Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

vyfuk

Aha. Tak to je dobrý no. Ne, ale vážně. Po těch kinoprůjmech jako Mortdecai nebo 666 hodin se tohle dá brát jako Forrest Gump. Musím říct, že film má v celku originální příběh a bylo to i koukatelný. To co chci jednoduše říct, je že přes to všechno to bylo dobrý. A nyní to co vás zajímá: věci, které mě sr*li. Redmayne spíše vypadal a mluvil jako kdyby se zrovna vrátil z natáčení Teorie všeho. Mám dojem, že neumí mluvit jako člověk. Také bije do očí zbytečné prodlužování příběhu. Dějová linka s Titasem... Tatusem... Nautilusem, já sakra nevím... byla asi stejně důležitá jako Korán v synagoze. A tak se ptám... kdo je tady vlastně záporák? Efekty byly kupodivu použity úcty hodně, což je v dnešní době asi stejné jako natočit nový Počátek. Nakonec bylo i celkem jasné jak to dopadne. Jednoduše... byl to film se spoustou chyb. Ale vše mé potřeby byly ukojeny... tedy, ehm... skoro všechny. SPOILER: JAK TO, ŽE VE FILMU NEZEMŘEL SEAN BEAN?!!! ()

MI-380

Průkopnické dílo světové kinematografie a umění s velkým U: Nic z toho tu nenajdeme. Průměrnou komiksovou space operu s dokonale zvládnutou technickou stránkou a pěknou okatou MK: ano, to je ono. Plný sál, 3D: 70% (zatím 1834 hodnotících, 57%). ()

blackJag

Je fakt vtipné, že film, který tak neúprosně prosazuje ekonomické hledisko, právě z tohoto hlediska úplně pohořel. Bude to tou nulovou chemií mezi hlavními hrdiny nebo WTF aureolou všeho ostatního? 50% ()

klima777

Kdyby šlo o vtip, budu spokojena. Anebo nikoliv? Vždyť to bylo k nevydržení! Jasně: Style it takes! Campy, campy, campy! Jakýpak styl, prosím vás! Dvě hvězdy nedám. Na just... ()

wenca

Vetsi spatlaninu jsem uz dlouho nevidel. Nejhorsi je, ze vznikla od tvurcu Matrixu a Atlasu mraků. Doufam, ze pristi projekty sourozenců Wachovskych uz budou o necem jinem. ()

Avari.73

Průměrná ptákovina s fajn vizuálem, jak je u Wachowských zvykem. Celkem povedené obsazení, které naráží na limity scénáře, jenž podivným způsobem zachází nejen s příběhem, ale i s charaktery. Tatum i Kunis by se k sobě i hodili, bohužel tu není jediná scéna, která by tu chemii prodala divákovi. Takhle naivní pohádka mohla fungovat v roce 1977 (Star Wars), ale dnes už nikoli. Nemluvě o jasném genderovém problému pramenící z poruchy osobnosti minimálně jednoho z režisérů/režisérky - film je takový bezpohlavní. ()

V.Silver

Mno, ne všechno, na co sáhnout sourozenci Wachowští, je skvělé. Bylo to koukatelné, (spoliler!) Sean Bean překvapivě přežil do konce filmu a mělo to pěkné efekty. Ale některé bojové scény měly strašnou choreografii a řada "vtípků" byla dost, ale dost trapná. 40% ()

ghatos

Vesmírná královna Hajzlbába I s velkou touhou zapich...zasexovat si se psem na intergalaktické lodi shodou okolností chce zachránit planetu Zemi...prosím ukažte mi lidi, co na to dali neuvěřitelné peníze. To nečetli scénář nebo se jim ty "výborné" nápady líbili? FREAKSHOW v digitále a hlavně univerz(um)álním anále. 30% dávám za to, že jsem objevil gay nálepky na facebookovském chatu. ()

kklepkaa

Vizuální fantasie a průměrný, místy až podprůměrný scénář. Přistupovala jsem k tomu jako sci-fi pohádce a nesekla jsem se. Určitě z toho šlo vyždímat daleko víc, působilo to trochu uspěchaně a nekonzistentně. Vlastně třičtvrtě filmu mi unikala pointa filmu a od Wachowski bych čekala něco uplně jiného. ()

Kosmik 1

Totální slátanina a člověk pořádně ani neví, na co kouká a ve výsledku pak ani netuší, o co vlastně šlo. Děj je naprosto o ničem a mám pocit, že se nás tvůrci snažili zahltit různými sci-fi vychytávkami. Bohužel to ale nepůsobí zrovna dobrým dojmem - létající boty, křídla... no prostě přehršel všeho možného, ale ve výsledku je z toho nic. A to ani radši nemluvím o páru Mila Kunis - Channing Tatum, páč tam opravdu něco chybělo. A nejen něco, byla tam přímo propast. Za mě pouhých 45% ()

drackula

Jedna z najväčších katastrof roka. Vizuál a dobré špeciálne efekty nezachránil tupý príbeh a strašidelné herecké výkony. Mila Kunis sa celý film len divý a tento udivený výraz používa v akejkoľvek situácii. Trápne, nudné - štúdio muselo mať určite radosť. 30% ()

Autogram

Tak aj upratovačka môže zažiť veľkolepé vesmírne dobrodružstvo. Pokiaľ je to Mila Kunis, ktorá je jediným dôvodom, prečo film pozerať. Inak je to len šialená blbosť od matrixových bratosestier, ktorých filmy už tiež strácajú gule. ()

Dagoussek odpad!

Bohužel, ač jsem se na film těšila, vůbec mě ničím nezaujal a nebavil. Jupiter furt kdákala nesmysly, Cain jen lítal sem a tam. No, příběh překombinovaný. ()

Bagr_007

Vůbec nechápu co se stalo. Eddie Redmayne na vrcholu své otravnosti, nehodící se Mila Kunis, žádné jakkoliv výjimečné řemeslné kvality, tuctová zápletka, tuctový svět, tuctové postavy, ale i tuctový design, bez nápadu, nic. Nechme stranou původní Matrix, já ale takřka zbožně miloval úplně všechno, co od té doby Wachowskis vyprodukovali. Tohle je tak strmý pád. ()

voleman

Popravdě vážně nevím co si mám o tomhle snímku myslet. Příběhově byl pro mne zcela nezajímavý a vůbec netuším o co v tomhle filmu vlastně šlo. U Wachowskích jsem byl dosud zvyklí na příběh s poměrně inteligentním scénářem a většinou jsem k němu dostal i nějakou přidanou hodnotu, bud v podobě nějakých originálních a revolučních myšlenek nebo neokoukaným vizuálem. Jupiter vychází bohužel nic z tohoto nenabízí. Příběhově je to strašná patlanina a vizuální stránka mě také nijak zvlášt neoslnila, i když filmové triky jsou na špičkové úrovni. Někdy mi mi vizuál až moc připomínal novou trilogii Star Wars. V podstatě jde na filmu vidět že byl opravdu drahý, ale nějak moc se mu to nedaří prodat. Největší výtku bych ovšem měl k některým akčním scénám které mě připadaly hrozně nezáživné a zmatečné a tak jsem se kolikrát dostal do fáze, kdy jsem netušil jak se co ve filmu stalo, protože jsem při nich úplně přestal dávat pozor. Herci podávají standardní výkony, ale jejich postavy mi k srdci nijak nepřirostli. Naopak hudba mi přišla velmi zdařilá, i když v ní žádný motiv jenž bych pak nemohl dostat z hlavy nebyl. Prostě nějak tak vždycky pěkně pasovala na jednotlivé scény. Když bych ale nakonec film bral jen jako obyčejné Sci-Fi a možná i trochu Fantasy a nepřemýšlel při tom o příběhu a neměl od něho žádná větší očekávání, tak by šlo o poměrně zdařilou nenáročnou zábavu s prvotřídními triky, která tady s podobnými specifikami zase již dlouho nebyla, i když mi ale asi stačí vidět jen jednou. 65% ()

Lenulinka

Za každou cenu jsem chtěla jít do kina a bylo mi vcelku jedno na co... dobře mi tak. U hlavních protagonistů se sází pouze na vzhled, jinak by se na to koukat absolutně nedalo. Co mi udělalo radost, bylo vizuální zpracování ve 3D. Jinak katastrofa a vyhozené peníze. ()

TroiMae

Ano, Mirko Spáčilová, další Matrix to není, je to sci-fi Sex ve městě, ale jestli očekávala, že Channing Tatum (Caine) a Mila Kunis (Jupiter) jsou ve filmu proto, aby hráli, tak by měla vrátit titul z recenzování filmů. Studovala to na vysoké škole ne? Nebo aspoň široké. Mila Kunis je tam opravdu proto, aby měla přiléhavé šatičky, a Channing Tatum proto, aby čtvrt filmu běhal polonahý a celý film měl špičaté uši. Někomu je to málo? :P A miluju ženy a muže s křídly. Co kdyby se Maleficent spářila s Cainem? Nebo Caine s… jak se jmenuje postava, co v Legii hrál Paul Bettany? ()

milancecil

261. Dnes jsem si nejspíše už definitivně uvědomil, že já a žánr fantasy opravdu k sobě nepatříme a duchovní pár po zbytek života nevytvoříme, tvůrčí dvojici samozřejmě velmi obdivuji a nikdy bych si nedovolil tvrdit opak, spíše jsem ale celou dobu promítání přemítal, jak takový obrovský tvůrčí potenciál využít účelněji, neplýtvat jím, když určitě může vzniknout dílo obsahově přehlednější a důrazně směřující k významnějším sdělením a realistickým námětům, úroveň současné počítačové grafiky je nezpochybnitelně ohromující a pozornost diváků svými stále rozsáhlejšími možnostmi k sobě spolehlivě připoutává, ale bez přiměřeně silného, zřetelně nosného téma, je to jen změť smysl postrádajících efektů, preciznost takové komplikované realizace zůstává ve své snaze uspět naprosto opuštěná a zápas v konkurenci o pozornost širšího publika si sama podkopává a ve výsledku úplně zbytečně ztrácí. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa