Reklama

Reklama

Zločin

(seriál)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (412)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mě opravdu dostal. Dvě série se řeší jedna vražda a do poslední chvíle nevíte, kdo to udělal. Celou dobu máte jasného favorita, ale nakonec se mýlíte. A když už si myslíte, že je to úplně jasné, nakonec zjistíte, že není. Celé se to točí kolem záhadné vraždy 17-ti leté Rosie Larsen. Není totiž motiv. Holka je bezproblémová. Později zjistíte, že to není tak jednoduché. Sarah Linden společně se Stephenem Holderem tu vraždu vyšetřují. Holder je bývalý feťák a Linden se kvůli případu hroutí manželství. Má se totiž stěhovat ze Seattlu do L. A. K tomu jí ještě dělá problémy její pubertální syn. 1. série končí celkem otevřeně. Podezřelí se střídají jeden po druhém a vy pořád nevíte, kdo je vrah. Celé se to točí kolem indiánského kasina. Linden to taky nemá jednoduché. Šéf jí hází klacky pod nohy. Nakonec se to teda vyřeší. Ale skutečný vrah je ten, od koho byste to opravdu nečekali. Rosie je v celém seriálu pouze ve flashbacích a reálně je jí věnován jenom jeden díl. 3. série se točí kolem vražd mladých prostitutek. Opět to končí naprosto nečekaně a naši hrdinové si ušpiní ruce. Ve 4. sérii se postavy musí vyrovnat se svou vinou a řešit nový případ. Jde o vraždu na vojenské škole. Nakonec to skončilo docela nečekaně. Jak už to u tohohle seriálu bývá... Ale je to opravdu skvěle udělané. :) Holderovy hlášky jsou vážně super. "Zpomal, Kapitáne Ameriko." :D Po 4 sériích seriál končí. :( ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Twin Peaks bez Lynche. Ale jinak je to pocitivě udělané kriminální drama s hustou atmosférou podmračeného Seattlu a tajemnou hudbou. Všichni zúčastnění podávají solidní výkony, s vervou do toho šli především Joel Kinnaman a Mireille Enos, jejíž postavě jsem ale těžko přicházela na chuť. První řada skončila slušně, ale nejsem si jistá, jak dlouho udrží tenhle koncept "jedna řada - jeden případ" zajímavým. 2. řada Protahovaná vata, kde scénáristka vymýšlí další a další kličky, jak to celé nátáhnout do 12 dílů. Bavily mě akorát Kinnaman s Enos. Scény s matkou Larsenovou rovnou vytříhat. To byla zbytečnost par excelence. Poslední díl, kdy se všechno vyřešilo, byla ale pěkná režisérská práce. ()

Reklama

Tayen 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů. První dvě série řeší jeden případ, třetí série jiný. První případ se mi zdál až příliš natažený přes tolik dílů, ale jinak to byla skvělá práce s napětím. Nebyla šance uhodnout, kdo je vrah, scénář tlačil diváka do slepých uliček bez možnosti volby. Řešení druhého případu mělo rychlejší spád. Rozdíl mezi těmito dvěma byl také ve formě. Při vyšetřování vraždy Rosie se odkrývala minulost jednotlivých protagonistů, takže jsme se stále vraceli zpět a skládali poslední den Rosie a navštěvovali všechna místa a svědky, kteří se v průběhu rozkrývání objevovali a s novými fakty se měnil i pohled na hrdiny. Druhý případ se téměř vůbec do minulosti nevracel, naopak se hnal kupředu s každým dalším souvisejícím zločinem, už nerekonstruoval poslední okamžiky oběti. Postavy také už nesekundovali jako svědci zločinu, který se stal, ale spíše vykreslovali chudé prostředí, kde se děj odehrával - bylo to jako sonda do jedné sociální vrstvy. Právě ta rozmanitost a zvolení jiného konceptu děla The Killing ještě lepším. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Seriál, co mě obrovsky dostal a já krimi seriály moc nemusím. Nemá hluché místo a když zkouknete jden díl, rovnou si pustíte druhý, a možná i třetí, protože se zápletka krásně na sebe balí. Policista s feťáckou minulostí a tvrdá policistka, která udělá vše, ovšem kromě toho, aby si dala do pořádku soukromý život. A tak se v deštivém, ponurém, zabláceném Seattle rozbíhá vyšetřování vraždy mladinké dívky, jež nás zavede i do politických kruhů. Herecké obsazení nemělo chybu, hlavní představitele jsem prakticky neznala a byli vážně skvělí....huhlavý styl mluvy Joela Kinnamana mě úplně dostal, jeho přihrblá chůze, strnulý, kamenný výraz v obličeji jeho kolegyně, která prakticky nedává najevo své emoce, zoufalý otec dívky, který se tak chtěl polepšit. Její matka, která smrt dcery řeší útěkem, radní, který je poctivý...snad.... a obklopený sehraným volebním týmem.... takže sečteno a podtrženo, pět hvězd. Právě jsem v osmém díle třetí řady, kdy se shodou náhod oba detektivové k sobě vrací spolupracovat, on povýšil, ona degradovaná na práci policistky na přivoze, beze svého synka, kterého vychovává otec.Jenže se vyskytnou podivné vraždy v řadách prostitutek a synek vraha, sedícího v cele smrti, začne opět kreslit u pěstounů smutné obrázky.Jen v nich něco přibylo...a nezletilé bezdomovkyně, některé dohnané zoufalstvím k prostituci, dál hledají azyl.Snad našly...do osmého dílu jsem si říkala -teď to bude za čtyři,ta ponurost, syrovost,....stalo se to, co minule, zvraty v ději, dotýkající se osobně obou policistů,bylo to jako smršť a po tomhle konci, kdy nemůže následovat nic jiného , než další řada, dát pět hvězd je doslova povinnost. ()

Toj 

všechny recenze uživatele

(hodnoceno po 10 dílech) The Killing se řadí společně s The Walking Dead k tomu slabšímu z produkce AMC. Skvosty jako Mad men, nebo Breaking bad asi těžko něco překoná... Každopádně bych seriál nakonec označil za spíš milé překvapení. Žádný geniální progresivní seriál nové generace to samozřejmě není, ale ani neurazí.. O co se jedná? Podobnost s Twin Peaksem je docela zřejmé, ale to ovšem jenom na úrovni fabule. Řešíme smrt středoškolačky, všichni jsou zdrcení a trvá to celou sérii. Vedle toho tu jsou zřejmé inspirace jinde. Téměř noirová atmosféra šedivého/temného velkoměsta, kde neustále prší (a kapky deště jsou neodmyslitelnou kulisou mnoha i interiérových scén). Vedle toho je tu jakýsi důraz na realističnost. Ten není tak extrémní jako v případě The Wire, ale jistá inspirace tu je (řešení zločinu se prolíná s politickou kampaní sympaťáka, který chce lepší Seattle, ale mnohdy se jedno dobro dostane do konfliktu s jiným dobrem - řešením zločinu). Tlak směrem k melodramatu jsem schopen seriálu odpustit. Občas je problém s přílišnou scématičností, některými klišé při řešení zločinu. Příběh se musel za každou cenu otočit kolem FBI, hrozby islámského terorismu atd. Vedle toho považuji za chvályhodné některé stylotvorné prvky. To je dáno tím, že jeden díl představuje jeden den ve vyšetřování. Z toho plynou časté paralelní montáže, které často spojují události v reálném čase. Často takové pravidelné skoky vedou k tomu, že je vynechané samotné vyvrcholení, či explicitní vysvětlení konce scény a tím je udržena příjemná náznakovost. (příkladem toho je například starostův hod basketbalovým míčem o peníze). Obecně jsou elipsy výrazné a my občas sledujeme jednu postavu v jeden čas a potom v jiný čas na jiném místě bez trapných záběrů na posun slunce, městskou dopravu, či nějakou novou budovu. Chápu to jako apel na inteligenci diváka, snahu o výraznou práci se stylem a vážím si toho. Radost mám i z postav, kdy nekoukáme jednoduché modely a modelky. Ale vizuálně celkem normální lidské typy s trochu složitějším charakterem než se od podobného žánru očekává. Sympatické je, že to rozprostření vyšetřování do série vytváří možnost tvorby jakési komunity kolem seriálu. Rodiny, přátelé a fanouškové na internetu se mohou po jednotlivých epizodách dohadovat, co se stane a hlavně, kdo je vrah. No nerad bych seriál vyloženě přechválil. Jak jsem zmínil i zde narazíme na klišé a schématičnost. A hlavně to nedosahuje hloubky Městečka Twin Peaks. Tam ovšem šlo také o trochu něco jiného. Tohle je detektivka. ()

Galerie (535)

Zajímavosti (9)

  • Ačkoliv je děj seriálu zasazen do washingtonského Seattlu, natáčení probíhalo výhradně v městech Britské Kolumbie v Kanadě, Vancouveru a stotisícovém Coquitlamu, kde se nachází i nemocniční zařízení Riverview Hospital z pilotního dílu. (Conspi)
  • The Killing je založený na dánském seriálu Forbrydelsen (2007), tímto faktem se sami autoři netají. (iampatrik)
  • Počas výsluchu na policajnej stanici je podozrivý Alexi vypočúvaný najskôr Holderom, potom Lindenovou. Počas rozhovoru s ňou nazve Holdera „Slim Shady" a teda prezývkou, ktorú používa raper Eminem. Tým naráža na detektívov štýl obliekania a vystupovanie, ktoré skutočne evokujú slávneho hudobníka. (SaraSoldier)

Související novinky

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)

Reklama

Reklama