Sean Bean hraje Ewana, agenta tajné služby pracujícího v hlubokém utajení v londýnském kriminálním podsvětí, který je na stopě teroristické buňky. Jeho úkolem je skoncovat s extrémními předsudky. V dalších rolích manipulátorů James Fox a Charlotte Rampling, Abhin Galeya jako Ash, titulní "cleanskin", extremista, který ještě nebyl trestán, takže jej Národní Bezpečnost nezná ... a nejhorší noční můra každého agenta. (Canal+ Action)

honajz

Tak nějak nevím, jak se k tomu postavit. Některé chvíle jsou napínavé, ale pak se objeví skoky šest let předtím, tři roky předtím, a i když by to mělo příběhu a postavám přidat na věrohodnosti nebo psychologickém pozadí, pořád se to klouže po takové té povrchní vlně. A nakonec zvrat, jakože na všem se dá vydělat, pokud jsme bez skrupulí. Sean Bean tradičně dobrý, ale jinak tomu chybí pořádné napětí, pořádná stavba příběhu, nějaké pozadí, vše je investováno do naturalistických krevních výronů... Nic mi to nedalo, o terorismu pořád nevím nic, a co bude s hlavním hrdinou se možná dovzíme ve druhém dílu. Plytké, povrchní a přes zvolené téma o ničem. ()

Morholt

Špionážní nadprůměr, který neklade důraz jen konspiraci a akci (té je tu ovšem dost), ale snaží se podat sebevražedné atentátníky jako lidi, kteří mají své soukromé životy, které musí i přes pochybnosti obětovat v zájmu "vyššího dobra". Sean Bean jako nemilosrdný agent nezklamal a nělteré jeho výstupy mohou i šokovat. Stejně tak bylo trefou do černého i obsazení Charlotte Rampling do role Beanovy manipulující nadřízené. další věc, která naší kinodistribuci nezaslouženě minula. 80% ()

Lacike

Prekombinovana zlatanina v beckovom podani. Línia z flashbacku neskutocne nudi pretoze postrada akukolvek hlbku a premene obycajneho cloveka v zaslepeneho teroristu som neveril ani na sekundu. Na to je to vykreslene prilis ciernobielo. Akcna linia so sucastnosti je svojou snahou o maximalnu brutalitu neskutocne trapna a komicka. Postava Seana Beana mi pripominala zabijaka z Vreskotov. Zaporaci si s nim najprv vytru podlahu a az potom zhodou tych najsialenejsich nahod sa mu konecne podari ich zlikvidovat. Pseudomegaprekvapivy zvrat na konci tomu uz len dodal korunu maximalnej trapnosti. Dost sa divim kolko inteligentnych ludi, ktorych mam v oblubenych uzivateloch, tomu skocilo na spek. Ale ako komedia to funguje perfektne. Mam ale taky pocit, ze to mysleli vazne. P.S. Doteraz som jeho karieru prilis nesledoval, ale Sean Bean fakt nie je dobry herec. 3/10. ()

Zeebonk

Sean Bean je prototyp kladného hrdiny 21. století a koná vše, co je s tím spojeno - mlátí štětky a zapaluje arabáče. Jeho oponent je o dva odstíny tmavší verze Roberta De Nira ze 70tých let, jehož přeměna na fanatického zmrda je tu pečlivě rozplétána ve formě flashbacků. Snímek ukazuje, že sebevražední atentátnící nejsou jen zkrachovalý mentálové a poodhaluje jejich ušlechtilé důvody, které jsem si dovolil zapomenout. Ale prvořadě je to inteligentní konspirační thriller se štědrou dávkou brutální akce a syrovostí v každém záběru. Víc filmů podobného ražení by rozhodně neuškodilo. ()

joehot

Naštěstí se tvůrci vyhnuli další laciné kopii Taken nebo snad některého z filmů s Jasonem Stathamem. Ze Seana Beana sice udělali podobný stroj na zabíjení, jeho linii však proložili ztrýzněným svědomím a rozhodováním mladého arabášského atentátníčka. Závěrečný "šokující" twist sice působil jako suché z nosu, ale nakonec filmu neuškodil. ()

ConanVJ

Pěkný triller o agentovi tajné služby Ewanovi, který má zaúkol najít a eliminovat bombové atentátníky. Filmek má takovou ponurou a místy i realistickou atmosféru. Sean Beanovi hlavní role opravdu sedla. Za mě 80% :) ()

Marsik

Film jsem nedokoukal (po 50 minutách ende), ale dávám 3 hvězdičky. A to proto, že mám za to, že Cleanskin není hloupý a špatný film, ale mě tahle problematika v tu danou chvíli nezajímala. Měl jsem si dát jiný žánr. Až se k filmu někdy vrátím, tak hodnocení upravím. Zatím 50% ()

NinonL

Nebylo to vůbec špatné a konec byl ze všeho nejlepší. Politický thriller spojený s muslimským terorismem, do trochu špetka tajných služeb a příběh je na světě. Překvapil mě docela neznámý herec Abhin Galeya. Hrál výborně a je moc fotogenický. Také Charlotte Rampling tady má skvělou roli a Sean Bean jako vždy bez chyb. ()

MartinezZ

Hodně dobrý špiónský krimi-thriller, až na tu dějovou linku s osobním životem sebevražedného blba, která měla být ve filmu smrsknuta jen na informaci že je, pár jeho mihnutí před kamerou a navození atmosféry "on to udělá" a honbou za ním, přičemž by Seanovi byly házeny "někým" klacky pod nohy (což v podstatě jsou). Atentátníkův rozbor života, přesvědčení a brblání kolem toho srazil film do průměru. Zajímavý nápad zasluhující předělání. ()

Wysch

Tak určitě stojí za to poznamenat, že spíš než thriller je tohle krásný psychologický drama a spíš než krimi je tohle syrovej akční cucák, kterej vycucává z diváka emoce spíš chladným přístupem (ne)hlavní postavy Seana Beana, která by klidně mohla bejt bezejmenná. Na nějaký rozpitvávání minulosti Ewana (SB) tu není moc času ani důrazu a není to špatně, jeho chladný nepřemejšlení, co s teroristama udělám, je o to zajímavější. Syrový je hlavně zabíjení a především mučení a "vyslýchání", v němž si Ewan nezadá s Jackem Bauerem. (Hned první vyslýchací scéna s [...] mi vzala dech. A co teprv ta druhá, kde hlavní roli hraje [...]!) Pravdou ale budiž to, že Sean nehraje zas tak hlavní postavu, páč to nejdůležitější se točí okolo mladýho anglo-arabáše, kterej má určitý pohnutky, nad nimiž začne pomalu přemejšlet. Tempo je solidní, ale nebránil bych se možná o patnáct minut kratší stopáži, protože finále přichází docela dost pozdě a hlavně po něm přichází ještě dalších deset minut epilogu, kterej mi taky vzal dech. A to - bohužel - spíš negativně. V celým tom finále totiž naprosto mizí vyznění předcházejících cca devadesáti minut a film se stočí do podivný politický frašky, v níž sestupuje zpoza opony deus ex machina, aby divákovi vpálil do ksichtu naprosto zbytečně klišoidní rozuzlení, který ale bohužel nefunguje. Co fungovalo, byly předcházející pasáže (i s rozviklanou chronologií) a hlavně psychologický podtexty chování obou hlavních postav. Nakonec snad jen dodám, že Sean Bean je řízek a pokud někoho bude zajímat, jestli i v tomhle filmu umře, můžu mu říct, že nakonec přeci jen [...]. Solidních 75% a je škoda, že česká distribuce znovu zklamala. ()

Ellmariachi

Strašně moc si přeji vidět Seana Beana v roli podobné 96 Hodin. Věděl jsem, že zde tomu tak nebude, ale věřil jsem v nějaký náznak. Film je klasický politický thriller. Libí se mi, že strana atentátníků dostává poměrně velký prostor. Díky tomu se ukáže, jak se z člověka může stát hovado, co vyhodí do vzduchu třeba kavárnu. Trošku mě mrzí, že se málo dozvídám o hlavní postavě. Takže ve finále je to takové trochu neosobní a tím i časem zapomenutelné. Co se týká vyostřených pasáží, film umí být brutální a tím zvládá dodávat děsivost skutků nejen teroristů. I Seanova postava umí být nekompromisní a ne vždy to odskáče člověk, který si to zaslouží. 69 procent za film, který stojí za to vidět, ale už teď vím, že na něj za dva měsíce zapomenu. ()

Macejko

Tak toto ma naozaj hrubo nebavilo. Neviem, či je to tým, že ma súčasné námety s politickým presahom väčšinou šialene nudia (česť výnimkám), alebo tým, že je to celé rutinne natočené, studené, odosobnené, béčkovo pôsobiace a Sean Bean tam takmer nie je. ()

Skip

Všelijaké konspirační teorie mě nijak netankují, takže to celé beru s rezervou, ale jako film to funguje docela dobře, má to spád a slušné tempo, takže se divák nenudí, herecké výkony jsou v pohodě a dějové zvraty nijak šílené. Celkově se tedy jedná o lehce nadprůměrný film, který by neměl zprudit. ()

stuntmanMIKE

dost dobry politicky thriller. Co mi trosku prekazalo bola neprehladnost a prelinanie minulosti z pritomnostou. Inak ale naozaj dobre drsne aj krvave. ()

kalap

Dobrá motanica a bohužiaľ aj v skutočnosti je to tak, arabaci musia, byť skutočne duševne chorá odroda, ked z "normálneho" študujucého araba sa stane duševne chorý vraždiaci bastard. Ja som Žid, ked moju rodinu, takmer komplet vyvraždili nemecké svine, ale preto nechodím po Nemecku a nevyhadzujem do luftu kaviarne a neodrezávam hlavy Nemcom. Postava Seana Beana sa mi páčila, ked sa s nikým nepáral a kynožil ich ako muchy. ()

M.i.k.e

překvapivě povedený kousek,který sice není tak akční jak by se z traileru mohlo zdát,ale ve finálním výsledku to vůbec není na škodu.Stejně jako fakt,že Beanův drsoň je lehce upozaděn oproti islamským extremistům.Je hodně vidět,že tenhle kousek nepatří do hollywoodské produkce a britové v poslední době prostě umí...80% ()

kaposlav odpad!

Hádam dva roky som mal tento film v sekcii chcem vidieť a keď si ho zoženiem s dabingom, tak sa z toho vyklube takýto hnoj. Buď to bol film s politickou zákazkou na účel propagandy, alebo sú už tvorcovia načisto vymetení. V 90tých rokoch sa nikto nezaujímal o arabov, moslimov a nič proti ním nikto nemal. Zrazu ma niekto ostatných 15 rokov potrebu vykreslovať arabov, moslimov a najnovšie emigrantov ako zaostalých šialencov, čo sa obkladajú výbušninami a odpalujú a sú extrémne nebezpeční. Tento spôsob použili už nacisti a všade, kde sa dalo všetko zlé pripisovali židom až tomu prevažná väčšina uverila. Neskôr pomocou podobnej techniky ovplyvnil verejnú mienku v USA, kde bolo skoro 90% ľudí proti vstúpeniu krajiny do vojny a behom roka ich spracovali cez média a 80% bolo za vstup USA do 2. svetovej vojny. Tento film ma jeden hlavný účel a to manipulovať názor ľudí, aby neznášali a boli proti islamu, arabom a emigrantom. To keď drvivá väčšina ich neznáša, tak sa tolerujú nedemokratické a neľudské praktiky voči ním a obhajujú sa ľahšie vojnové zločiny páchane NATO na čele s USA, GB a Francúzskom a ich praktiky v rozpore s medzinárodným právom. Zločin proti ľudskosti sa môže nazývať v TV ako boj proti terorizmu a ovečky to pekne papajú. Za pár desaťročí bude ten váš Obama v dejepise uvedený ako vojnový zločinec a poskok oligarchov, čo do všetkého po celom svete pchal nos a doma v USA mu v kanáloch zomieralo státisíce bezďákov a milióny nemali prácu, keď 700 miliard pchal do armády, aby hádzali bomby, kde sa im hodilo. A tá vaša kráľovná ako darebáčka, čo sa priživovala na práci celých národov a ako mala na rukách krv miliónov obetí toho ich hýrenia po lacnej rope.... Hurá na teroristov!! Neskutočné ako to všade očkujú ľudom a účinok očkovacej látky je vysoký. Najnovšie si vymysleli rozprávku o Islamskom štáte o ktorom tu už všetci počuli aký sú to diabli, len oni tam o tom ani netušia, že to existuje. Tie média a propaganda dokážu z rozprávky spraviť pravdu a tak ešte raz Hurá na teroristov!! ()

shyster

Podobnost s Taken tu rozhodně nevidím. Jinak je to hezky natočený a i s nějakým poselstvím (štěstí, že tvůrci netlačili až tak na závěrečnou katarzi). 70% ()

Bean stahuje teroristy z kůže

Bean stahuje teroristy z kůže

06.01.2011

Ne Mr. Bean, samozřejmě. Pokud jde o Seana Beana, nejočekávanější premiérou roku 2011 je samozřejmě výpravná televizní adaptace fantasy ságy Game of Thrones, kterou začne v dubnu vysílat HBO. Rádi se… (více)