Vendeta

Drama / Thriller

Česko, 2011, 86 min

Na naše poměry zdařilý thriller. Ondřej Vetchý, Igor Chmela a Oldřich Kaiser potěšili svými výkony a pochválit musím rovněž hudbu a zvolené exteriéry, které napomohly k povedeně vykreslené atmosféře.(12.9.2016)

• xxmartinxx

Nepřesvědčivý film, o kterém bych si myslel, že ho natočil nějaký zapšklý důchodce zastávající názor, že nastupující generace jsou pouze perverzní sígři a nikdo s tím nechce nic dělat, policie je neschopná a tak dále. Nevím, jestli má být nějaký vtip, že "vůdce gangu" vypadá jak Justin Bieber, ale je to trochu málo.(21.12.2011)

Oceňuji snahu natočit v naší kotlině něco trochu "jiného" se snahou zaujmout originalitou a minimalismem a nikoli okázalým patosem. Škoda je, že tvůrci z nadějného projektu nevyždímali více (některé scény vyšumí do ztracena, pubertální herci jsou tak špatní, že jim přejete jen to nejhorší, atd.) a zůstali na půl cesty k dokonalému, stylovému českému thrilleru.(15.4.2012)

• Dadel

Takhle nějak by vypadali Bastardi, kdyby Magnusek musel scénář vměstnat do 20 normostran.(22.4.2012)

Jednou za čas je dobré přimhouřit obě oči, obzvlášť když jde o celovečerní debut. Vendeta se rozjíždí hodně ztěžka, možná až zbrkle a naivně, ale v průběhu děje se figury začnou vykreslovat, snad i lépe hrát (v případě Ondry Vetchého snad i trochu přehrávat). Jednoznačným oživením je postava zahraná Oldou Kaiserem a občas se vynořivší hudba.(17.4.2012)

• - Na place bylo zejména kvůli dětským hercům zakázáno smát se. Aby byl zákaz spravedlivější, zákaz platil pro všechny. (PinokKio)

• - Závěrečná scéna mezi Pochmanem (Ondřej Vetchý) a Mazurou (Oldřich Kaiser) měla dle původního záměru vypadat jinak, avška kvůli komplikacím se muselo natáčení přešunout na jinou lokaci. Režisér Ondruš tak musel upravit scénář doslova pár hodin předtím, než byl závěr nafilmován. (PinokKio)

• - Role jednoho z policistů byla psaná přímo pro Igora Chmelu. (PinokKio)