Killingjoke

Po celou dobu jsem si to užíval a skvěle se bavil, což se mi ve valné většině případů u romantických komedií nestává. Možná je to polidštěním příběhu, kdy postavy nejsou dvojrozměrné, ale naopak mají někdy až přehnaně emotivní reakce. Ona má následky ze smrti svého manžela, on našel manželku ve sprše s milencem. A oběma z toho tím či oním způsobem cáklo. To vše zasazeno do podobných kulis okrajových částí velkoměsta jako předchozí film Davida O. Russella - Fighter, plného prosťáčků a nekomfortních lidí. Banální, trošku tuctová linka příběhu podbarvená psychickými excesy a výbuchy vzteku, která však nakonec ke své škodě sklouzne k romantickému klišé. Bradley Cooper je ve své roli naprosto skvělý a ve vzájemné symbióze s Jennifer Lawrence jim to klape výborně. Po dlouhé době mne potěšil i Robert De Niro, který konečně hraje roli, která není úplně pitomá, což mne u něj, jako u mého oblíbeného herce, v posledních letech hodně mrzelo. Jeho milující, pověrčivý a fanouškovský posedlý otec (do tohoto stavu se dokážu osobně dobře vžít) je prostě k zulíbání. Nebýt toho až moc sešroubovaného konce (posledních pět minut bych prostě vystřihl), byl by film perfektní ale takto jej vidím jen na výborný. No a Swayze s Greyovou, by dnes při pohledu na ten závěrečný tanec bledli závistí, já se válel smíchy… ()

mirroh

Už dlouho jsem neměl takovou chuť dát filmu pět hvězdiček, ale tenhle bláznivej počin si je zaslouží. takže 5* ()

actor-SP

Pat je po ôsmich mesiacoch prepustený z psychiatrickej liečebne a svoj život chce začať odznova. Športuje a snaží si nájsť prácu, no predovšetkým číta obľúbené knihy svojej manželky, ku ktorej sa chce vrátiť. A práve o tom je tento film. O snahe človeka dať životu nový zmysel a robiť všetko preto, aby sa k nemu manželka naozaj vrátila. Tu sa mu do cesty stavia Tiffany, podivuhodná mladá vdova žijúca po blízku. Aj napriek klišoidnému koncu je tento film niečo viac, než len americká jednohubka. Ponúka efektívny rozklad jednotlivých charakterov, kde si Bradley Cooper konečne vyskúšal o čosi náročnejšiu stránku herectva. Film nie pre separovanú inteligenciu, ale pre masy s prvkami šikovnej a dobre odvedenej roboty režiséra Davida O. Russela tak možno zaradiť tam, kde to masy zbožňujú a kde kritici so svojim skepticizmom príliš nepochodia. Jeho tohtoročnú nomináciu na Oscara však možno chápať skôr ako mediálny ťah, než ako skutočnú konkurenciu voči Lincolnovi či Nespútanému Djangovi. 75% ()

joker30

Kvalitný romantický film, vacsina nominacii pravdepodobne zasluzene. Najviac sa mi pacil vykon hlavnej predstavitelky a De Nira oni dvaja by si mozno k soske mali pricuchnut, nemozem vsak objektivne posudit este som nevidel vsetky vykony ale De Niro v porovnani s Waltzom za Djanga bude podla mojho nazoru rovnocenny suboj.Velmi dobre boli sceny s posadnutostou americkym futbalom. Co sa tyka Coopera hral dobre mozno aj na nominaciu ale na Oscara to dla mojho nazoru nieje, cakal by som viac. Ak to mam vsak zrhnut film velmi podareny, , s radostou si ho pozreim znovu ()

