Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Saraph

Když přimhouřím oko, tak je to vlastně taková bondovka. Chlápek v luxusním obleku, hotely, lodě, ženy, akce, atd. Jedna věc, co se obvzlášť povedla, byly momentky, kdy se něco vtipného dělo v pozadí déle než 10 sekund a žádná z postav tomu nevěnovala nejmenší pozornost. Také způsob, kterým byla udělána kamera během honiček, nešla jen tak přehlédnout. Nevidím důvod, proč tomu neudělit plný počet. Určitě to byla jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl. ()

A.Beech

Veľmi slabé 4*. Dokonca sa čudujem, ako som dokázal dať až tak vysoké hodnotenie. Suverénne som čakal TOP (niečo ako Kingsman), ale toto bolo veľké filmové sklamanie. Stále mám z polovice pocit, že tie 4* som tam narval akosi nasilu. ()

Cedr

The Man from U.N.C.L.E. by se dal najít ve slovníku pod "style over substance". Stylizace dle očekávání perfektní a vytknout nelze téměř nic. Děj je ale tak příšerně nezáživný, bez jediného slušného nápadu a plný nevtipného humoru až se tomu nechce věřit. Akční závěr má naštěstí konečně trochu šťávu a zvedá film z nudné ubohosti na slabý průměr. Ritchieho nejslabší snímek. ()

chelseaman22

Retro nářez v plné parádě. Fantastické duo americko-sovětských špiónů ve spojitosti s bryskní zápletkou vyvolává v divákovi otázku "PŘOČ ŽE SE NĚCO PODOBNÉHO NEVIDÍ NA UTORRENT.COM ČASTĚJI". Pokud bude pokračování, tak určitě vytáhnu tu svou extra slevovou kartu do CinamaCity a s radostí přispěji těm dobrákům, jež mají na srdci blaho diváků. 88% ()

Triple H

Nemastné, neslané. Ritchie chce sedieť na dvoch stoličkách naraz - jednak chce natočiť zábavnú jazdu s nadsázkou (čo by bolo poplatné jeho celej tvorbe) a zároveň si chce zachovať striedmosť, serióznosť a odstup. Vo výsledku tak nedosiahne úspešne ani jedno. Film pôsobí ako braček Kingsmana, pri ktorom sa Ritchie cielene snažil pojašenosti Vaughnovho filmu vyhnúť, aby nepôsobil ako kópia. Všetci statočne podhrávajú, čo nepomáha, lebo veľa pokusov o humor tak preletí úplne mimo divákov radar, resp. mu dochádza vo co asi go, ale smiech sa nedostaví. Pár scén (mučenie, kamión v prístave, naháňačka v závere) ukáže, že režisér má stále veľmi dobré nápady, ale veľká škoda, že podobne podarených pasáží je málo a zvyšok filmu len ležérne, elegantne a pomerne nezáživne plynie. Nie som si ďalej istý obsadením - neviem či to je len režijným vedením, ale Hammer, Cavill a Alicia Vikander sú nevýrazní a nie je medzi nimi žiadna chémia. To si nikto tento drobný detail pri castingu nevšimol? Nechápem prečo Cavill, s jeho rusky hranolovitými črtami, sebestredným vystupovaním a zubami-nechtami bojujúci s americkým prízvukom, hrá amerického cool šviháka nad vecou. Rovnako nechápem, prečo Hammer s ksichtom amerického aristokrata hrá ruského, prudérneho drsňáka. Ak už nie preobsadiť, minimálne by som zvážil oba party prehodiť a kopnúť oboch pánov do prdele, aby pred kamerou trošku viac čurákovali. Alicia Vikander je kočka, ale nemá čo hrať a ani sa o to nesnaží. Jeden pohľad celý film. Technicky je všetko krásne, precízne, štýlovo retro, dobre nasnímané a vynikajúco ohudbené (Pemberton sa vytiahol zo všetkých zúčastnených najviac, soundtrack je pecka), ale čo tam potom keď je celá vec taká anemická. Ritchie a celý tím okolo neho sú príliš veľkí profíci, aby film dostal menej ako tri, ale mohlo to byť omnoho lepšie a živšie. ()

octopuska

Kůůll vymazlená pozérská záležitost Guye Ritchie, na zpravení očka. Sošní urostlí hošíci předvádí svá Ega ve velkém stylu.Těžko se jim odolává, hlavně Armiemu, ten jeho roztomilej neurotik je k sežrání. A slečny, jak sen se samozřejmě líbí všem. Šedesátá léta na vás přímo dýchnou spolu s parádním soundtrackem. Suchý humor je značně protřepán, ale nemíchán. A technické vymoženosti CIA kontra KGB vyloženě baví a ta honička dederonských popelnic hned ze startu nemá chybu. ()

