Top Gear: Apokalypsa

• Velká Británie Top Gear Apocalypse
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2010, 74 min

Chlapci z Top Gearu to zase rozjíždějí, tentokrát jen jako duo ve složení Richard Hammond a James May. Jak by na tom byl svět, konkrétně motorismus, v post-apokalyptickém světě? Jak se dostat autem do práce v nukleární zimě? Do kterého auta nalít poslední benzín? Nejen tyto, ale mnoho dalších životně důležitých otázek bude zodpovězeno. (Catfood)

Liqid

Další povedené DVD od pánů z Top Gearu. Film obsahoval pár velice dobrých nápadů např. STK, poslední galon paliva, hry do auta atd. Bohužel mi tentokrát k dokonalosti chyběl Clarkson. Hammond a May nejsou prostě do aut tak zapálení. Přesto však mužu tento film všem doporučit. ()

LadyVader

Zvažovala jsem, jestli dát tři, nebo čtyři hvězdy.. nakonec jsem se rozhodla pro tři, Clarkson tam prostě chyběl. Ale i tak je to dobrý samozřejmě! :-) ()

mikulíšek

Naprosto nudné a hloupé. Připomíná to spíš Brainiac, nebo jiný zábavně naučný britský pořad plný stupidních "experimentů" založených na destrukci a výbuších, než osobitě humorný Top Gear. Je to tak nudné a zbytečné, že se to skoro nedá dokoukat. ()

SG-1

"... a přežili jsme jen proto, že zrovna, když to bouchlo, jsme k tomu byli otočeni zády. -James May- ()

Wishkah

Připadá mi to jen jako další speciální díl Top Gear. Navíc tu chybí Jeremy Clarkson. Nicméně bavil sem se skvěle. Humor někdy až moc tlačil na pilu, ale bavil sem se královsky ()

Pompaj

Dát 5* asi nejde dát a hned řeknu proč. Jednoduše chybí tam Clarkson nezdá se, ale chybí tam dost. Film měl hodně skvělých nápadů ta bitka typu Rallye smrti, nebo závod a přitom si ovládat auta navzájem. Asi každý by si zvolil jiné auto pro poslední barel. Celkově na speciály to nemá, ale zajímavý. 80% ()

Camulator

Top Gear to je, to nemohu říct, ale právě proto jsem těch nápadů a srandiček čekal víc. To plus účast Jeremyho a plný počet by byl na světě. ()

LukyNike

Asi strašně nezáživné téma pro automobilový pořad, ale přesto si myslím, že se z toho dalo vytěžit více. A nepochopil jsem jejich anglický humor. ()

IvcaSammet

První film Top Gearu, který jsem viděla. Po prvním shlédnutí jsem byla naprosto nadšená a to se ani po několikátém zhlédnutí vůbec nezměnilo. Ani tentokrát mi Jeremy nijak nechyběl, myslím, že Rich s Jamesem to zvládli sami úplně bez chybičky. Nápad o vytvoření "návodu" k přežití a budoucnosti motorismu ve světě, který zasáhla apokalypsa, je prostě geniální! Asi nejvíc mě pobavily hry na cestu a "zajímavější závody, když přežijou pouze dva závodníci a dvě závodní auta". Každopádně i STK se mi hodně líbila. Celkově si myslím, že je to opravdu hodně dobrý návod, který by se snad možná i dal ve skutečnosti opravdu využít, například ona cesta do práce ve světě zamořeném prachem. ()

char_t

Pánové se zřejmě nudili, plus jim po sezóně zbylo ještě pár mega v rozpočtu, tak zapřemýšleli, jak utratit co nejvíc a přitom se dobře pobavit. Kdyby náplň tohohle "dílu" prodávali jako zážitkový den, byl by to kasovní trhák (projíždka v supersportech i běžných autech, jízda "pod palbou", dálková řízení, slepá jízda...), ale jako motoristický magazín už to vážně hodně ztratilo kontakt s realitou :) ()

alambert odpad!

Zaprvé je to celé nesmyslné. Až přijde apokalypsa a vědci říkají tohle a tamto, bla bla. Úplně mimo realitu. Ale především mi vadí, že při jízdě v Bowleru je vidět, že je na tachometru 0 a jedná se o nějakou * projekci. To takhle dělají celý Top Gear, je to jen animovaná fikce? Asi budu muset přehodnotit celý pořad. ()

NiaWolf

Nic, co by mě vytrhlo ze židle...chybí tomu šťáva, je možné, že je to chybějícím Jeremym nebo až moc prostoduchými vtípky. Oproti speciálům to je pro mě slabší vývar. ()

mi-ib

"Tak můžeš." - "Tak tohle bylo na dvacítce... a tohle bylo podle mě otočené dolů." - "Ne, je tu leguán." Asi nejslabší Top Gear, který jsem viděl. Mě v Top Gearu hrozně vadí, když z vtipných situací úplně čiší, jak jsou z inscenované. A tady je takovýchto situací nadstandartně moc. Myslím, že by to nezachránil ani Jeremy. Ale pár vtipných momentů, tam přecejen kluci maj. Spíš slabé 3*. ()

triana

No jo, bez Jeremyho to nie je ono. Tento špeciál trochu - vlastne poriadne - sklamal, chlapci to vedia aj lepšie. ()

hero_bk

Smál jsem se. Smál jsem se hodně. Smál jsem se jako nikdy u Top Gearu. Hlavně zombie v Mini Cooperech jsou prostě geniální :D ()

Judy24

V podstatě nataženější epizoda Top Gearu bez Clarksona. Spousta skvělých dětinských zábav (třeba geniální závod s prohozeným řízením) s auty, debilně přehnaných blbostí a hloupých vtipů. Jeremy mi nechyběl, vlastně jsem se výborně bavila i bez něj, už jenom proto, že to bylo skvěle zabalené do celé té. "Scientists believe...". Nebojím se o svůj život, pokud přežiju apokalypsu. Protože už vím, že se dá řídit i auto bez zraku (tak trochu), přežít cestu skrz plechovky s fazolemi (tak trochu) a dokonce už i vím, jakým autem projet poslední barel benzínu. P.S. Chyběl mi The Stig - ten by totiž apokalypsu určitě přežil. ()