karinakari

Na Silver linings playbook jsem se těšila, jak děcko na Vánoce. Ne, ještě víc, to si ani nedovedete představit. Už před půl rokem jsem ujížděla na prvním trajleru, který vyšel. Pouštěla jsem si ho x-krát denně a netrpělivě očekávala na oznámení české premiéry. Byla jsem pevně rozhodnuta, že to do kina vydržím. Jenže vyšly titulky a nešlo to. Učení na zkoušky šlo stranou. Ready, set, go!:-) Tak konečně k samotnému filmu. Podle mě se dá příběh charakterizovat dvěma slovy bittersweet symphony. Dostala jsem mnohem víc, než jsem očekávala a že to tak často nebývá, když se na něco hrozně moc těšíte. Akorát slz jsem se nedočkala. Možná kdyby byl konec krapet temnější. Moje pipuše Jennifer Lawrence dokazuje, že patří k nejtalentovanějším herečkám mé generace. Sežrala jsem jí roli 35leté vdovy i s navijákem. Byla rozhodně nejvtipnějším a tím nejkrásnějším prvkem snímku (což dokazují neustálé záběry kamery na její výstřih a zadek:-)). No, řekněte, kdo by s ní nechtěl trávit všechen čas jako Pat? Ten Zlatý Glóbus si prostě zaslouží a teď poprosím i o Oskárka, byl by ve vynikajících rukou. Bradley Cooper taktéž zaválel. Od teď bude nošení pytle na odpadky při běhání B.COOP STYLE. Skvěle vybraná ústřední dvojice, mezi kterou srší neskutečná chemie (už teď se těším na Serenu, kde se spolu opět objeví). Samotná nominace snímku na Oskara a Glóbus je velký úspěch. Co si budeme povídat, romantické komedie nepatří k zrovna k těm, které boří filmové mýty a mají úspěch u kritiků, ale SLP je důkazem, že se i takovýto žánr dá natočit kvalitně. Plno lidí říká, že se objevilo v nominacích jen do počtu a já s tím nesouhlasím. Netvrdím, že Nespoutaný Django nebo Argo nejsou kvalitnější filmy. Určitě jsou, ale nemůžeme jednotlivé žánry porovnávat takovýmto způsobem. Rozhodně se řadí k underdogům oproti ostatním nominovaným, jediným želízkem v ohni je právě Jenny. Ale na druhou stranu nominace za vedlejší role nechápu, za co jako?! To mi víc emocí přinesla i postava Nikky, která se na plátně objevila dohromady na půl minuty. Na závěr si dovolím napsat hlášku, která se říkávala v mých pubertálních letech a mě během filmu napadla asi stokrát: „Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo:-))“ ()

ozeki

I přes moji nezálibu v romantických filmech se jedná o příjemnou, nevtíravou, "bláznivou" romanci s hodně sympatickou ústřední dvojicí, která nejprve zajímavě přešlapuje na místě a opravdovou romancí se stává až postupem času. Plusové body přidává množství scén, které mi vyvolaly úsměv na tváři nehledě na to, jestli to tak tvůrci původně zamýšleli. Za pozornost určitě stojí ne úplně tradiční kamera a hlavně herecké výkony, kterých si člověk užije habaděj, a pro mě osobně nebude žádným překvapením, pokud v zisk plešouna promění sestava DeNiro, Cooper, Lawrence a Weaver třeba i 3 ze 4 nominací. (Film jsem při jeho sledování v duchu přirovnával k loňskému oscarovému kandidátovi Fighter a teď koukám, že ho natočil stejný režisér. To asi značí o jeho osobitém rukopisu:) ) ()

katmandzoo

genialita sama o sebe..človek sa okamžite zžije s problémami a cítením hlavných postáv (psychológia teda funguje naplno), celý dej je veľmi dramatický i romantický zároveň, no a v neposlednom rade niektoré hlášky či už Bradleyho alebo Lawrence stoja za to..skláňam sa pred oboma, svoje postavy zahrali naozaj bravúrne, s určitou dávkou šialenstva, no i noblesou zároveň..zaslúžených 5* ()

Skleni

Pri pomyslení čoho všetkého sú ľudia schopný z dôvodu, že im bolo ublížené a to v rovinách pre nás pozorovateľov možno aj nepochopiteľných, je až zarážajúce. To ako sa človek nechá strhnúť prúdom myšlienok na to čo ho tak raní a na nič dobré už nedokáže prísť. Pre bežného jedinca je svet len zhon aktov, ktoré sa dejú v istých cykloch a len s čiastočnými prerušeniami sa život vlečie v koľajach, ktoré si vytvoríme my sami niekedy na začiatku života. Resp. po celý život si nesieme z detstva a začiatku dospievania všetko čo i len trochu zavadilo o našu osobnosť. No ale v pri uvažovaní aké by to bolo keby sa daný efekt stane neskôr a obmedzí náš život na iba jednu dve myšlienky a tie dookola spamovať, tak to je zaujímavé. Niekto ako ja by čakal, že v danom prípade príde pri pozorovaní daného deja isté vzrušenie, slzy, plač, hnev, úzkosť a radosť na konci z víťazstva (mám rád happy-end, no čo!), ale nie. Takže moja otázka znie. Kto tak hovadsky ublížil David O. Russellovi, že spravil takúto horibilnosť z tak pekného námetu? ()

Naki

Začátek by si zasloužil kompletně překopat, neb tak jsem se už dlouho nenudila. Nudné scény střídají přestřelné a vyhrocené okamžiky.. Děj prostě skáče nahoru & dolů a pokud to má napodobovat bipolární poruchu, tak OK. Mise splněna. Ovšem pro zážitek a pohodu u filmu se to nehodí. Musím ale dát za obdiv JLaw. Nikdy mi nikdo nepřipomněl Kristen Stewart tak, jako ona tady. (+ ano, u jejích psychotických výjevů jsem se smála) ()

red_spirit77

Pre mňa je to osobne dvojhviezdičkový film. Nič som od toho filmu nečakal a ani som nič nedostal. Na mňa tam bolo veľa hluchých miest a nezáživných scén, kde som sa patrične nudil. A ak by som mal byť naozaj úprimný je to dosť nevydarený film...1,7 hviezdičky za pár vtipných momentov... ()

Biopler

Výborný film, dynamický, miestami priamo nepriamy, s výbornou dvojicou a skvele sekundujúcimi vedľajšími postavami. De Niro sa možno na staré kolená zbaví nálepky len mafiánskeho herca, lebo tohto otecka som mu veril :) Potešil ma, podobne aj Cooper, ktorému som jeho prejav veril a prekvapil ma, lebo som ho po The Words zatracoval. Najväčším esom je Jennifer. Jej Tiffany, sexi dráždivá krásavica, vnútorne rozložená osoba, no s cieľom uzdraviť seba a pomôcť iným, je skvele napísaná a obsadená rola. Svižná réžia spolu s Elfmanovou hudbou podtrhujú moje chvály a dotvárajú nevtieravú, jedinečnú romancu. ()

Tiffany

Nie som ten typ človeka, čo musí mať za každú cenu iný názor ako väčšina a preto odmietam súhlasiť s tým, že toto nie je geniálny film. Pretože podľa mňa proste je. Knižná predloha je neskutočne kvalitne napísana, pútava a vtipná a filmové spracovanie to všetko zachováva, navyše filmový koniec je ešte lepší a hrejivejší ako ten v knihe. Silver Linings Playbook nie je ani tuctová romantická komédia a tanečný film už vôbec nie – je to film zo života o tom, ako sa oplatí hľadať svetlú stránku (silver lining) aj v zdanlivo zúfalých situáciách a veriť na šťastný koniec. Plus, už dávno som nepočula tak skvelý soundtrack. A na záver musím ešte konštatovať, že Jennifer Lawrence je skvelá herečka a Bradley Cooper, z ktorého si tu niekto robil srandu že „hrá ako o život“ tak naozaj hral a po Hangoveri si u mňa napravil reputáciu na jednotku s hviezdičkou. ()

jauzdu

Bezduché, hrající si na oduševnělý druhý "Hříšný tanec", který byl dokonce snad i lepší - a to je co říct! Nechápu co se autoři snažili říct!? ()

Kingjiri

Maniodepresivní psychotik chodící v pytli na odpadky snažící se sbalit "kurvící se" vdovu, která stejně jako on vyzkoušela všechny dostupný léky pro psychicky vyšinutý jedince, je jistě originální námět. Jenomže všechny hlavní postavy jsou hrozně nesympatický (psychopatovi nebo vyšinutý kurvičce lze jen těžko fandit a přát jim životní štěstíčko) a celková konstrukce příběhu je patetický klišé spojený s nudou. Opravdu nechápu, kam ty chytrý páni akademici na Oskarový nominace choděj. Možná by neškodilo jim taky občas naordinovat nějakou terapii, aby se trochu vzpamatovali. Takže zatimco většina hodnotících spokojeně rozdává čtyřky nebo rovnou búry s přesvědčenim o nový žánrový klasice, já nemůžu jít výš, než na dvě silnější hvězdy za herecký obsazení a jsem si jistej, že si na snímek za pár let nikdo nevzpomene. ()

Charlie84

Někdo je tady smutnej, že na sebe psychotici polovinu filmů ječí a vůbec se chovají jaxi psychoticky(jak překvapivé), další zase lamentuje nad oskarovýma nominaceme...sice taky nevím, za co je SLP schytal, ale je mi to spíš jedno. Coopera mám rád, Lawrence začínám mít rád a jako naposledy u The Words si kladu otázku, kolik inteligentních (v rámci žánru) romantických filmů se ročně objeví? Inu, tenhle. Takže asi tak. ()

Gabretta

Nemůžu říct, že bych se u filmu nudila. Nicméně něco tomu scházelo a nedostalo mě to tak, jak bych očekávala. Americké šílenství, kterému hromadně propadají při sledování amerického fotbalu, asi nikdy nepochopím a ze všech filmů bych ho nejradši vymazala. Takže účel splněn: nějakou tu emoci to ze mě vyžvejklo. ()

Torgal

Naladiť sa na tento film a pošahané postavy, ktorými je zamorený mi trvalo skoro polovicu jeho dĺžky. Potom som si už ale užíval herecký koncert a veľmi netradičný, ale o to zaujímavejší romantický príbeh. Záver je v kontraste s priebehom zvyšku filmu možno až príliš veľký happyend, no v tomto prípade som za to rád, realistický (= depresívny) koniec by ma tu naozaj nepotešil. 8-/10 ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží