člověka, tu už bylo nesčetně. Tvůrcům se sice daří práce s hudbou a vedení výborných herců, jenže už z traileru trošku znalejší divák musí odhalit banalitu příběhu a všeho co obsahuje. Další zbytečný přírustek do už tak početného zástupu infantilních, rodiných komedií. ()

Skuby47

Nemám ráda šklebícího se Jima Carryho, ale miluji tučňáky. V tomto filmu Jim překvapil a napravil si u mne reputaci. Počet jeho grimas byl přiměřený, nebyl vulgární, ale naopak byl docela vtipný a zábavný. Tato rodinná komedie je velmi přívětivá a optimistická - prostě se podařila. A k tomu ti roztomilí tučňáci. ()

kinghome

Příjemná rodinná komedie s průměrným dějem a Carreyem, kterej si zahrál roli, ve které snad poprvé vůbec nepoužívá svůj ksicht, aby někoho pobavil. Průměrná komedie, kde je už od začátku jasné, co se stane a jak celý film skončí. Ale sranda to občas byla a film vás zahřeje u srdce. ()

Mrkvič

V kině nad očekávání slušný zážitek. S tučnáky je sranda a i Jimovi se často podaří diváka pobavit. Malé děti okolo byly filmem ještě mnohem nadšenější. Devadesát minut filmu snad ani neobsahuje nějakou slabší pasáž. Je docela škoda, že toho Jim poslední dobou moc netočí. ()

LiborGondek

Typický rodinný film pro TV. Děti budou spokojené z tučňáků, rodiče tu hodinu a půl taky hravě zvládnou, i když v nich film nic hlubšího nezanechá, a televize bude mít sledovanost a dobrý výdělek z komerčních pauz. Do kina bych na to za peníze nešel, ale takhle to ušlo. 60% ()

anli

Rodinná komedie,kde jsem očekával opětovné pitvoření Jima Carreyho a nic víc.Začátek tak opravdu vypadá,ale naštěstí do děje vstupuje banda tučňáků a strhne na sebe téměř absolutní pozornost.Tučňáci jsou opravdu příjemní a legrační,takže je ocení hlavně děti,ale ani dospělí se nudit nebudou.Scénář není kdovíjak nápaditý,ale několik velmi vtipných scén má a celé to velmi příjemně ubíhá.Samozřejmě dominují tučňáci spolu s proměnami Popperova bytu,které jsou opravdu zábavné.Film má také svou rovinu rodinných versus pracovních a životních hodnot,které taky nevyznívají úplně naprázdno.Takže celkově vzato jde o slušnou rodinnou komedii,která není nijak vyjímečná,ale je celkem povedená a koukatelná.Jim Carrey je(díky tučňákům)slušne snesitelný a Carla Gugino velmi příjemná,takže dávám tučňákům příjemných 70% a půjdu se mrknout do zoo,jak se jim daří. ()

BoncheR

Veľmi vtipná rodinná komédia ktorá má (ako inak) priveľmi americký koniec To však nevadilo. Jim Carrey je skvelý herec, ktorý aj z tohoto filmu urobil skvelý kúsok ktorý rozhodne stojí za zhliadnutie. 70% ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)