Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

alexwill

Dost stylová retro špionská akce, která disponuje komiksovým vizuálem a dobrou hudbou. No příběhově se u špionského seriálu ze studené války zasekl a je na mě příliš jednoduchý. Vizuál holt špatný příběh nevytáhne.. alespoň tady ne. Guy Ritchie je z toho poznat i bez jména v titulku, ale jako koukatelné to bylo. Příjemná oddechovka, na kterou se hezky kouká a dobře se poslouchá, no že by nadchla, to vážně ne. ()

O_Peki

Nic nového pod sluncem. Neoriginální námět, ničím nepřekvapivý s klasickými richeovskými prostřihy. Co je výborný to je casting a soundtrack. ()

jjjerry

Neurazní, ale ani nenadchne. Dobrá dobová atmosféra. Ale na komedii je tam na mě málo vtipu a sarkasmu. Není to dotažené, kdyby se ubrala komediální stranka je to solidní "bondovka" ze 70 let. ()

Nicole32

Toto je film, ktorý prakticky nemá dej. Faktom je, že sa v ňom nič nedeje. Herci pobehujú z miesta na miesto, bijú sa, no pádne dôvody prečo to vlastne robia by ste hľadali márne. Filmu chýbajú poriadne dialógy, trefné hlášky a vtipné scény. Jediná fakt vtipná bola scéna kedy začala Alicia Vikander tancovať v izbe. A to je škoda. Herci sú totiž naozaj dobre obsadený a do svojich úloh sa hodia. Pridajte si k tomu, fantastickú atmosféru 60-tych rokov spolu s kostýmami, ktoré sú absolútne nádherné a nezabudnime na soundtrack. Soundtrack, ktorý si pokojne môžete púšťať samostatne stále dookola a neomrzí. Všetky tieto atribúty film spĺňa na výbornú, ale poriadny príbeh nič nenahradí. Forma tu jasne prevyšuje obsah a to stačí tak na priemerný film, ktorý sa vám do hlavy teda nezapíše. ()

bonovox

Pocta retro špionážnym filmom, výprava je tu skvostná, typický britský humor funguje tiež. Guy Ritchie je expertom pre takéto príbehy. Škoda slabých zárobkov, dvojka je asi nereálna... ()

kolly13

Má to look, ale ne feel a už vůbec ne sex-appeal blockbusteru. Takový odvárek podívané, který nestojí za to vidět. ()

Pute

Bohužel hodně nekonzistentní kvalita. Některé scény jakoby vypadly z o několik tříd lepšího filmu (např. mučení). Celkově ale bída. Příběh de facto žádný, mraky klišé, pár dobrých nápadů to nevytáhne ani na průměr. ()

HellsAngel

Sympatický pokus vystreliť si zo starých bondoviek. Skvelo sa na to pozerá, dobre sa pri tom smeje... a to je tak všetko. Ničím výnimočný kúsok, pri ktorom ale krásne vypnete a oddýchnete si. ()

Kohutik

Retro štýlovka. Vydarený špionážny film, ktorý plynule odsýpa. Výborný kasting, vyniká Hammer ako agent ruskej KGB a Alicia Vikander dcéra nemeckého vedca. Ďalšie plus sú lokácie, hlavne nesmrteľný Rím, za ten je hviezdička navyše. ()

Dacsus

Váhal som medzi 4 a 5, ale musím dať proste päť. Tá nonšalantnosť, s akou sú tam jednotlivé scény podané, a ako to tí herci zvládajú, to treba proste oceniť. A hlavne, chémia medzi ústrednou trojicou skutočne funguje. ()

RealHonza

Velice slibný začátek, bohužel čím dále se děj posouvá, tím všedněji to celé působí... Rukopis Ritchieho je znát, ale na 4* to asi stejně nebude, nicméně jako oddychovka je to ok. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

PTuranyi

Vydarená špionážna komédia v štýle Kingsman. Dvojica hlavných hrdinov doplnená šarmantnou opravárkou automobilov je zdrojom nekonečných slovných prestreliek a doťahovačiek. Akcia samozrejme nezaostáva. Produkcia ju dávkuje triezvo a udržiava konštantný spád. Herci svoju prácu robia rovnako kvalitne a to všetko zabalené do pozlátka 80-tych rokov minulého storočia. 75% ()

PeteBuck

Ritchie sa rozhodol urobiť si vlastnú variáciu na Jamesa Bonda. A to prostredníctvom klasiky Man From UNCLE. Pôvodný seriál ani filmy som nevidel, nečítal som knihy, takže som do toho šiel nijako nezaujatý. A nebolo to najhoršie. Tieto špiónske somariny, kde sú agenti tajných služieb ťažkí dobrodruhovia, ktorí sa parádne bijú, skvele strieľajú, majú radi dobré žrádlo, chľasť a ženské, sú typickým produktom studenej vojny, čo si budeme nahovárať, aj Ian Fleming bol týpek, ktorý tajné služby poznal a čerpal práve z nich. Tak to režisér aj sem hodil, do roku 1963. Zápletka je naivná, KGB a CIA spolupracujú, pretože je svet v ohrození od nejakej zločineckej organizácie, ktorá uniesla nacistického vedca, aby im zostrojil bombu. K smiechu. Akoby takíto vedci, potom ako boli odvlečení do USA či ZSSR, ešte niekde nazvyš aj zostali. Ale dobre. Celý film má v podstate otvorený koniec, asi pre ďalšie filmy, ale keďže to nedopadlo kasovo bohvieako a z Arnieho Hammera sa stal Kannibal Hannibal, tak sa ďalšie neurobili. Čo je tak trochu škoda. Hovorím tak trochu, lebo hoci je to nabité akciou, sem-tam nejakou hláškou, herci sú fajn, stále to pôsobí trochu nasilu, rozťahane a je tu rozobratý námet, ktorý človek už stokrát videl. Možno to chcelo ešte trochu dotiahnuť, dať tam viac vtipov, trochu to ešte prekopať. Stále pekne natočené, celkom zábava, zázrak to nie je, ale ani katastrofa alebo priemer. Dá sa. ()

Libb

Za mě pohodová, oddechová podívaná. Příběh celkem přímočarý, zato kamera a střih hodně nadprůměrné. Herecké obsazení mě rozhodně neurazilo, nikdo vyloženě nepřehrával, bylo na co koukat jak po herecké stránce, tak po již zmíněné úžasné kameře. Co bych vypíchnul, že ačkoliv hodně filmů má problém v druhé polovině udržet spád, tady děj naopak graduje a final fight jsem si absolutně užíval. ()

bigmatko

mimoriadne vydarena retro spionaz s nadychom studenej vojny vedenej pomocou vtipnych hlasok a akcii. film sa od zaciatku pekne rozbieha a ziadny moment nie je vyslovene nudny kazda akcia je prespikovana humorom ktory nie je prehnane sileny a dobre tam pasuje. dokonca prekvapil aj Hugh Grant. Vsimnut si vo filme Davida Beckhama uz da trocha zabrat ale je tam. UNCLE ma potencial aj na pokracovania lebo tento rusko americko britsky styl funguje na divaka pozitivne. hudba vo filme je super a doplna aj komicke situacie. tento film sa oplati vydiet. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)