Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Psema

ROCK and roll, baby. Velkolepější nadstavba Cesty do středu Země (tentokrát konečně i v kině v opulentní 3D pořízeném Cameronovými udělátky), již dle očekávání táhne dopředu charismaťák Dwayne, jehož úsměv a prsní svalstvo zachrání situaci vždy, kdy si začnete říkat, že je těch dějových pytlovin a přerostlých digitálních čmeláků vážně trochu moc. Dramaticky Cesta 2 v podstatě vůbec nefunguje (kdo se zvládne nesmát při každém vážnějším momentu, je větší frajer než Michael Caine s mačetou!), ale jako nabušená horská dráha plná atrakcí je to bez diskuze hodně příjemné filmové pošušňání, které si užijí hlavně ti z věkové kategorie 10- a spolu s nimi i dospěláci, jimž nedělá problém na 90 minut jen tak vypnout a zmizet do světa, kde se vám sem tam vysere na hlavu pestrobarevný holub o velikosti bombardéru. 6+/10 a doma bude zážitek poloviční. ()

somnar

Pár pěkných 3D triků, špičkování mezi Cainem a Rockem, několik WTF momentů (zpívající Rock, Rock odstřelující bobule prsními svaly, Rock mluvící...) a... vlastně nic. Cesta na tajuplný ostrov je naprosto zaměnitelná infantilní blbina, bohužel ne dostatečně zábavná, ani dostatečně dobrodružná. S dětmi v únoru do kina jedině na Huga! 50% ()

TheDarKnig

Stejný případ jako většina těch Disney fláků - jen v trošku větším měřítku, s obřím množstvím přehnaných kýčovitých scenérií a 3D efektů, které působí přesně tak samoúčelně, jak to nemám rád (i když to někdy může být docela efektní - honička ve vzduchu), méně debilní zápletkou (ale jen o trošičku - takový ten úvod aneb snaha podat nějaký ten rodinný problém a následně ho uhladit je naprostý výsměch), s jedním zábavným, leč vůbec se nechytajícím hercem (Johnson - no, možná se párkrát chytne - pěst, pumpování, ale v některých případech jsem měl pocit, že by ten scénář přečetl záživněji i neandrtálec, tahle rodičovská role prostě vůbec nesedí), opravdu otravným Joshem, průměrným Cainem (v zlém filmu prostě nejde hrát oscarově) a strašně "vtipným" mexikánem. Vůbec je z celého filmu cítit uspěchanost a snaha prodat 3D, dokud i ti nejhloupější nepochopí, že to přece jen taková revoluce nebyla.. A tak se vracím oklikou k úvodu - stejný případ jako většina Disney romantických fláků, tady s nějakými těmi bonusy a počítačovými kejklemi (a přes očividnou snahu v jedné scéně trošku odkázat na Avatara hodně průměrnými kejklemi), ale hlavní důvod proč se na to opravdu dá dívat je Vanessa - Niktorius to vystihl opravdu vystižně :), z holčičky nám vyrostla opravdu pěkná slečna, která by určitě mohla takhle zdobit ještě mnoho dalších výplachů a možná, že i ambicióznějších filmů.. Hraní, ač zase omezen hloupým scénářem, určitě neuráží.. Ale její zbraně jsou určitě někde jinde (vývin). Bez nich bych párkrát určitě usnul.. Soundtrack poctivě vykrádá, co se dá, slyšet znovu ho netoužím. SUMA: průměr, jehož síla se neskrývá v množství 3D srandiček a pixelů, ale v postavě Hudgens. A možná taky trochu ve volné adaptaci Vernea. At už jakkoliv hloupé, znovu mi to připomnělo hrdiny mých méně opotřebovaných let.. ()

TeeAge

|| Scenár: Brian Gunn, Mark Gunn / Predloha: Jules Verne - The Mysterious Island | Hudba: Andrew Lockington | Distribúcia: Warner Broes. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Walden Media, Contrafilm | Rozpočet: 79 miliónov $ | Tržby: 315,692,760 $ || Menej tajomného ostrova pre divákov, než zlatého dolu pre producentov. Má to svoje dobré chvíľe, ale žial, prevládajú tie slabšie. Keď sa divák pristihne na tom, že sa smeje aj tam, kde to nechcelo byť smiešne, je s niečim evidentne problém. Netuším, ako na ten ostrov zablúdil Michael Caine, ale dúfam, že sa mu to už nestane... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Eliott

