Sean Bean hraje Ewana, agenta tajné služby pracujícího v hlubokém utajení v londýnském kriminálním podsvětí, který je na stopě teroristické buňky. Jeho úkolem je skoncovat s extrémními předsudky. V dalších rolích manipulátorů James Fox a Charlotte Rampling, Abhin Galeya jako Ash, titulní "cleanskin", extremista, který ještě nebyl trestán, takže jej Národní Bezpečnost nezná ... a nejhorší noční můra každého agenta. (Canal+ Action)

Torgal

Slušný thriller, ale ani nekompromisný Sean Bean likvidujúci teroristov v Takenovskom štýle to nad priemer nevytiahne. Línia s arabským teroristom je zaujímavejšia (lebo nie je tak priamočiara a Bean nie je moc dobrý herec), ale celkovo film neponúka žiadne zaujímavé momenty v akčných scénach ani v dialógoch. 6-/10 ()

misbos

Takže co? Detektivka? Špionážní thriller?? Drama stárnoucího agenta??? Sonda do hlubin atetátníkovy duše???? Vod všeho trochu - halabala nahňácaný jedno přes druhý - takže prasopes. ()

Matt007

Musím řict, že docela spokojenost. Po pár nevýrazných rolích Seana Beana konečně přišla ta, která mu vyloženě sedla. Líbilo se mi prolínání období a náhled na danou problematiku z trošku jiné stránky. ()

bakeero

Sean Bean tu figuruje, jako všehoschopnej týpek, kterej už nemá co ztratit, ale poněkud rozpačitě na mě pak působily jeho výkonostní výkyvy; jednou zabije týpka holejma rukama, jindy zas netrefí jinýho pistolí na 10 metrů. Škoda; buďto z něj měli udělat ultimátního hitmana, nebo vsadit na civilnost a mohlo to dopadnout ještě o chlup líp. I tak ale celek spokojenost. ()

Acrobat

Stokrát počuté a videné premisy a citácie, kde výsledkom je len to, že Zlo plodí len zlo. A je to tak, keď čítate všetko okolo. Neradno sa púšťať kto začal, lebo o tom ten film nie je. Hajaig som sa bál, že nás vykreslí ako idiotov, ale našťastie si uvedomil kde je čo a kto je kto. Podľa mňa v záplave špiónskych filmov ide o ďalšieho zástupcu, ktorý vyšumí, ale berie to všetko prízemne, miestami ale dosť nudne, kde napr. mne arabská linka prišla naťahovaná a nudná. Celkovo je strih a radenie scén najslabšou časťou, pričom sa javí tvorca ako amatér. Ako celok to však nepríde čo je divákovo šťastie a Bean tak môže zakončiť bitku ale nie vojnu. Tá pokračuje ako to ukazuje aj film. (videné 29.5.2019, Filmplus) ()

Indyi

Nečekané a příjemné překvapení. S těmi 5* jsem se možná trochu moc rozšoupnul, ale proč ne? Příběh zajímavý, děj utíká a divák se nenudí a hlavní postavy jsou výborně obsazené a zahrané. Už asi vím, ta 5* je prostě bonus za to, že udělali Britové. ()

DavidWebb

Tak si aj Briti našli priestor a čas (a peniaze) a natočili triľer o teroristoch bojujúcich za svoju svatú vec na ich území. A urobili to prekvapivo spôsobom celkom slušným - drsno, priamočiaro a nekompromisne. Pretože je dopyt po celom svete obrovský, film sa stáva biznisom stále zaujímavejším, väčším a (všeobecne) logicky menej kvalitným. Nové témy sa hľadajú len veľmi ťažko, originalite skapal pes už kua dávno a tak nezostáva nič iné ako premaľovávať staré domy novými farbami. A v prípade Cleanskinu to celkom stačilo. Hoci to nie je žiadne pamätihodné veľdielo, tak sa na to pozrieť dá. Sean Bean je v úlohe agenta húževnatý a tvrdý ako kovadlina a veril som mu každé slovo a záber. Potešila pekná Shivani Ghai hrajúca luxusnú šľapku a, moje nervy!, Charlotte Rampling vstala z mŕtvych! Myslel som si, že ju pochovali hneď potom, ako ju sejmul Harry Angel pred 25 roky kdesi v Ňú Orlínz. Mne film smerom ku koncu vyznel viac ako dráma než akčák, ale to posúdi každý sám. Za seba: keď to celé zrátam, je to dosť charizmatické ale za viac ako 3 a pol hviezdy to nevydá. ()

DJ Kritik

Takto nejak si predstavujem, ze to funguje. Film je ukážkou dobrej akcie, temer skutočných postáv a reálnych situácií. Jeden z lepších filmov po dlhej dobe. ()

kakyn

WTF?? Sean Bean se dožil titulků? Krom tohohle překvapil i samotný film. Víc prostoru dostal i "hlavní" atentátník Ash. Dozvíme se proč to dělá a co ho k tomu vedlo. Není to jen o "tom hodným" , který tomu chce zabránit ale i o druhé straně a to je fajn. Díky tomu máme na vše pohled i z druhé strany. Btw... Sean Bean do téhle role agenta který zabije každého kdo mu vleze do cesty skvěle pasuje. Parádní... ()

kedu

je smutné, že pokud chcete na Západě natočit film o pozadí politických událostí spojených s profanovaným slovem terorismus, musíte divákům vše zjednodušit na největší možnou míru - samotná postava duchovního navádějícího své souvěrce nebo ultraodporná postava zabijáka ze "středního východu" schopného zavraždit brutálním způsobem ženu s dítětem a pak tomu cynicky říkat kolaterální škody... Na druhé straně bezohledný souboj tajných služeb sledujících politickou ambici je poměrně prostinký a je snad ještě více hloupý než příběh muslimů. Co však chtěl vlastně tvůrce filmu sdělit touto rádoby podívanou? Myslím, že původní záměr byl natočit film o tom, jak Západ vyrábí nepřátele a jak proti nim úspěšně bojuje. Myslím, že se to moc nepovedlo a moralistní závěr, kdy zabiják Sean Bean potrestá svou šéfovou a tím obrazně celý systém, řeší problém stejně naivně jako James Bond. Je to dost tragické, vědět, že Západ není schopen ve svých filmech pojmenovat podstatu problému. Je to znakem naprostého nedostatku sebereflexe a neschopnosti pohlédnout pravdě do očí. ()

jafuska

Mám ráda filmy o teroristech, už kvůli tomu, že je tento žánr většinou velmi dobře natočený a vždycky je to drama od začátku do konce, a tady není žáná výjimka, velmi pohledný Ashi, který sice se dostává na špatnou stranu ale přesto všechno mělo svůj smyl a mě se to prostě líbilo a proto dávám plný počet, protože jedním slovem nádhera ()

GoustDog

Tak trochu mi přijde, že chtěl scénárista napchat do filmu více, než mohl ve své stopáži zvládnout. Z mého pohledu tak vzniklo trošku roztříštěné dílko, kde hlavní roli nakonec nehraje Sean Bean (a jehož charakter je veskrze černobílý), ale pan terorista. Zfilmovaný teroristický úhel pohledu je vůbec největším tahounem filmu; až se dá říct, že dějová linka se Seanem Beanem nakonec ruší. A co se týká akce, příliš toho nečekejte. ()

gicous

Drsný akční kousek made in Britain, v němž není nouze o dobře zvládnutou akci, ať již se jedná o pěstní souboje nebo přestřelky. Sean Bean se svým utrápeným výrazem hraje chladného a nelitostného agenta, který se neštítí ve prospěch státu ani těch nejbrutálnějších způsobů, jak získat informace. Zmíněná akce je nicméně příliš odtrhnutá od děje a v rámci celého filmu působí příliš osamoceně. Také mi vadilo rozdělení příběhu do dvou časových linií. I přes tyto výtky jsem ale odcházel od filmu se spokojeným výrazem na tváři. Na Brity je totiž v poslední době spolehnutí. Umějí točit drsné a efektní akční thrillery a Cleanskin není výjimka. 6/10 ()

johnsnow

Fikm ktorý má dve storky. Prvá sleduje beana ako agenta ktorý ide po bombových útočníkoch, druhá dalo by sa povedať vedúceho bombových útokov. Zatiaľ čo prvá je super, druhá stojí za prd a žiaľ tá druhá prevláda. Napriek tomu sa vo filme nájde veľa skvelých scén a aj zaujímavý zvrat. takže nevidím dôvod nedať 4*. Spoiler: Bean na počudovanie prežije. ()

Dextwer

Výborně, další film z prostředí zpravodajských služeb dotýkající se problému soužití jiných náboženství a vzájemného porozumnění. Velmi zajímavé vylíčení motivů nesnášenlivosti jednoho Anglo-Araba, zajímavá myšlenka ohledně konspirace uvnitř Britských zpravodajských služeb. Přemýšlím, jestli jsem kdy viděl lepší film na danou tématiku. Vřele doporučuji. Zajímavosti: * Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy Ewan (Sean Bean) a Mark (Tom Burke) přicházejí k domu teroristy, mají oba na zbraních tlumič. Ten však po několika záběrech zmizí. V závěru scény se pak opět objevuje. Moje hodnocení: 80% ()

jack_scott

Překvapivě dobrý thriller na aktuální téma. A nutno dodat, že značně nekomformní... Vládní složky jsou prezentovány dost neschopně, ještě že Sean Bean nejedná v rukavičkách. Film je protnut psychologickou sondou do duše přistěhovalce, který sice porušuje všechna přikázání a chlastá a smilní, ale když mu radikální duchovní nabídne pomocnou ruku, úplně typicky vypne mozek a koná tak, jak se od něj očekává...Snímek je ale hlavně o tom, že toto téma není ani přes zjevnou původní přímočarost daleko složitější, protože atentáty se hodí do krámu oboum stranám. Snímek je dobře natočený, nenudí, a je napínavý vpodstatě od začátku do konce. ****. ()

Facerr

Moc hezká ukázka toho, jak může fungovat politika ve službách terorizmu. Objevuje se tady i snaha proniknout do mysli vražedných atentátníků - bohužel bez hlubšího rozboru. Nicméně bez dalších "rambo" okázalostí se o to víc cení hlavní klaďas, kterej se postará o slušnej happyend. ()

Bean stahuje teroristy z kůže

Bean stahuje teroristy z kůže

06.01.2011

Ne Mr. Bean, samozřejmě. Pokud jde o Seana Beana, nejočekávanější premiérou roku 2011 je samozřejmě výpravná televizní adaptace fantasy ságy Game of Thrones, kterou začne v dubnu vysílat HBO. Rádi se… (více)