Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

cukorek

Už viem kam pôjdem najbližšie na dovolenku, na tajuplný ostrov. Je to úplne zadarmo, netreba žiadne letenky stačí len veriť Verneovým historkám a povoliť uzdu fantázie a zažijem niečo čo som ešte nezažil. Toto dobre spracované dobrodružstvo dostalo do vienka vtipnosť a dobré nové nápady v podobe obrovských lietajúcich včiel, ktoré slúžili ako taxík v úchvatnom pralese, ale aj nebezpečná podráždená jašterica, ktorú neodradila ani nosová päsťovka a veľmi dobré sfilmovanie akčných momentov s výraznou podporou hudobného ozvučenia(boj s jaštericou a aj vtačie nálety). Dwayne Johnson zapadol do príbehu, ako šnúrka do topánok a jeho svalnaté telo dostalo adekvátne využitie ako pumpa lásky, alebo otvárač na staré zhrdzavené poklopy. Prekvapením sa stal Luis Guzmán, ktorý z krimi žánru presedlal do rodinného sedla, v ktorom jasne nominoval svojimi vtipnými dialógmi. Mňa to dostalo, takže 70% bez mihnutia oka. ()

Slarque

Tenhle film naštěstí vrší atrakce v takovém tempu, že jsem se ani neměl čas pozastavovat, jak je to celé nesmyslné. Takže se k němu paradoxně hodí stejně nesmyslný český název. Klasickou verneovku v tom už moc nenajdete, ale to nijak nevadí. Vanessa Hudgens je lepší než většina speciálních efektů, ale ty také nejsou špatné. Měl bych jim vyčítat očividnou nereálnost? Sakra, vždyť je to tajuplný ostrov! 3D je tentokrát také celkem slušné, takže o lehkou rodinnou zábavu je postaráno. ()

iamek

Slušné rodinné dobrodružství s velmi sympatickým hereckým obsazením. Tohle je přesně druh rodinné zábavy, které ocení jak děcka, tak dospělí člověk. Ve 3D to musel být docela zážitek. ()

hammer_head

O trochu lepší než první díl. Rodinná zábava, která ve své kategorii patří k těm lepším filmům. Hlavní hrdina je bohužel strašně nepřijemnej a působí namachrovaně jak sviň. Škoda že se nevrátil i B.F., ale já se mu po tý jedničce ani nedivím. ()

klerik

Ako rodinné dobrodružstvo je tento film celkom funkčný. "Jednotka" bola o niečo sústredenejšia, ale ani toto ma v rámci žánru rodinnej zábavy neurazilo... Vlastne som bol nadšený z tej prostoduchosti, kde postavy každý problém vyriešia v priebehu pár sekúnd, aby sme čo najskôr mohli zhliadnuť ďalšiu šialene dobrodružnú scénu. Michael Caine sa baví ako už dávno nie... ()

SeBig

No to byla zase volovina, aspoň že vizuál a ten přiběh za něco trochu stál. Scénář jak kdyby psalo šestiletý děcko, ty hlášky a ten humor prostě děs, to samý chování některých postav. Michael Caine byl na přes držku, The Rock hrál hroznýho hlupáka a to radši nemluvim ani o tý rajdě a tom namyšleným kriplovi Hutchersonovi. ()

korbitch22

Stejně jednoduché a upřímné jako jednička.Klasický rodinný film,ve kterém chybí bohužel napětí,jelikož je nadmíru jasné že všichni všechno přežijí,v takových filmech se neumírá,proto mě mrzí,že ve filmu není skoro žádná pořádná scéna,ve které by šlo hrdinům opravdu o život,nebo jste si dokonce mysleli,že jedna z postav třeba zemřela,i když samozřejmě jen jako na lakování diváka.Vizuální stránka filmu je moc pěkná,ovšem stejně málo využitá jako v prvním díle,který měl ale mnohem menší rozpočet a byl točený jako jeden z prvních do formátu 3D.Tady se všechny penízky nasypali do viuzálně pěkných lokací,ale v ději se toho moc neděje.Efekty vrtulníku v bouři komické.jedna honička s obří ještěrkou a když hrdinové nasedli na včely,plácal jsem se smíchem do kolen.V obsazení je velký Epic Fail a tím je Dwayne ,,reklama na anabolika´´ Johnson,který prostě nepatří do filmu,ve kterém se musíte pokusit trochu hrát.Tenhle obří potetovaný totem,patří do Rychle a Zběsile,kde vezme kulomet těžší něž King Kongova ranní stolice a tváří se u toho drsně,tomu žeru.On totiž Brendan Fraser je herec mnohem lepší a citelně zde chyběl a jako další mínus,není vysvětleno kam se poděl.Josh Hutscherson už taky nehláškuje jako v jedničce,ale pár dobrých sérek se najde a kecal bych že jsem se nesmál občas.Trpí to stejnými neduhy a klady jako jednička,ale ta byla ve výsledku zábavnější.Tady byla sice rozsáhlejší stránka magického světa,ale všude jen na kukandu a zase šup do jinný díry.Mrzelo mě malé zapojení Atlantidy,která mě bavila vždycky.Pro fanoušky Vernea a děti určitě ucházející zábava,jako fanoušek Vernea nejsem zklamaný.Průměrná komedia,ve které kdyby hrál Fraser,možná bych 4tou přihodil.60%. ()

