Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

dopita

Humoru je ve filmu opravdu hodně. Bohužel film působí roztěkaným dojmem z čehož vyplývá občasná nuda. ()

Corpsegrinder

Pár vtipů se najde ale jinak je to těžkej průser a nejhorší plastelínovej film co jsem viděl. Jo a abych si taky zamachroval jako ostatní ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ ANIMÁK OD AARDMANŮ. ()

ondrula

Těšil jsem se, mám tuhle (myslím že původně britskou) metodu animace moc rád, ale poměrně hloupoučké nosné téma a dosti stupidní příběh mi celé pokoukání docela zkazily. ()

iampatrik

65% Ničím výrazným neurazí, ale ani nenadchne. Animace opět skvělá, samozřejmě to nestačí, čekal jsem trochu více humoru, který je na můj vkus až moc dětinský, po příběhové lince se samozřejmě nedá čekat komplikovaný příběh, ale to vůbec nevadí. Děj přímočaře, ale rychle ubíhá, za což taky můžou charakterní postavy, kterým svou živost dává dobré nadabování (viděno v originále). Být mladší, nejspíš hodnotím o hvězdu víc. ()

Prochy38

Nevím, čím to, ale asi jsem na tento animák měl náladu. Prostředí dnes ne moc originální, ale o to více možností v inspiracích a odkazech. Dobře animováno a celkem solidně natočeno. Pobavil jsem se dost a díky Darwinovi i něco naučil... Není to sice ideál mého stylu, ale šlo to. Na to, jaká je dnes konkurence, si myslím, že to není vůbec zlé! Hodně pomáhá moc dobře udělaný soundtrack. Nejsem zklamán ani trochu. ()

vander19

Strašné, neskutočné. Dal som tu tri krát šancu, či už to bolo na HBO alebo na mojom domácom kine. Nedokázal som to dopozerať do konca. Nuda. S veľkým eN ()

laepus

Mnoho věcí by mohlo být možná dotaženějších, ale to by to pak ztratilo to aardmanovské kouzlo, jaké mají všechny jejich filmy, z nichž mnohé jsou zde i nenápadně připomenuty. Film má své slabší i světlejší (zejména scény z Londýna!) momenty, přesto jako celek působí svěžím a zábavným dojmem, kdy si parádně utahuje jak z Charlese Darwina, tak hlavně z mladé královny Viktorie. A když se k tomu přidá povedený soundtrack plný známých hitů a také typických "gromitovských" melodií, čtyři hvězdy jsou zasloužené. ()

Mikeel

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet! ()

MnamBuchta

Velice povedený stop motion animák, který je plný vtipů a odkazů na jiné filmy či parodie na realitu. Aardman zase nezklamal a já se skvěle bavil. Určitě doporučuji pokud máte rádi studio Aardman či uvolněné animáky, které si na nic nehrají. 7/10 ()

Barbuchas

Velice podobné Slepičímu úletu. Stejné plastelínové postavičky, stejné humor, stejný skupina postav, která chce dokázat něco víc, než je. Je to vtipné, barevné, vynalézavé... ()

radekgfx

Film, který nese na svých bedrech poctivá řemeslná práce a který si skrze své originální pojetí uchovává i vlastního ducha. V době CGI filmů působí tvorba studia Aardman jako svěží vánek v pytlíku solených buráků. Neuvěřitelné množství detailů v jednotlivých scénách, které navíc v reálu opravdu existují, tzv. nejsou digitální (což vám mj. neustále vyvstává v mysli), je podpořeno kvalitním (a ve srovnání s předchozí tvorbou) i výpravným příběhem, který vás místy rozesměje jako žádný celovečerní animovaný film v poslední době. ()

Hepy13

Určitě bych očekával více vtipu. Také by se dal vymyslet hezčí a zajímavější příběh. Plastelínovou animaci mám rád, ale ta samotná k vynikajícímu filmu bohužel nestačí. Jaká škoda. Nevím jestli šlo jen o špatný překlad... nepochopil jsem proč hlavní hrdina nedostal nějaké pořádné pirátské jméno. ''Pirátský kapitán'' je vážně dementní. ()

nonick1

U Neptunova zadku! K tomuto 3D animátorskému skvostu není co dodat - bylo by to jen plýtvání slovy. Snad jen... že jde o skvělý (nejen) rodinný animák... hýřící originálními nápady... odehrávající se ve fascinujícím světě, vytvořeném do nejmenších detailů opravdu geniální partou filmařů... plný vtipných dialogů, těžících z britského humoru... a jako celek se mu daří vykouzlit na tváři diváka úsměv, který mu tam vydrží po celý tento úžasný snímek. Aardmanovští Piráti propluli úskalím "oldschool" animace kombinované s digitální technologií se ctí a bravurou, po které konkurence zatím jen pokukuje. Po dlouhé cestě dospívání, která vždy vedla vzhůru, lemovaná trochu nemotornými slepicemi, svéhlavými ovečkami a Wallaceovými poruchovými vynálezy, je tento snímek oním pomyslným bezchybným vrcholem, ke kterému tvorba studia Aardman dospěla, a kde sýr je již nahrazen šunkou - pro velké kluky... Chybějící šestá hvězda za plastelínového Martina Freemana, marinovaného hrabáče kapského na grilu, bonusový making of, jakož i za vynikající český dabing. ()

Lukin413

Nejslabší film tohoto studia znamená stále solidní nadprůměr v současné animované tvorbě celkově. Co ztrácí na poměrně obnošeném příběhu, získává drobnými vtípky, dobře napsanými postavami a odvážným (a nesmírně vtipným) vyobrazením královny Viktorie. 75 % ()

Meteorista

Hned zezačátku si musím postěžovat. Nesedla mi tu ta moderní hudba, snad až na tu v závěrečných titulcích. Na film takového formátu mohli vybrat něco vhodnějšího. Inu, když člověk odhlédne od tohoto neduhu (třeba jsem s tím měl problém jen já...) a zahledí se pořádně do filmu, čeká ho rutinní, ale dobře zvládnutá oddychovka, která srší řečenými vtipy sice postřídmu, zato je přímo prošpikovaná těmi vizuálními. Ostatně, jak je u Aardmanů zvykem, vizuální stránka je zase pěkně vypiplaná, leč s porovnáním s jejich předchozími díly krapet zaostává. Nakonec jsou Piráti velice příjemnou jednohubkou na sobotní/nedělní odpoledne. ()

KosiR_ksr

Pro nápaditost a originalitu plastelínových animáků (Slepičí úlet či série kraťasů a jeden celovečerní film s dvojicí Wallace & Gromit) britského filmového studia Aardman Animations mám jistou slabost. Plastelínové postavičky jsou pro mne vítaným zpestřením mezi zvětšující se záplavou stále více realitu napodobujících animáků. Piráti sice nepředčili Slepičí úlet, ale i tak mě film potěšil a příjemně pobavil (70%). ()

Pidzey

Docela zábavné, hlavně první půlka, ale příjezdem do Londona už to trochu ztratilo grády. Škoda, mělo to zaděláno na pořádnou pirátskou komedii, zastavilo se to však na půli cesty. Je to pro mě maličké zklamání, což je způsobeno přílišným očekáváním. Dabing Ivana Trojana je jednoduše boží. ()

Tomihiro

Zapomeňte na Jacka Sparrowa, Pirate Captain vládne! Aardman studio potvrdilo svou plastelínovou extratřídu! Jak nemusím Piráty z Karibiku tak Pirates! jsem si s chutí přidal (So You Want to Be a Pirate!). Paráda! AARGH! ()

Brousitch

"Lidé nás považují za hodně anglické a staromódní v tom nostalgickém smyslu slova, takže bylo mým potěšením vstoupit tímhle filmem do trochu většího světa a oslavit všechny ty úžasné a milované aardmanovštiny ve větším měřítku." - Peter Lord ()

Wolvie

Aardmani nepřekonali sami sebe a celkově jsou tak piráti spíše další Spláchnutej než stoprocentní zásah ve stylu Wallace a Gromita.Pořád jde ale o parádní animák,který mi spravuje chuť po čtvrtých Pirátech z Karibiku,potvrzuje,že 3D animace nemá na plastelínu ani náhodou a navíc dokáže zvednout náladu jako máloco za poslední dobu.Pecka. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky