Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

standsiller

Spraviť si srandu skoro zo všetkého naokolo seba a položiť to do príbehu, ktorý má všetky predpoklady na to aby bol seriózny, akurát že nie je a na tom zakladá - to je nefalšovaný rukopis Quentina Tarantina. Obsahuje mnoho kvalitne napísaných postáv slúžiacich nielen ako médiá pre časté hlášky. V neposlednom rade je vysoko oceniteľná aj práca s hudbou neraz parodického charakteru. ()

giovanni3

Z westernu od Tarantina co má 3 hodiny jsem měl předem smíšené pocity zda to za to vůbec bude stát a měl jsem vesměs jen dvě volby buď to bude pecka nebo slabota. A byla to PECKA. Skoro 3 hodiny a já se opravdu dobře bavil ať už Schultzovou dokonalostí jak se zbraněmi, tak hlavně jazykem (vůbec ty jeho plány a mnohdy i úniky ze svízelné situace byly prostě skvělé). Django jako tvrdý nekompromisní drsňák s proklatě rychlým koltem. No byla to jízda! Sice jsem asi 2x čekal, že nastanou titulky a film jel dál, ale o to víc mne to bavilo. Možná šlo sem tam něco osekat, ale moc by toho nebylo. P.S.: To, že to napsal a režíroval Tarantino jsem zjistil až v závěrečných titulcích, tudíž mne to neovlivnilo. 5z5 ()

manonfire

Plusem určitě sympatický Christoph Waltz a standartně kvalitní Di Caprio, milá byla i odkazovačka s Francem Nero. Bohužel typické znaky Quentinova režisérského rukopisu mě nechávají dlouhodobě naprosto chladným a Django, který narozdíl od Pulp fiction není ani vtipný, tak krom hereckého ansáblu nemá člověku mého ražení co nabídnout. Zvláště, když mi Tarantinovo vytrvalé lezení dozadku veškeré černé populaci zkrátka irituje, lhostejno nakolik to myslí vážně. Také se domnívám, že jestli něco kvalitnímu westernu skutečně neprospívá, tak je to odlehčení skrze nadsazené hektolitry krve při střílečkách, o hiphopovém soundtracku se raději ani nezmiňovat. Těžko říci, do jaké míry jsem staromilec a xenofob a do jaké míry je film prostě dějem mimo můj interes, každopádně takto si aspiranta na Oscara nepředstavuji. To ale neznamená, že by šlo o špatnou filmařinu, Tarantino umí pobavit, jen mám pocit, že zde opět značka převažuje skutečnému přínosu. Jo a Jamie Foxxe taky nerad. 40% ()

blackkocour

Tarantule, si to tentokrát u mě bohužel posrala westernem, a jako ten největší anti fanoušek Jižanských Kaubojů, a Rudých Indiánů, se snažím vyhýbat jako šprcce, při divokým sexu s ovcí. Originalita číší celistvem, a přetéká nad ukecanýma dialogama, a exhibionickou brutalitou, kterou jako z Kventýnových dětí zbožňuju. Pohádka o zpraženým westernu, kde si negr z bavlnový plantáže, pro sichr zatvrdlým křesťanem samozřejmě, dostane nabídku rozmrdat všechny bílé zmrdy, a dostat první volňásek do Mumulandu. A když tak přemýšlím. Kdyby se místo Zrození národa, natočilo tohle před sto lety, hned by místo Marťase Kinga, byl za černého Ježíše Pavel Lišška, s modrým Valatem. Dostal jsem novou kategorii porna, kterou mi žádná stránka nabídnout nemůže, a jak se říká, někdy je dobré jít s barvou ven, a darovanému negrovi na kudrliny nehledět. A vypadá to, že každý, se ve svém životě honí, za tou svojí Brunhildou. Wunderball! ()

Šakalík

No nestačím se divit. Quentin Tarantino mi už podruhé v řadě vyrazil dech. Django není sice tak nahořkle vtipné jako Hanebný pancharti, přesto oplývá tou typickou noblesou, s níž režisér parafrázuje jednu z temných kapitol americké historie. Důvod, proč jsou poslední dva Tarantinovy filmy učiněné majstrštyky, je zřejmý – režisér objevil Christopha Waltze, jehož nadpozemský herecký talent tady opět září v celé své kráse. Bezprostřední Waltzovo herectví v kombinaci s Tarantinovým smyslem pro nadsázku a někdy až parodii (slepý Ku-klux-klan :-)) působí jako živá voda, která diváka osvěží pokaždé, když jde do tuhého. A když se k tomu přidá Leonardo DiCaprio s andělskou tváří, ale duší černou jako uhel, máme horkého kandidáta na nejlepší film roku. A to jsme teprve na začátku... ()

upson

Quentin Tarantino přesně ví, co divák potřebuje, z jednoduchých veličin dokáže vydumat geniální DIALOGY, připraví si zpomalovačku ve filmě, je-li jí zapotřebí, podtrhne to kvalitní hudbou a nestydí se přiznat, že si ukrádá od takových velikánů jako je Sergio Leone a v neposlední řade si vypůjčí motiv od Sergia Corbucciho a jeho DJANGA. Není na tom nic špatného , právě tehdy, a to platí především u Tarantina, máte-li svůj originální rukopis. Zvykl jsem si i na to, že při své dá se říci genialitě,Tarantino vždy poleví i svým fantasmagoristyckým choutkám a o vážnosti snímku nevyjímaje (vyjímkou jsou Hill a Spencer), což je pro mě jako pro příznivce Westernu nepřijatelné. Stejně jako používaní známých westernových znělek, ano a to především They Call Me Trinity !!! . Avšak i při všech těchto dráždivých kousíčcích není pochyb o kvalitách snímku a to díky, jak už u Tarantina bývá zvykem, kvalitním hereckým obsazením a navázáním spolupráce s jeho v podstatě životním objevem Christophem Waltzem. 90% ()

toffy

Genialny Tarantinovsky moderny western a este k tomu aj inteligentne vtipny. Jamie Foxx v ulohe, ktora ma megaprekvapiíla a sadla mu ako rit na šerbel ! Trosku mi vadi miestami zly soundtrack, ale inak nemam co vytknut! Zhliadnuta verzia DVDScr, nemohol som sa dockat premiery :) ()

BMAJTZ

Na Tarantina dost málo cool hlášek, dost málo ujeté akce, ale i tak si mě to udrželo. Každopádně je to klasický Tarantino, dlouhé proslovy které nikam nevedou a když už je zde nějaká přestřelka tak zasažení lidé odlétnou daleko asi jako by je srazil vlak. Na druhou stranu u takových Batardů jsem se asi bavil přecijenom víc. Co se hereckého obsazení týče, tak za mě rozhodně ok. Navíc mě vcelku potěšil příběh, protože se zde děje pár zvratů které jsem ani nečekal. Přesto musím říct, že jsem čekal trochu víc cool akci utrženou z řetězu. Na druhou stranu Tarantina chválím, ža opravdu dobře natočený western. Mimochodem co bylo ale jednoznačně z mého pohledu trochu mimo, byl onen černošský rap. Jo a malé cameo samotného Tarantina a zvláště pak jeho ukončení bylo naprosto super. ()

Devilian

Aaaah! Tarantino did it again! Od začátku do konce je to slušná jízda, ve které si Tarantino evidentně potřeboval po letech opět vykompenzovat nedostatek krve ve svých filmech. Nasmála jsem se, ty (skoro) 3 hodiny mě to bavilo, Christoph Waltz je bezkonkurenční (!!!) a i kombinace westernu s moderní hudbou funguje. A víte co? Pro mě nejlepší Tarantinův film od Pulp Fiction - a to i ostatní se mi velice líbily! ()

KR4T4S

U mě nejslabší Tarantino, což samozřejmě neznamená, že to je špatné. Možná za to může ta přímočarost a prakticky skoro žádné hlášky. A taky trochu asi duo Foxx/Washington. Největším tahákem, proč to někdy vidět znovu, je Waltz. 80% ()

netahlo

Rozhodne nepatrim k nekonecnemu zastupu uctivacu kultu bozskeho Quentina. Ba prave naopak. Jeho tak "cool" filmy sly vzdycky spolehlive mimo me a drtivou vetsinu jsem nedokoukal. Tentokrat se ale donedavna nemyslitelne stalo skutkem a ja davam jeho nejnovejsimu filmu plny pocet! Prvni hvezda je za to, jakou dobu si vybral a ze tentokrat zvolil muj tolik oblibeny zanr, tedy western. Dalsi hvezdu davam za to, ze Nespoutany Django je po Jackie Brown teprve druhy jeho film, ktery jsem dokoukal do konce. Treti za tradicne skveleho Leonarda DiCapria, jehoz pritomnost me hodne potesila. Ctvrta za vybornou hudbu. A konecne patou a nejzarivejsi hvezdu za FAMOZNI vykon Christopha Waltze, ktery me uplne odzbrojil. Hodne dlouho jsem nevidel takovou ukazku precizniho a noblesniho herectvi. Za me jasny Oskar. Suma sumarum, pro me, jak odpurce vseho "tarantinovskeho" (s vyjimkou zminovane Jackie Brown) jedno s nejprijemnejsich filmovych prekvapeni za poslednich par let. P.S. Jen ta scena s pytlema na hlavach byla ponekud lacina. ()

