Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Attta

Zatím jsem viděl 3 díly a musím se přiznat že první polovina první epizody mě vůbc nezaujala. Druhá půlka se už rozjela a seriál mě začal bavit. Docela mi začíná vadit častá přitomnost zpomalených záběrů. Zatím to obecně není špatné. *********** Po dokoukání celé série musím říct, že to není špatné. Když člověk přehlídne kupu přehnanin, tak se u toho dobře pobaví a odraguje. ()

Warmin

Myslim že je to naprosto dokonalá "druhá "série,která odhalí pár odpovědí na otazky , které jsme si kladli u první série. Atmosféra je stejná jako u Blood and sand což je jenom dobře. No a samozřejmně tu musím zmínit tu velkolepou poslední bitvu,protože ta byla naprosto dokonalá. ()

enjoi

Bohužel, jen taková vycpávka mezi první a druhou sérií Spartaka. Už to není ten starý dobrý Spartakus, ale i tak je to kvalitní miniseriál. ()

C0r0ner

Vysvětlení určitých věcí rozhodně sérii o Spartakovi pomohlo. Podívali jsme se na události předcházející příjezdu Thráka a celých šest dílů bylo stejně dobrých jako hlavní seriál. Realita gladiátorů byla nejspíš někde trošku jinde, ale mě tahle fikce bavila mnohem víc, než když třeba meč třímal Kirk Douglas. 90% ()

Dannysek4U

Po dvou dilech je to zatim jen hodne silnej koncentrat predchoziho videnyho, ale opet s velkejma scenaristickejma ambicema, tzn. s necekanym preshem, kterej rozhodne hladi. Uvidime, jak to dopadne jako celek. Kazdopadne znovushledani tesi, tesi, tesi:o) P.S. - Tak jako elek je to za dobry ctyri, linie se Soloniem slaba, ale ten final fight je megavelkej. To bylo fakt dustojny!!!! Proste love it. ()

Ice123

Bezvadný, stále se mi to líbí, sice Whitfielda je škoda, ale pořád se mi to hodně líbí.... Jen by mě zajímalo kde je ta hranice mezi historicko-akčním seriálem a historicko-erotickým seriálem.... Jelikož někdy mi to už příjde jako nějaký soft porno :D 90% ()

blitzer

Tak takové to tedy bylo... aneb Hamlet bez Hamleta. Některé výjevy z minulosti byly zajímavé a zdařile dokreslovaly dění první série (Crixus vs Asher, Batiatus vs Solonius, Doctore), nicméně celkově mi to přišlo o něco slabší než Spartakova odysea. Ale přesto slušná podívaná s několika obligátními podlostmi v podání Batiata a s efektní hromadnou bitkou na závěr. ()

Iwus.ka

Předtím, než tu byl Spartacus, vládl aréně plavovlasý krasavec Gannicus. Tenhle prequel je stejně tak dobrý, jako série Krev a písek. Tudíž už byly všechny klady zmíněny tam. Musím však dodat, že nejlepší je krvavá mela na konci pouze šestidílné série. S napětím musíte sledovat, jestli vaši oblíbenci dokážou vyváznout bez ztráty nějaké té končetiny. ()

sir-dave

Prequel se v podstatě nese ve stejném duchu jako první série. Opět plno stříkající krve, nahoty, gladiátorské akce a proslovů. Po prvním díle vládne spokojenost. Uvidí se, jak dobrý bude příběh... edit: Dějově o něco málo slabší než BaS. Nejvíce zaujal první a poslední díl. Postavy nezklamaly a s napětím očekávám Gannicovo zapojení do druhé série. ()

tomeek

Po čtvrté episodě nelze jinak. Plný počet za skvělé herce, výborné bojové choreografie, kameru, příběh a absolutně nespoutané vyobrazení antických neřestí. Už se nemůžu dočkat finále! Dodatek po celé sérii: škoda, že se nedá zvednout hodnocení z pěti hvězd na šest. Nejdelší gladiátorská řež, jakou jsem kdy viděl a celkově na tento OPUS nemá ani Russell Crowe a jeho Gladiátor. Skvělá kamera, skvělá režie, výborní herci (Hannah je prostě dokonalý), krásné ženy a přátelství na život a na smrt. Nemám jediné výtky. Opravdu. Poslední minuta je dokonalá. "My budeme ti, kteří tento dům pozvednou. Nad mého otce, nad Solonia, nad samotné zkurvené bohy. Zanecháme v tomto městě naši stopu. A jednoho dne se dočkáme řádné odměny... Za to všechno, co jsme udělali." ()

okkac

To, co se považovalo jako výplň mezi dvěmi sériemi Spartaca, dokázalo se povýšit na stejnou, né-li lepší úroveň. Díky pouze 6 dílům je tento prequel dějově zhuštěnější a báječné vygradovaný, kdy finální hromadný souboj v aréně skoro překonává všechny dosavadní gladiátorské zápasy v jakkémkoliv dílu nebo i filmu. Neskutečné natěšení na regulérní druhou sérii. ()

bartias

Šestidílná mini série se předvedla jako plnohodnotná náhrada seriálu Spartakus: Krev a písek. Prequell je opět absolutní guilty pleasure plné akce, krve, brutality, všemožné nahoty, spletitých intrik a televizních efektů ve stylu 300: Bitvy u Thermopyl. Bohové arény vysvětlují pozadí některých známých postav a představují pár nových, ze kterých je zvlášť zajímavý (a sympatický) gladiátorský šampión Gannicus. Scénáristé se vyřádili a velkolepě vygradované finále zajímavě připravilo půdu pro budoucí druhou řadu seriálu. ()

Noviik

Šest dílů sluší Spartakovi ještě více než 12. Sice byl původní příběh o něco lepší, ale i tento prequel je zatraceně dobrý. ()

Radiq

Kvalitativně na stejné úrovni jak Spartacus. Orgie, smrt, intriky... Obzvlášť ty orgie a šuk jsou tady snad ještě víc extrémnější. Má to svoje mouchy, ale aji ty asi někdo brzo vojede. Propichovací a stříko-krvající efekty opět nic moc. Ale převládá spokojenost. ()

Cedr

Prequel k původní sérii, která v průběhu vysílání zrála jako víno, začíná tentokrát velmi silným úvodem. Napínavé stylové souboje, spousta krve, opravdová nálož nahoty, intriky, solidní atmosféra a skvělé ne-zrovna-kladné charaktery. Tento prequel má vše co úspěšně táhlo původní seriál a tentokrát v ještě větším množství. Výjimkou je naštěstí menší přestylizovanost, která obzvlášť na začátku Blood and Sand série působila poněkud lacině. Spartacus: Gods of the Arena díky velmi vyrovnané kvalitě všech šesti epizod působí ucelenějším dojmem než původní série a paradoxně ji dokázal překonat i bez velmi silné postavy Spartaka. ()

Remivsremi

Kdo by to čekal, že mladší bratříček porazí toho staršího. Gods of the arena to ale dokázali. Všechno co jste milovali na první serii - bitvy, herci, intiky - vše je ještě víc vypiplanější a dotažené do naprosté dokonalosti. Choreografie bojů úchvatná a vůbec boje v menší aréně na mě působili jaksi realističtěji než v té větší. A co dodat k poslednímu dílu. Pokud jste nemohli popadnout dech u konce BaS, tady tutově umřete z nedostatku kyslíku. Tohle všechno má jen jednu mušku na kráse. Další série bude mít laťku tááákhle vysoko a bez Andyho Whitfielda jakožto Spartaca si dovolím soudit, že ji nepřekonají. A teď si všichni pustíme těch šest dílu opět! ()

Laerry

Velikou výhodou prequelu je především fakt, že už si svůj vlastní styl našel během první série a zde ho dotahuje ke své vlastní dokonalosti. Dalším plusem pro scénáristy bylo i vědomí, že diváci jsou obeznámeni s hlavními charaktery, a rozhodli se nám je ukázat z jiného úhlu pohledu - kdy ještě nebyli tolik zkažení - ale především co k jejich zkaženosti vedlo, což je to nejzábavnější. Všechno je od první série vystupňováno ještě do větších extrémů - nejen souboje jsou drsnější a nechutnější (ale i impozantnější - finále minisérie je opravdu nervy drásající), ale i sexuální scény jsou na samém pokraji hard core porna - všichni souloží se všema (i chlapi s chlapama) v ještě megalomančtějších scénách. Když se to tak vezme, tak by bez soubojů v aréně a sexu z děje pomalu nic nezbylo... což je samozřejmě veliká nadsázka, jelikož se i tak rozehraje spousta zajímavých dějových linií, které během pouhých šesti epizod gradují ještě intenzivněji a napínavěji, až vám bude líto, že příběh opět brzy skončí. Nezbývá než čekat na další pokračování... ()

Kubrickon

Nechcem dávať hodnotenie, ktoré by sa blížilo Kubrickovmu Spartakovi pretože toto je iba CGI zhovadilosť čo sa hrá na epos! ()

filmmovier

Kvalitativně srovnatelné s Krví a pískem, dokonce možná i o něco lepší. Šest dílů je tak akorát, ani jeden nenudí, a tentokrát je každý z nich i docela zajímavý, protože tady hraje větší roli něco jako příběh. Ne, vážně, je to super. Vizuální paráda plná perfektních herců, je to napínavé, dějově fakt zajímavé (ačkoliv víte, jak to dopadne, to tomu ale na atraktivnosti naštěstí vůbec neubírá) a o to lepší, že to vlastně vzniklo úplně neplánovaně, není to na výsledku vůbec znát. Fakt mě to bavilo víc, než první řada. Spokojenost. Historickou (ne)věrnost fakt neřeším, v tomhle případě už vůbec. 85%. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky