Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

PlysovyMacko

Zly napad - posunut nevinny pribeh o letnej laske medzi kamionistov a mafianov. Nepekna studena atmosfera, ale par pesniciek je obstojnych. ()

heavy66

má to spád, zvláště akční scény z Ruska se mi tenkrát líbily. A hlavně zavraždění Heleny Růžičkové, to je veliká legrace ! ()

Gloory odpad!

Čiré peklo!!...panebože a já sem to viděl jako malej, vůbec si to nepamatoval, teď viděl asi dvacet minut a žasnul jak strašlivej ODPAD to je, pak mrknu sem a zjistím, že u toho mám dvě hvězdy....DVĚ HVĚZDY!!...za co asi??...možná za odvahu někoho, kdo obsadí Ibrahima Maigu, Růžičkovou, Haberu a nějakou rádobyslovenštinou blekotající Vejmělkovou do filmu, a nebojí se, že ho někdo potká na ulici a minimálně zastřelí... (A ten Majga-co to je vůbec za tvora?..to tenkrát byla nějaká kvóta přikazující obsazení min. jednoho retardovanýho černýho dementa na film, nebo co?) No zkrátka nejčistší ODPAD!!!...ble...jdu se vyblít... ()

lobo87

Slovenské guilty pleasure? Už len vidieť v jednom filme krásnu Evu Vejmělkovú, Paliho Haberu na vrchol, Ibiho, ulízaného Kramára či Helenku je unikát samo osebe. Miestami stupídne, ale s výbornými pesničkami a viac-menej sympatickými postavami. Skrátiť na úroveň jednotky, vynechať trápne scény (Habera spieva s ruskými devami...) a možno, možno by to boli aj 3*. Samozrejme s prihliadnutím na to, že tuzemskej kinematografii treba fandiť... 45% ()

Lucbric

Druhý díl "slavné" Fontány na mě působí díky zimnímu prostředí ještě víc chladněji, smutněji a depresivněji, než první díl. Těšila jsem se hlavně na Haberu a Helenku R. :D díky nim jsem taky film dotáhla do zdárného konce :X celkově mi nevyhovovalo prostředí - řidiči kamionů, zima, Zuzana propuštěná z vězení, gangsteři a další mafiáni.. a taky mi tady chyběl Jiří Bábek :/ ()

Salus

Dojáček, cajdáček, slintáček, poblijáček. Nechutné, ale přece jen o hvězdičku lepší než trojka ()

ekap

Taký slovenský priemer! Paľo Habera ako neherec predvádza dobré výkony, Eva Vejmělková sa podľa mňa od prvej časti veľmi nezmenila (nemastná- neslaná), Helena Růžičková ako mama kami je vynikajúca... Škoda len, že obsadili aj takých "hercov", ktorých si mohli odpustiť (rozumej I. Maiga). ()

`barocco

Fontana pre zuzanu 2 je taka snaha natocit akcny film v euforickej dobe ked sa mohlo doslova vsetko... To ze s tymto zanrom nemal v tej dobe skusenosti vlastne ziadny vtedajsi ceskoslovensky reziser (s prizmurenymi ocami snat len Jirí Sequens...) zda sa Rapsovi vobec nevadilo.... vysledok je presne taky aky sa dal ocakavat.... rozpacity... ()

BlueNeon81

Hudba ešte budiž, Ibi bol tiež celkom fajn, ale tá zápletka?? Troška pritiahnuté za vlasy, nie? A ten prechod Zuzany zo Slovensky na Češku, to čo bolo??? ()

hlob

Stedre az 3* davam za nahlad do ranneho slovenskeho kapitalizmu a za hudbu. Zaroven 2* beriem sa spracovanie a plytky humor. ()

karnifex odpad!

Pokud se smějeme budovatelským snímkům z padesátých let, tento film může sloužit jako typická ukázka té děsné zpackanosti doby po převratu - a myslím, že ze vzájemného srovnání by nakonec v mnoha ohledech vyšel hůř. ()

rigby

Tak tady měli autoři opravdu slabou chvilku. Pokračování filmového hitu je totální průšvih. A nejen filmový a herecký, ale i Habera je momentálně skladatelsky značně mimo. Škoda, ale tento film neměl vzniknout. ()

alica009

Keby autor textov piesní pisal aj scenar, mozno by to dopadlo lepsie :) davam dve hviezdicky, lebo sa to da pozriet ako notalgicka spomienka na detstvo/mladost - hlavne kvoli pesnickam, ktore su ozaj fajn, ale predpokladam, ze modernej generacii to vela nepovie. Scenar je mizerny, dialogy katastrofalne, herecke vykony hadam aj ťažko posudit, ked museli hrat taku ch..jovinu. Vsak ten Habera hadam nie je retardovany :) pri tých hlaskach co musel produkovat podla scenara vsak žiaľ obcas inak neposobil :) Napriek vsetkemu ale bolo mile pozriet si to po mnohych rokoch, miestami sa na tej naivite da zasmiat a pesnicky ozaj potesia. ()

Igy007 odpad!

Chtěla jsem dát jednu * z nostalgie, ale pak jsem si vzpomněla, jak trapně jsem se cítila při sledování už tehdy v pravěku. Prostě to bylo úplně blbý už tenkrát. Rapošovina se vždy naprosto otřesným Haberou, dřevěnou Vejmělkovou (asi jen před kamerou, že, Rapoši?) a nechutným (tady to byl asi výjimečně záměr) Kramárem. Tak mizerné "výkony" se jen tak nevidí. Přiznávám, že se mi nelíbila ani Fontána I (přesto že jsem byla v tom "správném" věku, když to vyšlo), proti tomuto hnusu to byl ale skvost. Nechtěně jsem se kdysi dostala na ofiko premiéru trojky, za účasti "režiséra" a "hvězd" ... bylo to hrozné (popíšu u trojky). ()