Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

alisa.upir

Upřímně nechápu, proč se většině lidí líbí víc Interstellar než Jupiter ascending. Dobře, Mila Kunis není úplně nejnadanější herečka, ale film má velmi originální příběh. A ty její svatební šaty jsou skvost. Nevím, proč si tu někdo stěžuje, že tu chybí vysvětlení mytologie a podobně. Nemáte vlastní fantazii? Osobně mě víc zasáhlo pouto mezi Milou a Channingem, než plitké nekonečné Nolanovo vykecávání. Ale lidem bez vkusu se nezavděčíš. Doufám, že Wachowští natočí pokračování. ()

sir-dave

Wachowští po Matrixu vymýšlejí jednu přestylizovanou blbost za druhou. Ani ty akční scény si nejde užit, jak by bylo patřičné. Channing odráží svým štítem střely s lehkosti rytíře Jedi a s pomocí bot vždy neohroženě všechny zlikviduje. V devadesátkách by to hit možná byl. Ohledně příběhu ani vlastně nevím o co tam šlo. Několik ras chtělo získat Zemi? ()

StanislachKo

Pôvodne som to chcel rozniesť na kopytách. Sprvu ma vytáčalo skoro všetko. Nebudem veľa menovať, ale keď sa cca v polke filmu spontánne potešíš, keď na plátne konečne uvidíš sympatickú tvár a tou je Sean Bean (!) je Ti jasné, že tu niečo nesedí a sedieť nebude. Taktiež mi nedá nespomenúť Eddieho Hawkinga... Ale to skôr s otázkou: TOTO BOLO ČO?! (za "herecký" výkon). Brrr... Nuž ale nad priepasťou to držia tie technické stránky filmu. Efekty, kamera, strih. Proste akčné sekvencie kočkám Wachowskim idú stále od ruky. Ja len dúfam, že nabudúce sa hereckou réžiou, prbíbehom, či nebodaj myšlienkou priblížia potenciálu bratom Wachovskím, ktorým sme tak fandili. ()

Lopezka1982

Jsem velká fanynka sci-fi, takže se mi film moc líbil. Suprově vymyšlený svět, postavy, názvy, dobrý trochu předvídatelný děj, ale musím říct, že jsem se nenudila a byla jsem skoro celý film příjemně napjatá. Napínavé scény byly dobře zvládnuté a propracované, akorát děj mi tedy chvílemi přišel trochu zmatený a trochu jsem se do toho zamotala. Jediné co mi trochu vadilo bylo to, že scény s Channingem byly hodně přitažené za vlasy a dost přehnané, zase všechny zachránil, zvládl nemožné atd. ale kromě toho zase pěkná podívané a doporučuji :) ()

Doudis19

Zřejmě jedno z největších zklamání startujícího roku 2015 a rozhodně nejslabší film bratří respektive sourozenců Wachowských. Ty se přesvědčili, že být zábavný a být k smíchu není totéž. Nejvýstižněji se zde nabízí srovnání s loňskou peckou Strážci Galaxie. Ačkoli i tam se vyskytují různí tvorové s potenciálem "být k smíchu", tvůrcům se podařilo udržet je v rámci zábavnosti více než snesitelnými. Po shlédnutí navíc člověk nemůže říct:"no to je blbost"! Jenže u Jupiter Ascending přesně tahle nálepka sedí nejtrefněji. Tvůrci geniálního Matrixu nebo novátorského Atlasu Mraků, natočili překrásnou pitomost, která není ani vtipná, ani zábavná, natož pak chytrá. Za to jí však nechybí sebevědomí a optimismus, které bude vzledem k nevyhnutelným posměškům potřebovat. A Tatum ať se vrátí ke komediím, jeho obsazení je přešlap desetiletí! ()

Triple H

Je pre mňa fascinujúce, že po dvoch megaprepadákoch za bratru viac ako sto miliónikov za kus dal Wachowskím tentokrát niekto miliónikov rovno 175! To je v rámci nekompromisnej hollywoodskej mašinérie, ktorá jeden prešľap možno odpustí, ale dva za sebou veru nie, pomerne neuveriteľný úkaz. Bolo by zaujímavé vedieť ako režiséri svojich, ako by povedal Dzurinda, mecenášov presvedčili - buď sú to prvotriedni salesmeni, alebo majú na niekoho z Warner Bros. odloženú nejakú poriadnu špinu. Odhliadnuc od týchto úvah je mi na Wachowskích veľmi sympatické, že majú koule a ambície, aby s veľkou pompou z gruntu vysekli úplne originálny a nový vesmír. V čase sequelov, remakov a adaptácií je to osvieženie a stojí to za pochvalu. Za vyššie spomenutý obludný rozpočet dokonca tento svoj vesmír jaksepatří rozpohybovali, okostýmovali, ofarbili a všeobecne sa väčšinu filmu je na čo pozerať. Je síce pravda, že dizajn je preplácaná koláž Pána Prsteňov, Harryho Pottera, Hviezdnych vojen, Twilightu, Stopárovho sprievodcu galaxiou a ja neviem ešte čoho všetkého, ale snaha a rozpočet sú v tomto smere celkom úspešne zúročené. Za jasnú pochvalu stojí aj soundtrack Michaela Giacchina a niektoré veľmi slušne zvládnuté akčné scény. Tam sa chvála končí. Scenár je zase raz variácia na príbeh vyvoleného a zase raz variácia na boj proti využívaniu ľudí ako komodity. Videli sme to už v Matrixe, Cloud Atlase a evidentne to je jediná karta, s ktorou Wachowskí vedia hrať. Budiž, aj opotrebovaným bičom sa dá stále efektne zaplieskať, ale nie v príbehu, ktorý je takto naivný a nedotiahnutý. Skoro v každej scéne zaznie nejaký dovtedy neznámy pojem, ktorý evidentne má ukazovať aké že rozľahlé a komplexné univerzum to naši kreatívni súrodenci vymysleli. Problém však je, že ono to po chvíli už nepôsobí ako budovanie zaujímavého a širokého fikčného sveta, ale ako cucanie chujovín z prstu. Dcéra ma problém. Aký? Potrebuje rekódovať. Čo to znamená? Inu, pre potreby diváka veľké hovno, lebo film pojem nevysvetlí. Postavy sa odvolávajú na rôzne pravidlá, technológie, zariadenia a ja neviem čo všetko, pričom všetky tie veci sú pre diváka len zhlukom písmen bez konkrétneho významu. Po chvili to preto začína pôsobiť nechcene smiešne, otravne a silene. Jedná sa o evidentnú a veľmi márnu snahu o to, aby film po vzore Star Wars splodil milión hračiek, comicsov, kníh, videohier a ďalšieho merchandiseu. Herci by mohli byť OK, ale hrať nemajú veľmi čo a musia často prednášať repliky tak idiotské, že by ich nepredal ani ten najostrieľanejší britský shakespearovský matador. Sean Bean to ustál najlepšie, hoci na reči o tom ako sú včely geneticky naprogramované, aby rozpoznali aristokraciu je ho veru škoda. Tatumovi pri prvom pohľade do zrkadla v kostýmerni muselo dôjsť, že toto celé bola obrovská chyba (na kerú prdel má špicaté uši a tiene okolo očí?) a Mila Kunis je síce peknučká, ale úloha hlavnej hrdinky v takomto epose je predsa len trošku cez hranice jej schopností (hoci mám pre ňu slabosť, čiže aspoň som bol rád, že si raz za kariéru zahrala v takomto obrovskom projekte). Eddie Redmayne je kapitola sama o sebe - na uber zloducha nestačí, jeho zženštilý vydepilovaný ksicht nemá charizmu a rešpekt a auru autoritatívnej sily sa z nejakého záhadného dôvodu snaží vzbudiť tým, že všetky repliky rozpráva pološeptom, okázalo pomaly hýbe hlavou, teatrálne gestikuluje a občas hystericky vrieska. Veľmi nevhodný casting a veľmi zlé režijné vedenie. Takže tak. Zlyhanie filmu ma mrzí, lebo snaha o niečo nové a vlastné (hoci pozliepané z x iných filmov) je chvályhodná a budget na to naozaj bol. Wachowskí potrebovali vyseknúť nekompromisný hit, boli si toho nepochybne vedomí a Jupiter Ascending je teda to najlepšie čo pri maximálnej koncentrácii a snahe zo seba vyplodili. A to je veru málo. Kreatívne sú jednoducho vyčerpaní. Tipujem, že tentokrát sa jedná o definitívny koniec ich veľkorozpočtovej kariéry a koniec bohužiaľ zaslúžený. Nakoniec sa film k tým dvom upoteným a zapareným hviezdičkám dopachtí, lebo v závere chytí ako-také tempo a niektoré prvky sú podarené, ale výsledok je až príliš rozpačitý na to, aby ho človek mohol odporučiť, alebo označiť ako dobrý. () (méně) (více)

eye candy

Umělecké vize sourozenců Wachovských mi příjdou s každým dalším filmem stále podivnější a dělá mi nemalé problémy je pochopit. Buď jsou na mě příliš geniální a nadčasový nebo už to mají Andy a Lana v hlavě pomíchaný jako vajíčka. Občas se sice zdá, že se berou s nadhledem a dokáží si ze sebe udělat vitp, jindy ale (a to většinu času) jde o příšerně nevkusnej guláš, k jehož indgrediencím se při pohledu na krasobruslícího nalíčeného Tatuma (polovičního vlka s křídly) snad ani netřeba obšírněji vyjadřovat. Tvůrcům se vůbec nepovedlo znázornit svět, do kterého je tento pohádkový příběh zasazený, možná proto, že se do něj snaží fanaticky procpat co nejvíc všemožných infantilních nápadů a odkazů takž to nakonec působí jako nějaká podivná digitální šitózní směsice Bessona (5th element), Baye (nezábavaná akce), Gilliama (pasáž se získáváním vesmírného víza) a Kubrica (některé záběry ve vesmíru + hudba). Párkrát jsem se sice zasmál při pohledu na některé kostými a scény ve kterých se áčkoví herci snaží ustát béčkové dialogy nejtěžšího ražení (hereckým výkonům vévodí unylá Kunis a pekelně přestřelený Redmayn, kteří spolu v kontrastu vypadají, jako kdyby každý hrál v úplně jiném filmu), jinak ale nelze doporučit ani jako film k odreagování. ()

Gonzi

Dějově slátanina, herci to neprodají, plno fakt silně WTF věcí co se hlavního hrdiny týče (proč by vůbec měl chtít ty křídla? aby byl slabší? Proč ty boty má jen on, proč je bobík s botama lepší než stíhači...) - což je škoda neb jinak byl celkem cool, akce, která nebaví (sorry ale dívat se 5 minut na to, jak se několik stíhačů není schopno trefit do jednoho Tatuma lítajícího po otevřeném prostoru mě fakt nenaplňuje a nechápu jak to někdo může označit za solidní akční scény)... Film mimochodem dost trpí na (neodstranitelné) srovnávání s Matrixem (který mám vypálený v hlavě) a je fakt smutné, jak moc tady Wachovští nezvládají stejné věci, které tam byly excelentní (např. chobotničky vs loď v matrixu vs stíhači vs zeď sond zde) - nedost že film je kravina, tak z tohodle mi bylo smutno skoro celou stopáž. ()

filmmovier

Co to sakra bylo? Jak může někdo, kdo natočil Matrix natočit nezáživnou blbost s tuctovým příběhem, která ale má na druhou stranu naprosto úžasný vizuál a geniální triky, které ale nejsou všechno, jak si tvůrci možná myslí. Právě kvůli efektům a tomu vizuálu jsem chtěl ještě hvězdičku přihodit, ale myslím, že zrovna tenhle film si to nezaslouží a to jednoduše proto, že je prostě špatný. Chápu, že od doby, co se Larry nechal přeoperovat na Lanu, mu hráblo, ale že hráblo i jeho sourozenci to jsem nečekal. Sean Bean je tam málo, neumře, Channinga jsem nikdy nemusel, ale i když tady ušel, tím koncem si to totálně posral a Milka Kundis, i když stále krásná a úžasná, na hlavní roli v něčem takovém jako Jupiter vychází prostě nemá. Ten film potřeboval podržet alespoň na hercích, to se sice nepovedlo, ale aspoň je pořád tak zatracená kočka... Ale ten jejich svět, co stvořili, se mi líbil, byl zajímavý, měl potenciál, ale sakra, ten příběh byl tak, tak hrozně zmatený a i když to začalo opravdu velice slušně, dejme tomu na čtyři, čím déle to trvalo, tím to bylo naivnější a směšnější. Příběh byl divný, vůbec mě nebavil, dabing poměrně ucházející, ale zaslouží si lepší, efekty naprosto přeparádní dokonalost, které nemám co vytknout, ale to je zatraceně málo, takže ve výsledku opravdu jenom ty dvě. 45%. Tohle byla chyba mláden... če a dívko. ()

Aargh

Rocky Horror Star Wars Show. Nečekaně zábavně špatný film, skoro mám chuť přidat ještě jednu hvězdu. ()

Remivsremi

Nehorázný slepenec blábolů, který postrádá jakýkoliv náznak děje. Musel jsem se celou dobu přemáhat, abych to dokoukal do konce. Jediný pozitivum vidím v povedených vizuálních efektech, jinak je to s přehledem nejhorší film dua Wachowski. ()