Motinski

Jedna z najzábavnejších jednohubiek posledných rokov s dobrými možnosťami na sequely. Pri väčšine Ritchieho filmoch sa zabavím a U.N.C.L.E. nie je výnimkou. Má nádherne lokality, retro nádych, šikovne napísane postavy, dialógy, a sympatických hercov. Ku 5* mi ale chýbala originálnejšia zápletka. ()

andriy

Označení komedie filmu moc nesedí, hlášek ústřední dvojice (trojice) jsem čekal trochu více. Ale jinak velice příjemná a kvalitní retro-jednohubka. ()

Honzíno

Opatrně věřím a hlavně doufám, že se Ritchie vrací do formy. V jeho ranku se objevila parádně vychytaná stylovka, která se obejde bez většiny akčních atributů, co utváří jí podobné. Nepotřebujeme velkou akci, masité souboje, klasicky pojaté honičky... Přesto film funguje a celkově tvoří překvapivě uzavřený oblouk, jenž však může posloužit i jako základ série dobrodružství. Chybí jen větší prostor záporákům a vypiplanější příběh. Všechno ostatní funguje skvěle - za mě velice vyzdvihuji ústřední ženské duo, mužské duo, hudbu, sexy režii. Vše je nadmíru sympatické a úsměv na tváři generující. Na závěr chci napsat pro mě nejdůležitější poznatek. Nechybí mi přehnaná míra sexuality, brutality, vulgární mluvy a sexuálních narážek (dnes v kinematografii móda a zpravidla standard) a vypadá to, že se stejně všichni smějeme, přitahuje nás to a svým způsobem nám to přijde dospělé. ()

Jizni Tlapa

Čekal jsem to lepší, ale v zásadě to bylo nadprůměrné. Hlavně soundrtack, který podrthuje frajerský styl hlavních scén, které jsou ale ochuzené o dotažené dialogy. Scénář je tím hlavním mínusem, protože obsadit tyhle šviháky a sexy kočky do špionážní střílečky, dobře je oháknout a nasmínat je zajímavou kamerou je prostě na plný počet málo, když k tomu nedosadíte ty správně zvolená slova a seky..o fous dávám 4 hvězdu v hodnocení..mimochodem opravdu tam hraje kopačka Beckham? Ani vidu, ani slechu po něm... ()

Mirokukii

Stylová, zábavná, setsakra dobře natočená, no zkrátka ani na minutu nenudící špiónská jízda. Šarmantní americký zloděj a rus z ocele-elita mezi mezi špióny, jenž má jen krapek problém se sebekontrolou, pravda v dobách studené války pokrevní bratrství nepodstoupí, ale pro splnění úkolů jsou ochotni spolupracovat, a když jim je k tomu nápomocná krásná žena, není o jiskření a vtip nouze. Báječnému trojlístku schází pouze šílenější padouch, ale protentokrát si s chladnou sexy mafiánkou vystačím, protože vše, v tomto jinak malinko průstřelném scénáři, šlape jak má. Co však tento svižný kus dělá navýsost kvalitním je hudba, díky které se vychutnávám každý moment. Ať už jde o parádní honičku skrze krajinu, útok na ostrovní pevnost, polibek na rozloučenou, či o profily agentů... V těchto dobách, kdy každý osamělý a nesmrtelný hrdina, vláčí své jméno do další a další epizody plné strachu a osudovosti, je fajn si oddechnout u něčeho tak příjemného, co se nebere až tak smrtelně vážně. ()

LiborGondek

Tohle se mi líbilo! V dnešní době už je sice přeagentováno, neuvěřitelných akčních filmů nebo scifi o agentech je mnoho a mají čím dál větší problém - být ještě alespoň trochu originální. Krycí jméno U.N.C.L.E. je ale jiný. Děj je zasazen do období studené války, nejsou zde žádná nesmyslná high-tec udělátka a všemu se tak nějak dá uvěřit. Zvolené obsazení se ukázalo jako sázka na jistotu. Když pročítám ta jména není tam žádná vyloženě notoricky známá persona, nepočítaje Beckhama :D, ale fungovalo to a zdá se, že někdo pořád ví, co dělá. Film sice nebyl až tak dobrý, jako třeba první Sherlock, přesto se režisér Guy Ritchie rozhodně nemá za co stydět! Velmi dobrý a velmi příjemný snímek. 80% ()

Johnny.ARN

Už mi chýbala tá Ritchieovská réžia a dialógy. A v pomerne krátkom čase další film s Vikander ( áno, stále je krásna ). Niečo také špionské padne vždy vhod pokiaľ to je dobre obsadené, so zaujímavým dejom, vtipnými dialógmi ( scéna v butiku ) a výpravou. Malo to aj svoje slabiny, hlavne ku koncu, kedy sa nepochopiteľne menilo počasie a všetko nahrávalo hlavným hrdinom, ale bolo to vysoko pozeratelné so zárodkami možno aj na dlhšiu sériu. 4 z 5 ()

viperDavid

Zas taková pecka to nebyla. Pěkná a zajímavá špionážní podívaná a docela i strandovní, ale dělo do hlavy to teda nebylo. Hodnotím průměrně, protože mě to rozhodně neohromilo jako ostatní. Zas aby kritika nebyla taková, musím uznat, že mě to bavilo a někdy se na to rád podívám znovu ()

LadyPupu

Nečekala jsem nic a dostala víc. Ne, že bych nebyla náročná, ale na rozdíl od některých hodnotitelů mi stačilo, že mě strejdové Kovboj a Hrozba pobavili, neboť měli styl, charisma a retro jim slušelo. Celý film je taková zábavná jízda, kdy se člověk ani nestihne začít nudit. Scéna s výměnou štěnic a svačina v autě je super. Vtipné dialogy, luxusní vizuál, kamera, střih a ta hudba... Odpočinkový film, který se mně osobně líbil daleko víc než Kingsman. Silné 4*. ()

plechulka

Komu se líbí staré bondovky, které se neberou tak úplně vážně a agenti jsou lehce nad věcí (a vždy perfektně a stylově upraveni) bude spokojený tak, jako já. Za zmínku stojí i hudba, která evokuje třeba i staré kriminálky s Alainem Delonem či Linou Venturou - prostě povedená dobovka! ()

Mrkvič

Někdo točí filmy a někdo vymazlené klenoty. Audiovizuální stránka je naprosto dokonalá. Hlavně soundtrack nemá chybu a klipové scény jsou vtipné, nápadité a prostě dechberoucí. Film samotný je hlavně komedie. A když si čtu, o jakých hercích se uvažovalo, rozhodně by s jiným obsazením neměl takovou komiku. Cavill i Hammer si opravdu sedli. Po slibném začátku a před závěrem nabušeného chystání se na finále, jsem očekával něco tak epického jako v Kick-ass, ale to se bohužel nekonalo. Ale to je snad jediná výtka u filmu, na který se tak příjemně kouká, protože dějová linie je uzpůsobena žánru a neklade nějaké nesmyslné zvraty a nároky na diváka. ()

Helmutek

Taková mnohem víc než jen příjemná oldies oddechovka z kraje šedesátek, navíc krásně stylová, vtipná a dokonce i celkem chytrá. A na to, že to je "jen" oddechovka, tak s občas celkem zamotanejma zápletkama a promyšlenejma dialogama. Nepřipadá mi to ani tak jako parodie na Bondy a spol., jako spíš svym vlastnim způsobem odlehčený pojetí žánru jako takovýho; a mně osobně to sedlo mnohem víc než třeba takovej Kingsmen. Pošťuchování, vzájemný podrazy nebo (skoro až přátelský) hecování ústřední trojice je naprosto úžasný, bavil mě i ten věčnej balanc na hraně stavu "jsme kámoši"/"jdeme po sobě". Výrazně dobrej mi přišel střih, některý scény byly tak dobře upečený, až to byla úplná slast se na ně dívat (svačinka v náklaďáku, mučírna...). Navíc - má to dobrej soundtrack a Vikander je tak krásná a charismatická holka, až to bolí. ()

Lachtaan

Až na Henryho Cavilla, jehož vystupování příliš nemusím, svižný dobrodružný thriller se skvělým obsazením, z pera jednoho z, nejméně mnou, nejuznávanějších režisérů současnosti. Věřím, že každému tento snímek sednout nemusel, já tu vśak v jistých ohledech díky špionážní tématice vidím podobu s Kingsmany, kteří mě ve svém prvním dobrodružství zcela uchvátili. A i v případě agentury U. N. C. L. E. bych se zcela vůbec nezlobil, kdybychom se měli jednoho dne dočkat pokračování. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)