Chrustyn

Stupidní ale občas i překvapivě zábavné dobrodružství, které je i přes přítomnost Dwayna Johnsona vhodné pro celou rodinu. Pokud nic nečekáte, možná se pobavíte. ()

Jirka_Šč

Velmi solidní 3*. Za netypicky zábavného Dwayne Rock Johnsona, odvahu autoru, Atlantídu, vzhled tajuplného ostrova a vzhled Vanessy Hudgens. P.S. Dopředu jsem věděl, že Jules Verne bude znásilněn. ()

Stanislaus

Velmi hodně podobné Cestě do středu ze Země, tudíž opět velmi průměrné až podprůměrné s hromadou hloupoučkých hlášek a vtipů, které vyšly do prázdna. Dwayne Johnson se mi do role otčíma absolutně nehodil. Celkově to chvílemi působilo jako travestie. Z herců se mi asi nejvíce zamlouval Luis Guzmán, který byl správně mimo. Jinak mě na filmu nic nezaujalo - ani efekty, ani Michael Caine. Zkrátka film, který je tak (pod)průměrný, prvoplánový a předvídatelný, že to bije chvílemi nehorázně do očí. ()

mcb

V podstatě to stejné co jednička - jednoduchý eskapistický rollercoaster, který jen samoúčelně vyvolává trikové atrakce. V jeho přímočarosti se na něj však nelze zlobit, hlavně když vedle sebe hláškuje Michael Caine a enormním prsním svalstvem obdařený Dwayne Johnson, které jsem nikdy nečekal, že spolu uvidím v jednom filmu. Když o tom tak přemýšlím, v druhé "Cestě" je vlastně hodně věcí dost bizarních, obří digitální včely nepočítaje... ()

anais

Po všech stránkách lepší než první díl - doporučuji shlédnutí za sebou, ten rozdíl je opravdu markantní. Víc humoru a méně "jízd na horské dráze", které v jedničce sloužily pouze pro předvedení 3D. Různých průletů a honiček si tu člověk užije také, ale působí to realističtěji, a měl jsem pocit, že to aspoň trochu posunuje děj a není to tak samoúčelné. Výrazným plus je fakt, že místo všeobklopujícího klíčování na blue screen se tvůrci spolehli na reálné lokace doplněné fyzickými rekvizitami a digitálními triky pouze v potřebném množství. Film už tak nepůsobí jako slepenec špatných triků z televizního seriálu, ale jako skutečný velkofilm pro děti, přeplněný množstvím tu více, tu méně vtipných nápadů, které zaručeně udrží pozornost až do konce. ()

Pítrs85

Ale jo, dalo se to zkouknout, tedy v případě, že nehledáte skutečně výpravný film, jehož výrazní hrdinové podnikají vychytaná dobrodružství. Journey 2 je filmem spíše pro fanoušky 3D, přehnaných a na efekt dělaných triků, výrobků od firmy s nakousnutým jablkem, popř. pro fanynky nasvaleného Dwayne Johnsona nebo mladého Joshe Hutchersona. Naopak film rozhodně není pro fajnšmekry a obdivovatele děl významných spisovatelů s Julesem Vernem v čele, na to je až přespříliš čitelný a prostinký. No ale jako letní (resp. jarní) blockbuster by to fungovat mohlo. Klady: inspirace nejen z verneovek (i když hodně volná), let na včelách (čeho všeho se já ještě nedožiju), Johnsonova verze What a Wonderful World zahraná za doprovodu ukulele, Michael Caine (ten nezklame asi nikdy). Zápory: Vanessa Hudgens, trapnost Luise Guzmána nebyla vtipná, ale jen trapná, horší než první díl (sice o fous, ale je to tak), slabší efekty, 3D jako takové (subjektivní pocit). Jestli má ale zrovna tohle přivést dnešní malý fakany k dílům nejzásadnějších spisovatelů, tak za to bych ruku do ohně nedal ani náhodou. A Journey 3 přímo na Měsíc? To jako fakt? Ale co, aspoň tam najdou zbytky z fašistický základny... ()

ARI50

Nádhera prostě výborné The Rock dokáže zahrát vše a hodit se kam koly aspoň nám úžasně zazpíval výborné akce efekty z Joshe už je chlap prostě dvojka se velmi povedla a jestli čujou 3 neváhal bych ani vteřinu. ()

