Letité manželství Petea a Debbie je v krizi. Čtyřicítku mají na krku a oba se snaží skloubit partnerský život, kariéru a péči o děti. Čas na přemýšlení, jak si užívat život, jim moc nezbývá. Postupně se začínají bořit nejen jejich iluze, že jim mládí vydrží navěky, ale také vzájemný vztah, který je značně opotřebovaný lety společného života. Finanční stabilita dosud velmi dobře zajištěné rodiny se začíná hroutit, Peteova nezávislá nahrávací společnost se blíží bankrotu a Debbie má podezření, že ji její zaměstnanec v butiku okrádá. Soužití s dospívajícími dcerami také moc nefunguje, navíc se oba snaží o sblížení se svými komplikovanými otci. A aby toho nebylo málo, Debbie zcela nečekaně a samozřejmě neplánovaně otěhotní... (TV Nova)

anusha

ano je to sice definicia firstworldproblems a niekto kto ma existencne problemy bude na to pozerat ze po****ny ****** uvedomte sa ale nakoniec sa aj uvedomia :D spoiler ale je to cele prijemne pozerat celkom a co si budeme hovorit vacsina z nas aj riesi taketo veci takze vsetci sme debili ()

Henk123

Apatowky mám rád, je to příjemný a legrace nechybí. A že to má 134 minut, se ani nezdá. MEGAN FOX <3. Takže tak. ()

blackJag

Vyprávění filmu jde mimo vyznačené cesty, toho si cením. Kam ale? Kritické období lidského života, potažmo manželského soužití, komentuje scénář asi trefně (člověk ani v normálním životě nemluví jako při četbě slovníku spisovných slov a i to nejbližší okolí ho sem tam neskutečně vytáčí), kde je ale nějaká jednotící rovina, na které by divák mohl chytit rovnováhu? Je to rozhárané, odfláknuté, nahodilé. Apatow umí rozhodně líp. 50% ()

Darth_AK

No, tak to se nám zase jednou neurodilo. Když člověk vidí v jeden den Knives out a pak Čtyříctka na krku, tak je jasné, že druhý jmenovaný film to na ČSFD odnese. Copak je na filmu zle? Huh, jaká to těžká otázka. Když pominu Paula Rudda (ahoj jedna hvězdo), tak úplně vše. Nepříliš dobré dětské herečky (sprostě nadávající starší dcera co si nemůže vybrat z oblečení ve skříni je jeden z nejhorších hereckých výkonů co jsem kdy sledoval), ze kterých "dominuje" ta mladší, nevýrazná hlavní herečka a .. příběh. Polovinu času se film vyjadřuje dialogy "Paní, vy vypadáte že neš*káte!" "Ale ne, já š*kám pane!" "Oh, jde vidět že už jste dlouho neš*kala" "S Georgem Clooneym by jste ale š*kala!" - ne, tohle vážně ne prostě. Viděl jsem už dost čtyřícátníků a nemyslím si že tenhle film je nějakou "úsměvnou sondou do jejich života". Paul Rudd to utáhl na svou jednu hvězdu, je to sympoš a dobrej herec. A to je celý. Pusťte si radši ty Knives out. 1* ()

upson

Apatow patří bezkonkurenčně mezi nejlepší filmaře malých velkých komedií a když je nezrežíruje tak k nim aspoň napíše scénář :-), v tomto případě udělal obojí a já se příjemně pobavil :-) 75% ()

Fisek

Zbytečný film, který začal být zajímavý a dávat smysl až v posledních třiceti minutách, což je dosti smutné. Do té doby jsem nedokázal udržet pozornost a nezachránila to ani hlavní dvojka. Megan Fox také nepředvedla žádný zázrak, a tak nechápu proč ji stále obsazují do filmů. Raději by se měla věnovat modelingu a všem nám bude líp. A na to, že to je komedie, tak byla odvedena velice neuspokojující práce. Zasmál jsem se dvakrát nebo třikrát. Jestliže Vás film mine, nevracejte se a pokračujte dál. Není zde nic k vidění. ()

kenkaku

9:56. 9:56, to byla přesně minuta a vteřina kdy mi poprvé bleskla hlavou otázka, proč na to sakra vůbec čumím? Už to že v titulcích nepřehlédnete jméno Judd Apatow... Judd Apatow.... Judd Apatow!!! (3x... to bylo za scénář, režii a produkci). Že by kvůli Leslie Mann? Té je ve filmu fakt 40 a vypadá luxusně. Každá ženská by v jejím věku chtěla takhle vypadat! Oprava: každá ženská by v jakémkoliv věku chtěla takhle vypadat. O to víc se nedá věřit tomu co děj nabízí. 34:07. To me poprvé napadlo to vypnout. Humor Judda Apatowa fakt nechápu a nesedí mi (a to mi taky bude 40). Jako jo, pár narážek bylo trefných (třeba na J.J.Abramse... a vůbec to jak se naváží do Ztracených) nebo I-díra (nemám rád cokoliv co začíná na "aj"). Luxus. Ale na dvě hodiny celkem slabota. Prakticky od 56minuty jsem trpěl jak pes a dodíval jen se sebezapřením. Proč tedy tak štědré hodnocení? Celé dvě hvězdy? Za Leslie a sdílenou nenávist vůči tomu debilnímu seriálu a jablečným výrobkům. Každopádně tohle bylo naposled. Judd Apatow se pro mě stává sprostým slovem a jistotou proč se na film nedívat. ()

