sona123

Moc jsem si od toho slibovala, dokonce jsem na film chtěla jít i do kina a jak jsem ráda, že se tak nestalo! Meryl Streep mám hrozně ráda, ale zde bohužel nepředvádí nic nového - a ted její ukvílený hlas, ten mě děsil už v Julii a Julii a znovu? Je fajn styl vyprávění: minulost se prolíná s přítomností....Broadbent byl úžasný. Věřím také, že film MT zachycuje zdařile a jsem ráda za ten počin, možná by se mi ale víc líbil americký patos než tento upřímný, jednoduchý styl. ()

Theresia

Podle mě to nebyl špatný film. Když se točí životopisný film o někom, kdo ještě žije není mi to moc sympatické, ale to je věc vedlejší. Myslím, že její ambice a zápal pro věc je celkem věrně vyobrazen a přestože si myslím, že tím, že šla hlava nehlava za svými cíli a ublížila tím mnoho lidem, tak přesto trochu obdivuji její odhodlání prosadit to, co je podle ní správné. Styl jakým je však film pojat se mi moc nezamlouvá a rozhodně bych volila jiný. Meryl Streepové role padla jako ulitá a díky perfektní práci maskérů se mi dostalo vzhledově skvělé iluze, že nahlížím do opravdového světa Margaret Thatcherové. ()

Ollie235

Nesmírně konzervativní film, u kterého se vám (pokud se o Thatcherovou nijak nezajímáte) bude dobře usínat. Mě to vcelku bavilo - bylo to věrohodné, zajímavé, Meryl byla výborná. Místy mě štvaly ty stařecké halucinace, těšil jsem se na víc podrobností z její politické kariéry. Pocity mám smíšené - za zhlédnutí to určitě stálo, ale podruhé do toho asi nepůjdu. ()

TheKiw

Čtvrtou hvězdu dala moje pravičácká duše – navzdory tomu, jak umně je tady historie "poupravena" přecházením nehodících se detailů a osobnost Thatcherové podávána stejně tak. ()

mira007

Tak byl to takový malý exkurz do historie, když člověk vychytal co je jako fakt a co železné vidění nemocné dámy. Čekal jsem od toho asi trochu víc, ale Meryl je frajerka - to co zahrála včetně přízvuku a intonace řeči to si asi toho oskara zasloužilo. ()

Santino7

Nuž tak táto životopisná snímka sa podľa mňa takmer vôbec nevydarila, značne premrhaný potenciál. Teda minimálne to absolútne nie je podľa môjho gusta a výsledný produkt ma tým pádom (skoro) v plnej miere minul. Pridal som tam slovíčko "skoro", pretože predsalen čosi by sa tam nájsť dalo a aj našlo - druhá polovica filmu bola totiž pre mňa aspoň o čosi zaujímavejšia než tá prvá, dostávame sa už aj ku konkrétnejším a v našich končinách známejším udalostiam - vojna o Falklandy, pád železnej opony (+ tiež železnej lady) atď... Tie ostatné veci naokolo môžu zaujať podľa mňa skôr v Británii, lebo mňa osobne pohľad na chorú a zlomenú ženu fakt príliš nezaujal. No a taktiež celkovo sa mi to zdalo také nemastné-neslané, akokeby to bolo vzaté zo zlého konca, inak to vysvetliť neviem. Meryl Streep síce fajn, lenže ona sama to nemala šancu utiahnuť, minimálne pri takomto biednom scenári určite nie. 2/5 ()

filipvrbik

Kvalitní životopisné drama o sférázné ambiciózní dámě, politiku nehodlám komentovat,patrně bych byl ve zcela jiné straně 70% ()

laepus

Meryl je nezpochybnitelná, o všem ostatním už se ale dá vážně pochybovat. Z některých scén jsem se opravdu kroutil, jak byly neuvěřitelné a přehnaně patetické až tím otravným americkým způsobem, ale naštěstí jich zas tak moc nebylo. Ale minimálně dvě pasáže byly opravdu top - období pouličních nepokojů, kdy její obliba byla na bodu mrazu a na ulicích se to řezalo hlava nehlava a pak období okolo falklandské války, kdy se Britové klasicky neposrali před nikým. Film celkově dobře a jemně zachycuje konflikt jejích ambicí, které si sama snaží nepřipouštět s tím, jak je ve skutečnosti vnímá její nejbližší okolí. ()

aLPaC

Dost nezáživný životopis. Přitom se jedná o poměrně kontroverzní a jednu z nejznámějších političek britské scény 20. století. Místo, aby se film více zajímal o domácí a zahraniční politiku či vztahy uvnitř strany, hodně se zaměřuje na Margaretino stáří, senilitu a rozmluvy s jejím mrtvým manželem. WTF? ()

