Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

monny9987

Z "Fontánovskej ságy" mám osobne najradšej tento druhý diel, pretože v tej dobe môj otec počúval intenzívne Team a ja som mu kradla pásky z magneťáku. Pre mňa je to jeden spomienkový film, ktorý som mala rada vtedy a aj teraz si ho rada pozriem. Dokonca v tej dobe to bol v podstate "nemravný" film, alebo niečo, čo neplnoletí nemusia vidieť. Strih ruskej krajiny ma fascinuje, aj keď to bola len slovenská predstava. Hudba fajn, Paliho som ako decko milovala, v tej dobe vyzeral aj k svetu...jednu hviezdičku uberám len Lucii Bílej, lebo sa mi proste jej "ľahké" správanie k nej ani nehodí, ani sa mi to nepáči. ()

papez12

Slováci nemajú skoro žiadnu kinematografiu a keď už tak žalostne malú. Od fontány 2 sme nespravili lepší film, do Fontány to bolo československé (aj keď Nevera po Slovensky je výborný počin). Ja som na tomto filme vyrastal, soundtrack mám originál dodnes doma a stále ho počúvam. Taký soundtrack k filmu môže spraviť jedine Habera & Patejdl, + Kenworth T-600 !!!!! Akcia, naivná nepodarená romantika, kamionisti, Ružičková, rola ako stvorená pre Kramára ktorý bol skvelý, neherec Habera, ktorý bol tiež veľmi fajn. Jeden z mála slovenských pozerateľných filmov, u mňa najlepší, obľúbený + nostalgia. 5* a v obľúbených stabilné miesto. Fontanu pre Zuzanu 2 musim mat v oblubenych uz len kvoli tomu ze je to slovensky film. Jediny pozeratelny slovensky film. ()

neli13

Musím říct, že s jedničkou nesrovnatelné. Ale dvojka se holt dala čekat. Eva Vejmělková jako Zuzana mně zde nebyla vůbec sympatická. Příběh je tak nějak předvídatelný, ale mohlo by být hůř. Oceňuji ale zimní prostředí a především Helenku Růžičkovou. To je prostě paní herečka. A písnička Mama Kami, která na celkový film vliv nemá, to je jen má nostalgie. Stěží dvě hvězdy. ()

sedna

jo, mělo to svou dobu...dnes je to spíš odpad. Ale jsou tam kamiony jedoucí krajinou, mama kami zůstala v povědomí ()

PavelKral odpad!

Opravdu, ale opravdu naivní, slaboduché, infantilní, a podprůměrný akční film made in Slovakia. Je to level pod odpadem a to je žumpa. Opakovaně přehrávající odporná Růžičková a zničující debilita Vějmělkové deklasuje toto road movie do IV. ligy... Flus na zem. ()

mijec

Síce to je jasný odpad, ale dávam aspoň hviezdičku za to, že som to vydržal dopozerať a zabával som sa častejšie, ako to sračkár Rapoš zamýšľal. Predsa len, kde inde uvidíte, ako Night King z Game of Thrones dostane po papuli od Heleny Růžičkovej alebo sa dozviete, že právnik v Prahe postačí, aby ste legálne kúpili nehnuteľnosť v Tatrách bez vedomia majiteľa a jeho ochoty ju vôbec predať... Hm, to mi nevychádza. A k tomu tie vrcholne trápne dialógy, kedy z každej vety počuť naliehavú snahu o hlbokú myšlienku. Áno, takéto filozoficko-poetické reči bežne vedú kamionisti s babami, ktoré práve vyšli z basy. Čo iné však môžeme čakať od filmu, ktorého posledný záber, cez ktorý idú záverečné titulky, je venovaný polievke vyliatej na Haberovu hlavu? Nuž, aj také boli 90-te roky. ()

StarFsh

Tak toto je prieser. Habera ako herec totálne otrasný, polovica hercov predabovaná a k tomu ešte mizerne, príbeh o hovne, atmosféra žiadna. Jediné, čo za niečo ako tak stojí je hudba, aj keď texty sú tiež otrasné. ()

VincentFunG

Neskutočne bizarný guláš, ale na to, že to natočil Rapoš, je to prekvapivo zábavné a ako tak to drží pokope. Hudba špičková. Extra hviezda za Lucii Bílou a jej "sluňátko":D ()

mikinko51 odpad!

Tento film si treba pozrieť ... lebo málokedy má človek možnosť pozrieť si takú volovinu, ktorá sa tvári ako seriózny film. A keď si k tomu prirátame toporné herecké výkony .... až sa čudujem, že do toho filmu dotiahli toľko zvučných mien ... ale to bolo asi preto, lebo v tom období bola u hercov núdza o prácu ... No a FlashDance v podaní Evy Vejmelkovej ... to ma úplne dorazilo ... ()

andy60

Haberovo herectví je k smíchu (nebo k pláči?) a Bílá je na tom stejně. Z těch pěveckých tváří to podle mě nejlíp zahrál Bobek. Kvalitou je na tom toto pokračování stejně jako jednička. Totální průser má teprve přijít v podobě třetího pokračování. Co si však zaslouží pochvalu, je soundtrack (především Chlap z kríža je naprostá bomba). ()

GrooteLulu

..pro mě osobně kultovní film, který ukázal tu syrovost a naivitu doby po revoluci, kdy jste museli mít hlavně hodně ostrý lokte a umět řídit "kami", abyste jako "mladí dospěláci" přežili.. já byl dítě, takže pro mě nejkrásnější holka na světě snad, Eva Vejmělková a do toho megahvězdy Habera, Bílá, Růžičková a "Vápno", mě utvrdili, že podobné typy filmů té doby, jako Nahota na prodej, Bony a klid a Kamarád do deště, byly o životě těch o generaci starších jak já, kteří v nynějším roce (2023) už ta generace ani nežije (např. uchlastaní), nebo jen vzpomínají se slzičkou v oku, jaká to byla paráda a že dnešní doba je vlastně už jen nuda.. OST .. žeru ()