Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

Paity

Eva Vejmělková dělala co mohla, ale na víc než jednu hvězdu, a to ještě s trochou sebezapření, to není. Snad jen kdybych byl řidič trucku, možná bych to viděl jinak. ()

Janega

Minimálne čo sa týka soundtracku je tento film nedocenený. Je zarážajúce ako drsne zmenil Rapoš tón filmu oproti predošlému filmu. ()

Paldiny

Zuzka nám dospela a zbesnela, spolčila sa s gangstrami, zažije ženskú väznicu, zapletie sa s kamionistami a pracuje po putikách. Rebelskú nôtu neškodného prvého dielu zvyšuje na maximum prítomnosť vtedajšieho playboya Paľa Habery a nabrúseného soundtracku aký dokáže priviesť do vytrženia nejedného rockera ešte aj dnes. Fontána 2 pracuje s myšlienkou "úspech ničí charakter“ a v priamočiarom deji strieda s divákom lokality všetkého druhu od zapľuvaných motorestov či bordelov, dravých ruských ciest, až po zbesilé koncerty. Množstvo výrazných postavičiek počnúc vápnovým Ibim, ráznou Mamou Kami či slizkým Kramárom dostáva veľa priestoru čo príbehu len pomáha rovnako ako ostrý slovník s početnou, slušne natočenou akciou. Film rozhodne nie je žiadny zázrak, dej má predvídateľný, herecké výkony vyjmúc Kramára a Ružičkovej mizerné, ale s prihliadnutím, že ide o ojedinelý blockbaster z pod Tatier, ktorý dokáže hudobne pohladiť, odľahčením pobaviť a emocionálne ku koncu prekvapiť musím siahnuť po zaslúžených štyroch hviezdách. ()

mira007

Na svou dobu hodně akční počin v našich zeměpisných šířkách - písničky, Vejmělková, Kramár, Bílá a Pavol naprosto peckózní sestava. Trošku primitivní děj a naivní zpracování , ale přesto pecka. ()

jasse

Opět souhlasím s názorem BadoXXII....Označení partyzánská režie je přesné a naivita scénáře je neskutečná. Za mé dvě hvězdičky může Habera, i když ho moc nemusím, tak tu roli zvládl obdivuhodně dobře a přesvědčivě. ()

mosnak odpad!

Totální sračka porevoluční doby , absolutně netřeba komentovat víc, snad jen... potřebujete se dostat do deprese... tento film je vstupní bránou - 0% ()

embecka

Film, ktorý je ojedinelý svojho druhu v SVK kinematografii. Preto ****. Má zaiste svoje zápory, ale v dobe natočenia to bola istá snaha o vyrovnanie sa zahraničnej produkcii. ()

fisus

Pro spoustu lidí jeto určitě odpad,ale já ho mám prostě rád.Vždycky mi říkali,že koukám na samý ptákoviny,tak tady se to potvrzuje.Už když jsem tenhle film viděl v kině jako dítě,tak jsem si ho zamiloval.Chytlavý písničky,krásná Eva Vejmělková(moje první dětská filmová láska),všechny fackující Mama Kami a skvělá minirole Pavla Bobka!Prostě pod 4 hvězdičky nejdu! ()

zdeny99

Porevoluční slovenská road-movie do mrazivého Petrohradu v jednom americkém kamionu se silným nádechem romantiky. Anebo snad porevoluční slovenská gangsterka, která se nepovedla? Pro mě tedy to první. Ten kamion byl parádní, záběry ruské krajiny kolem něj fascinující, překrásná Eva Vejmělková podle mě ve své nejlepší roli a Palo Habera taktéž parádní. K tomu všemu mladá Lucka Bílá v malé roli a mrňavá cameo-role Karla Gotta. Mě se to prostě líbilo. [7117. hodnocení, 154. komentář, 35%, 942. nejhorší film] ()

