Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

tchempi

V úžasných, fakt úžasných kulisách se odehrává jedno velké hovno. Jinak to popsat nelze. Guy Ritchie měl k dispozici super lokace, dokonalou atmosféru 60. let, sympatické herce a profičel to jako cikán dávky v automatech. ()

zodiak217

Americký snímok na anglický štyl. Jednoducho anglický štýl a humor v jednom filme a zrejme je hlúposť to prirovnávať k filmom s Jamesom Bondom, no ten štýl 60. rokov sa mi veľmi páčil. Čo sa mi menej páčilo bolo herecké obsadenie, ktoré mna osobne nijako neoslovilo, chcelo to viac sa vyhrať s hudbou a zmiešať niečo staré s niečím novým, aby to zvýraznilo jednotlivé scény a nádych filmu. Zároveň by som privítal trochu sa viac vyzabávať so zápletkou a spraviť to napínavejšie, lebo filmov o zneškodňovaní jadrovej bomby, kde unesú niekoho z rodiny hlavného hrdinu/hrdinky je trochu opotrebovaný. Veľmi som sa nechytal anglický humor a prízvuk, ale v každom prípade je to pozerateľný snímok, kde sa snáď nudiť nebudete, ale či mu prídete na chuť to je otázne. Rozhodne to nie je priamočiary útok divácke publikum, ktorý by trhal zo stoličiek. Jednoducho ak máte radi dobový štýl a nemáte veľké očakávania, oceníte že aj v roku 2015 sa robí takáto produkcia. ()

Johanita

Taková svěží akční záležitost, která nezarmoutí, ani ničím výjimečným nepřekvapí. Super akční scény, jemný humor, trocha romantiky, hezcí chlapi (i ženské)... Skvělý soundtrack! Rande s manželem po roce a půl, film, na který jsme jsme šli, protože nic lepšího tam nebylo (ale když už máme to hlídání, tak na něco musíme jít!!) a pak jsme byli překvapení, jak se nám to líbilo. ()

polegirl

Retro bondovka, která nadchne i ty, které agent 007 ne. Výběr herců byl naprosto přesný, i když se zpočátku sekli a v hlavních rolích se kluci prohodili prakticky sami. Akcent agenta KGB jen dokresluje jeho osobnost, a díky tomu mu vážně věříte, že je to rodilý Rus. Agent CIA by si roli agenta 007 klidně zahrát mohl. Je pohledný, žádná žena mu neodolá, skvělý v bojovém umění i vkusu. Celý film se nese sice v akčním duchu, leč nějaké komediální prvky bychom tu nalézt mohli. Vtipy jsou přesné a člověk se jim skutečně zasměje, retro je pěkné, některé věci jsou však pro dnešní generaci hodně úsměvné (brýle, „moderní zařízení" v podobě disket atp.) Jeden z mála filmů, u kterých se nepotřebujete dívat na hodinky. ()

kokofek

Dva pěkní chlapi,pěkná dobová atmosféra,trochu humoru,trochu akce a trochu napětí.Dohromady je to obyčejné, nenadchne, neurazí. ()

SelfishMan

Otevřeně přiznávám, že tady jsem zcela vědomě o 1* nadhodnotil. Vedlo mě k tomu samozřejmě silné nadšení bezprostředně po projekci (ale upravovat už to asi nechci, minimálně dokud to neuvidím znovu). Došlo k tomu tak, že takhle vizuálně vypiplanou retro atmosféru v odlehčeném tónu jsem už nějaký čas neviděl, podpořeno výborným soundtrackem to byla pastva pro oči. Dalším důvodem je moje lehká slabost pro Richieho styl obecně. Problém byl ve slabším příběhu ( a když říkám slabším, tak tím myslím relativně banální špiónskou zápletku se ztraceným vědcem a bombou - nic moc sofistikovaného ) s tím, že k odhalení pointy dojde vcelku brzo. Na druhou stranu špičkování mezi Hammerem a Cavillem diváka (myšleno mě;)) tak baví a spolu s fešnou Aliciou dokážou nedostatky v příběhu docela dobře zakrýt. ()

moriero

Už od počáteční geniální automobilové honičky ulicemi východního Berlína jsem věděl, že se mi to bude líbit. Ale netušil jsem, jak moc. Tenhle snímek byl bondovější než samotný Bond. Zkrátka old school žánrová lahůdka se vším všudy. Ač byla nádherná Alicia kouzelně retro, Ritchie pochopil, že aby tento (ne)milostný trojúhelník fungoval, jiskřit to musí hlavně mezi Henrym a Armiem. A to se mu podařilo na jedničku. Líbilo se mi, jak jsem první půlku fandil "Amíkovi", abych druhou polovinu držel palce dojemně neohrabanému "Rusákovi". A v takovém sendviči libová "Němka".....takovému menu nemůžete přece odolat. A když se "italská femme fatale" Debicki položila na kanape nad omámeného Cavilla, mistrovské dílo bylo dokonáno. Tetelil jsem se blahem. Nemůžu vytknout naprosto nic: soundrack, hru se střihem, atmosféru. Prostě nic. Tleskám. ()

universal

Výborný, perfektní stylizace. překvapivě humor, jemné detaily a narážky. Bavil jsem se. Těším se na druhý díl z Istanbulu. 10/10 Perfekt. ()

Richi007

Na toto téma byl kdysi seriál. Tím pádem mnoho příběhů. Já říkám, dejte další filmy! Tohle byla pecka! Trochu mě to připomnělo starší Bondovky, než je začali více komplikovat a ztemňovat. Tohle mělo všechno to špiónské, důvtip, humor, akci a eleganci. A ta neskutečná výprava a opravdu efekt studené války a toho prostředí. ()

Saxos

Retro špionážní akční komedie ve stylu komiksu se super soundtrackem. Klady: retro Evropa, oblečení, technika, prostě vše; F1 auto honička Trabík a Warťas; vtip. Zápory: málo akce; otřepaný příběh; rok 2015 - rok špion filmů. ()

wick

Ztráta času...pokud chci vidět něco na způsob bondovky, tak originál, a ne cool tvářící se kopii, která není vtipná ani zábavná. ()

JihadJoe

Že by mě to nějak srazilo na prdel se říct nedá, ale celkem zábava, takže lepší 3*, takže o 3* lepší než trapnej Kingsman. ()

othoson

Retrostylová špioňárna, která má vtip a nadhled, ale i dobré obsazení a hlavně skvělý soundtrack, takže jí odpustíte i nějaké to klišé a kapičku předvídatelné zvraty. Celkově obstojná zábava. P.S.: Kdo si všiml Davida Beckhama? :) ()

mouzi

Konečně po dlouhé době film, který má spád, má velmi příjemný audiovizuál a člověk se u něj zasměje. ()

misiaq

trosku viac ritchieho by to chcelo. Chyba mi tam viac toho britskeho a je tam az prilis vela toho americkeho... je to zaner, do ktoreho sa reziser pustil s rizikom, ale kedze potencial nebol celkovo vyuzity ako sme zvyknuti podfucku alebo lock stock. Smeruje to viac do tej novsej scherlockovskej ery jeho rezijnej tvorby, ale este by to chcelo dotiahnut detajly. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)