O tom vás přesvědčí tři drsné „černočerné" minipříběhy s extrémně vtipnými momenty, které mají jedno společné: začaly v zastavárně jednoho malého města... Richard (Matt Dillon) zde při průjezdu městem nalézá snubní prsten patřící jeho ženě, který před lety záhadně zmizela. Pátrání po ní a jejím únosci jej zavede do nejtemnějších koutů města, kde se musí vypořádat s feťáky, kteří zpackali přepadení místního drogového bosse, imitátorem Elvise a celou řadu dalších originálních postav. (Bohemia MP)

Terva

CITÁT - Santa Klaus není Afroameričan.............. Mám rád "zhulený" příběhy, ale tady to vůbec nefunguje. Když se v podobných filmech lidi zhulej, chovaj se skoro až geniálně, zde je to spíš samí tupec. Jsou to idioti normálně a když se zhulej, jsou to zase jen idioti. CITÁT - Poznávám vás po hlase........... Dobrý, leč špatně zpracovaný scénář a celkem slušný hudební doprovod. ()

JohnCZ

Ale jo. Ten film má naprosto nulovou výpovědní hodnotu a doteď nevím, co tím chtěl režisér říct, ale je to prostě prdel. Taková ta brutální, trochu nechutná, mírně bizarní a hravá. Ve výsledku je to i vtipně propojené, ač to tak ze začátku moc nevypadá. ()

PauloZ

Neskrotný námlask nadupaný nečekaně hvězdným obsazením. Moc příjemné, hravé, odvázané, nekorektně nekompromisní a "protipředpisové". Bavil jsem se velmi, hlavně u prvního příběhu, ten byl dle mě nejlepší. Paul Walker rules! Příběh s Mattem Dillonem s brokádou u pasu a naprosto nečekaným vývojem, je něco, co se nevidí každý den a velmi mi chutnal. No a Brendan a.k.a Elvis... bylo to zábavné, ale jeho část filmu a samotný závěr značně strádá oproti zběsilému začátku. Nelze tomu ovšem upřít osobitost, nápaditost a snaha vymanit se standardům. Chci více takhle položených filmů. ()

DEXTER099

Tak když jsem přemýšlel jestli si tento film pustit nebo ne tak jsem si říkal,že to bude asi spíš pěkná volovina a jediné co mě lákalo byl Paul Walker,ale panečku to teda byl nářez a dobrých 112 minut zábavy i když se našly slabší místa.Hlavně dějová linka s Brendanem Fraserem (Ten mi neseděl skoro nikdy nikde) ,ale zbytek poskládaných příběhu,které se navzájem docela propojovali neměli téměř chybu.První příběh okolo Paula Walkera a spol. je jedna velká ujetá zdrogovaná jízda kde je asi zřejmě cítit ,že si Paul jako jednu bohužel ze svých posledních rolí plně užil a sám film i spolu produkoval.Za maskou se tu objeví i Norman Reedus což bylo milé překvapení,ale dozvěděl jsem se to až z titulku :-).Jinak třešnička na filmovém dortu je zde pro mě jednoznačně příběh s Mattem Dillonem a jeho nekompromisní touha najít unesenou ženu...Dillon poslední dobou ukazuje,že na to stále má a jeho fanoušky zde určitě potěší.Celkově tedy za mě 80 % a čtyři hvězdy. ()

kareen

Nějakou dobu jsem se rozhodovala mezi čtyřkou a pětkou a nakonec se mé hodnocení vyhouplo směrem nahoru, protože ať už to bylo jakkoliv divné a morbidní, já se zkrátka výborně bavila. Tenhle propletenec navzájem se letmo střetávajících příběhových linií, notně ulítlých postav, násilí, pořádné dávky bizarnosti a výborných, černým humorem prošpikovaných dialogů (mým favoritem je rozhovor dvou feťáků nad tématem rasismu) je prostě natolik originální, že s přehledem nakopává zadky všem letošním komediím, co jsem zatím viděla, i když to asi není podívaná pro každého. A jen tak na okraj, zdá se mi to, nebo si Elijah Wood nějak moc libuje v rolích úchylnejch psychopatů? ()

