Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

Fenri

Klasická blbá rodinná komedie, která se opírá jenom o Carreyho. Co na plat, když z toho stejně dokáže udělat koukatelný film. ()

Hucocaky

Veľmi milá rodinná komédia, bavil som sa od začiatku. Milujem humor hlavného hrdinu. Neskáčem síce od zúžasenia, ale som spokojný, typ takýchto filmov vačšinou nemá veľa foriem. ()

MrLinhy

Celkem příjemný film s dobrými hlášky. Carrey nikdy nezklamal a doufám, že nikdy nezklame, určitě bych dokázal něco vytknout. např: letícího tučňáka :) to byla prostě blbost, ale jinak fajn. Dobře jsme se bavil a ty tučňáci byli suprový, hlavně jejich charaktery :) Na to se určitě rád podívám znovu ;) ()

gpx odpad!

Založit film na tom, že v něm budou pobíhat roztomiloučcí tučnáčci a sem tam Carrey udělá nějakej ten xicht je hodně slabé. Dětem do 10 let to sice možná bude stačit, ale co si budeme povídat, ty jsou schopný čumět na cokoliv. ()

krt7236826 odpad!

keby som vrátil čas mal by som asi tak 5 rokov a toto by mi pustili tak sa urazím a všetkým vynadám .... totálna tuposť s digitálnymi tučniakmi a totálne zlým výkonom jimma ktorý už silou mocou chce spraviť grimasu ale jeho starý ksicht mu to nedovoluje. dal by som snad aj odpad ale ... vlastne dám ... ()

CrashONE

Typická americká komedie na jedno shlédnutí. Sice mi tam vůbec neseděla Carla Gugino ale dalo se to přežít. Trošku jiný děj než jsem zvyklý a 3 hvězdy hlavně pro Jim Carreye a jeho tučňáky. ()

Ondrew

Mila komedia, ktora nema tendenciu rubat prilis vysoko, no cloveka zabavi a co je dolezite -- nenudi. Jim Carrey predvadza svoje standardne komicke nadanie (tentoraz uz bez zbytocnych usklabkov), o ktorom zrejme nikto nepochybuje. Samotny napad s tucniakmi ubytovanymi v luxusnom byte v New Yorku je rozhodne usmevny, tym skor, ze kazde zviera predvadza svoj vlastny osobitny charakter. Pohlad na kompletne zasnezeny (a zladovately) apartman ma fakt dostal. "Pan Popper a jeho tučňáci" je komedia vhodna pre celu rodinu, najdu sa v nej odkazy urcene jednak detom, ale i dospelym. Ako som pisal na zaciatku -- film nejak extra neoslni, lez ani neurazi a celkom prijemne sa nan pozera. 60%. ()

benda02

Jim Carrey je úchvatný a opět to dokazuje. Ani si neumím představit někoho jiného v hlavní roli, navíc když film je se zvířaty s kterými mu to tak jde. Opravdu skvělé zpestření dne, když nevíte co s časem. Není to nic, co by tu ještě něbylo, ale přesto se na to dá koukat pořád dokola a určitě pobaví celou rodinu. ()

Atten

Nijak neohromí, ani neurazí. Dětem se bude líbit a dospělí si odpočinou. Párkrát jsem se dokonce zasmál a kdyby nebylo divákovi cpáno horem dolem do všech děr, jak perfektně funguje ta čarovná americká fabrika na sny, hodnotil bych možná i líp. ()

tyzmrde odpad!

Takova píčovina kde není nic vtipného jenom 2 scény 10%, nejhorší film s Carrem co jsem kdy viděl a 61% na csfd je podle mě dost, dám 10% ()

marrrrian

Úplne skvelé. Už dlho som nevidel taký dobrý oddychový film - pokiaľ vôbec, kde by som si užíval bezstarostný dej a zároveň ma nečakalo žiadne, akože zdramatizovanie, ktoré by bolo v tomto prípade len na škodu. Príbeh sa nenútene a jednoducho odvíja od začiatku do konca a je taký rovnomerný, tempo je pozvolné a od Bruca Všemohúceho konečne film, v ktorom ma Jim Carrey naozaj pobavil. ()

metztlimoon

Jim Carrey ma zvykne vždy rozosmiať, tučniaky boli milé, zápletka jednoduchá a ľahko predvídateľná (ale tak čo čakáme od rodinného filmu) a záver bol mierne patetický. Sorry, Jimmy, viac ako tri ti nedám... ()

Pete1790

Komedie pro celou rodinu. Absurdní, ale dobře fungující, Carrey už omezil transformaci svého obličeje a začal přeci jenom trochu vážnět (ale jenom trochu). Tučňáci mi dělali dobře při každém jejich obejevení se na scéně, o menších divácích ani nemluvím. ()

MiniRecenze

Lehce úsměvná rodinná komedie,která ničím nepřekvapí,ale ani neurazí.Jim Carrey sice nepůsobí tak jako dřív,ale i přesto si do hlavní role nemohla režie vybrat lépe.Taky se zde setkáme s Angelou Lansbury (To je vražda napsala) ve vedlejší roli.Celkový scénář je spíš pojatý do dětského motivu.Musím pochválit trikovou sekvenci,která Vás bude provázet ve formě roztomilých tučňáku,kteří vypadají jako živí.Musíte na film koukat aby jste se pobavily a ne hledat chyby a kazit radost Vašim ratolestem typu řeči:to je blbost,to by tak nemohl,apod.Nic převratného,ale pro strávení rodinného večeru by jste touto volbou nic nepokazily. PŘÍJEMNÝCH 94 MINUT! ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)