Nightmure

Osobně mě film hodně oslovil. Moc se mi líbilo, jak dala najevo, že nechce být jen domácí puťkou a dokázala to.. Ale musela pro to něco obětovat a je smutné, že to musela být její rodina, ale to k tomu častokrát bohužel patří.. ()

vrba68

Film o síle, schopnostech a odvaze ženy v mužském světě, která na dlouhou dobu ovlivnila britskou i světovou politiku. Tvůrci záměrně staví do kontrastu současnou bezmocnou a polozapomenutou Margaret a její aktivní činnost v dobách největší slávy. Krátká sonda do života političky, manželky a matky. Excelentní M.Streepová, skvělý J.Broadbent i A.Roachová. Vřele doporučuji všem anglofilům ()

rigby

Natočené to je celkem poutavě, v některých pasážích se nelze odtrhnout od plátna. Na druhou stranu se jedná pouze o střípky ze života premiérky a postrádá to hlubší smysl. Zajímavější tak mohl být sestřih z dobových dokumentů. ()

annash

Zklamání! Čekala jsem pětihvězdovou parádu, ódu na mou oblíbenou Maggie, ale dostalo se mi táhlé, lepkavé žvýkačky, která se snaží zapůsobit ze všech stran a úhlů, nicméně se jí to pořádně nepodaří ani jednou. Uznávám herecké schopnosti Meryl Streepové, které tahle role sedla jako hrnec na pozadí, ale to je zhruba vše ke kladným stránkám filmu. Výborná herečka v hlavní roli. Levičácký průšvih, konec. Možná jsem měla přehnaná očekávání, ovšem určitě jsem nebyla jediná. Zhruba 50% úspěch, protože Meryl. ()

confuoco

Bez akejkoľvek dehonestácie - na tomto filme je viac než na ktoromkoľvek inom poznať, že ho natočila žena. Život senilnej starenky, ktorá v duchu neustálne privoláva manžela a syna, ktorých zanedbávala kvôli kariére, je síce akceptovateľnou témou pre film, ale ak je touto ženou zhodou okolností Margaret Thacher, stáva sa náhle fádne nezaujímavou, hoci režisérku očividne fascinuje práve (a bohužiaľ asi iba) kontrast medzi silou ktorú preukazovala v jej aktívnych rokoch a slabosťou, ktorá ju premáha v starobe. Film síce zobrazuje ťažiškové momenty z jej profesne aktívneho života, ide ale len o polodokumentárne náhľady, pričom sa režisérka zbabelo vzdala možnosti interpretovať alebo poodhaliť vnútorné motivácie ženy, ktorej nekompormisné rozhodnutia rezonujú (nielen) v britskej spoločnosti aj dvadsať rokov od ukončenia jej politickej kariéry. Po zhliadnutí filmu som musel iba sklamane konštatovať, že som sa o Thacher - političke nedozvedel skoro nič. Ostáva len dúfať, že sa Železná lady ešte v budúcnosti vráti na plátno inak - hoci po Meryl Streep si na tom každá budúca predstaviteľka môže ľahko vylámať zuby. ()

Miyamoto

Očekával jsem velkolepý životopisný film o Margaret Thatcherové. Očekával jsem, že se dozvím něco o jejím dětství, prvních láskách a opatrných krůčcích do politiky. Očekával jsem, že film vyzní jako oslava jedné velké osobnosti. Nedočkal jsem se ani jednoho. Iron Lady nám je tu představena jako stará a senilní ženská, která má halucinace a žije už jen vzpomínkami na minulost. Pomocí těchto vzpomínek je nám pak chaoticky představen onen "děj", který by se snad ani dějem nazývat neměl. Jde totiž jen o sled scének z jejího života, které se různě míchají a ani netvoří ucelený příběh (setkání s manželem, dospívání, premiérská pozice...). To filmu opravdu škodí, protože i když už vás nějaká etapa jejího života chytne, po chvíli je ukončena a před sebou máme opět jen bezbrannou stařenku, což spolehlivě "zabíjí" jakýkoliv dojem z jejích činů. Takže závěrem, myslím, že tohle si opravdová Iron Lady opravdu nezasloužila. P.s.: Jedna hvězda za samotnou postavu M.T., druhá pak za Alexandru Roach, na kterou jsem opravdu "vysazený" :-D ()

