Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Cibulka_C

(mírný spoiler hihi 🌝) Film s opravdu drsným a silným tématem. Silný a jednoduchý thriller, který má ale svoje složité téma, jež bylo podané velmi dobře. 🤩 Film má skvělou atmosféru, seděla jsem a prostě jen koukala, protože jsem si nějak zapomněla povšimnout nudné části. Možná tam nebyla… to bude ono. ☝🏻 Oldřich Kaiser se do své role velmi hodil. Přišlo mi, že mu seděla přímo na tělo a opět se do ní opřel plnou parou. Na konci mě překvapil. Nečekala jsem, že nakonec dopadne tak špatně. Jeho situace se vlastně celá otočila. Zachránil život člověku, který mu pak sám život vzal. I když nechtěl. 🫂 Ondřej Vetchý mi ale do role prostě nějak neseděl. Až moc mi totiž vadilo, když brečel. 🥲 Všechno to skončilo úplně jinak, než jsem si od poloviny filmu myslela. Postavy se ve druhé části filmu začaly příjemně vykreslovat a my pomalu zjišťovali, co jsou vlastně zač. Film bych moc k oddechovce nezařadila, jeho téma to totiž nedovoluje. Ale pokud chcete vidět Oldřicha Kaisera v roli lesníka, co se svým autem doslova vymetá zatáčky, rozhodně doporučuju! ✨️A ta roztřesená kamera mě místy fakt pěkně štvala.✨️ ()

Thorgerda odpad!

Na to se dá říci snad jediné.... WTF? To, na co láká trailer i zde uváděný "oficiální text distributora" je prostě a jednoduše klamavá reklama. Záchvaty dušeného smíchu mne přepadaly už v od první scény, až jsem se produsila do druhé půle filmu, kdy už nebyla energie a endorfiny způsobené pocitem určitého "neskutečna"... jakéhosi skoro zhuleného pocitu "to si z nás snad dělají legraci, nebo co?" došly... a člověk jen čeká, kdy to už konečně skončí!!!! Když pominu naprosté diletantství na poli scénáře, dialogů, dramaturgie, režie, střihu, masek (všimněte si, jak se šediny na skráních hlavního hrdiny neustále proměňují a stěhují dokonce z jedné strany hlavy na druhou). A napadla mne další zásadní otázka: když se někdo rozhodne psát scénář ke kriminálnímu thrilleru o , nebylo by dobré své nápady zkonzultovat třeba s nějakým kriminalistou? nebo policejním psychologem? nebo prostě s kýmkoli, kdo trochu rozumí problematice, o které chci psát? jinak to pak dopadne tak, jako Vendeta _ jako něco, nač byste nenechali koukat svého nepřítele. Hurvínek by to napsal lépe, a to i o půlnoci a se zavřenýma očima ()

kelly1988

super zážitek, kterej má neuvěřitelně skvělý místa, ale zároveň i místa, který byly tak moc iritující, že sundaly čtvrtou hvězdu...ale mrzí mě to moc ()

gstudio

Psychologický thriller, který jde vlastní (českou) cestou a nesnaží se být britský, americký etc. A je přitom solidně temný a v rámci žánru i svižný a nápaditý. Je u nás prvním svého druhu a bylo nepochybně odvážné pustit se do takové kontroverzní látky poměrně seriózním způsobem (bez snahy samoúčelně šokovat a klást důraz spíše na psychologii tématu - snad i ponouknout diváka k zamyšlení, aniž by přitom dával jednoduché odpovědi na otázky na které jednoduché odpovědi neexistují). Mám rád odvážné tvůrce a tady není co řešit. Z minima bylo vytěženo maximum. Pro mne velmi pozitivní překvapení z luhů tuzemské kinematografie. ()