Beastmaster4

Příjemná rodinná dobrodružná fantasy. Film, který nemůže zklamat (pokud nečekáte megahit), jen příjemně překvapit. Není to žádný trhák, pár počítačových zvířátek, pěkné barvičky, trocha těch novodobých scén točených přímo pro 3D, několik rádoby otřepaných (nucených) vtipných pasáží a gest. Příběh vcelku o ničem, nechybí tu už klasicky jeden trouba na cestu (Luis Guzmán) a jeden tvrďák (Dwayne Johnson). Pokud nebudete čekat mnoho, pak se ležérně bez pošimrání mozkových závitů pobavíte. Nečekejte stáda animovaných zvířátek, až na opravdu pár jich tu není mnoho - čekal jsem využití takového světa ve větší míře. Dwayne Johnson ani neukáže nic, co by stálo za zmínku, jednoduše tu jen je, chodí, hezky vypadá a na což láká i trailer, ukáže svůj prsní taneček, toť celé. Dávám 3 hvězdy a doporučuju rodinným typům, divákům bez větších nároků nebo hltačům 3D, kteří musí vidět vše, co je ve 3D natočeno. ()

becki_tu

Překvapivě nahláškovaná oddychovka, která volně čerpá z předloh Julese Vernea, nehraje si na Indiana Jonese (ikdyž jedno malé pomrknutí tam bylo) a hlavně baví od začátku do konce. Předně se musím zastat Rocka, který v sobě objevil komediální talent a v podobných rolích ho může prodávat po tunách. Vůbec celý herecký ansámbl je nutno vyzdvihnout, ať už pro herecké kvality, krásu nebo humor. V neposlední řadě chválím parádní soundtrack a vizuální efekty, za které by se nemusely stydět i renomovanější filmy. Už se těším na výpravu na Měsíc. ()

Lucasion

Dvakrát do stejné řeky nevkročíš. Toto rčení u tohoto filmu platí víc než kdy jindy. Frasera vyměnili za Johnsona a jediný koho jsme již viděli je ten mladík Josh. V jedničce sympaťák, tady nehorázný fracek. Dwayne Johnsona mám rád. Ve filmu Doom nebo Kráčející skála je eso. Ovšem sem zapadá asi jako Darth Vader na Loď Enterprise. Vyměnit Trevora (Brendan Fraser) z minulého dílu byla prostě chyba. Zbytek herců je opět na facku. Pilot vrtulníku, který mě iritoval od začátku do konce. Hrůza. Chudák Michael Caine, který ač perfektní herec, tak se špatným scénářem těžko něco zmůže. Film se chlubí pěknou vizualizací ovšem příběh, scénář a dialogy zůstaly šeredně pozadu. Tušil jsem, že to bude béčko, ale abych se nudil od začátku do konce. To byla podpásovka. (30 procent) ()

ScarPoul

Pokračovanie amerických hodnôt do srdca Verneových príbehov. Čo je vlastne jediná vec, ktorá film vyslovene skopáva do priemeru. Film je určený pre menšie publikum. Teenageri a dospelý si ho veľmi neužijú aj napriek faktu, že sa jedná o pekný, farebný film. Oproti suchopárnemu a priamočiarejšiemu prvému dielu sa jedná ale o výrazné zlepšenie. Postavy sú sympatickejšie, akčné scény vyhrotenejšie - aj keď stále sa nedá rozprávať o uspokojivom výsledku a koniec má dokonca mierne znaky dramatickosti. Vo svojej podstate tento film vypálil lepšie ako jednotka a je to prevažne zásluhou režiséra. Len ma trocha mrzí, že filmy nefungujú na princípe - pripomeňme výborné knihy mladšej generácií - alebo poďme to spraviť dospelejšie a pre každého. Transformovanie celého príbehu na niečo jednoduchšie tak oberá o schopnosť prekvapiť a hlavne neposúva niečo výraznejšie smerom k vnímajúcemu divákovi. Čo je trocha škoda. Ale ako jednorázová jazda tajomným ostrovom? Prečo nie. A skákajúce prsia Vanessy Hudgens tiež robia svoje. ()

Lacike

Triky su slusne, obcas sa dokonca podari aj nejaky vtip, ale inak je to nuda. Proste blbina pre male deti, ktoru som si pozrel len vdaka Rockovi. Jednotku som pre zmenu videl len vdaka Fraserovi. V trojke moze hrat hoci aj Arnie, ale uz nenaletim. 5/10. ()

Tommassi3

"Co tomu asi řekne máma, když budeme tak dlouho pryč ??" - "No, nejspíš už bude zase znovu vdaná, než se vrátíte.." ;) ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)