Možná by to nebylo tak strašné, ale odradilo mě hned několik věcí. Jednak toho dětského herce fakt nesnáším a přijde mi neuvěřitelně nesympatický. A za druhé, i když budeme respektovat zákony filmu a akceptujeme, že na světě tákové místo naruby doopravdy existuje, stále se zde vyskytuje mnoho nelogičností a kdo bude pozorně sledovat, objeví dokonce i minimálně 10 filmovych chyb a to musím říct, že jsem se nijak nesnažil je vyhledávat. 30-40% ale jako pohádka pro děti možná dostatečmé. ()

Ainy

Ne, nezbláznila jsem se. Já se u téhle fantasmagorie královsky bavila! Jakmile začal Dwejn poučovat svého syna o tom, co zabírá na ženské ze všeho nejvíc a pak TA-BLE-TAMA střílel bobule na všechny strany, náhle mi začal chybět vzduch v plicích. Tak jsem se rozchechtala, až mi tekly slzy a lapala jsem po dechu. A to nebylo všechno. Film nabitý naprosto neuvěřitelnou nadsázkou a houmrem. Člověk nesmí čekat umění. Děj nemá hloubku a ani nemá smysl. Nejde se zamýšlet nad logičností a už vůbec ho srovnávat s tvorbou Julea Verna, je třeba jen vypnout a bavit se. ()

castor

Také Dwayne Johnson se nechal zlanařit do rodinných podívaných, naštěstí u toho nevypadá jak přerostlé jelito. Očima cílové skupiny to navíc překvapivě šlape, akčních scén (ač vesměs nestrhnou) je požehnaně, obřích monster na vypnutí mozku jakbysmet. Herci se evidentně bavili víc než divák, ale pořád to na velmi slušné dvě (nebo dietní tři) hvězdy stačí. ()

D.Moore

Proč Michael Caine tenhle film točil, jsme věděli – kvůli svým vnoučatům. Co jsme nevěděli, bylo, jestli se na další Vernem inspirovaný příběh budou (nejen) Cainova vnoučata vůbec chtít dívat. No, já myslím, že budou, protože film je určen hlavně jim. Dospělý divák v něm najde snad jen obstojné triky, pohodovou hudbu, a Cainovi skalní fanoušci, mezi něž patřím i já, další možnost, vidět svého oblíbence v pohybu (tentokrát například letícího na obří digitální včele, kdo by si to kdy pomyslel). Cestu na tajuplný ostrov ovšem neodsuzuji, protože omladinu může opravdu bavit a navíc přitáhnout k přečtení předlohy (kéž by to byla pravda), a ve výsledku rozhodně nejde o větší zprzněninu než jakou je třeba Endfieldův snímek z roku 1961… Ale já jsem na to prostě asi moc starý. Dvě a půl. ()

MM_Ramone

Prvú časť som síce nevidel, ale ako sa ukázalo vôbec to nebolo na prekážku. Ľahko som sa nechal strhnúť dejom a dostal sa do príbehu. Prežil som príjemné fantasy dobrodružstvo, ktoré sa odohrávalo na exotickom, tajomnom ostrove. Na takom o akom kedysi dávnom napísali vo svojich románoch spisovatelia Robert Louis Stevenson či Jules Verne. Na záhadnom ostrove uprostred oceánu o ktorom nikto nevie a na ktorom žijú prazvláštne tvory. Práve tam sa ocitli hrdinovia tohoto popkornového filmu. Celkom dobre sa na to pozeralo a ku podivu sa mi páčil aj herecký výkon, ktorý predviedol bývalý wrestler Dwayne Johnson. *** ()

Niktorius

3D efekt je ve filmu až moc výrazný, díky čemuž je bohužel až příliš zdůrazněná plochost bluescreenových pozadí a prostorovost Vanessy Hudgens, což prostě působí rušivě (byť v případě Vanessy jde samozřejmě o rušení vesměs příjemné). Ale jinak jsem si to celkem užil a myslím, že budoucí generace se na to budou dívat podobně, jako my se teď díváme na taková ta dobrodružná béčka z 50. a 60. let, kde se prohání všelijaká stop-motion havěť. ()

PinokKio

Škoda, že nejsem závislák na nějaké psychotropní látce, to bych potom nad pidi slony a další roztomilou havětí vřískal radostí a Journey 2 by pro mě byl film roku. ()

freddy

Když prahnete po dobrodružství, zkuste něco šíleného, třeba vletět s helikoptérou do velkého tornáda a když budete mít štěstí, tak objevíte bájnou Atlantidu. O něčem takovém totiž vypráví tento zajisté zajímavý a pozoruhodný film. Musím se přiznat, že od Julese Vernea jsem nikdy nic nečetl, ale to mi vůbec nebránilo v tom si tenhle film vychutnat od začátku až do konce. Jsem totiž člověk, který se rád nechává ve filmech oblbnout, a který s nefalšovaným nadšením přistupuje na nápady tvůrců, že i přes moderní způsoby mapování naší zeměkoule stále můžou existovat na naší planetě místa dosud nepoznaná, místa zapomenutá a neprozkoumaná, kde by nás mohlo leccos překvapit. A přesně díky této své naivitě jsem si film vychutnal od začátku až do konce, vždyť ten příběh a nápady tvůrců, to bylo něco úžasného, co se mi líbilo a co mě bavilo. Film samotný mě zkrátka dokázal dostatečně nadchnout svým dějem, a když k tomu připočtu i vydařené herecké výkony, obzvláště tedy komediální postavu Luise Guzmána, tak nemohu jinak než film ohodnotit nadprůměrnými čtyřmi hvězdami. ()

Ded@M@tes

Podařené pokračování. Příjemný dobrodružný fantasy film se zajímavými herci jako je třeba Dwayne Johnson, Josh Hutcherson a Vanessa Anne Hudgens. Oddechovka, která pobaví a zaujme. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Rodinná guilty pleasure, ve které se Rock vyprsuje, Vanessa Hudgens je poprvé sexy, Luis Guzmán je zase za idiota a Michael Caine lítá na obřím čmelákovi. Tvůrci si jsou naštěstí vědomi, jakou stupiditu, že to vlastně točí a tak si všichni pořádně užívaj. Vizuální efekty jsou fajn, pořád se něco děje a hlavně to hodně rychle uteče. Menší ročníky budou uspokojeny a ty starší se budou vlastně taky dobře bavit. Takže vlastně, proč ne. ()

MMR

Začátek přímočarý, rychle se jde k věci. Ale potom jsem byl nadšen. Oproti prvnímu dílu o dost lepší. Nevím, v jakém jsem byl rozpoložení, když jsem koukal na jedničku, pač ta se mi moc nelíbila, ale u dvojky jsem byl v dobré náladě. ()

Davies182

Akceptuji cáklé, barevné rychlokvašky pro celou rodinu. Bezvýhradně. U tohohole paskvilu jsem ale trpěl téměř každou minutu a nebýt tak-trochu-croftovské Hudgensové, určitě bych to už v půlce dávno vypnul. Příště se před podobným rodeem na obřích včelách, Johnsovým prsním tancem a vypatlaným Guzmánem zhulím do bezvědomí, abych tomu taky mohl dát ty tři hvězdičky. No more, Dwayne, no more!!! ()

darkrobyk

Opravdu příjemné překvapení! Formát 3D nebyl úplně špatný (má otřesná zkušenost s posledním H.Potterem, kdy bylo vše placaté, mě nadlouho odradila), pohádkové obrazy, napětí, obří hmyz (miluji hmyz a šup hvězdu navíc), vtip a kouzelné dobrodružství, které, ruku na srdce, by leckdo rád prožil. A kdo jiný by měl opět inspirovat než Jules Verne? (škarohlídům bych řekl, že znám několik mládežníků, co po Cestě do středu Země po něm sáhli). Vzorová ukázka rodinné zábavy podle Hollywoodu. Jak v pseudoromantických seriálech a telenovelách zde vzniká láska včetně hrdinského zachraňování, ba co víc, sladký konec je jak pohár se šlehačkou. Jenže, jak by měl končit rodinný film? Měli všichni zahynout? Copak je to horror (kde se to dá, někdy je i vítáno)? Nechápu pohoršení v některých komentářích...A osobně se mi líbily citace ze StarWars - honička mezi stromy i kličkování Nautilu. A nechci ani přemýšlet o tom, zda když něco smete vlna, může se to opět vynořit v plné kráse. Jde přece jen o zábavu a tu jsem si užil. Možná i tím, když jsem sledoval skvěle se bavící děti v kinosále. Jen malá výtka k žánru - fantasy? Prosim? A kde je sakra magie? ()

juta

Až na tu snahu vyhazovat všechno do obrazovek pro 3D diváky to bylo celkem fajn. Sranda byla, nějaké drama taky, ale o postavy jsem se nebál, protože jak to probíhalo v minulém díle, tak mi bylo jasné, že se ze všeho musí dostat :-) ()

Shakers

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3* ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)