JJ.Gibson

Nakonec si Pawn Shop Chronicles vysloužil plný počet, přestože, některé věci se mi úplně nelíbily. Asi bych trochu změnil konec příběhu Brendana Frasera a ještě se mi nelíbilo SPOILER: Návrat Elijaha Wooda na konci. Proč sakra, měl zůstat tuhej!!!! Nadruhou stranu o to víc mrazivější to bylo a tý mrše od Frasera to přeju :) KONEC SPOILERU. Jinak už mě dlouho nic tak nešokovalo, jako právě tento film. Pro mě to bylo takové syrové "Pulp Fiction", sice mnohem méně humoru, ale jednotlivé příběhy pěkně promyšlené a zajímavě propojené. Také se mi líbila práce s kamerou, různé detaily, no zkrátka mě to bavilo!!! Absolutně nevšední WOW snímek!!!!! ()

Alementina

4* za originalitu. Nejlepsi cast je prostredni s Mattem a Elijahem, nejslabsi je posledni cast s Elvisem. A tecka na zaver je skutecne jak ma byt. ()

ABLABLABLA

Tak tohle nevím, jak ohodnotím, snad na to přijdu na konci komentáře. Na jednu stranu to bylo nehorázně nechutné - zvláště scéna s mučením Elijah Wooda, o morbiditě ani nemluvě - ta z toho přímo čpí. Na druhou stranu to bylo netradiční, no to je blbé slovo, ale víte, co tím myslím, totally weird but interesting, a místy vtipné, většinou černý nechutný humor - nečekaně. Herecké výkony perfektní. Vlastně jsem si to pustila kvůli Paula Walkerovi, tak trošku sentimentálně mu vzdát holt po té dnešní zprávě - a ten tu byl naprosto skvělý. Jinak víc udivujících postav byste v málokterém filmu hledali... vlastně nejnormálnější postavou tu byl ten černý Santa před zastavárnou a to to byla blbá socha. Nejlepší byl dialog, spíš monolog Paula v autě, když se bavil o tom, že nechápe, proč má nesnášet Židy. Nevyplatí se to tu ani citovat, to prostě musíte vidět. A zde je mé dilema... oceňuji tu propracovanost, umělecké vzezření, kombinaci s komiksem, jak se vše propojovalo tam a nazpátek, výkony, příběhy čili tak 4*. Ale moc jsem se nesmála a asi to na mě bylo až moc ujeté (jak poznamenal B-Boy1), čili tak 2*. No tak to udělám jednoduše jak v matice - zprůměruju a je to. ()

italka63

Neskutečně černý film s nášupem ironie a černočerného humoru, v němž vévodí Brendan Frasier coby Elvis, aneb o tom, co způsobí jeden prsten v zapadlé zastavárně, jak se vše v životě krásně propojí. Neuvěřitelný :-) :-) ()

Maq

Srovnání s Tarantinem není od věci, má to docela podobné ne/ctnosti. Je to možná svědectví doby, kdy i člověk, který umí napsat dialog, píše raději comicsy... ()

movieband

To byla zas jednou nárazovka. A fakt, že vcelku povedená. Možná bych přidal víc humoru nebo to celé minimálně udržel na úrovni povídky se zlodějíčkovskými feťáky a šel bych na plný počet. S takovou je to lehce nadprůměrná sbírka povídek, které kraluje Vincent D'Onofrio, jeho zastavárna a povídka o třech feťácích. Upřímně mě pobavil Paul Walker ve své roli. To sem se dusil celou dobu, co byl spolu s ostatními na scéně a snažili se vyhandlovat trochu toho fetu. Elijah Wood mě svou rolí nijak nepřekvapil Už sem si u něho nějak zvykl, že po Frodovi se objevuje v rolích nějakých úchylů nebo vrahů. Thomas Jane svou roličkou pobavil a Brendan Fraser mě svým Elvisem přiváděl k šílenství. Každopádně se tomu ten nápad a propojenost jednotlivých příběhů upřít nedá. 75% ()

topi

Tři grindhousové povídky, které se mezi sebou prolínají okrajově připomínají tvorbu Quentina Tarantina, ale na jeho dokonalost nestačí. Jedná se však o velmi černohumornou zábavu, kde jsem jednotlivé herce skoro nepoznal (Thomas Jane, Paul Walker, Vincent D´Onofrio nebo Brendan Fraser), jak byli perfektně namaskovaní. Matt Dillon, to je úplnej dvojník Bruce Campbella, ty jeho grimasy, to je neskutečná podoba! Historky mají solidní spád, luxusní kameru a střihy, které také hodně evokují Tarantinovu tvorbu. Každej fanoušek bizarních postav a příběhů musí být nadšen! ()

Dont

Humor v první části je morbidní a ulítlý, nicméně brutálnosti druhé části se stěží vyrovná. Šílený scénář, který možná chtělo ještě trochu dodělat, jelikož třetí část je nejhorší a chvílemi i nudná. Napravil to částečně alespoň povedený konec v zastavárně. V každém případě se Pawn Shop Chronicles výrazně vymykají běžné filmové produkci a Wayne Kramer se očividně nebojí jít vlastní cestou, za což zaokrouhluji směrem nahoru. ()

stuntmanMIKE

Takze tu mame jeden maly velky film, ktory je nenapadny a pritom skvely. Amici sa rozhodli po vzore Guya Ritchieho vymysliet nieco na styl Lock, stock... a Snatch a popritom sa nechali inspirovat aj bozskym Quentinom. Musim povedat, ze najma pokial ide o dialogy tak ten film "válí" jak sialeny. Tri historky, ktore sa prelinaju a vytvaraju skvele odsypajuci film pre normalneho cloveka, ktory nezvykne srat pri stene... Prva historka je perfektna a u mna na 100% po dialogovej aj hereckej stranke. Druha slape taktiez vyborne a v kvalite zostava v tesnom zavese za prvou. Tretia je najslabsia a trosku kazi celkovy dojem, pretoze je trosku mimo misu a zaver mi pride nedotiahnuty a nevysvetleny, ale kto vie ? mozno som blby ja... takze ta ma u mna mensie minus ... Celkovy dojem z filmu je velmi pozitivny a lutujem, ze som s jeho pozretim tak dlho otalal. Len tak dalej...viac takychto filmov... 80% ()

Axis

Známý ksichty, hrozný hlášky, pár mrtvol, nějaký nácci co jsou nacci jen proto že paní domácí hlavního nácka umí dobře vařit, Elvis, buranská sodomoie, holky co mají vlastní klec a jsou na vrcholu. Hroznej pelmel u kterýho vlastně nevím co jsme to sakra viděl a jestli to nebyl jen drogovej sen. Na druhou stranu "Rejža" Kramer do toho nacpal svůj podmanivej styl, prapodivný filtry, zpomalovačky, kamerový parádičky a tak mi je šumák o čem to vlastně bylo. ()

TheDon

V obsahu stojí " s extrémně vtipnými momenty" . Připomíná mi to americký komedie " nejlepší komedie všech dob" podle časopisu Otylý dívák apod. Tak jsem si to s velkým sebezapřením pustil, aniž bych viděl trailer a byl jsem docela příjemně překvapenej, kolik mých oblíbenců v tom hraje. No a v neposlední řadě tím, že to sice nebylo extrémně vtipný, ale spíš jen občas mile vtipný. Zběsilá fetka Paul, US Begbie, nebo Frodo The Úchyl a mumiolog Elvis Fraser utvořili nápaditej propletenec třech příběhů, kterej dokázal udržet moji pozornost až do konce, aniž by nudil. Bavilo mě to tak na slabší čtyři. P.S: Poslední film v mým životě, kterej jsem si pustil dabovanej. Vypadá to, že začíná znovu éra, kdy na VHS daboval všechno ten stejnej týpek. Tady dostal prostor pro úvodní slovo a tři nebo čtyři rozdílný postavy, což mě nehorázně sere. Protože jeho hlas je mi neuvěřitelně nepříjemnej. Kdybych věděl jak se jmenuje, okamžitě letí do TOP 5 mýho hatelistu. Český dabing jde nenávratně do prdele. Howg. ()

zbyshek

Takovýhle odvaz už jsem u filmu hodně dlouho nezažil. Naprosto nečekaná rána plná energie, vtipu a kvality. Po pár minutách sledování byste rozhodně netipovali, že po necelé dvouhodinovce budete naprosto uchváceni. No tedy, já rozhodně byl. Nejprve trocha nostalgie za Paula Walkera, a poté brilantně secvakané příběhy, které měli prakticky vše, co bych očekával od správného filmového počinu. Pro mojí osobu je to jedno z překvapeních roku. 90%! ()

M.i.k.e

výborná povídkovka,která je stejně tak vtipná jako drsná.Hlavně první povídka s trochu netradičně obsazeným Paulem Walkerem stojí za to a je z celého filmu nejlepší.Zbytek má už potom sestupnou tendenci,ale naštěstí se nejedná o kdo ví jak extrémní propad a je tak pořád na co koukat.Neprávem opomíjený kousek...80% ()

Necron

- Zabils Johnnyho, ty parchante! Byla jsem na vrcholu pyramidy! A teď budu nikdo, stejně jako ty! - Přestaň, Cyndi! - Víš, na kolik dalších holek jsem musela chcát, abych se dostala na vrchol tý podělaný pyramidy? ()