HyneX

Ten film je špatný, o tom není pochyb :) Dvě hvězdičky patří pouze skvělé improvizaci Pavla Bobka, což je jediná světlá stránka filmu. ()

AxelWers

Pokračovanie prvého filmu po rokoch. Vplyv revolúcie cítiť aj v tomto filme (čo je rozhodne na škodu), a bližšie to má k akčnému filmu ako k muzikálu. Škoda. ()

Torgal

Guilty pleasure jak bič. Objektívne je tento film strašný trash, ale sledovať ho je fascinujúce. Nespútané porevolučné časy sa do tohto filmu premietli v plnom rozsahu a spolu so snahou imitovať západné bijáky vytvorili divoký koktejl. Je to toho strašne veľa - ženská basa, gangsteri ako z paródie (vlasy ulízané dozadu, slnečné okuliare, dlhé kabáty a krutoprísne reči - Kramárov zlosyn je v tomto ohľade vtipne over the top), Mama Kamy v móde Bud Spencer, trip do Ruska s neuveriteľnou akčnou scénou prepadu kamióna (!!!), pašovanie zbraní, Haberov náhly prerod v spevácku hviezdu, prehnane slizký hudobný producent so speváčkami na čele s Diabolskou ženou Luciou Bílou (ktorí pôsobia dojmom staršieho upíra a sabatu bosoriek) a boj tirákov s mafiou. A to v podstate len kĺžem po povrchu. Zuza už nie je dabovaná, ale hovorí po slovensky s českým prízvukom, no žiadna fontána v dohľade. Tento film je zlatá baňa wtf momentov a ja som si ho vďaka tomu dosť užil. Pesničky už nie sú až tak ikonické, no stále sú výborné a rockovo ladené, hoci aj tu je jedna výnimka. Song “Teraz alebo nikdy” od Elánu je príšerný a ozve sa snáď desaťkrát, to bolo na neprežitie. 5-/10 ()

ViktorS

Ja úprimne nerozumiem prečo je Fontána pre Zuzanu 2 takto podhodnotená. Samozrejme ja ten film mierne nadhodnocujem, ale aj tak nemôžem skrývať, že ma pomerne bavil. Dej mi príde, na to, že je film z roku 93, dosť pokrokový. Slušná výprava aj vývoj deja, je dynamický, nenudí, stále sa niečo deje, no skrátka prekvapuje. Možno, že zaváňa miernym americkým štýlom, ale podľa mňa to vôbec nevadí a sedí mu to. Sledujeme tu obyčajného vodiča kamiónu Juraja, v podaní Pavla Haberu, ktorý bol vtedy na vrchole svojej slávy, ako putuje po krajinách, zamiluje sa do Zuzany v podaní peknej Evy Vejmělkové, neskôr sa však dostane do šoubiznisu a stane sa slávnym. Páčilo sa mi tu to celkové vykreslenie jeho vzostupu a pádu. Nakoniec si totiž uvedomí, že to podstatné už dávno mal. Predstaví sa nám tu aj Ibrahim Maiga a všetkých tu pekne sprevádza Helena Růžičková, ktorá má vo filme milú prezývku Mama Kami. Páčilo sa mi tiež to spojenie motorestu, ako takej základne kamionistov, kde sa stretávajú a kde je Mama Kami skutočne ich druhou mamou. Jej postave, ale aj herečke samotnej, je tu venovaná pekná pieseň, no okrem nej v celom filme znejú aj iné známe skladby Pavla Haberu a iných. Skvelo dopĺňajú príbeh, ktorého záver je však smutný a na môj vkus je posledná scéna veľmi nasilu narýchlo ladená optimizmom. Päť minút stopáže naviac by neuškodilo, ale dá sa to prekúsnuť. Neviem, či snímka len zle nadväzuje na prvú Fontánu pre Zuzanu, no prinajhoršom, ako samostatný film, sa stále podľa mňa jedná o slušný počin na naše pomery a na tú dobu. ()