pan_ponozka

Pro mě je Vendeta překvapení. Podle popisu o bezvládném těle muže jsem čekal něco jiného, ale oukej. První část s klukama byla na celkovou krátkou stopáž delší, nicméně vyvážená obsahem i formou. Vynikající Vetchý, pokulhávající Kaiser (hehe) a kostrbatí kluci - neherci. Taclíka s Chmelou nehodnotím, bo to byl jenom takovej balast. Co se emocí a napjetí týká; seděl jsem s očima dokořán a fandil Vetchému, ať je chytí a prokáže Vendetu. good. 8/10 ()

nightstalker

Líbí se mi, že i lidé z našich končin dokážou natočit takové drama, že je člověk napjatý od začátku do konce. Chmela zase dokazuje, že by se na něj pro jeho neskutečnou osobitost nemělo zapomínat. Atmosféra uhrane a kazí ji jen pár nelogických kroků a absence konce. ()

rigby

Další z řady zbytečných českých filmů. O postavách se divák nic nedozví, jejich konání považuje za nesmyslné, vlastně ani jednání hlavního hrdiny nedává hlubší smysl, jen chaotický zmatek. Divákovi zbývá jen otázka, co se to vlastně v tom filmu děje, proč se to tak děje a proč se na ten nekonečně nezáživný film vůbec dívá. ()

MUNRO

Hned na úvod si musím rýpnout do pár nejmenovaných komentářů,kteří film hodnotí dvěma hvězdičkami a méňě,kritizují ho za prvorepublikový nudný scénář,poukazují na naivní dialogy a zápletku označují jako zoufalou.Tomu se musím z plného hrdla zasmát.Film se naopak naprosto novým způsobem zařezává do české kinematografie a přináší ve výborné podobě na naší scénu žánr,který zde dodud chyběl,nebo ho zkrátka český režisér neuměl reálně natočit-Thriller.Samozřejmě se jedná o psychologický thriller,takže je třeba se na něj připravit,něco si o filmu zjistit a teprve potom si ho pustit a vnímat.Filmu nechybí téměř nic.Herci jsou výrazní,počínaje famózním Oldřichem Kaiserem,kterému role strážce lesa úžasně sedí a s prošedivělým plnovousem působí neuvěřitelně civilně a věrohodně,konče Markem Taclíkem,jehož postava spolupachatele únosu je chvílemi jediným trošku odlehčujícím nádechem v jinak velmi depresivním filmu.Dalším důležitým faktorem každého dobrého thrilleru je prostředí a dobře navolené interiéry a ty jsou vybrané opravdu skvostně a to i přesto,že je to už stokrát viděné.Jenže zkrátka v české dědině je to něco,co se opravdu nevidí každý den.Ponurý les s liduprázdnou bahnitou cestou,vysloužilý lom s orezavělou konstrukcí,stará lovecká chata,nebo strašidelné rákosí.A Kaiserův terénem opotřebovaný vůz se zaschlým bahnem na předním skle je jako vystřižený z hororové učebnice. Já osobně za tenhle nečekaný kousek před panem Ondrušem smekám,jen houšť! ()

aannemer

Tohle českým filmařům žrát nebudu. Vetchý není Bronson a nikdy nebude. Český film bohužel v posledních 20 letech přestal být tím, čím byl a na tohle jednak ani nemá ale hlavně to českým hercům nikdo neuvěří, že je to myšleno vážně. Příběh Vendety se dá shrnout do tří vět. Pro mě bylo jeho sledování hodně pohodlné, zapnul jsem si titulky a půlku filmu jsem projel rychloposuvem. O nic moc jsem nepřišel a tak na závěr jsem mohl jen konstatovat - nikdy více. No a jestli i nadále hodlá fond na podporu české kinematografie podporovat takovéto ubohé projekty, je mi na blití. Svoje daně bych raději viděl někde jinde. ()

superzurda

Je pravda, že jsem čekal trochu něco jiného. Tohle si mě však postupně získalo natolik, že jsem musel smeknout před odvahou tvůrců natočit klasické téma pomsty zrovna takhle. ()