Garch

"Nechci jednou umřít u mytí šálku na čaj. Opravdu!" Zajímavé spojení životopisu se vzpomínkami, které se Margaret zhmotňují v pokročilém stáří. Citlivé ztvárnění ženy, která byla považována za nejtvrdší a velkou část života jí bylo usilováno o život. Kdo něco ví o její neústupnosti vůči požadavkům IRA nebo odborářům z těžkého průmyslu, ocení víc. PS You have my admiration, madam Phyllida Lloyd. PPS Hodnotit Meryl Streep je nošením dříví do lesa. ()

Perfo

Špatně udělaná filmová linie. U Političky jejího formátu je krajně stupidní jí ze začátku zobrazit jako unavenou stařenu trpící halucinacemi a stejně tak i skončit, jen s tím rozdílem, že se se svým bludem vypořádá, přikohrdcá se s dopitým šálkem čaje ke kredenci a po anglicku odchází. To na co měl být kladen důraz je upozaděno a to, co nikoho tak moc nezajímá je v první linii. Film je zkrátka špatně posazen a odvyprávěn. Nebýt skvělého výkonu Meryl Streep, tak se není na co dívat. S odřenýma ušima za *** . . . ()

B_EyE

Herecké sólo pro Meryl Streep, jejíž výkon je však bohužel jedinné na čem film staví. Vše ostatní bohužel tak nějak skřípe a můžu říct, že jsem od biografie tak významné osobnosti očekával trochu víc, než jen sbírku nepříliš konzistentních průstřihů jejího působení v britských dějinách. Navíc se film o historické události spíše jen otírá, než aby je uvedl řádně do kontextu a po této stránce mě zklamal.... 67% ()

Nolanofil

Phyllida Lloyd sa nám snaží ukázať čo najviac zo života Margaret Thatcherovej. Zoznámenie sa s jej budúcim manželom, odkiaľ Margaret pochádza, štúdium na Oxforde začiatky v politike a ako sa jej darilo v politike a samozrejme rodina a staroba. A tomu poslednému sa bohu žiaľ venovala skoro celú stopáž a zvyšok bol len spomenutý.. Iron Lady sledujem prostredníctvom očí M.T a ako si ona na veci spojené s chorobou ktorou trpí spomína. Tým všetky informácie ktoré film ponúka, sú maximálne nevyužité a film stráca na zaujímavosti. Kvôli prehľadnosti to malo byť chronologický ukázané a kvôli pútavosti sa mala režisérka niektorým témam a udalostiam venovať hlbšie. Iba vďaka výborným maskám a perfektnej Meryl Streep je film čistým priemerom. ()

Maslord

Som myslel, ze sa jedna o historicky zivotopisny film a nie o socialnu dramu. Teda keby to chcela byt drama, by ten dej musel plynut rychlejsie ako nehybne predmety. Fakt strasna zivacka. ()

kamil.i

Trocha kvalitne natočeného feminizmu nikdy nezaškodí. Škoda, že tam, kde mal byť film politický a diskutovať sociálne problémy danej doby, začal byť melodramatický a zbytočne patetický. Niektoré pasáže boli ozaj nevhodne sfilmované. Oceňujem hlavne prácu maskérov. ()

Milwa

Pokusit se ukázat MT jako obyčejnou starou ženu není asi tak divácky vděčné, protože jsme si navykli vnímat ji jen jako vůdce, političku, silnou ženu. Myslím, že autoři trefili hřebíček na hlavičku a alespoň pro mne zaplnili prázdné místo. Co je na stáří a demenci neuctivého? Je to přeci taky život, nebo ne? V průběhu filmu mě několikrát napadlo srovnání s poselstvím filmu " Elizabeth", kde se Alžběta na konci vdala za Anglii. MT se vdala za Anglii také a NĚCO ji to stálo, určitě. Velmi těžko se točí filmy o ještě žijících lidech, a tento přišel s myšlenkou že za každou silnou ženou stojí silný muž a já mu to věřím. Milé překvapení, ale také je to možná tím, že jsem věděla co mě čeká... ještě poznámka: tohle není životopisný film...co jsem pochopila, nebyl tak ani zamýšlen. ()

arthur.22

Nezbývá mi než opakovat, co již bylo napsáno - Meryl Streep je dokonalá, masky snad ještě dokonalejší, hudba výborná. Problém je v tom, že nebýt distributorova oficiálního textu, nevím, co mi film chtěl říct. ()

sandinista

Příjemná podívaná na sváteční odpoledne. Maggie nebyla u široké veřejnosti v 80. letech příliš v oblibě, ale z pohledu dlouhého období jí nelze upřít pozitivní otisk v britské połitické scéně. Meryl Streep si toho oscara fakt zasloužila. ()

Saur.us

Často nudný a zdlouhavý životopis, postavený hlavně na excelentním výkonu Meryl Streepové, která svou svěřenkyni dokázala vystihnout perfektně. Nevim, jak hodně je film objektivní, jestli není příliš oslavný ale mnohdy byla cítit i silná kritika na osobu bývalé primeministryně, která musela být opravdu nesnesitelná ženská. A díky tomu byla také tam kde byla. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012