VaHo

Nejhorší na tom je, že v několika málo chvílích, je vidět ten velký potenciál, který to mělo. Akce a triky jsou ucházející… a to je tak všechno pozitivní co bych k tomu řekl. Mila Kunis je nesympatická a nezajímavá hlavní hrdinka, která neustále musí být odněkud zachraňovaná. Tímto zachráncem je většinou Channing Tatum, který namaskovaný jako albín s blonďatými vlasy a bradkou, špičatými uši a neustále poskakující na sedmimílových botách vypadá jako kokot na entou… Eddiemu Redmaynovi bych teď okamžitě vzal Oskara za tohohle ukníkaného a přehrávaného padoucha. Ostatní herci se tváří, že nevědí, která bije. Do diváka je cpána mytologie horem dolem, takže ten za chvíli neví, kdo je kdo, a proč chce tohle a tohle. Scéna z vesmírného úřadu vypadá, jako z jiného filmu (nějakého mnohem lepšího). Jediné co si z toho budu pamatovat, je sloní muž co pilotoval vesmírný křižník a Asiatku s těmi největšími culíky, jaké jsem kdy viděl. Snad nikdy jsem neviděl, takhle nudný vysokorozpočtový sci-fi film… Utrpení. ()

chelseaman22 odpad!

Po prvních patnácti minutách plných kouzelníků, glumů, uklízeček, zvěromágů, supermanů, mutantů, škrken, kůrolezů a avatarů jsem byl nucen tohle představení vypnout a jít vyzvracet svačinu. Tohle je pro silné nátury. odpad! ()

Motinski

Toľko inovatívnych nápadov v rámci vesmíru, potenciál na bohatú mytológiou, no nakoniec všetko totálne pochované tupučkým scenárom a odfláknutými postavami. Ich chaotické chovanie a nezmyselné motivácie mi neraz zakrútili hlavu. Vizuál pôsobí draho, to sa musí nechať, miesta na ktorých sa ocitneme chcú byť epické, veľkolepé, dajme tomu originálne ale ten scenár im postavil silné mantinely. A hlavne preto všetka snaha vyšla na zmar a vzniklo bečkove sci.fi. Niektorí herci mi nesadli že vôbec (Redmayne ,Booth), iný sa mi celkom páčili, (Bean, Kunis), no väčšina bola bez iskri, bez dôležitosti, proste iba tak do počtu. Od tohto filmu som mal veľké očakávania a som sklamaný že to takto dopadlo. Pre mňa najväčší prúser tohto roka v kinách. ()

FaceMan

Od Wachowskích sa čakalo veľa, o tom niet pochýb. Ale toto nebolo asi zrovna to čo každý čakal. Oni majú svoj originál ako podajú príbeh. Nie každému to sadne. Ja som čakal trochu viac, ale nebol som ani sklamaný. Film ničím neprekvapí ale ani neurazí. Samozrejme o vizuálne sa nedá ani hovoriť, ten bol krásny ale to sa už z trailerov dalo čakať. Dejová linka je už horšia vec. Kostými mali taktiež skvelé. Až na ten stupidný dej som sa pri tom nenudil. Určite by som privítal aj pokračovanie. ()

Johnny.ARN

Pred viac ako dvoma rokmi som s Wachowskými a ich Atlasom uzatváral kino pred rekonštrukciou a dnes som s nimi začal osobnú novú sezónu. Mená tvorcov a hercov lákajú, o tom niet pochýb. Čo nám tento nový počin prináša? Kunis, ktorá počas filmu asi dva krát zmení výraz, Tatuma so špicatými ušami, pekný vizuál, zaujímavé bojové sekvencie a hlavne dej, ktorý je síce mierne nepriehľadný, ale o to viac baví. Túto vesmírnu rozprávku netreba brať vážne. Súrodenecké duo sa nechalo asi trochu uniesť, síce vystavali pekný vesmír so skvelými efektami, ale dej pokulhával a bol prešpikovaný takými klišé ... Škoda, preto si vychutnajte vizuál, triky a efekty a potom neostáva nič iné, ako len rýchlo zabudnúť a čakať na návrat Matrixu. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Mr.Bulanek

Tak druhý pokus v kině už vyšel, prvně jsem tam byl sám, a prý měli technické problémy. Šel jsem do kina s tím, že děj nic moc, ale dobré efekty. No stálo to za to, dvě hodiny usazený v křesle a užívající si rozmazlování. Jupiter mi přišla jako slabší odvar Padme. Milu mám rád, ale jako Jupiter nic, žádné pocity. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa