Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

vtelenie

videl som sice uz davno, ale nechalo to na mne pomerne silny dojem, 37% ma dost zarazilo, asi to nie je film pre kazdeho alebo by som si to mal pozriet znovu? ()

pipapa

Film nemusím, ale oceńuji, jak je to natočené - odvážně, bez obalu, naturalisticky a to bylo, je a bude v kinematografii extrémně vzácné! Je zajímavé a odstrašující, že kýble krve a nejrůznější zvěrstva v odporných amerických, a dnes už i jiných, action/horor-filmech nevadí, ale naturalisticky natočené sociální drama vadí. ()

Blaster33 odpad!

Tak toto je vyloženě 4-procentní film a patří ke dnu světové kinematografie, na kterou z vysoka se*u a mažu ji z mého pécéčka .. ()

agassi68

Teda v čase vzniku tohto filmu som ešte niečo také v bežnom filme nevidel. Myslím na známe scény onánie a iných tabu scén mimo pornopriemyslu. Zrejme úmyslom tvorcov bolo šokovať, vzbudiť odpor či vzrušenie u nejakej úchylnej menšiny. Párkrát som sa pobavil a párkrát zmraštil tvár nad tým, čo vidím. Ale pamätám si to. A to sa o mnohých ďaľších filmoch povedať nedá.. ()

galiyosha

Hm, povodne som tu mal dlhy a zbytocny komentar, tak teraz strucne: KEN PARK je komedia. A podla mna dobra komedia. (A to mi obvykle samoucelny sex vo filme _fakt_ vadi.) Namietky o absencii celistvosti, prilisnej prazdnote ap. su viac-menej opodstatnene, ale: KEN PARK je komedia :) Umenie hladajte inde. ()

plagjoklas

Mne sa to nahodou lubilo. konecne po dlhom case iný film. Ano su tam kurevsky nechutne sceny. napr ta onania alebo mocenie ale je to stale zaujimavy film aj ked velmi uchylny ale nezhnusil ma. Mozno som prilis cynicky alebo ja neviem ale podla mna to bol dobry film. ()

cure

O jednu hviezdu lepšie ako Kids. Najmä úvodná scéna mi vyrazila dych a už len kôli nej človek dopozerá komplet celý film. Hoci tu niektoré scény boli menej uveriteľné ako v Kids tomuto film som to vďaka hercom veril. Chudák "Bellick z Prison Break" ten sa do tých negatívnych rolí nejak zacyklil. A v úlohe jeho "chudák" tehotnej ženy som spoznal "Honey Bunny z Pulp Fiction". Pekná sebranka //:o) Dávam 60%. ()

Kalimero13

Na to aby to šokovalo je to příliš neosobní a slabé, na to aby to bylo porno tam je málo scén a vcelku slabých. Je to takový napolo vystrkující růžky film, který si hraje na pointu. ()

Miany

Obzvláště si cením otevřenosti a tak trochu mi není jasné, proč tato otevřenost je pro mnohé šokující. Nicméně já vyzdvihuji tuto necenzurovanost a odpárané tabu. Nejotevřenější a také výborně zahraná scéná, která mimo jiné nastiňuje jednu erotickou úchylku je při onanii a škrcení. Nemálo lidí takhle umřelo. Dodnes si pamatuji i jiné scény, které jsou krásně eroticky vykresleny. Nemám co dále dodat ... ;-) ()

Pekisan

Tiez sa mi to prvy krat zdalo ako picovina (vulgarnym slovam sa vacsinou vyhybam, ale mal som vtedy tak okolo 20 (slovnik) a svoje nazory som tiez dokalal vyjadrit daleko expresnejsie alebo expresivnejsie?). Mam o 10 rokov viac a som rad, ze vidim veci inak. Ken Park je studia na temu disfunkcnej rodiny. Necudujem sa neprijmenym pocitom, lebo na malom priestore je toho nahusteneho tolko, ze sa jeden obcas nestaci odvracat a triedit si myslienky. Tiez sa necudujem, ze ludia vacsinu postav povazuje za blbeckov. Boli sme my iny? Borci vyzeraju, ze maju tak okolo 16 rokov. Ja v ich veku som bol najmudrejsi idiot o velkosti porno produkcie na nete. A to ma privadza k oblubenemu miestnych zdrzanlivcov - neni to ani poriadne porno, to si radsej pustim porno......nuz, tak si pusti. Toto je film aj so sexom o sexe. Sa natoc pri pri onanii a uvidime ako sexy sa ti to bude zdat. Ze je to nechutne? Tak asi preto, to bolo pouzite pri tom najvacsom hovade, hoci ostatni sa tiez snazili. Mozno rejzo naozaj prilis tlacil na pilu, ale na co si to setrit na dalsi film, ked sa to pohodlne zmesti do jedneho. Nazaver len suhlasne prikyvnem Igi B a jeho "...Znáte přece všichni to přísloví, že kdo říká že nedělal, dělá dodnes" a pripijem nazdravie vsetkym "normalnym" z CSFD. ()

Zombo

Asi nejsem jediný, kdo si během sledování Ken Parku říkal: "Co to sakra je? Tohle už je kapánek moc, ne!?" a někteří z nás možná i "Kam se poděla cenzura a co to ti dva/tři vlastně dělají?". I když jsem předtím věděl, že tentokrát L. Clark zašel dále než obvykle, přesto mě dokázal zaskočit. Pokud se dá při té všudypřítomné zvrácenosti a místy slušné nechutnosti mluvit o kladech, tak některé pasáže nebyly překvapivě úplně příšerné a nenudily. Nejlépe zvládnuté byly ty s Peaches a hlavně s Tatem, u nich opravdu zůstával rozum stát. Celkově nedotažený a zmatený film se ale mohl klidně obejít bez všech lehkoporních scének a extrémů, protože depresivního a úzkostlivého efektu by dosáhl tak jako tak. ()