Brenda.Ch

Troufám si tvrdit, že něco takového už dlouho natočeno nebylo. Dobrý thriller na naše poměry. Příběh až moc jednoduchý a možná i trochu prostoduchý, ale stejně šlo spíše o atmosféru - a ta, s pomocí pustého lesa a malého počtu herců docela vyšla. Vůbec nevyčítám, že hlavní hrdina byl trochu "poseroutka", dodávalo to filmu jakousi civilnost. Řekněme si pravdu, jedna věc je horror a thriller v televizi, něco jiného je skutečný život a v chlapovi se to prostě pralo - touha umučit kluky co nejděsivěji a nakonec je zabít - a jakýsi zbytek zdravého rozumu, který se snaží tomu všemu zabránit. Bylo tam dost nepříjemných napínavých scén, ponuré prostředí a dobré herecké výkony. Co mi chybělo, bylo nějaké finále, něco, co mi vyrazí dech - ale zase rozpačitý konec opět působí, jakoby film byl natočen podle skutečné události. Dost dobrý film. ()

MiniRecenze

Český dramaticky thriller v hlavní roli Ondřej Vetchý.Hned ze začátku musím říct,že se mi film nelíbil,sice snímek nabídne zajímavý začátek u kterého Vám stoupne adrenalin,ale ve čtvrtce filmu to přejde.A film se stává nudným a nezajímavým.Navíc je zde hodně nejasností ,někdy nepřehledné záběry a celková práce s kamerou mě nijak nefascinovala.Scénář je na tom podobně,herci málo mluví a tak vcelku se ve filmu mluví o ničem.Na to,že to mělo nominace na českého lva,tak opravdu slabota. ()

EddieIron

Kdyby tohle natočili Američani,bude to trvat tři hodiny a v závěru bude hlavní hrdina odcházet od hořící budovy,kde budou bídně zmírat vrazi jeho dcery.Takhle je mi to ovšem mnohem milejší,vadí mi snad jen to,že nějak do prázdna vyšuměli policisté. ()

kolodej1

téma rozhodně zajímavé, ovšem provedeno tak nějak po česku. Je to celé o vendetě za znásilnění, ale bylo vidět jen to, co znásilnění předcházelo a následné tlachání o tom, že se to stalo. Ono je to náročné natáčet, tak se tomu raději vyhneme, že pane režisére. A ušetřený čas věnujeme Vetchému, aby mohl o něco déle předvádět, jak ho celá ta situace trýzní. Ti kluci hráli pěkně mizerně, ještě, že pak dostali pásku přes hubu, v jejich případě to bylo lepší. Vetchý svou roli zase pojal příliš divadelně, ke škodě věci. Světlými momenty bylo herectví Kaisera a Chmely. Co se filmu povedlo? Vzbudit ve mě emoce, rozhodně jsem měl pro otce, který se chtěl pomstít, pochopení a ani náhodou jsem ty parchanty nelitoval. Na druhou stranu, myslím si, že takový otec by v situaci, že by se mu dostali viníci do ruky, by se neudržel a skopal by je do kuličky. Snaha je tedy chvályhodná, takové filmy se u nás prakticky netočí, ale není to úplně dotažené. 50% ()

kramatos

Začátek je naprosto katastrofální, jen příslib Vetchýho mě udržel u televize a nelituju. Krom něho hraje dobře pouze Lucie Šteflová a Igor Chmela, jinak naprosto odpadové hraní. Celkem škoda, protože taková drsná zápletka a samotný děj je vcelku vzácnost v našich luzích a hájích. ()

hony23

Dobré české drama. Skvěle vybrané exteriéry, hutná atmosféra a přesvědčivý výkon Ondry Vetchého - to jsou největší klady filmu. První půlka filmu je povedená, škoda těch nelogičností v půlce druhé. Navíc, jelikož hlavnímu hrdinovi ti 3 smradi zabili dceru, mohl se na nich vyřádit trochu víc... ()