Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Joppo88 odpad!

Čo si marod... tak takúto slušne povedanú debilinu som už pekne dlho nevidel... grc... odpad je veľmi mierne hodnotenie tohto dvojhodinového trápenia po úplne všetkých stránkach... ()

Ondr@932

Už v létě když jsem se koukl na název filmu a poté na trailer, tak už jsem říkal, že to bude něco jako Twillight sága a něco na tom asi pravdy je. Popravdě mě to moc nebavilo. A strhující (epická) hudba to bohužel moc nezachrání. A tento rok bude další díl. Vypadá to, že začíná další napodobenina Twillight ságy! :-( 40% ()

Thery

Naprosto úžasný příklad toho, jak moc se dá scénářem zmršit potencionálně dobrá fantaska. Dalo by se říct, že z knihy vytrhli jenom akční scény a to nejdůležitější - scény, kdy se vysvětluje co, jak a proč se stalo - naprosto vypustili. Knihu jsem četla, takže jsem se ve filmu orientovala, ale v případě, že bych do kina vyrazila bez předchozích informací, bych pravděpodobně nepochopila ani čtvrtku dění ve filmu. ()

Mandalorian

TWL, to je bourárna. :-D :-D Už dlouho jsem se tak nenasmál... Jsem v polovině filmu a začínám psát tenhle koment. Varování - SPOILERY !! Předně mě roztlemilo, že se mi pro změnu Amerika snažila nakecat, že je tý relativně ucházející tři a dvacítce patnáct... LOL - zaprvé... Další věc. A nebo spíše budu citovat: "Rodiče mi dávali k narozeninám zbraně. A pak toho sokola..." A kdesi cosi. Myl jsem u toho nádobí a napadla mě hláška: "Jo, jo. My si doma vždycky dávali k narozkám zbraně. Prej je to totalitně běžný... Já dal ségře granát. Růžovej. V deseti jsem dostal první brokovnici. V jedenácti bazuku, ve dvanácti první tank. Ve třinácti jsem dostal první mezigalaktickej křižník, v patnácti první planetu plnou nasranejch vojáků. V šestnácti první sluneční soustavu. Jo, to člověka změní... A pak mi dal otec sokola. Nevěděl jsem, že se sokoli zabíjej... Jenže jsme měli hlad. Tátu ta koupě sluneční soustavy krapet zadlužila..." Chytnul jsem záchvat smíchu. :-D :-D Pak přišlo na skleník, o kterým tady píše můj kamarád - Gogo333. A má pravdu: Romantický rekvizity, klišé a kýč. Tady vidím podobnost ve Stmívání. Prostě - patnáctku který je 23 a chová se divně, sbalíte na svítící kytky. :-D A přesně tenhle fakt mě zase naprosto nekontrolovatelně roztlemil. No... a pak se zápletka zkomplikovala, přišlo (málem) na švédskou trojku a já se tlemil zas. Asi to nebyl účel, ale mně to nevadí. :-D :-D Smích je přece zdravej. Pak tam bylo odkládání zbraní... TWL - malej muničák. Hraní na klavír - místo kde zjišťujeme tupost hlavní hrdinky, která si nevšimne, že něco není v pořádku... Naštěstí se ukáže Symon a bací babču lopatou. ("Vypadal jsem normálně do chvíle, kdy mě bratr Kasius Bacil lopatou..." Malý Nicky - Satan junior)... inu - Další výtlem. :-D :-D Chvilku se to tvářilo vážně. Ale pak přišlo na scénu s tou zmutovanou holkou a psem. Ano, Siriusi. Chyběl jsi nám. :-D :-D :-D Mimochodem - satanský pentagram se dělá bez kruhu. Kruh slouží jako obrana před démony... Blbci... A vlastně mě bavily i jména - Valentýn a Jonatán. Jeho jméno je ale prej Weiland - Alien ? Že by odkaz ? Pak příbuzenský vztah - bratr a sestra, otec, syn ("Luku, jsem tvůj otec...") jako ze Star Wars... :-D Tak jsem se smál zase. :-D :-D Pak se film zvrhl do klasicky nepřehledné bitky. Ne moc dlouhé... Tak akorát na to aby si člověk řekl, že tohle se opakovat nemusí... Rodinný záležitosti - mít všichni v ruce bouchačku, nemělo by to chybu... :-D :-D :-D :-D Apropo: Ještě někdo věří, že je tý holce 15 ? :-D :-D Na řadu přichází duel mezi otcem a synem. (jo zase jako ze Star Wars) Jonatan ukazuje, že ne vždycky je ve formě dost na to, aby hrál na piáno. :-D :-D TWL, čekal jsem useklou tlapičku. No, nevadí. Sečteno podtrženo - uhodl jsem 3 hlášky... Film je zbytečně dlouhej a konec strašně natahovanej. Děj je o ničem, o čem jsem už něco lepšího neviděl. Vlastně je to jen zplácanina všeho možnýho i nemožnýho... Název slibuje hodně, ale výsledek stojí relativně za h..vno... 1* za to že jsem se zasmál. Jenže za dvě hodiny ne tolikrát, kolikrát bych chtěl... Někdo se možná nechal připitomět diskantskýma upírama nebo rádoby pěknýma holkama... Jenže má kráska je prostě mnohem krásnější, takže jsem v tomhle směru kýči-odolný. :-) PS: Ještě že jsem si většinu filmu psal se svojí přenádhernou přítelkyní, takže ony 2 hodiny nepovažuju za promarněnej čas. :-) Miluju tě, lásko. :-) :-* () (méně) (více)

Anterun

Podle mého názoru další tuctový film podle stejně tuctové knížky. Komerční slátanina s jednoduchých a předvídatelným dějem. Předpokládám, že to ale fanynky twilight serie zaujme. ()

rainman93

Další ze série fantasy červených knihoven pro náctileté. Již do nekonečné opakované klišé mě začíná nejen nesmírně nudit, ale už i urážet. Mrzí mě, že si autoři myslí, že mohou vytvořit sebevětší hloupost, která se správným mixem in a cool přísad, naplní naše srdce štěstím a jejich kapsy penězi. Ať vytváříte sebevětší odpad, vždy byste měli mít minimální úctu k tomu, kdo se jím bude prohrabávat a hrdost k sobě samým, když jej na něj budete vysypávat. ()

Bollek

Celkem zajímavý počin, dokonce i v dnešní době mi přijde trochu netradiční. Připadalo mi, že v knize musí být dost kvalitně a obsáhle zpracovaná mytologie, na kterou film jen tak lehce, nenásilně naťukává. Ale pořád je to jen odpočinkový film, který si asi nemůže dělat nějaké větší nároky. ()

Torgal

Ďalší kočkopes z pera nevybúrenej spisovateľky v ktorom si hlavná hrdinka musí vybrať z dvoch nápadníkov na pozadí konfliktu medzi mýtickými bytosťami. Podľa očakávania je to strašlivý maglajz všetkého možného - sú tu démoni, tieňoví lovci, upíry, vlkolaci, kúzelné runy, magický inštitút čo vyzerá ako Bradavice, zmutované psy ako z Carpenterovej Veci a mnoho ďalšieho. A do toho sa v štýle Star Wars riešia otázky kto je koho otec, prípadne kto je s kým v súrodenec. Celkovo je to k neprežitiu hlúpe a povrchné. Jediná hviezda za chrumkavú Lily Collins, ktorú predloha natlačila do sexy čierneho kostýmu. 3-/10 ()

rukay

Trošku mi uniká, proč to tu všichni tak seřezali, když se vlastně jedná o takového Harryho Pottera - jen prostě víc pro holky. Víc romantiky, nějaké milostné trojúhelníky náctiletých, ale jinak to má drive, a je to obstojně koukatelné. Trošku samozřejmě schází nějaký originální nosný nápad, takže snad kromě runových tetování jsem už všechno někde viděl. Vlkodlaky, upíry, zabijáky démonů, penťáky atd. atd.. Dalo by se pokračovat skoro donekonečna protože Mortal Instruments vysává téměř všechno, co nemá v žánrech fantasy či sci-fi někdo patentované. To bylo pro mne asi největší mínus. Prakticky tu chybí jen světelné meče. Zato nadprůměrné je ale určitě obsazení a stejně jako u použitých fantasy motivů i tady platí, že skoro každého odněkud znáte. Lena Headey z 300 (5*****), Jonathan Meyers z MI:III (4****), Jared Harris z U.N.C.L.E. (4****), Aidan Turner z Hobita (4****), Kevin Durand z Wolverina (5*****). Vím, že to nejsou TOP áčkový herci, ale když se k tomu přičte celkem sympatická ústřední parta - kde je jediná škoda, že všichni členové nemají víc prostoru - rozhodně se nedá říct, že by film z pohledu castingu nějak strádal. Efekty jsou na úrovni a odpovídají $60 milionům, co se do toho nalily. Vytknout mohu jedině slabší příběh, ke konci překombinovaný scénář, a zmiňovanou neoriginalitu a kýčovitost, zvláště pak romantických, scén. To ale tak nějak k žánru patří. Také škoda, že kameraman se neodvážil sem tam na nějaký netradičnější úhel, filtr, nebo detail. Přesto vysoký 3*** průměr, celkovým dojmem rozhodně lepší, než například Host (3**), ze stejného roku, zde lépe hodnocený, a provázený nepochopitelným hypem. ()

