• Hild

Nefungující film ve všech směrech. Jde zde cítit obrovská snaha o vytvoření velké epické ságy, jenže k tomu by byl potřeba příběh, který alespoň trochu dává smysl a zajímavější postavy. Měla jsem pocit, že scénář někdo napsal během jediného večera a naprosto bez přemýšlení. Ten film hlavně není ani zábavný, sice se zde často střídají lokace, lítá se z planety na planetu, objevuje se zde mnoho živočišných ras, ale to vše je natočeno bez špetky osobitosti. Herecky je film taky úplně mimo, Mila Kunis na tento typ role nemá a Eddie Redmayne si sice s největší pravděpodobností letos dojde pro Oscara, ale zde je nesnesitelný a silně přehrávající. Je mi bratrů líto, ani s tímto filmem se určitě nevrátí do režisérské elity.(18.2.2015)

• sportovec

Velkorysost záměru a zvládání triků mají ve filmovém umění své nesporné místo, nejsou však rozhodující pro jeho vyznění. Vedle osobnosti režiséra (někdy i hereckých protagonistů) to scénárista a fabulátor, kdo rozhodují o kvalitě díla. Autoři JUPITERA se nesporně chtěli rozkročit; uspěli v případě jedné nohy, zatímco u té druhé si nechtěli připustit ani sebemenší kulhání. Výsledkem je soubor banalit a mnohokrát obehraných obehrávek. Americká kinematografie má i svá velká díla a tvůrce; tady se jich jaksi nedostávalo. Docela dost.(5.2.2015)

Minulý rok to byl Noe či Guardians of the Galaxy, nyní to je nový počin legendárních sourozenců - do detailu vymazlený svět a vizuál, s kterým ale scénář absolutně nespolupracuje. #Fail2015(5.2.2015)

Aha tak křídla od Red Bullu už nebudeme potřebovat, Baťa nám dodá na lítání něco lepšího. W+W jsou vizuální mazlíčkové a obrazem dokázali prezentovat fakt, že jejich fantazie si žádný hranice nepostavila. Některé záběry byly na hranici mezi filmařstvím a kouzelnictvím. Pokud bych měl hodnotit jen za svoje oči, dávám pět a odejdu středem, leč filmy nejsou jen o očích, bohužel. Mám dojem, že W i W tak moc mysleli na dokonalý obal, že zapoměli do obalu nasypat kvalitní dobrotu a nechali tam jen splasklé žužu. Nemělo to žádný emotivní náboj, nepoved se casting, ze všech herců stojí za zmínku snad jen Sean Bean, ale jeho postava měla bohužel minimum prostoru. Nejvíc kempovali před kamerou Mila s Channingem a tady vidím další slabinu filmu. Tihle dva nemaj pro takhle velkolepou pohádku potřebné charisma a pokud jde o herectví tak to by na turnaji v rychlohoření soutěžilo s benzinem o první místo. Jsem rád, že jsem Jupiterku viděl v kině, protože vizuální mistrovství Wachovskich si o to vysloveně říká, ale měli se víc zavrtat i do způsobu vypravění, abych moc fandit dobru a fakovat zlo a ne že to na mě obsahově působí jako hokejovej zápas Srí Lanky s Čadem.(5.2.2015)

• EdaS

Mimózní, blbě odvyprávěná, emocí, humoru nebo nadhledu prostá space opera, která mě bavila vlastně jen svou bizarností. The Wachowskis to tentokrát podělali. Ale totálně. A i akce stojí za prd.(5.2.2015)