Na Wachovských se mi líbí, že se nebojí vymyslet si úplně nový vizuálně opulentní svět. Sice jsem moc nerozuměl jeho pravidlům, ale prostě mě bavilo, jak Channing Tatum s tryskovýma botama bojuje s krokodýly v kožených bundách. Je to rozjuchaná space opera, která si na nic nehraje. Jupiter vždycky někdo unese, ta naprosto netuší, načež přiběhne Tatum a všechny vystřílí. Bitky byly docela dobrý a z tohohle světa bych si klidně zapařil akční videohru. Ten cheesy příběh by jí slušel více, než celovečeráku. Škoda laciného CGI. Nejvíc se mi asi líbila návštěva byrokratický planety, kde museli vyřídit nárok na majetek. 70%(10.5.2015)

Rozpočet $176miliónovTržby USA $47,387,723Tržby Celosvetovo $183,887,723(Čína zachraňuje opäť tržby)▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,176,806Tržby za predaj DVD v USA $7,627,574║ trikovo namakané, miestami to berie dych v rámci prepracovanosti, 3D tiež má čosi do seba, vzdušná prestrelka a naháňačky Chicagom kde výškové budovy schytávajú jednu strelu za druhou dokonale ohúria, samozrejme pri tej spleti akcii občas príde aj na obrazový guláš ale dobre, kameň úrazu je niekde inde, lebo príbehom ide o taký schématícky výcuc Matrixu, príde aj na ľudské batérie a na takú ženskú obdobu Nea ale toto všetko tu nemá to správne miesto, význam, zmyselnosť, postavy povrchné, k tomu tu je mix extravagantnosti a tých najrôznejších ksychtov, postáv, či drakov, takže to príde až na takú sci-fi haluz, také dialógy chcú byť veľavravné ale v danej spleti mešuge scénok a postáv sa prepadajú do priepasti, Wachowskí si teraz na seba uplietli bič a veľké sústo čo si zobrali nezvládli, veľká škoda /videl v kine 3D verziu: 55%/(11.2.2015)

Lesk a prestiž Wachowski Starship po tomhle filmu bohužel padá k šedi hollywoodského středoproudu. Nechtělo se mi věřit, že scénář filmu mají na svědomí autoři Matrixu - pod honosně drahou (a místy skutečně úchvatnou) digitální formou se totiž krčí obsah uplácaný ze snůšky narativních klišé, vlažně načrtnutých postav, bolestně předvídatelných zvratů a pár řádně zkyslých vtípků. Přidejte si k tomu velice neinspirativní casting ústřední dvojice Kunis-Tatum a zbyde vám věru pramálo důvodů, proč byste si zrovna tuhle akci měli vybrat k návštěvě kina. 50%(5.2.2015)

• castor

Wachowski duo prostě natočilo jeden neskutečný biják a od té doby se jen plácá v kruhu. To si prostě musíme přiznat. Tady místy brnká na solidní styl, ale i tak tyhle efektní pasáže nezakryjí mizerné dějové základy a liché postavy. Špičatými uši a blond vlasy Tatuma to jen začíná. To horší ještě přijde. Co se ve filmu děje, mě moc nezajímalo, nelákalo, neoslovilo. Omezil jsem tak svůj zájem víceméně na akci, když přišla, úplně zklamaný jsem nebyl. Jinak ale vážně se tvářící nuda. Emoce prakticky nulové. Dámská vložka boduje.(3.5.2015)

• CANNIBAL

Místo Popelky je tu Hajzlka. Místo prince, mutant mezi čoklem a vojákem, na konci ještě s křídlama. Děj se odehrává ve vesmíru s přeplácanými efekty. Hlavní padouch, zde až nápadně připomíná Zorga z Pátýho elementu, čili originalita nízská a jeho generálové jsou lidoGodzilly. Konec filmu mi ale naprosto nic neříká. A k tomu celý děj 'dokresluje', (tedy vlastně ve skutečností prasí) občasný hudební štěk z Predátora. Přál bych si už jenom jedno. Ať už Wachowskí raději nic netočí!(5.2.2015)

• - Channing Tatum (Caine) musel nosiť náustok, aby zmenil tvar svojej spodnej čeľuste, čo mu bránilo zatvárať ústa a spôsobovalo problémy pri hovorení. (scattered)

• - V jednom ze záběrů je možné v pozadí vidět loď z filmu 2001: Vesmírná odysea (1968). (MatyasF)

• - Film byl natočen na tyto kamery: Arri Alexa Plus 4:3, Arri Alexa XT, Canon EOS 6D a Red Epic. (Hawaj)