• sportovec

Velkorysost záměru a zvládání triků mají ve filmovém umění své nesporné místo, nejsou však rozhodující pro jeho vyznění. Vedle osobnosti režiséra (někdy i hereckých protagonistů) to scénárista a fabulátor, kdo rozhodují o kvalitě díla. Autoři JUPITERA se nesporně chtěli rozkročit; uspěli v případě jedné nohy, zatímco u té druhé si nechtěli připustit ani sebemenší kulhání. Výsledkem je soubor banalit a mnohokrát obehraných obehrávek. Americká kinematografie má i svá velká díla a tvůrce; tady se jich jaksi nedostávalo. Docela dost.(5.2.2015)

• Djoker

Po tom, co se ukázalo, jaký bordel má v hlavě Larry Wachowski, se dalo čekat, že tvorba obou bratrů půjde do kopru. Ovšem ten kvalitativní sešup je skutečně velmi prudký. Celou dobu jsem čekal na chytrý twist, který alespoň částečně vynahradí tu povrchnost, nestalo se. Pokud šlo skutečně pouze o dobití kin, tak chápu, že nikdo neměl potřebu vymýšlet nic převratného, ale otázkou zůstává, pro koho se točí tyto vesmírné pohádky plné barviček. Pro lidi jako Lana?(7.6.2015)

Lesk a prestiž Wachowski Starship po tomhle filmu bohužel padá k šedi hollywoodského středoproudu. Nechtělo se mi věřit, že scénář filmu mají na svědomí autoři Matrixu - pod honosně drahou (a místy skutečně úchvatnou) digitální formou se totiž krčí obsah uplácaný ze snůšky narativních klišé, vlažně načrtnutých postav, bolestně předvídatelných zvratů a pár řádně zkyslých vtípků. Přidejte si k tomu velice neinspirativní casting ústřední dvojice Kunis-Tatum a zbyde vám věru pramálo důvodů, proč byste si zrovna tuhle akci měli vybrat k návštěvě kina. 50%(5.2.2015)

• Bloody13

Channing lítá, Mila padá. Ehm, to několikrát dokola. Zíííííííííííííív(5.2.2015)

Space opera s důrazem na základní romanci a s velice malou snahou řešit mytologii a vesmír, který nám prezentuje. Získáváme tak dvou hodinovou cestu nevinné okaté "Alenky" do vesmírné říše, kterou provází její pes (pochopíte), všichni ostatní z rodiny proti ní intrikují a je neustále na co se dívat (od akce až po krásný design především interiéru/exteriéru lodí). Koncept není špatný, jen velice povrchní (hloubka malá, mytologie jen tak mimochodem), příběh postupuje plynuje, není čas se příliš nudit (akce střídá cestování a následují další intriky). Dokonce i na oblíbené mechy Wachowských dojde. Bohužel i přes všechnu řemeslnou práci a triky a rozsáhlé epické scény (lodě a planety ala Star wars) nestačí. Do teď je pro mě překvapení, že studio sourozencům dokázalo na takovýhle film dát kolem 180 milionů dolarů, i když je to na filmu vidět, rentabilita je pro mě velkou otázkou... a snad to nebude poslední velkolepý film zmíněné dvojce, protože málokdo jiný umí využít mnoho atraktivních (sci-fi) nápadů a pospojovat je v epický příběh. PS: příjemné sociální pomrkávání o zapomětlivosti dnešních diváků/čtenářů/médií při opravách zničeného mrakodrapu PPS: některé dialogy mezi Kunis a Tutemem dokazují asociální povahu Wachowských:)(12.2.2015)