Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Florentyna

Tak hroznou hovadinu jsem dlouho neviděla. A černý humor o mučených druhý světový? To snad jde už dávno za okraj dobrýho vkusu, a že tím by se tenhle hloupoučkej, unylej a nenápaditej kýč zrovna rád pochlubil. ()

LordMack

Nemůžu nepřiznat, že jsem se v některých částech trochu nudil a fóry byly prkenné, ale ten film má takový styl a a ehm, drive, že nemohu jinak. A ten soundtrack! ()

Eywa11

Geniálna retro atmosféra doladená skvelým soundtrackom ma úplne pohltila. Bavilo ma množstvo vtipných scén, doťahovačky medzi Henrym a Armiem a na Aliciu alias Gaby sa veľmi dobre pozeralo:). Aj keď dej sa dal viac menej ľahko predvídať, veľmi ma to bavilo, a celkový dojem hodnotím na vybornú! ()

Stanmi

Dva špičkoví agenti Napoleon Solo (Henry Cavill) a Ilja Kurjakin (Armie Hammer) musí zapomenout na probíhající studenou válku a spojit své síly, aby vypátrali německé vědce a získali jeho plány na výrobu jaderných zbraní... Krycí jméno U.N.C.L.E. je, podobně jako Mission Impossible, filmovou verzí stejnojmenného seriálu, který na televizních obrazovkách běžel před více než padesátli lety. Režisér Guy Ritchie se tak rozhodl oprášit jeho slávu a vytvořil tak zábavný špiónský retro snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Jednou z hlavních předností tohoto snímku je bezesporu prostředí, především Itálie a Říma, kde se velká část filmu odehrává. Guyi Ritchiemu a jeho týmu se opravdu skvěle podařilo vytvořit atmosféru šedesátých let, díky kterému film opravdu vypadá, jako kdyby se v daném období opravdu odehrával. Samotný příběh je napínavý, ačkní i vtipný, zkrátka je zde vše, co by člověk od tohoto žánru očekával a přiznám se, že mně děj bavil a zajímal po celou dobu stopáže, což je také ukázkou opravdu dobře odvedené práce. Jak již jsem zmínil ústřední dvojici ztvárnili Henry Cavill a Armie Hammer, kteří své postavy ztvárnili naprosto věrohodně. A protože jsme ve špiónském filmu tak nesmějí chybět také krásné ženy, v tomto případě Alicia Vikander a Elizabeth Debicki, které však kromě krásy mají také nesporný herecký talent. Krycí jmeno U.N.C.L.E. je tak stylový a hravý snímek s opravdu působivou atmosférou šedesátých let, svižným a poutavým příběhem a sympatickým hereckým obsazením. Ano pane Ritchie, tohle se vám povedlo. ()

Brouzdalka

Skvěle jsem se pobavila, bylo to milé, zábavné, akční a hravé. Výborné bylo také špičkování hlavních hrdinů, svižné tempo, stylová atmosféra a suchý humor to vše podkreslené luxusním soundtrackem! Oceňuji ne tak hektickou kameru, ze které i přesto byl cítit Ritchieho styl, a skvělý byl i nápad s rozdělením obrazu. Zkrátka tohle chci vidět znovu a už teď se těším na případné pokračování! ()

ESNYR

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybíral jsem Já ) Man from U.N.C.L.E., je prapodivný film o kterém nevím přesně co si myslet. Chce se tvářit jako drama, komedie, dobrodružství, akce a přitom to všechno vyznívá hodně jako parodie. Henry Cavil hraje parodii amerického agenta a Armie Hammer zase parodii na ruského agenta. Přitom se ale tváří jako že to myslí vážně. -- .Akce není špatná, to určitě ne ale opět nevím jestli je to myšleno vážně nebo si z toho prostě utahují - hlavně celý začátek filmu vyznívá jako dobrodružná komedie. :: .Nevěřím že se tohle stane nějakou plnohodnotnou sérií (jak naznačil závěr) jako třeba Mission Impossible, protože si nedokážu představit kdo by zaplatil celou tu výpravu která by musela být opět zasazená do doby dávno minulé. // PS : netuším koho a nebo kde přesně, tam hrál David Beckham ()

a0001

Akčná, scifi, old school groteska. Nie moc vtipná, nie moc akčná, niekedy príliš pózerská, niekedy príliš trápna. Ten film je ako by režíroval Borat prvého Jamesa Bonda. Záver filmu bol, ale skvelý. Nielen preto, že film končil, ale skutočne sa prebral. ()

dudo24

Taká oddychovka – zábavné a svižné. Veľmi dobrá hudba. Pochvala za dobové kulisy a rekvizity. Skvelé obsadenie. Cavill, Hammer, Vikander – úplná pecka. Dávam slabé štyri hviezdy. edit (19.6.2016): Už dlho ma lákalo pozrieť si film znovu. Výrazné charaktery hlavných postáv vytvárajú veľa skvelých scén ku ktorým sa oplatilo vrátiť. edit (15.8.2017): Mením hodnotenie na plné štyri hviezdy. Konečne som zistil, čo mi na tomto filme nesedelo. Prišiel som na to, že ma skoro vôbec nezaujíma hlavná zápletka. Pre mňa je to celé o troch hlavných postavách, ich výstrednosti a ich vzájomnom sa doťahovaní. ()