gezper

Obyčejný konec života neobyčejné ženy formou vzpomínek mísících se s (ne)realitou ? No proč ne, ale všeho prosím s mírou. Na biografii hodně řízné a nekompromisní političky to bylo pojmuto příliš mírné, a zde se to i nabízí, až důchodcovsky. Několik míst, povětšinou díky dobovým záběrům, je atmosfericky vtahujících a dobrých, ale zbytak to umlátí do průměru a podivné schízy 'co že to vlastně chtěla režisérka říci'. Scéna jak se sama sklání nad mapou Falkland a celý štáb do ní valí klíny a čeká na rázné rozhodnutí, je až úsměvná. Pokud to mělo vyzdvihnout, že i velcí lidé mají na sklonku života problémy, tak to účel splnilo. Ovšem mohlo to být daleko daleko lepší. Větší zaměření na aktivní politiku s upozaděním smutného konce bych uvítal a klidně stopáž 3h, tenhle příběh by si to zasloužil. Meryl Streep jako obvykle skvělá, ostatně se na tuto roli typově velmi hodí. Letošního (za 2011) oskara pro herečku v hlavní roli bych nechtěl vybírat. [50%] ()

hlob

Podla distributora ma film ukazovat 11 rokov zeleznej predsedkyne vlady VELKEJ Britanie. Predpokladam ze by bolo co natacat, no reziser sa akoby rozhodol az pre druhu cast uspesnej zivotopisnej dramy, v ktorej rozpitvava zivot priemernej senilnej dochodkyne, lahka geriatria. Preco? Neviem. Kebyze to viem, pozrem si radsej dokument o MT. Palec hore za herecky vykon Meryl Streep a obcasne navraty do spomienok do neexistujuceho prveho dielu. ()

Misterioso

Železná Meryl si toho třetího Oscara nakonec vybojovala! Měla ho mít dávno, ale lepší pozdě nežli později. Co jinak kromě výborného výkonu M. Streep na tomhle filmu zaujme? No moc toho jinak není. Snad jen výborné masky (rovněž Oscar). Jinak je to nezáživná, ne zrovna dvakrát emočně napěchovaná nuda. Natočit kvalitní životopisný film to je prostě kumšt a ne každému se to podaří. Něco ze života Železné lady se možná dozvíte, ale moc toho nebude. ()

dusa77

Proč dávají životopisný film o politice do rukou režisérky filmu Mamma Mia ?! Ano, Meryl a masky úchvatné, ale to je prostě málo. ()

Dejv7

Musím konstatovat celkem podstatnou skutečnost - bez Meryl Streepové by pohádka o železné lady rozhodně nebyla tak přitažlivá, ale přiznejme si, že ta role jí prostě sedla a ty masky zkrátka neměly chybu.Toho oskara jí moc a moc přeju! ()

Paserak

Celý film jasně pookřeje v okamžiku bitvy o Falklandy. Je jasný, že tento moment je pro autorku stěžejní. Tam film chytá dech, který jinak trochu chybí. M.Streep se jistě snaží. K roli přistoupila zodpovědně. Je otázkou zda z přítelství k osobě režisérky nebo díky obdivu k bývalé premiérce. Na konci filmu jsem absolutně nezískal dojem, že jsem se o "Železbé Lady" dozvěděl něco víc než jsem věděl dřív. Snad jen to, že dávala přednost whisky před jiným pitím. Ovšem tento jev je u britů dost častý a nepřekvapivý. Na tenhle film jsem se těšil a snad měl i vysoká očekávání. Vyjma několik silnějších momentů jde o dílo odsouzené k zapadnutí. Bohužel. ()

david666

Mám rád životopisné filmy, navíc když jsou postavy tak skvěle zahrané, jako se to povedlo Maryl Streep. Co ale rád nemám jsou historické milníky podávané jako z rychlíku, popř. jen jako shluk záběrů a titulků v novinách. Postava Margaret Thatcherové si zasloužila alespoň tříhodinový film a HLAVNĚ si nezasloužila dějovou linii pomatené stařenky. To byl od tvůrců, myslím podraz. ()

Desmi

Věřím, že Margaret měla velmi těžký, neobyčejný život, ale z tohoto díla jsem to jaksi nepoznal.. Dost špatně zvolená technika vyprávění.. Nebo spíš dost nevhodně? Nevím, každopádně to stálo za starou belu.. ()

zodiak217

Absolútne som nepochopil prečo tento námet filmovo spracovali a tak veľmi ho ospevuju. Neskutočne som sa budík. Dokonca ma nudila i Maryl Streep a to už je co povedať. Jednoducho na tejto snimke nie je nič, čo by má zaujalo. Je to strata času. ()

wick

Velmi slabé, s životopisným dramatem to nemá nic společného, spíše jde o komorní psychologický příběh a to nudně zpracovaný. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012