Black-star

Pro teenagery - ok proč ne. Ale pro nás věkem, filmem a zkušenostmi zběhlé je to spíše nudný snímek. Na můj vkus se snaží ze spousty jemu podobných (twilight, sanctuary, portal, čarodějův učeň.... ) dát všechno dobré a povedené do tohoto snímku. Takže pak je to velká vykradačka, které ale bohužel chybí zvučné jméno aby ji povýšilo a mohl z toho být eventuálně i dobrý snímek. Navíc vás tedy ničím nepřekvapí - nepřináší nic nového. A štěk pana Mayerse se nedá hodnotit! Za mě zklamání, možná mělo zůstat jen u knižní podoby... 30% ()

Kenty

Sice jsem nečetl knižní předlohu, ale doufal jsem, že film bude pro nezasvěceného diváka zkouknutelný......jak jsem se mýlil!!!! Pravidlo, že pokud je film tmavý, nebo se ve tmě odehrává (maskéři a tvůrci efektů mají méně práce a menší náklady) zde sedí naprosto 100%. Občas se člověk ztrácí, kdo je kdo a co je co a na to, jak první polovina filmu člověka vtáhne a nenechá ho na chvíli vydechnout, tak zbývající část ho jen donutí se dívat na čas, kdy film konečně skončí. Obrovské zklamání hlavně z demence účastněných a jejich neschopnosti řešit a dodržovat věci ()

hierro

Kdybych měl film krátce zhodnotit, můžu souhlasit s hláškou Homera. Další romanťárna velmi podobná Sajrajtu, tentokrát s neviditelnými potetovanými emaři. Puberťačky musejí slintat blahem. Je tu pro ně připraveno spoustu klišé, jako líbání se za deště, pohledy z očí do očí při záchraně hlavní aktérky nebo týpek, co se zoufale snažit utéct z "friendzone". Všichni ostatní jistě ocení vzdělávací prvky, které film předkládá. Zejména bych zmínil krátkou přednášku o umístění skladu zbraní na zabíjení démonů v každé náboženské budově a že Bach byl lovec démonů, jehož hudba dokáže zahánět upíry. Pokud ale dokážete vypnout mozek, film se stává docela koukatelným. This is the part where you start tearing off pieces of your shirt to bind my wounds ? If you wanted me to take my clothes off, you should've just asked. ()

Ergon

Moderní pojetí urban fantasy zaujme spíše náctileté publikum. Pro ostatní je to průměrná žánrovka. ()

Moiraine

Vezmu-li v úvahu cílovou skupinu, tak jsem s Mortal Instruments relativně spokojená. Na rozdíl od jiných by mi nedělalo problém podívat se na další díl. Netvrdím, že je to nějaký skvost, ale koukatelné - což v rámci žánru nebývá samozřejmostí. ()

Acrobat odpad!

Recyklačný poplatok elektropredajniam zákon neodpúšťa, recykláciu si platia obyvatelia Ameriky. Už Twilight bol nešťastím „moderného“ človeka, ktorý začína pochybovať o tom, či niečo zanecháva alebo odkazuje budúcnosti. Náčelníčka chlpaté obočie a všetci naokolo sú inštrumentmi v rukách nesvojprávnych „odborníkov“, ktorí na plátno po ktovie koľkých úplatkoch pretlačili Vykostené mesto. Znamenia vo forme heny dávajú zaspomínať na reklamu od Sprite a čínskymi znakmi. Teenageri si teda vymieňajú zaručené posolstvá, tele novelová forma je údernou silou pre insomnistických. Hovoriť je striebro, mlčať zlato preto aplikujem len prípad, že zničte Mesto kostí a možno by som sa premenil na soľný stĺp, lebo by som neodolal tomu škodoradostnému pohľadu späť...(videné 16.01.2013, BDrip) ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)