Babous

Tarantino si zachovává svůj styl. Už jsme viděli jak zpracoval gangsterku, válečný film a teď western. Vážně bych chtěl vidět tarantinovské sci-fi a muzikál (proč ne oboje v jednom?). Spousta krve, dlouhých konverzačních scén, nádherných záběrů na krajinu a zvláštní poetiky (krev na bavlníku mě upoutala už v traileru) ale na rozdíl od Čtyř pokojů nenudí. Škoda natahovaného konce. Zajímavé je i "rasové" poselství - upřímně nechápu, proti čemu černošští aktivisté bojují, když jde v podstatě o kritiku bělochů a amerického Jihu? ()

h0n24

Typický Tarantino. (A)typické prostředí. Dialogy (typicky) velkolepé. Chápu inspiraci ve filmu Django (1966), ale uniká mi "obsah" Písně o Nibelunzích. ()

Kejdlo

Nikdy jsem neviděl negra na koňi, stejně jako jsem neviděl tak dobrý film. Napoprvé jsem sice cítil mírné rozpaky, nicméně jak všichni dobře víme, Tarantinovy filmy zrajou každým dalším zhlédnutím. Zkrátka westernova pecka okořeněna skvělou hudbou a herci, ve které se nestihnete nudit a a na své si příjdou i fanoušci Kill Billa. 9/10 ()

LuciusWlk

Tarantino ukázal, že má stále co říci a servíruje další film, který si vyslouží nálepku kultovní. Děj je v podstatě jednoduchý a přehledný, nicméně provedení, výprava chcete-li, je náramná sonda do bláznivého mozku Tarantina. Připravte se na drastické scény, velké množství krve, dunivý soundtrack, slovíčko nigga ve všech myslitelných variacích, uhlazeného Waltze bezpáteřníka a dávku tolerance k celkové stopáži. A to je možná jediná výtka, kterou si neodpustím. Některé scény jsou zbytečné zdlouhavé a natahující. Faktem ale zůstává, že jde o vypiplaný a povedený kousek. P.S. Být dentista, pořídím si na auto zub na pružině!!! [Kino, projekce čsfd] ()

Maynard.

Tak tomuhle říkám pořádná ultra forsáž :o). Tarantino opět ukázal, že je naprosto odlišný rejža než-li všichni ostatní. Líbí se mi, že film nejenom natočí, ale i napíše scénář. Měl sem z filmu krapet obavy, páč když sem viděl napoprvý Hanebný pancharty, tak mě to uplně nepřesvědčilo, na druhej pokus ale už joho. Džanko mě přesvědčil hnedle napoprvý, že je to opravdu parádní film. Perfektní výběr muziky, asi nejzajímavější kráčející černoši za doprovodu hip hopu :o). Co je ale nejlepší? Herci!!! Tohle je jeden obrovský koncert všech zúčastněných. Myslel sem, že největší masér bude Leonardo, ten sice hraje dokonale (jako dycky), no ale to co předvedl Samuel? To sem se málech pochcal (sorry za ten výraz, ale nemůžu si pomoct) smíchy. Samuel je absolutně dokonalej a jeho postava (černocha, kterej nenávidí černochy) je napsaná dokonale! Příběh je to poutavý, ničím se nezdržuje a jede dopředu. Vůbec nevadí "dlouhá" stopáž. Film mě přesvědčil o tom, že si nedokážu představit jaký peklo museli prožívat otroci na jihu emeriky. Nechutnej je souboj dvou "gladiátorů" na život a na smrt holejma prackama (přelomená ruka, vypíchnutý voči a doražení kladivem, brr). A nejvtipnější bylo (a to se fakt chlámalo celý kino), když borci v kuklách vedli diskuzi o svejch maskách a o taktice útoku :o), takle sem se u filmu dlouho nepobavil. Brávo!!! ()

kenkaku

Mám rád westerny a mám rád Tarantina. To byl celkem slušný základ. Viděl jsem i "původního Djanga" (pokud to tak můžu říct), takže mě potěšilo cameo Franca Nera. Jediné co za sebe můžu vytknout je délka. 165 minut je fakt mazec a bohužel celek působí jako 3 v jednom. přišel jsem na to jednoduchou "potřebou dívat se během sledování na hodinky". Poprvé jsem se podíval po 45ti minutách. Potom v 55... pak 1:20... pak 2:00... a najednou byl konec. Stručně. Prvních a posledních 45minut je pecka na 5hvězd. To co je mezi tím je tlachání a kaše. Ano uznávám ta "nudná část" má výhodu že vynikne herecký koncert Christopha Waltze. Je fakt výbornej. To je ale celé. Takže osobně váhám jestli 3 nebo 4. Nakonec dám asi 4 (protože 3,5 se matematicky zaokrouhluje nahoru). Ale fakt je to za 3,5. ()

NALBERTik

Po prvním zhlédnutí za 4. Jsem moc namlsaný pancharty a todle bylo dle mého o dost horší. Úplně zbytečně natahované. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake