Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Wernelogové však vědí své.......... Takže máme tři knihy a jeden ostrov. Kdo ho najde? A našli. Sice trochu podivně a draze, ale jsou tam. CITÁT - Proč zrovna ještěrka........... Scény s ještěrkou jsou vtipné, ale tak nějak asi to nejlepší z filmu. Pak už je to takové průměrné. CITÁT - Zbývá už je čenichovka - bum - teď jsem ji naštval......... Dobrodružné, digitálně vytvořené pěkné přírodní prostředí, povedená hudba, lehce přiblblé dialogy a naivní příběh, tak že ten kdo vydrží zažije filmový průměr, ten kdo to vypne o nic nepřijde. Já to dokoukal, dá se to zvládnout. CITÁT - Pojišťovna nehradí důchodcům pády z obřích včel......... Vidět a slyšet Dwayna "Rocka" zpívat chce kuráž. CITÁT - Já ti to poudal, že Alexander koukal jak Joda........... Pak si všichni hrdinně potřesou rukama, poplácaj po zádech, políběj pr....pár polibků proběhne a je tu konec. CITÁT - A nebo tak......... Zajímavé jsou předzávěrečné titulky. Film jsem viděl ve 2D. Dwayne Johnson byl koproducent filmu. ()

jh666

První díl ještě ušel, ale tady nefunguje už vůbec nic. Logika si vzala dovolenou, triky jsou otřesný, z množství zpomalovaček je člověk akorát otrávený, vtipy nefungujou a postavy vás většinu doby štvou, nebo vám jsou ukradený. 30 % ()

JohnCZ

Ještě větší kravinka, jak jednička, leč tentokrát s podařenějšími efekty. Pořád je to lehce trapné, pořád zaměřené pro celou rodinu (resp. děcka), ale i podruhé je to solidní podívaná. ()

Zeebonk

Po návštěvě slavného Lucemburského multiplexu jsem s prázdnou peněženkou přemítal, jestli mě nasralo víc plátno, jež si úhlopříčkou nezadá s mým laptopem, 3D brýle za 10 euro nebo tato infantilní kokotina. Komediální části byly vesměs snesitelné, když se však začalo hrát na vážnou strunu, tak se obrácenému peristaltickému pohybu jícnu neubránili ani ty nejotrlejší pětiletí retardi. Vizuál pravidelně narušovala jistá ohyzdná fuchtle, které zdatně sekundoval skautík z Mostu do země Terabithia a společnýma silami udělali velký černý puntík do filmografie jednoho ucházejícího a jednoho výborného herce. S ohledem na prostý fakt, že polovinu rozpočtu sežral The Rockův honorář, jsou efekty přiměřeně nepovedené a paradoxně jediná koukatelná věc tohoto filmu. ()

corpsy

Napchať do filmu celú rodinu, všetko čo sa len dá, je hollywoodsky syndróm. Nech tam všetko pekne sviští, búcha, hrmoce, trbliece sa a hlavne nech to vyzerá ako omaľovánka. Zabudnite na steampunk v pravej Verneovej vízii, toto je pre teens jednadvaciateho storočia. Nemôžem ale nepriznať, že som sa nebavil. Je to krátke, čiže niet čas na až takú nudu, občas to pôsobí aj sympaticky a dobrodružné filmové výpravy ja rád. Trh naplnil dopyt, mešce zazvonili toliarmi a o iné tu ani nešlo. ()

sidzej

Pohodová oddychovka podobne ako prvá časť. Krásne exotické prostredie, sympatické obsadenie, fajn humor a akčné scény. Vôbec sa nenahnevám, ak vznikne ešte jedno pokračovanie. Najlepšie kombináciou Frasera a Rocka. 70% ()

ConanVJ

Parádní rodinný dobrodružný filmek plný skvělých efektů a nádherně vytvořeného ostrova. Rockovi role opět parádně sedla a je vidět, že mu nesedí jen akční role. Celkově si mi filmek hodně líbil a mrzí mě, že jsem ho nestihnul ve 3D v kině, protože je prý skvěle udělané. Za mě 85% :) ()

PauloZ

Proč se Rock nechává ukecat do těchto konin opravdu nechápu. Cesta to středu Země byla lepší, i když né o moc. Tohle je jen vizuálně pěkná pohádka, jejíž scénář je velice vlažný. Navíc to celé přetéká nadhledem, až to pomalu vyzní strašně levně. K tomuto rodinému žánru to sice patří, ale nic se nesmí přehánět. Létání na obřích včelách a konečný ponor to 40 metrů hloubky do ponorky, to bylo opravdu šílené :). Neuvážená a naivní realizace Vernea, což je škoda, protože námět je bohatý na skvělé dobrodrůžo. Akční žánr bez Rocka vyloženě strádá a on si tady točí pohádky! ()

Astaroth12

Jednotka sa mi páčila u dvojky to také skvelé nebolo.Vizuál bol parádny a 3D mi tu pasovalo ale ten trápny príbeh stal totálne za hovno.Po trikovej stránke to bolo na vysokej úrovni.No ale tých náhod čo bolo v tomto filme tak to som len pozeral,že či tvorcovia sú zdraví.A ked nasadli na tie obrie včely,tak to ma inač rozosmialo,tak to sa moc nevidí.A Rock mi tu vobec nesadol a tým pádom ma ani nebavil a aj celkové osadenstvo ma neohúrilo ani sympatická Vanessa A.H.Prehliadka krásnej krajiny bola super ale všetko ostatné už také krásne nebolo. ()

ledzepfan

Nad vodou to drží DJ a místy možná Caine (především v těch několika verbálních pošťuchovačkách s DJ) ..Jinak je to ale vcelku nezáživná a nenápaditá ptákovina... Ku cti tomu musím přičíst, že to ale nikdy ničím jiným být nechtělo a nic jiného to nikdy neslibovalo... ()

VojinRyan

Toto má byť pokračovanie filmu "Journey to the Center of the Earth". Ale to sa mi nezdá. Už len preto, že ťahúňom filmu je Dwayne Johnson. Prevažne kôli nemu som išiel na ten film. Je to vizuálne prepracovanejšie ako prvý diel ale je to len " vizuálna " dráha do cieľa. 60% - 3* ()

MartinezZ

3D demo, nesahající Cestě do středu země 3D ani po kotníky, a to ani ona nebyla nic extra. Tohle je totálně mimo a nějak nepobírám, kde, jak a proč se k tomu nachomýtli Johnson a Caine. Těžko si užívat film, když je vám herců doslova líto. Bez 3D to nemá absolutně smysl, se 3D je to JEN hrané techdemo. ()

Wysch

Pamatuju si, jak jsem četl nadšený tweety Dwaynea Johnsona o tom, jak si natáčení Journey 2 fakt užil a jaká to bude prdel. No. Sranda to velice zřídka i nakonec byla, ale celkově se musím asi přiznat k tomu, že se mi první Journey líbila o trošičku trošičku víc. Asi za to může Brendan, kterej se přeci jen do těch otcovskejch rolí hodí o kapánek víc. A poznávání toho super tajuplnýho ostrova přeci jen mohlo bejt o kus delší a víc atmosféričtější (ať už napínavý nebo vtipný nebo co vlastně). ()

Z0oMb3E

Žije Vaša babička v neelektrifikovanej dedine na Kamčatke, alebo máte krovácsku rodinu niekde v Zimbabwe? Keď najbližšie dôjdu na návštevu a budete na nich chcieť spraviť dojem vezmite ich do kina! Mysterious Island je určený práve tím ľudom, ktorí v kine videli naposledy vyčíňanie Laurela a Hardyho za doprovodu klavíru miestneho organistu. Jedine tých môže ohúriť prekolorizované prostredie či dotieravé 3D za každú cenu bez toho, aby začali rozmýšľať nad stupiditov scenára a nesympatickým obsadením. Budem fér nesympatické herecstvo tvorilo len 80%. Jedno sa však filmu uprieť nedá! Nádherné posolstvo všetkým kockám a jadrovým vedcom: Ak ste na ostrove s papagayom, imoptentným šialeným dôchodcom a upoteným holohlavým vymetencom, tu jedinú babu k dispozícii na tuti zbalíte. Kľudne môžete hodinu a pol kecať o telesných výtokoch hlienovitej konzistencie... Zlý zlý a predražený film ktorý mal vzniknúť na začiatku 3D-boomu. Vtedy by sa mu dalo odpustiť veľa. Teraz je to len ďalšia neutrálne cielená blbosť tváriaca sa ako niečo pre decká, z ktorej však príde zle všetkým (a nieje to myslené metaforicky). ()

Lamiczka

Připadalo mi, jako by film dělali dva rozdílné produkční týmy. V jednu chvíli totiž člověk zírá na perfektní triky a v druhé nestačí kroutit hlavou nad logikou věci a nad snad až stupidním scénářem, který může překvapit jen nemluvňata. Je dost vidět, že je film zaměřený na dětské publikum, žádné zázraky nečekat. I proto tomu dávám průměrnou známku. ()

Riddick77

Fakt blbinka, která vytěžila nápad s tajuplným ostrovem jen velmi málo. Současně je přítomna řada logických lapsů, hloupoučkých dialogů a divně vypadajících digitálních efektů. Humoru spíše méně, ikdyž "pumpa lásky" mě dostala do kolen. Na jedno zhlédnutí to nebylo až tak zlé, ale vícekrát to vidět nemusím. Jinak Vanessa má fakt luxusní zadek... :-)! 4/10! ()

JJ.Gibson

Absolutně příšerné pokračování původní cesty do Středu země. On už první díl s Brendanem Fraserem nebyl kdovíjaký trhák, ale rozhodně to byl milý snímek. Ale Journey 2 ne neskutečná břečka!!! Hloupě napsaná, bez vtipu, bez nadsázky, bez ničeho navíc. Největším lákadlem je The Rock! Bohužel pro něj, si zase vybral špatný filmový počin!!! Párkrát se mi u toho podařilo usnout, takže tu jednu usmolenou hvězdičku dávám asi za barevnost snímku, protože za nic jiného se to dát vážně nedá!!!! Je to spíše odpad, než cokoli jiného :( ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)