VeeDee

Komedie? Ani náhodou. Ani jedna scéna, u které bych se usmála. Vidím to spíš na docela smutné, ale trochu ploché drama s romantickým happy-endem, aby to bylo dobře prodejné. Půlka filmu drásá nervy (snad jediná emoce, která se u mě objevila), protože je plná agrese, kterou vážně nemám ráda. Poté se to přechýlí do rádoby romantiky, která mě ale za srdce vůbec nevzala. A co ta násilně napasovaná scéna, jakože jsou Vánoce? Aby to bylo prodejné i o Vánocích? Nějak nerozumím tolika nominacím na Oskara... existují stovky o dost lepších filmů, které jsou výborně zahrané, se silným emotivním scénářem a výbornými hereckými výkony... žel nemají tak velkou reklamu. Vidím to na šedý průměr komerční americké filmové tvorby. ()

martyraz

Tak takáto tématika sa často nevidí, krásne spracované charakteristiky postáv,ako keby ste tam žili s nimi,,, lúbila sa mi aj kamera , no miestami sa hýbala až moc :). ()

markotter

Dne 24.2. na IDnes vyšel článek s názvem "Na nezávislé scéně je filmem roku romantická komedie Terapie láskou". Zajímalo by mě, co atribut nezávislá, nezávislý, nezávislé vlastně představuje. Že v tom nehraje Julia Roberts a Brad Pitt (pouze jakýsi Robert de Niro ve vedlejší roli) a zároveň to nerežíruje Martin Scorsese? Nebo, že to není natočené na Manhattanu, ale v jen jakési Philadelphii? Nevím. Pro mě je Terapie láskou obyčejná romantická komedie, která je v první polovině velmi zábavná a uvěřitelná, ve druhé polovině se začíná zadrhávat a hrdinové musejí překonávat čím dál větší (a pitomější) překážky, aby dosáhli svého štěstí. Největší blamáží byla pro mě samotná taneční soutěž, kde dva pitomci s čtrnáctidenním výcvikem zdatně konkurují profesionálním tanečníkům, aby ve finále získali potřebných 5 bodů na záchranu rodinného podniku. Přes výše uvedené jde o nadprůměr v současné produkci amerických komedií. Hrozně se mi líbil Bradley Cooper, kterého jsem viděl poprvé ve Všemocném a líbil se mi už tam, druhá dějová linka s Patovými rodiči mě připomněla, jakými stavy asi procházejí rodiče, když mají doma cvoka (R. de Niro snad neumí hrát blbě) a ani Jennifer Lawrence nebyla špatná, i když mi trochu připomíná křečka. A byly chvíle i na zamáčknutí slzičky - a to se počítá.... ()

Psycho.R

A tohe mělo bejt jako co? První půlku filmu jsem byl zděšen tím, jak si filmaři představujou bipolární poruchu. Každopádně je to další USA film, kde je ukázka psychiatrie, kterou kvůli tomu tisíce lidí bojkotujou, ba dokonce vytvářejí kampaně, kde ukazujou psychiatrii svejma očima, ne tak, jak kvalitní doktor doopravdy funguje. Ale tohle sem nepatří, sám trpim jistou poruchou a první půlka filmu mi teda přišla strašná. De Niro byl pro mě nejlepší a to není ani můj favorit. Lawrence byla aspoň hezká (jen v tomhle filmu, předtim mi to nepřišlo). Celý to bylo nevyvážený, když už tak mělo jít o jeden žánr, ne míchat komedii a "drama", kam se nakonec nacpe parodie na oscarovej snímek Hříšní tanec. Nevím, kam ty akademici dávají poslední dobou hlavu. A nebyl to jen můj názor, z pěti lidí, který šli do kina se mnou ho sdíleli 4. ()

Pilník

Nikdy jsem tu holku nemusel, ale po tomhle filmu jsem se zamiloval..... Neskutečně skvěle zahrané drama o lásce, přičemž bych od sebe nečekal, že se odvážím koukat na nějakou slaďárnu, ale tohle je úplně jiná třída... Je krása se na to koukat a sledovat jak se film vyvíjí... No prostě paráda... Ta kdysi ( holčička ), ta bude jednou hodně, hodně slavná.. !! :) 95 % ()

quip

Jako krásně se na to kouká, člověk má takový ten hřejivý pocit v bříšku a Patovi s Tiffany to na konci vážně přeje. Rozjezd filmu je pořád ještě prima, ale po dvaceti minutách se ukáže, jak absolutně dementní je scénář. Taneční soutěž? Věty jako "I wrote that letter a week ago. I fell in love with you the first time I saw you."? Zklamání podobné snad jenom Prometheovi. ()

Kingjiri

Maniodepresivní psychotik chodící v pytli na odpadky snažící se sbalit "kurvící se" vdovu, která stejně jako on vyzkoušela všechny dostupný léky pro psychicky vyšinutý jedince, je jistě originální námět. Jenomže všechny hlavní postavy jsou hrozně nesympatický (psychopatovi nebo vyšinutý kurvičce lze jen těžko fandit a přát jim životní štěstíčko) a celková konstrukce příběhu je patetický klišé spojený s nudou. Opravdu nechápu, kam ty chytrý páni akademici na Oskarový nominace choděj. Možná by neškodilo jim taky občas naordinovat nějakou terapii, aby se trochu vzpamatovali. Takže zatimco většina hodnotících spokojeně rozdává čtyřky nebo rovnou búry s přesvědčenim o nový žánrový klasice, já nemůžu jít výš, než na dvě silnější hvězdy za herecký obsazení a jsem si jistej, že si na snímek za pár let nikdo nevzpomene. ()

Oonika

Tenhle film mě hrozně potěšil! Konečně Bradley nehrál jen vyrovnaného fešáka, ale i vyšinutého fešáka. Vcelku to vlastně byla klasická romantika s happyendem, ale celkově to bylo hrozně originální a zábavné. Některé momenty jsem trochu nepobírala, ale přišlo mi to prostě celkově jako zpestření tohodle žánru. A soundtrack je taky super a originální. Jennifer neuvěřitelně překvapila, skvěle hrála! ()

lakart

Kvalitní psychologické drama, při kterém mrazí v zádech. Při sledování člověk žasne nad chováním hlavních představitelů a snaží se empaticky pochopit jejich jednání, jejich rozhodování a myšlení. I přesto, že většina z postav trpí nějakými poruchami, se kterými se snaží vyrovnat, se nemohu zbavit dojmu, že jsem byl pouze na pocizi diváka a nedařilo se být součástí děje a prožívat to s postavami. Velmi bych ocenil dokumentární styl kamery, která někdy jakoby náhodou šla okolo a zabrala hádku několika lidí. Velmi se mi libily herecké výkony prakticky všechy herců, nikdo nevyčníval a nikdo nezaostával. Celkově však nejsem nijak omráčen ani nepopadám dech. Pro mě je to řemeslně kvalitní drama s ojedinělými prvky, které americké filmy v poslední době příliš nepoužívají. 80% ()

ER

Láska má jednu výhodu-postihuje kohokoliv i psychicky postižené jedince. Klasických love story tu už je (a jistě ještě bude) mraky,ale romance s lidmi, kteří to v hlavě nemají tak zcela v pořádku? Sám jsem byl velmi zvědav na výsledek a zklamán jsem nebyl. A byť tady byl klasický happy end trochu na škodu, vše ostatní bylo koukatelné s několika poučnými momenty (např. scéna s vysvětlením, co to jsou opravdové emoce) a skutečně vynikající J.Lawrence, která jednoznačně zastínila i B.Coopera. ()

ljukyljuk

Veeeeeľa hypu okolo tohto filmu, ale fakt že veľa. To, že zaň získala Jennifer Lawrence Oscara, to beriem, fajn, je pravda, že tu hrá naozaj veľmi dobre. Ale kto videl Winter's Bone, musí uznať, že za ten film si ho zaslúžila omnoho viac a týmto tu sa na svoj prelomový film nehrabe. Ale ok, príjemne sa pozeralo na hercov, ktorí vedia, čo robia, niekoľko krát ma rozosmiali, o niečo menej krát mi brnkli na emočnú strunu (ale zabrnkali len veľmi zľahka, vodopády nečakajte), celkovo sa všetko nieslo v takej umiernenej atmosfére a pôsobilo to tak... zo života. A to, samozrejme, nie je zlé, ale od filmu s takou odozvou u divákov i kritiky by som očakával niečo, čo ma úplne zabije a nadlho mi utkvie v pamäti. Nuž a mne asi najviac utkvie v pamäti, ako J. Lawrence spadla, keď si šla po spomínaného Oscara. Čo asi nie je práve dobrá vizitka. Príjemná jednohubka s niekoľkými veľmi vydarenými a naozaj dobre vyzerajúcimi zábermi, ktorej problémom ale je, že sa nielenže snaží pôsobiť "bežným" a "všedným" dojmom, ale aj bežná a všedná je. 61% ()

koljan

Film - neuróza, film - obsese. Povedená, drásající komika o pokřivené komunikaci jedné degenerované středostavovské rodiny. Poslední takovou psychedelii vytvořil mistr Anderson v opusu Opilí láskou; romantika je tu servírovaná bez příkras, láska se poskládává z invalidních berliček, tiků, křečí a afektů a taky z nádherných hádek a kolektivních záchvatů. Robert De Niro jako cholerický obchodník s deštěm je naprosto přesný a vykosťující. ()

verikova

Skvělý film pro ty, co sice nejsou skalními příznivci romantických komedií, ale občas si potřebují odpočinout od svých skeptických a pragmatických životů u něčeho vtipného a nenuceně pozitivního. Film je o dvou psychicky vyšinutých lidech, což je samo o sobě vítaná změna u žánru, jež je celý prorostlý jedním klišé za druhým. Sice je nám divákům hned od začátku jasná zápletka i vyvrcholení příběhu, ale oba hlavní herci se tak potýkají se svými chybami a nedokonalostmi tak umně, že to lze odpustit. ()

waska

Romantika každým coulem. Scény s Robertem de Nirem a Bradleym Cooperem jsou úžasný :-) A ta Jennifer je docela baba. ()

Miky10

Wow, takovou tragédii sem teda nečekal. Cooper zahraje asi fakt všechno (i když je teda třeba říct, že tyhlety role uřvanýho psychouše zvládá jako málokdo :)), ale jinak fakt těžko vypíchnout momenty, co se povedly... Zklamání roku. ()

DeeH

Pro mě docela zklamání. Podle recenzí jsem předpokládala příjemnou romantickou komedii a nakonec mi to celé přišlo jako neveselé čekaní na něco, čeho jsem se nedočkala. Přestože Bradleyho, De Nira i Lawrence mám ráda, tady mi nějak nešli dohromady. Scénář rozhodně nebyl nijak excelentní a námět psychického problému spojeného s láskou mi zas tak originální nepřijde. Zhlédla jsem film celý, ale podruhé už to vidět nepotřebuji. Celkově bych řekla, že to jen nebylo špatné. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží