Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Eleanor05

Ukažte mi jediného příčetného člověka, který zaplatí 4 miliony Kč dvěma chlápkům, co neodvedou žádnou práci a není schopen zabít tři grázly, kteří mu znásilnili a zabili dceru, když jsou mu naservírováni takřka na stříbrném podnose. Pak tomuto filmu budu moci dát 4*. Takhle zmrvený divácky jinak velice atraktivní námět pomsty jsem ještě neviděla a co mě dostalo úplně, tak to je nominace na Českého lva za hudbu! Hudba 70% filmu není žádná, zbývajících 30% je to Mozartovo Requiem (což je samo o sobě geniální dílo, ale chtělo by je vložit do důstojnějšího filmu), takže se pan Ostruchov nemusel namáhat a třešnička na dortu je potom ta lidovka znějící v titulkách. Jeden z nejhorších soundtracků vůbec. Za jednu hvězdičku stojí herecký výkon Ondřeje Vetchého, jinak nic. ()

Master19

Jsem velmi spokojen. Že by parta Vetchý, Chmela, Taclík dovedla (herecky) vypotit něco tak hustého bych neřekl, ale já jsem celých těch překrátkých 86 minut nedutal. Krásná gradace od jasného k nejasnému naprosto rozkopává klasickou českou školu a minimálně tím je hodna pozornosti. Pak je tu výborně a překvapivě nečitelný Vetchý, kterému chcete i nechcete fandit zároveň a úžasný hajný Kaiser, který k tomu všemu přišel možná až příliš lehce. První hodina super, druhá trochu tuhne, ale já jsem nadšen, mě se to líbilo moc. ()

zdenny

Dobrý český psychologický thriller o otci, jenž chce krvavě pomstít smrt své dcery, kterou znásilnili tři její spolužáci. Dnes, a nejen u nás, známe několik podobných případů, kdy se parta kluků domluví, že znásilní (nebo dokonce zabijí) svou spolužačku. Prostě jen tak - pro ten pocit. Co se potom odehrává v duších pozůstalých (v tomto případě otce) skvěle ztvárnil Ondra Vetchý. Já osobně jsem vždy říkal, že nesouhlasím s trestem smrti. Pokud by ale byl, jsem pro to, aby jej vykonali právě pozůstalí. Jen tak může, dle mého soudu, dojít k jakés takés satisfakci. Otázka, zda trest smrti ano či ne, by byla potom celkem rychle zodpovězena. Protože ne každý je schopen zabít člověka. Tak, jak předvedl otec při zkoušce, kdy měl zabít psa. Dalším důležitým a stěžejním momentem ve filmu bylo to, když chtěl právník (nebo kdo to byl) přesvědčit otce, aby nic velkého nepodnikal. Protože oni mladíci prý jsou celkem šikovní studenti a mají život před sebou. Že by se to mělo nějak zamést pod koberec a dělat, že se jednalo o nehodu a aby se on smířil se ztrátou dcery, protože život prý takové tragédie občas přináší. A toto je jasný obrázek dnešní pseudohumanizme. Někteří takoví lidé nutí společnost, aby dbala práv delikventů namísto toho, aby se soustředila především na pomoc obětem trestných činů a jejich pozůstalé. To, že se otec rozhodl pro osobní mstu, mu z lidského hlediska nemám vůbec za zlé. Otázkou je, kam až by vše zašlo, kdyby tyto msty byly na denním pořádku. To by se pak lidé neúměrně mstili i za ukradené cigarety s tím, že přece právo stojí na jejich straně. ()

ghatos

V českém rybníce vzácná štika. Dobrý potenciál se využil částečně. U tuzemského masového diváka to těžko dojde ocenění, což je škoda. 61%. ()

Pražák

"Sejdeme se v rákosí!" pravil hajný Kaiser. Ufff. Tohle chtělo být silácký, ale nakonec je to srabácky natočený a všem důležitým momentům, kdy by mělo dojít ke katarzi se pan režisér takticky ze zájmu o přístupnost pro mládež vyhl. Nakonec je s toho jen televizní inscenačka děsící důchodce s úvodním mokrým snem realitního makléře. ()

Killda

Kdyby mi někdo před Vendetou řekl: "Viděl jsem super českej thriller." ... asi bych mu prskl smíchy do tváře. Jenže tahle lesní naháněná prostě stojí za to. Ondřej Vetchý ukazuje, že má talent, bohužel udupaný v české nemastné filmové tvorbě. Kamera skutečná paráda, a fakt, že je tohle režisérův debutní snímek je jen další vellkým pozitivem. Samozřejmě bych měl i své výtky: lepší herce pro vedlejší role, lepší a hlavně atmosféričtější hudební podkres, nebo o vlásek delší stopáž a vytříbenější střih by taky neuškodil. Jinak ale velmi zajímavá podívaná, ikdyž je škoda že takto potenciální snímek nakonec nedosáhl úplně dokonalého zpracování... ()

klima777

Kšaft umírající kinematografie české, čili signifikantní film.--------------- Scénář a režie: Jára da Cimrman. Odborný poradce: Josef Švejk. V hlavní roli: Štěněčí výraz Ondřeje Vetchého.---------- Tak proč si nevážím jejich úporné snahy ukázat, jak vyspělými a poučenými kumštýři jsou? Proč si nevážím jejich poctivých uměleckých ambicí (žel, opírajících se o špatně dávkovaný patos, jakož i všeobecnou konfusí a chabé herecké výkony) a předhodím jim jednu umolousanou hvězdu? ---------- Inu, kamera byla působivá. Smutné konce... ()

Zagi20

Hodně dobré a svinsky mrazivé. Stroze odvyprávěný a natočený příběh o pomstě. Vetchý jako obvykle sázka na jistotu, ale tady se k němu přidali snad všichni kdo se před kamerou objevili. Taclík, ta banda těch tří mladých kreténů, Kaiser no a hlavně skvělý Chmela. Jak už sem psal, příběh a vlastně celý film je hodně strohý a stručný, žádné představování charakterů, jen cesta za pomstou. Nic originálního, ale na české poměry moc pěkně natočené a zahrané. ()

Roseinka

Film, který bych si normálně nepustila, ale zrovna ho dávali, tak jsem to zkusila. Vždycky jsem chtěla to vypnout a jít spát, ale tak strašně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne, že jsem to dokoukala. Takže se filmu povedlo udržet mojí pozornost, protože to bylo docela dost napívané. Takové zvláštní psycho, místy drsnější. Šílený Vetchý je taky zajímavá varianta jeho rolí, asi bych se ho bála. ()

Pedross800

Oko za oko, zub za zub.....aneb vendeta po česku. Atmosférické dosti, psychologické taky, Ondra Vetchý výborný.....přidat tomu více na surovosti, explicitnosti......nebát se toho a ukázat ten zlom v člověku, kdy se z něj stává doslova a do písmene zvíře v celé té děsivé kráse bylo by to na jedničku. Takhle to je někde na půl cesty...... ()

deckardx

Když člověk vidí trailer, tak po první půlhodině těžko uvěří, že šel na film, který mu byl naservírován v té krátké filmové ukázce. Ti tři puberťáci mě vyloženě obtěžovali ať už mluvili, či jenom frajersky pokukovali po své oběti a chvílemi jsem si myslel, že nám pustili trošku drsnější verzi seriálové Ulice (nehrál ten jeden kluk v Ulici?! ). Až když se objevil na plátně Vetchý, který zahrál opravdu báječně, tak to začalo dávat trošku smysl a dalo se na to koukat. Jenže k čemu to je, když ten film je prakticky o ničem a skončí poněkud "nešikovně". Měl jsem k tomu veliká očekávání, ale bohužel se to nepovedlo. ()

Madlene

...některá zdejší hodnocení mi připadají přinejmenším prazvláštní...Zatímco skutečně výjimečný film (v pravém slova smyslu) v české produkci přijde zdejším "fajnšmekrům" jako něco "intenzivně nenápaditého", pějí všichni sborem ódy na takový filmový omyl jakým je například Venkovský učitel (to byl teda blábol!). Vendetu považuji za něco absolutně skvělého, v Česku nevídaného. Vynikající Ondřej Vetchý s minimem dialogů vás nemusí vůbec o ničem přesvědčovat, prostě mu to věříte...stejně, jako Igoru Chmelovi jeho nechutnou postavu... Bylo to syrové, šlo to na dřeň a mrazilo z toho v zádech... Atmosféra pozdního podzimu vše ještě umocňovala. Na debut tak mladého tvůrce smekám! ()

Styxos

Ze začátku to sice dost klopítalo a padalo na držku, ale v polovině naštěstí držkopády přestaly a z filmu se vyklubal slušnej thriller, kterýmu by slušel lepší scénář, delší stopáž a větší rozpočet. Ale v porovnání s 99% současný český produkce se jedná o nadprůměr, takže přivírám obě oči. ()

Georgex

Dlouho očekávaný český thriller, od kterého jsem si hodně sliboval, však duo Vetchý, Kaiser byl mělo být zárukou kvality. Bohužel film nesplnil moje očekávání a nakonec jsem dostal úplně něco jiného, než jsem očekával a nutno dodat, že jsem byl zklamaný. Tento rozporuplný snímek naprosto nevyužil svůj potenciál a režisér nám naservíroval chaotický film, při kterém jsem se nenudil, ale na druhé straně mě tento film rozhodně nepřikoval k sedadlu. Problémem je samotný děj filmu a špatně vymyšlená zápletka, která mě osobně velmi zklamala. Film vypráví příběh zničeného lékaře, kterého tři čtrnáctiletí výrostci připraví o dceru a který se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Tento děj je prostý, kýčovitý a hloupý. Film má velmi proměnlivé tempo a dá se říci, že režisér nezvládl rozložení a načasování snímku, jelikož zbytečně zdlouhavý rozjezd vystřídá až zajímavý konec, který má výborné tempo, ale krátké trvání. Další negativum je špatně zvládnutá kamera, která se zbytečně snaží vytvořit dojem amerického velkofilmu, což může na českého diváka působit jako výsměch. Tyto nedostatky nezachránili ani výborně hrající herci v čele s dokonalým Ondřejem Vetchým a Oldřichem Kaiserem, který bohužel dostal velmi málo prostoru, což je velká chyba scénáře, jelikož jeho nástup na scénu odstartuje nejlepší část filmu. Celkově film hodnotím jako lehce podprůměrný thriller, které není doslova špatný, ale bohužel nedosahuje takových kvalit, které sliboval. Moje hodnocení 45% ()

Ludivitto

4* za odvahu zkusit něco nového. A taky za styl "domyslete si to". Je smutný, že dávám hvězdičky za vybočení z českého standardu a ne za objektivní kvalitu, ale je to tak. ()

jefff

Pro našince nevšední film s výborným Vetchým, který je opravdový Pan Herec. Ani Kaiser neodehrál špatný výkon. To co však zvládli skvělý herci, nezvládl režisér. Sice to má solidní atmosféru, ale chvílemi buď scéna trvá celé věky a chvílemi zase nesmyslně odskakuje od jedné k druhé. ()

Gekacuk

V českomoravských poměrech originální variace na téma zločin a trest. Zpočátku připomíná kultovní film „Plivu na váš hrob“. Roli mstitele však musí převzít otec. Slušně naročený triler se obešel bez hororových prvků. Minimální vložené prostředky se určitě vyplatily. Výsledek stojí a padá s dvěma vynikajícími herci – Vetchý, Kaiser. Ovšem i Chmela a Taclík se předvedli výborně. Scéna s Jiřím Vyorálkem vyznívá až příliš jednoznačně a předurčuje budoucí mstitelovy činy. Ten je nucen reagovat na skutečnost, že stát selhává a nedokáže ochránit většinovou společnost od lidských zrůd jakéhokoliv věku. Pokud současný režim představuje demokracii pouze pro zločince a slušné lidi ohrožuje, musí mstitel vzít zákon do svých rukou. Režisér nutí diváka jednoznačně fandit mstiteli, avšak ve výborném závěru nastoluje hlubší morálně etické otázky. Film je v kritice současného společenského marasmu, ve kterém musíme žít, hluboce pravdivý. ()

made1

Obecně nemám ráda filmy, které přeskakují v čase sem a tam. Přestože to tady probíhalo přehledně, mě to rušilo... Děj je jednoduchý, ale kdo čeká, že začíná film první větou oficiálního textu distributora, bude zklamán. Podle mě nejde ani tak o boj mezi otcem a správcem, nebo otcem a trojcí mladíků, spíš jde o vnitřní boj právě otce, který se potácí mezí touhou po pomstě a vnitřní lajnou lidskosti, o které si nikdy předtím nemyslel, že překročí. ()

kenkaku

Obrovské zklamání... za ty dvě hvězdy jsem se musel skoro přemlouvat a za vše může jen a jen to jak je film sestavený. Kdyby začal někde v půlce (scéna na mýtině kde se poprvé setká Vetchý a Kaiser) a postupně se rozkrýval motiv a pozadí. Kdyby díky dávkování informací by se několikrát "otočily" sympatie diváka než by si každý našel svůj pohled.. Kdyby... prostě těch kdyby je moc. Vážně obrovské zklamání. ()