Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

neoBlast

Škoda, děj který se chvílemi ubírá nečekanými cestičkami nakonec musí skončit jak žánrový rámec diktuje. Slušné obsazení a dobře napsané postavy bohužel nemohou utáhnout tak obří stopáž (131 minut!) a přehlušit průměrnou unylou režii. 50 % ()

venison

Přiznám se bez mučení, tuhle komedii jsem si pustila hlavně kvůli Chrisu Prattovi na počest jeho počáteční herecké kariéry.. Zbytečně, byl tu jen okrajově.. Avšak mne film „Zásnuby na dobu neurčitou“ nejen oslovil, ale donutil mne také přemýšlet.. Tenhle film nemá v první řadě vůbec špatnou myšlenku, ale bohužel sklouzává do hloupého provedení (přílišné vulgarity, trapné pády, prvoplánové hláškování, sexuální narážky).. Herecky to rozhodně není nejhorší, naopak ústřední dvojka Jason Segel a Emily Blunt drží hodně děj nad vodou, ale pokulhává žánrové zařazení.. " Zásnuby na dobu neurčitou " mají našlápnuto na skvělé vztahové drama s komediálními prvky.. Naneštěstí se tvůrci rozhodli zaměřit více na (rádoby) komickou stránku věci prostoduché komedie a vykašlali se na zajímavou kostru příběhu.. Láska dvou lidí, kterým se postupem času mění žebříček hodnot.. Obětavost ve vztahu na úkor rozvoje vlastní osobnosti.. To je téma, které mě táhne.. Ne týpek, co nosí crazy svetry a vaří ze všeho, co se mu mihne během lovu před hlavní pušky.. Odchylka od tradičních hollywoodských komedií je tu hmatatelná – např. hlavní hrdinové nejednají prvoplánově, ale uvědomují si zodpovědnost a snaží se trable ve vztahu řešit; netradiční pojetí rolí, kdy žena buduje kariéru a muž teplo domova, atd. Když srovnám například s nedávno shlédnutou oldies vztahovkou „Zamilován" která je sice na jiné téma, ale v provedení daleko přesahuje tyhle moderní lehce zapomenutelné štěky.. Slabě zpracované silné téma o problémech většiny dlouhodobých vztahů.. Btw - hlavní myšlenky se skrývají hluboko pod povrchem komediálního bahna.. ()

hanagi

Jako romantická komedie to tedy nefunguje ani omylem. Ale když přehodím výhybku a začnu to brát jako zatraceně sarkastickou vztahovku, tak to do sebe začne všechno dokonale zapadat. A to včetně těch trapných fórů, které sem prostě patří. ()

Timak

Boogeyman to vystihnul. Více romantiky, méně humoru, zbytečně dlouhý a nepřekvapivý závěr. To vše dělá z tohoto filmu jen průměrnou podívanou, na kterou si za nějaký čas sotva vzpomenu. ()

hroubek

Na tento film jsem se dost těšil. Hodně jsem byl zvědavý, jak si tvůrci poradí s příběhem a ještě více, jestli chemie mezi Jasonem Segelem a Emily Blunt bude fungovat, tak dobře jako v trailerech. Ale, nejdříve to vezmu popořadě. Nicholas Stoller točit umí a tady je to vidět. Krásně aranžuje prostředí a jeho okolí a obzvláště to funguje v druhé půli, kdy se příběh rozvětví na dvě části. Ten kontrast prostředí je perfektní. Hodně dobře vede herce, kteří spíše než komediální výkony předvádí opravdové vztahy se vším co k tomu patří, jen s mírným odstupem. Již zmíněná chemie mezi ústředními herci je opravdu vidět, i když si dovedu představit jinou herečku, která by se k Segelovi hodila lépe. Film není žádná přehlídka vtipů, spíše hodně úsměvných momentů. Může za to délka, která je dost přepálená. I když, od první minuty víte, jak to dopadne a jaké zvraty pár potká, tak si snad užijete závěrečnou svatbu, která je originální a zábavná. Čekal jsem mnohem více a dostal jsem čistý průměr. ()

VasaX

Nedá se ani spoilerovat pokud řeknu, že se jedná o klasické schéma velké zamilování - láska - problémky - komplikace - rozchod - doba s někým jiným - vzájemné uvědomění - návrat k sobě - láska - happy end. Jako nehledejte tam cokoli navíc, tohle je prostě záležitost z generátorů romantických komedií. Technicky je to zvládnuto dobře, soundtrack poměrně nevýrazný a sladké to je jak kandované fíky máčené v medu, zapíjené javorovým sirupem. Jako velké plus vidím, že je to po romantické stránce líbivé a po komediální decentní a příjemné. NAvíc herecká stránka je fajn - Segelova klasika, Blunt se mi tu překvapivě líbila, Alison Brie... no nebudu se rozněžňovat a Kevin Hart jako by přišel zrovna z nějakého svého standupu. :-) V důsledku se na to dívá moc dobře, to že to zastřešil Apatow zabezpečilo, že to není úplná kravina, ale originality by se v tom nedořezali ani v Texaském masakru motorovou pilou. ()

VanTom

Premisa ze života, kdy dva inteligentní, úspěšní, milující se lidé "přemyslí" svůj vztah a namísto spontánní svatby jej pomalu rozpustí v nejistotě kariéry, ústupků a oddalování, zůstala rozpolcena mezi omšelou (občas zbytečně vulgární) komedií a obyčejnou romantikou, snažící se vyhnout úplné trivializaci. Pár povedených vtípků a ladící dvojice Blunt-Segel na aspoň průměrnou porci zábavy stačily. ()

s.e.p.p

Je mi líto dát jenom dvě hvězdy, ale když si vzpomenu, jak jsem u druhé půlky toho filmu včera trpěl, jsem si takovým hodnocením docela jistý. Je to skvěle obsazené a pořád o úroveň výš než většina dnešních nejen týnejdžerských komedií, ale scénář není ničím zase tak výjimečným a obsahuje spoustu dost rozpačitých momentů. Pár vydařených vtípků, jinak docela nuda. Škoda, od lidí, kteří mají na svědomí skvělé Kopačky, jsem čekal trochu víc. ()

Dreadd

Five-Year Engagement je jasným příkladem toho, že sebelepší ústřední dvojice ještě nedělá kvalitní komedii. Jelikož si nedokážu představit o moc lepší kombinaci pro duo hlavních herců, s velkým očekáváním jsem si pustil nejnovější film od režiséra Kopaček, ale jeho debut to v žádném případě nepřekonalo. Nebyl to úplný propadák, ale když už vyjde další z řady klišovitých romantických komedií, alespoň bych čekal, že romantická klišé budou z velké části vyvážena dobrým humorem, což se protentokrát nekonalo. Ani nečekaně dlouhá stopáž pro tento druh filmu ničemu nepřidává a ještě více ubírá na už tak pomalém tempu a vyprávění různých útržků z oněch pěti let většinou bez bližšího časového určení způsobuje mírnou dezorientaci v ději. ()

Guzo

Podobné filmy mívají stopáž kolem 90 minut a má to svůj důvod, tady je vše zbytečně natažené a nedomyšlené. Navíc hlavním postavám se tu skoro nedá fandit, protože se chovají řekněme dost nelogicky (a to beru v potaz žánr romantických komedií). 45 % ()

blackJag

"SKORO JAKO PRO SEBE STVOŘENÍ." Tento druh vztahu, který je ve filmu prezentován, má už trefné označení - vztahové maso :) Segel s Bluntovou mi v tom moc dohromady nejdou, na druhou stranu je pravda, že hlavně Bluntová se snaží velmi přesvědčivě a je o parník lepší než Segel. Působilo to trošku, že jak se Segel angažoval i ve scénáři, mají jeho repliky tendenci být zdlouhavé a kupodivu velmi jalové. Zato vyloženě výborné jsou vedlejší postavy Pratta a Brieové, tak aspoň že něco. 60% ()

Hollohlaway

Více romantická a méně vtipná záležitost s reálně nastíněným problémem seberealizace ve vztahu a za jakou cenu. Bylo to rozhodně dost ze života a mile se na to koukalo, ovšem veselo tam moc nebylo. Nicméně ústřední pár byl sympatický a na shlédnutí v nudném odpoledni mohu doporučit. ()

jefff

Dobře natočené romantické komediodrama se výborným hereckým párem. Na rozdíl od jiných podobných filmů je tento velmi uvěřitelný, opravdový a ke všemu skvěle natočený. Segel se vypracoval na jednu z nejzajímavějších hereckých person posledních let, alespoň v rámci romantických filmů. I přes ty dvě hodiny dlouhou stopáž se jedná o skvělý film, který zhltente od začátku až do konce a bude vám líto, že končí. ()

ZkuKol

Nuda, šeď, příliš dlouhé, vlastně zbytečné. Segel a Blunt jsou fajn, ale tohle je tak prázdné, že by to nenaplnila ani bitevní scéna z ruského filmu. Upřímně doufám, že to dopadne tak ekonomicky špatně, že režisér a producent už nedostanou šanci... 30% ()

sedm.1

Přestože jsem se u Zásnub na dobu neurčitou vůbec nenudil a v podstatě mi celý ten film přišel i docela dost sympatický a cítil jsem se u něj příjemně, nemohu ho bohužel označit ani za nějak výjimečně dobrý počin, neboť pokud se snaží být ten film odlehčeným vztahovým dramatem a nefunguje ani na poli komediálním, ani dramatickém, je tam asi něco špatně. Na komedii je tu totiž velmi málo vtipných, či jinak zábavných scén a na drama tu zas prakticky vůbec nefungují emoce a veškeré vypjaté situace pak zas naopak shazuje až nesoudný nadhled a až parodicky působivé dramatizování. Zápletka je pak docela nesourodá, což mi ale ani tak nevadilo, naopak mě spíš zaujala svou živelností, lidskostí a realismem, čehož je ale dosaženo především zásluhou výkonů a charisma ústřední herecké dvojice, která jinak ten šedivý film dokázala opravdu hodně rozzářit a dát mu tu hlavní sílu a působivost. Chemie mezi Jasonem Segalem a Emily Blunt tu totiž funguje naprosto neskutečně, oba tu působí opravdu úžasně a jejich přirozenost je jednoduše odzbrojující a podmanivá. Oni dva ten film zkrátka drží maximálně nad vodou, táhnou ho a fakt jsem je oba žral, ikdyž tedy postavě Emily Blunt jsem měl chuť dát vážně několikrát na hubu, ale to je jen můj subjektivní náhled na věc, nicméně jsou tu prostě naštěstí oba vážně skvělí, protože jinak na rovinu, bez jejich sympatičnosti a přirozenosti by Zásnuby na dobu neurčitou byli zcela nevýraznou a mdlou podívanou, bez jediného pozitivního prvku. ()

netahlo

Ja vedel, proc jsem shlednuti teto komedie tak dlouho odkladal! Film ma tri zasadni problemy. Opravdu nesoudne prepalenou stopaz, nedostatek vtipu a toho zidaka v hlavni roli. Ne, ze by hral nejak spatne, ale proste me sral. Nastesti Emily, ktera je skvela uplne vsude, dostala dostatek prostoru, a tak se to celkem v klidu dalo dodivat. Docela me pobavila ta jeji skupina studentu - 4 lidi, z toho jeden bilej, pak negr, cinan a Indka. Jak korektni! ()