Facerr

Na takovej film jsem dlouho čekal a můžu fakt jenom chválit. Stylizace byla cool, jak se na Ritchieho sluší a patří, herecký obsazení výborný, příběh vychytanej do detailů a zasmál jsem se u toho taky. Neřezal jsem se pořád, ale když to přišlo, stálo to za to. Hlavní dvojice agentů si sedla dokonale a Hugh to ještě dokázal sice minimálně, ale přesto pěkně pocukrovat. Dohromady hlavní chod špionážního podzimu, ne li celýho roku. Poctivejch 80% pro tyhle strejdy. ()

Vasyl

Tahle nejnovější ritchieovka mě vtáhla asi nejmíň ze všech (zkrocení zlé ženy se nesmí počítat). Ale celkově pořád vysokej nadprůměr. Oba svalouši jsou sympaťáci a hraní si na špiony mě ve filmu většinou dost baví. Spolupráce CIA, MI5 a KGB? Něco jako splněnej sen. Jen Alička má na roli východoněmecké šmudly moc noblesní obličej. Každopádně ona dodává každýmu filmu plusový body jenom svou účastí. ()

jfaba

Ani to nebudu komentovat. Od Bonda přes Mr. & Mrs. Smith, až po Mission. A Grand ten tomu nasadil korunu, vlastně rubl, s dolarem a librou. ()

Elephant13

Supervizuální nic. Takový popis sedí nejlépe. Guy Ritchie se ubírá směrem mainstreamu (Hollywoodu), stále je tam jeho styl trochu "cítit", ale už to nestačí. Pro ty, kteří zbožňují RocknRollu, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch, tak budou nejspíš zklamaní.Musím uznat, že "Superman" je sympaťák a akce je svižně natočená. Bohužel, mě tento film zklamal. Jen další z miliónů amerických remaků. ()

Spilif

Nemám nějak výrazně rád filmy zasazené do šedesátek, ale tohle docela fajnově překvapilo a musím říct i filmově uspokojilo. Ten film je celej dost sexy a všechno v něm pěkně funguje. Doporučuju ho zhlédnout myslím že to stojí za to.:) ()

Veskoslav

Jelikož mám rád tento styl filmů a mám rád i předchozí tvorbu režiséra, tak jsem se posadil a zvesela se bavil. Je to vtipně napsaná "bondovka" 60 tých let, které nic nechybí. Vřele doporučuji:) ()

x_ander

Parádní pecka! Po umírněných ohlasech jsem toho moc neočekával, možná o to víc mě Man form U.N.C.L.E. překvapil a hlavně pobavil. Ritchie předvádí skvělou akci a retro feeling (ta hudba!), především ústřední trojka si to dává neskutečně. Takto sehrané a hlavně sympatické ústřední trio aby člověk pohledal. Co na tom, že zápletka je pak klasické bondovské klišé, když je to všechno zabalené do perfektního kabátku. Škoda komerčnho neúspěchu, protože závěr si vyložené řekl o pokračování. ()

Jadro

Celý film zachraňuje satirický humor na pozadí dobových možností, scény takmer bezchybné... Dá sa to pozerať od začiatku po koniec - určite zlepší náladu.. ()

Crytic

Neuvěřitelně milé překvapení... po dlouhé době americký film, ve které není ruská postava tupý zaostalý zločinec, ale naopak je rovnoceným partnerem americkému hrdinovi. Celý film je krásně vyvážený, po celou dobu zajímavý a je okořeněný takovým jemným sarkastickým humorem, který mám moc rád. Po celou dobu jsem měl trochu pocit, jako bych sledoval starou dobrou bondovku a když jsem později zjistil, že původní film z roku 1964 z bondovek vycházel, musím uznat, že tvůrcům se oživení tohoto snímku opravdu povedlo. Závěrečné vysvětlení zkratky U.N.C.L.E. a tím otevřená dvířka pro pokačování mi udělala vyloženě radost. Tenhle film by si pokračování rozhodně zasloužil. Doporučuji! ()

Sakulnikov

Hravé, veselé, akční s dobrou hudbou a krásnou Alicí Vikander. Vážná konkurence i poslední Mission Impossible, no díky Alicii vlastně lepší. A jelikož se Bond posunul do temnějšího žánru (ale stále skvělý!), tak se ty dva filmy perou i nejlepší špionážní akčňák roku. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)