LuciusWlk

Výhra to není, ale pokud někoho baví sledovat pseudo rodinu v krizi středního věku... Jsou i horší komedie. Mnoooohem horší. O této bych řekl, že je sympatická. ()

LadyVader

Dost průměrný zabití večera, měla jsem radši dorazit Boardwalk Empire :). Doufám že celej film je nadsázka, pač jestli čtyricítka vypadá takhle tak to fakt díky, nemám zájem :D. Označení komedie je pro mě trochu mimo, zasmála jsem se tak jednou.. možná dvakrát a ty scény u kterých to bylo už mi vyšuměly z hlavy. A takový stalkování muže na záchodě? To je teda mírně řečeno, poněkud creepy. Holt film asi nebude uplně můj styl a to mi obvykle rodinná/partnerská tématika fakt neva :). ()

sedm.1

No to jsem si zase jednou naběhl. Pátek večer, v televizi prd, a tak říkám manželce, „pustíme si fajn filmík, od tvůrce fakt vychytaných komedií, bude sranda … vážně, uvidíš. Má to být komedie o lidech zhruba v našem věku, aspoň nám to bude blízké “. No, manželka tedy svolila, ale kdybych věděl, co bude následovat, radši bych držel hubu, anebo bych jí alespoň raději navrhl nějakou tu sračku se Seagalem, protože ve výsledku by to dopadlo určitě lépe. Stalo se totiž to, že místo abychom se skvěle pobavili u nové komedie Judda Apatowa, více než dvě hodiny jsme na to mlčky civěli, abychom se hned poté úplně stejně hloupě a zbytečně zhádali právě jako ve filmu Paul Rudd s Leslie Mann. Ano, my jsme se totiž v tom filmu v opravdu mnohém poznali a jsem si naprosto jistý, že na celé planetě se našlo jen minimum normálních párů daného věku, u kterých tomu také tak nebylo. Takže kdybych to měl brát jistým směrem, tak Apatow vlastně vytvořil nevídaně reálný příběh, plný skutečných lidských problémů, vztahů a emocionálně vypjatý scén, respektive se mu podařilo přivést na svět poměrně nekompromisní životní drama. Problém ale je, že to určitě nebyl asi jeho zcela původní záměr a podle toho to také s kvalitou celého filmu i dopadlo. Chci tím naznačit, že divák, žijící průměrný, obyčejný život a pohybující se právě kolem (+/- klidně 5let) čtyřicátého roku života, tak se u tohoto snímku prostě nemůže a ani rozhodně nebude bavit, neboť jemu osudy rodiny Petea a Debbie rozhodně nemohou přijít vtipné a zábavné, pro něj to znamená jen nepříjemně nastavené zrcadlo vlastního, nemilosrdného každodenního života, přinášejícího sice jak chvíle štěstí a radosti, tak ale i smutku a těžkých životních rozhodnutí. Tím pádem tento film na do této generační skupiny spadajícího diváka rozhodně nepůsobí jako vtipná komedie, ale spíš jako téměř čistokrevné drama,ovšem 40 na krku nefunguje kvůli rádobykomediálnímu konceptu ani právě tímto směrem. Takže jak mám být s tím filmem jakkoliv spokojený a co na něm mám tedy vlastně hodnotit kladně, když nefunguje ani jedním směrem. Já navíc ani nedokážu odhadnout, na koho by ten film vlastě mohl zapůsobit pozitivně a hlavně zábavně. Mladší diváci polovinu vtipů vůbec nepochopí a tu druhou pak budou považovat za trapný chlísty, no a na ty starší to zas bude celé působit spíš jen jako nudná zpověď životní kotrmelce dělajících lidí. Navíc mne naprosto zklamali herecké výkony, kdy tu jinak můj oblíbenec Paul Rudd působí hodně lhostejným a nevýrazným dojmem, Leslie Mann je nesympatická tuctovka o ničem, křečovitý protekční Apatowovo parchantíky radši nechci ani komentovat a co je až neuvěřitelné, ani bohyně Megan Fox se mi tu nezdála až tak moc sexy, a to už je tedy fakt co říct. A tak jediný, kdo je tu fajn a komu se podařilo mi párkrát vyvolat křečovitější úsměv na tváři, byl odvázaný Albert Brooks, ten tam zase ale až tolik času nestráví. Já se u 40 na krku zkrátka příliš nebavil, nebyl jsem vůbec připraven na výsledné tvůrčí pojetí, celkově mi to pak vyznělo spíš jako špatně zpracované drama, nefungující v podstatě ve všech směrech, a pro mě to byl tak jen hodně nečekaný a zvláštní filmový zážitek, bohužel ale ne v tom úplně dobrém slova smyslu. A NEBO MI JEDNODUŠE CHYBĚLO JEN TROCHU VÍCE NADHLEDU :-)!!! () (méně) (více)

herr_carter

V rámci odpočinkové neděle, kdy jsem po cca 14 dnech byl schopen spočinout v gauč a alespoň na jeden totálně vypnout mozek, jsem si krom filmu "v cizí kůži" pustil i tuto Apatowinu, která sice nedosahuje takových kvalit, jako například 40 let panic (především taky kvůli tomu, že je to prostě zbytečně dlouhé a šlo to rozhodně udělat na klasických komediálních 1,5 h), ale i tak ideální záležitost k relaxu a vypnutí organismu..btw fakt nechápu, jak se Megan Fox může někomu líbit, už v Transformerech mi přišla jako laciná čubka a tady tomu není jinak - oproti tomu taková Leslie Mann je i po čtyřicítce atraktivní a především inteligentní herečkou, kterou musí filmové publikum chca-nechca ocenit.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

DavidS.

Nesympatická manželka, která štve diváka už tím, že neví, kolik jí vlastně je :) Apatow se tu ukazuje jako zastydlý puberťák, který si s partou užívá své první sprosté slovo...Po Funny People další podprůměrná záležitost zatemňující kdysi zářivou Juddovu aureolu... ()

MoTeelka

Tvůrci zůstali kdesi na půli cesty. Film je sice plný povedených hlášek, ty se ale v rychlé konverzaci snadno ztratí a nevyzní tak, jak by mohly a měly. A i když neztratí a vy je pochytit stihnete, neoriginální příběh, který by si zasloužil zkrátit o půlhodinku, je stejně ve výsledku spolkne a vám zůstane na konci jen rozpačitý pocit z nevyváženého výsledku. ()

Spike23

Nikdy bych nečekal, že tady budu psát tímhle způsobem, protože i přestože mi tu po přečtení různých komentářů připadá, jako by někteří uživatelé v životě neměli ve škole češtinu nebo byli tak trochu retardovaní, je slušnost psát komentáře alespoň trochu na úrovni, i když to je naprosto bezvýznamné a nehorázně to žere čas. Ale 59%? Děláte si ze mě prdel? Už jenom za scénu v titulkách si to těch 5* zaslouží. Nechápu, v čem připadá každému lepší třeba Zero Dark Thirty (i když to možná chápu, docela rychle se u toho usíná) nebo Skyfall, ve kterém 20 minut Bond pronásleduje týpka, který stejně nakonec vypadne z okna, nic se od něj nikdo nedozví, takže se vlastně nestane vůbec nic, co by aspoň trochu přispělo dějové linii. Každopádně to byla od The Imposter jednoznačně nejlepší komedie, kterou jsem za tu dobu viděl, a už se nemohu dočkat, s čím Judd Apatow příjde příště. ()

misstake

Mám rád Apatowy filmy - ten svérázný komediální subžánr, ale všechny mají podobné negativum - stopáž. Obsahují scény, které by se s klidem daly vystřihnout, aniž by to mělo dopad na celek. Bonus "Čtyřicítky" je, že konečně vím, jak dopadli "Ztracení". ()

Michelle75

Komedie ze života, kde jsem si připadala někdy jako u nás doma, protože i když člověk dělá od rána do večera co může a dělá to rád,tak druhý si na to lehce zvykne a vlastně si na tom druhém neváži nic, všechno časem vyprcháááá, ale mě se to líbí i tak. Bavila jsem příjemně. ()

klukluka

Tak to si děláš kozy?! Tahle superprdel tady má jen 58 procent? Jak tady pak mám hledat dobrý filmy? Kolik podobných perel kvůli tomu nikdy neuvidím? Raději si to ani nechci představit… Tohle je ale TAK DOBRÝ! ALE TAK! Pane scénáristo, zajímá mě veškerá vaše tvorba. ()

Roman.Caesar

Pohodová dospělácká komedie o manželském páru smiřujícím se se čtyřicítkou, dětmi, rodinnými vztahy, a problémy v práci. A Leslie Mann je úžasná. 75 %. ()

lukasch

Prostě mám rád ten svět a herce okolo Apatowa. Natočit to úplně stejně někdo jinej a s jinými lidmi, tak bych řekl, že je to dlouhé a na komedii málo vtipné. ()

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni