Můj malý Pony: Přátelství je magické

• Česko My Little Pony (více)
Kanada / USA, (2010–2019), 81 h 2 min (Minutáž: 22 min)

Tara Strong, Ashleigh Ball, Tabitha St. Germain, Andrea Libman, Cathy Weseluck, Nicole Oliver, Michelle Creber, Shannon Chan-Kent, Kelly Sheridan, Peter New (více)

Série(9) / Epizody(221)

V kouzelné zemi jménem Equestrie, království obývaném barevnými poníky, žije jednorožec Twilight Sparkle i jeho přátelé
Applejack, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Rarity, Fluttershy a Spike. Ve vesnici Ponyville, kterou společně obývají, se utkávají při
legračních závodech, provádí lumpárny a objevují své jedinečné schopnosti, aby pochopili, jak velikou sílu má přátelství. Užijte si společně s poníky setkání s malými chlupatými Parasprity, tajemnou zebrou Zecorou a legračními Cutie Marks, které není tak jednoduché si zasloužit. (Bontonfilm)

Elchar

Eh, zbožňovalo to pár lidí kolem mě, tak jsem se kouknul na pár dílů v českém dabingu. Skoro vůbec se mi to nelíbilo, zaznamenal jsem nějaké dobré věci, ale dal jsem dvě hvězdičky a myslel jem, že tím jsem s poníky skončil. Pak mě začali přemlouvat, abych se na to kouknul v anglickém dabingu. Říkal jsem si, že to bude to samý, že o tolik lepší to přece být nemůže, že? Že? No, tak jsem se zas jednou přesvědčil, jak jsou český dabingy strašný. V angličtině narosto perfektní seriál plnej vtipu a geniálních nápadů. Skvělé muzikální výstupy, perfektně napsané postavy, kulturní narážky... A tak jsem se nakonec tak nějak přidal k vlně broníků. Na to, že to bylo původně určeno jako seriál pro malé holčičky naprosto nečekaně skvělá zábava. ()

klusik

Poměrně překvapivě hezký seriál, se kterým to však jde docela od desíti k pěti. První řada byla vtipná a nahláškovaná, druhá byla trošku nudnější, třetí byla naprosto katastrofální a současná čtvrtá je zase docela koukatelná. Přesto je to však velmi pěkný a vtipný seriál, kde vadou na kráse je občasná jednoduchost děje (až přespříliš) a neustálé prozpěvování hlavních postav, čili příběh už takhle natlačený do půl hodiny se smrskne o dalších pár minut. Další hodnocení na klusik.cz ()

Quizzie

Na co se to dívám? Proč se mi to líbí? Možná proto, že hlavní hrdinky nehrají žádný pubertální stereotyp plný žárlení, pomlouvání a čajových dýchánků. Ne, tito ponící jsou chytří, schopní, pomáhají si a každou chvíli zachraňují svět. Takovýto seriál budu ráda jednou pouštět svým dětem (a budu se dívat s nimi... pšt). ()

MorningStar

„Will you accept my friendship?“ K téhle bravurní závislosti jsem se dostal úplnou náhodou. Neteř otravovala, že ji v televizi začíná oblíbený pořad a jelikož jsem zůstal ve stejné místnosti, o sedmnáct minut později zjišťuji, že se mi velice líbí princezna Celestia a že mi někam zmizelo skoro dvacet minut života. Ještě toho dne (vlastně hned potom) jsem letěl na torrent a udělal jsem sakra dobře. Je to neškodný, milý a plný barevných postaviček, ale je v tom ukryto víc, než se na první pohled zdá. Charaktery princezen (obzvláště hledající se Luny) považuji za ty nejsilnější mezi animáky, skvělé písničky si vyloženě říkají o to, aby si je člověk stáhnul v mp3 a dokolečka je poslouchal a v Twilight Sparkle jsem se našel už v prvním díle. Hold šprt se může vždycky hodit, zvláště je-li v sázce svět. Dabing perfektní až na Pinkie Pie (ale to, jak brouzdám po webu a zjišťuji kdo je mezi diváky nejoblíbenější, bude asi jenom můj problém, stejně jako její ukvílené jednohubky) a celková bohatost říše Equestria přímo nabádá k tomu, aby ji rozšířila nejedna povídka, nejeden antwork. Za poněkud slabší považuji pouze díly se Znamínkovými křižáky, jinak tomu prakticky není co vytknout. Čtvrtá sezóna sice zezačátku trochu děsila, ale zbytek zůstal na úrovni. Veliké plus za dvojdíly s mocnými záporáky, jejichž level se neustále navyšuje a většinou u nich mrzne úsměv na rtech. Nemalé díky i za občas dospělou scénu a "nice" efekt. Jinak nemám ve zvyku český dabing nijak valně hanit, ovšem to, co předvedla televize Barrandov, je vyloženě prasárna. Tohle snad ani nemohlo být myšleno vážně. ()

MirINDay

Myslím, že seriál je tak oblíbený, protože každý se nějakým způsobem ztotožní s jednou z osobností MLP. Ať si každý myslí, že jsem divný, dětinský a kdoví co dalšího. Taky jsem dřív netušil. Stačí se prokousat tím prvotním "odporem" k barevným, mluvícím poníkům. Brohoof. ()

UsagiXx

Podle mě jeto náhodou hezká podívaná, doporučuji sledovad v originálním znění. Jednoduchá, ale přesto krásná animace poníků mě na tolik oslnila, že jsem to musela zhlédnout! :) ()

folkos

JE TO KURVA DOBRÝ. NEJLEPŠÍ JE, KDYŽ SI DÁTE KVALITNÍ PEDRO A PODÍVÁTE SE NA TENTO POČIN. OPRAVDU DOBRÉ. SCÉNÁŘ JE NA JEDNIČKU, KAMERA TAKÉ. BĚHEM SLEDOVÁNÍ MI ALE VZNIKLO NEPŘEBERNÉ MNOŽSTVÍ FILOZOFICKÝCH OTÁZEK, NA KTERÉ NEJSEM SCHOPEN ODPOVĚDĚT. ()

LightBlue

Chvíli jsem si nebyl jistý, zda-li mám hodnotit 5, či 3 hvězdami. MLP v kvalitativním měřítku neobstojí v přímém srovnání s nejlepšími animovanými seriály - geniálním a nihilistickým Rick a Morty, oddechovým a tajuplným Gravity Falls, či milým a dojemným Steven Universe. V Ponících se vyskytují zajímavé reference pro starší diváky, roztomilé postavy, chytlavé písničky a samozřejmě pozitivní kouzlo (friendship is magic!), kterému podlehlo tolik lidí. Příběh s konkurencí bohužel srovnání nesnese. Je předvídatelný, jeho kontinuita pokulhává. Připadá mi, že postavy občas dělají zbytečné a opakované chyby. Některé hlavní charaktery mi už začínají lézt na nervy a pokud se objeví zajímavá vedlejší postava, nedostane dostatek prostoru. Proč jsem tedy hodnotil 5 hvězdami? Kvůli fanouškové základně - bronies. Kolem seriálu se vytvořila podivná skupina velice kreativních a přátelských jedinců. Jejich činnost mi zřejmě natrvalo změnila život - pořád si nejsem úplně jistý, jestli k lepšímu, či horšímu. Každopádně jsem díky bronies poznal zajímavé lidi, začal psát básničky, zlepšil si angličtinu a chvíli dokonce překládal. Písničky od broby hudebníků poslouchám dodnes a považuji je za úžasné. Doporučuji například Youtube kanál Top Pony Music. ()

Ricky.Bobby

Nebýt mé mi(a)lé "přítelkyně" tak bych asi i ve svých téměř 30 letech neznal Twilight Sparkle a její kamarádky z Ponyvillu a asi bych bez toho mohl žít i nadále. Osud ale chtěl jinak a už při shlédnutí 1.dílu sem se "zamiloval" do té střeštěnosti ústředních postav a animace kterou je to tvořené. Kdybych měl hodnotit pouze 2 serie tak dám s klidnou duší 5 hvězd, jenomže v dalších sériích je to více muzikálové a písně zde zpívají zpěvačky které umí docela zpívat a vytrácí se z toho ta dětinskost která to dělala tak skvělé a ještě mi změnili úvodní znělku na což sem si dlouho zvykal. Takže suma sumárum 8/10. ()

Raichu.Cz

Dětství má v sobě vždy nádhernou fantazii, čas se ale mění a každý to buď nenávidí nebo se tomu klukovi směje že sleduje my little pony, ale co je na tom tak špatného? Chápu ten pocit... je to pro děti ale naopak je to i dobře že sleduje něco co dodá každému fantazii. Příběh v seriálu dává smysl pouze v moment kdy zhlédnete úplně všechny díly a to platí i equestria girls a my little pony film. Kvalita se každou serii zlepšovala a to velice cením. Dabing naprosto sedí k ponikům. Za mě 98% (Viděl všechny serie). ()