Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

lobo87

Veľmi zábavný a originálny animák, ktorý zaujal nielen vizuálnou stránkou, ale hlavne kopou vtipu a irónie. Zaslúžená oscarová nominácia... 70% ()

SeldomSeen

Aardmani sice částečně opustili svůj tradiční materiál (CG pozadí, ústa postav místo z plastelíny ze 3D tiskárny...), ale hlína je to pořád! ()

EdmundDantes

Byl jsem na filmu s dcerkou (5let) a mám z filmu rozporuplné pocity. Ve animáku nenajdete kladnou postavu či více postav, se kterými by se dítě mohlo ztotožnit. A to je dle mého škoda. Dělá to z filmu plitkou podívanou, na kterou dětský divák rychle zapomene. A nebo se dítě bude s hrůzou budit, když si vzpomene na vyšinutou královnu staré dobré Anglie pojídající vzácná zvířátka - což se i mě celkem hnusí. Ani hudba není nikterak převratná – nevím jak ostatní, ale míchat do filmu pro děti moderní muziku, kterou si sotva kdo bude pobrukovat, asi není nejlepší nápad jak zaujmout nejmladšího diváka. ()

BarVo

Ja teda neviem, čo tu kto rieši, či je to lepšie alebo horšie než Slepačí úlet, či nebodaj Wallace a Gromit. Videla som ďaleko horšie animačky, ktorým sa humor vyhol na tisíc morských míľ. Naviac, keď v detskom filme zaznie Clash, koleduje si o plné hodnotenie. ()

Templář

Já Vám nějak nevím... Slepičí úlet se mi líbil. Série s Wallacem & Gromitem se mi líbí... A na tenhle film jsem se těšil. Ale měl jsem prostě pocit, že nějak nefunguje. Pořád jsem čekal, že to "nějak" vygraduje, ať už ve smyslu humoru, či děje, ale najednou jsem zjistil, že je konec a z filmu zbyla jen zvláštní pachuť... Pro dospělé příliš dětské. Pro děti příliš dospělé. Teď jsem koukal i na stopáž a přesto, že má film jen 88 minut, byla to taková nuda, že mi přišlo, jako by měl minut alespoň 120. Neříkám, že je to úplně špatný film. Pár dobrých vtípků a narážek se najde. Některé postavičky ve filmu jsou skvělé. Ale prostě tomu nějak chyběl "tah na bránu". Nevím, třeba pokud si pustím film za čas doma, přijde mi lepší. Ale na první shlédnutí musím hodnotit nějakými +/- 60%. (kino, 2D, dabing) ()

spacowa

Zase jedna z těch povedenějších pohádadek :) Vtipný příběh plný anglického humoru, který já prostě můžu a skvělé výtvarné zpracování. O tom jak Kapitán Pirát ze srdce touží získat ocenění Pirát roku, zatím je ale ostatním pirátům spíš pro smích. A to nejen kvůli svému tlustému papouškovi, který se nakonec (jak zjistí Charles Darwin) ukáže nebýti papouškem, nýbrž vzácným,dávno vyhubeným blbounem. Piráti tedy vyrazí do vědecké soutěže, kde získají první cenu a spouští se koloběh neuvěřitelných událostí. Zvlášť jsem se bavila nad oplácanou anglickou královnou, nenávidící piráty a pochutnávající si na ohrožených druzích zvířat. Vřele doporučuji. Jak pro děti, tak pro dospělé :) ()

david666

Vyloženě jsem byl zklamán. Nejsem také kdovíjaký fanda Aarmanů, takže možná i proto mě nechává jejich (v dnešní době určitě obdivuhodná a pěkná) animace celkem chladným. Od pirátů jsem čekal vzhladem k látce více srandy. Tady mě snad pobavila jen hláška týkající se opice a Darwina. ()

morwen

A já že Joone pokračoval v Pirates a udělal trojku.......... ale tohle nebylo zas tak špatné. Pohádka ve stylu Chicken Run, která občas pobaví a moc neurazí. ()

Phlame

Dobrý nápad na příběh, kvalitní vizuální stránka, ale scénář bez špetky humoru, což je u animované komedie docela velký deficit. Pokud se chcete zasmát, pusťte si trailer, v něm jsou v podstatě všechny humorné scény, samotný film je žalostně nezábavný, koukatelný, ale nezábavný. Co více k tomu říct, snad jen, že třeba takový Slepičí úlet s (téměř) stejnou režií a stejným vizuálem byl v porovnání s tímhle daleko lepší.. jiný scénárista, nebo došly nápady? //60%. Pěkný film, ale nepříliš vtipný.// ()

Ondrew

Tento druh animacie mam zo srdca rad, takze ma potesil. Podobne som si uzil i film ako taky, hoci mam dojem, ze pribeh mohol byt viac prepracovany... Pripada mi pomerne plytky, resp. nedostatocne vyvinuty. Lez, animak je to vydareny, len to skratka sem-tam trochu skripe, takze s tym treba pocitat. 70%. ()

furrec

Ha, tak táto bokovka ma príjemne prekvapila, určite lepšie ako také pokračovanie Madagaskaru, niektoré scénky sú fakt vymakané: BUT (potichšie!!) but:))) ()

MiniRecenze

Úžasná plastelínová animace,kterou proslavila série Wallace a Gromita. Jedná se o animovaný celo-večerák pro celou rodinu u kterého se hlavně budou bavit Vaše ratolesti.Ne,že by se jednalo o něco nudného,to v žádném případě,ale některým vtipům se prostě nezasmějete.Berte to jako oddychovou zábavu.Co víc k tomu "říct"nic koukněte na to a posuďte sami. AARDMAN ANIMATIONS! ()

LencaN

Nemůžu si pomoct, ale z Pirátů mám pocit naprosté zbytečnosti. Příběh za moc nestojí. Sentimentální vyměklý pirát chce být tím nej a získat cenu a uznání, do toho se zamotá Darwin, poslední jedinec Blbouna nejapného a královna Viktorie. Občas mi to přišlo příliš užvaněné. a některé vtípky trochu na hlavu. Naopak jindy to byla docela nuda. Vůbec mě to nenadchlo. Vizuálně se mi to ale líbilo, hezké barvičky, plastelínový svět. Ale postavy mi přišly naprosto nevyužité - albín, ženská s nasazovacím plnovousem... absolutně nevyužité. Absolutně nechápu nominaci na Oscara. ()

kyron

nepochopiteľne podcenený film, super vtípky za hranou (a práve preto sú super), ale nemôžem dať viac ako 5 hviezdičiek. Veď čo už možno vyčítať filmu, kde sa pirátsky kapitán volá Pirátsky kapitán... ()

filutaBLACK

Aardman opět rozhýbali plastelínu - ve 3D. A je to větší zábava než většina Pirátů z Karibiku. Osvěžujících nápadů dostatek pro malé i velké. Pan BOBO a Blboun Nejapný rulezz :D ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky