Tajemství kruhu

• USA The Secret Circle (více)
USA / Kanada, (2011–2012), 15 h 21 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Andrew Miller

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

John Frizzell

Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin, Shelley Hennig, Jessica Parker Kennedy, Gale Harold, Natasha Henstridge, Chris Zylka, Ashley Crow (více)

Epizody(22)

Příběh o mladé čarodějce, která se přistěhuje do nového města, kde jak zjišťuje, není čarodějkou pouze ona. Navíc jak se zdá, je součástí tajemného klanu a hlavní postavou ve staletí trvající bitvě dobra se zlem. Na motivy knižní série od L.J.Smith, která napsala také Upíří deníky. A stejně jako u Upířích deníků, za převedením na televizní obrazovky stojí Kevin Williamson. (lost815)

mata77

Zameraním a náročnosťou patrí SC do skupiny seriálov, určených skôr pre mladšie ročníky, respektíve diváka, ktorý nehľadá prepracovanosť a nepotrpí si na hĺbku scenára, ale mu stačí podobná romantická oddychovka/volovina. Nepríjemnosťou tu zostáva fakt, že herci, ktorí hrajú násť-ročných, majú tých rokov viac a je to určite vidno. Okrem toho, v celom príbehu viac vychádza na povrch práve spomínaný romantizmus, ako samotné fantasy. To čarovanie tam bolo niekedy len do počtu, inak boli na pretrase vzťahy, kto s kým a kto nie, ktorý chce ktorú a prečo ona nechce jeho a prečo druhá chce jeho. Chýbala mi logika jednania postáv a diania samotného. Som presvedčená, že kopec ľudí to pozerá len pre to, aby vedeli, či sa tí dvaja nakoniec dajú dohromady, alebo bude s tým druhým. Volám to aj stav zotrvačnosti sledovania seriálu. Všetko ostatné je vata. ()

Marci1993

Možná to je trochu teenagerské a z části občas také nudné a dlouhé ale líbilo se mi to natolik, že celou první sérii jsem dokoukala za necelé dva dny.. ! A CHCI VÍÍC a víc magie (nejvíc černé), potomků rodu Blackwella a tak nějak všeho. Nové tváře, nový nápad, zajímavé hudby, očekávání a napětí to všechno v krásném obalu s nadpisem Fantasy.. Pro mě jako nadšenec Fantasy, absolutně neodolatelné. Škoda, že VIC kromě první série už nebude... a tady už přichází zklamání.. proto u mě za 4* ()

aiv odpad!

Nuda, nuda a zase nuda. jsem u třetího dílu a pořád o ničem. je to vzkutku jen pro náctileté, kteří hltají blbosti. nevím, ale vůbec mě to neuchvátilo. mrknu ještě na 4 díl a končím jestli nebude veliký obrat k lepšímu. ()

plnyhrnek

opravdu dobrý námět svého žánru , ale když to dostane do ruky manták co má jen na telenovely je to skoro nekoukatelné. dvě za příběh. ()

Janie.

Není to nijak zvlášť návykové ani strhující, ale na druhou stranu to ani není odpad, u kterého by se mi zvedal žaludek. Seriál, na který se dívám, když zrovna nemám po ruce nějaký lepší :D ()

dadoool

tenhle seriál nesahá ani po kotníky mým oblíbeným upířím deníkům, ale když je nuda člověk se dokáže zabavit jakou kolik předvídatelnou blbostí, navíc si zkrátím čekání na TVD a TBBT... 40% ()

neficek

Z tohoto seriálu jsem poněkud rozpačitá. Hlavní hrdinka mi někdy nesedne, přijde mi až moc hysterická a uvřeštěná a celé je to zahalené do teenagerovského hávu. Přesto koukám už na 14. díl a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat..je to slabší, ale napínavé. // edit u 20. dílu -> Děj se konečně začíná vylepšovat, začíná přituhovat a být to napínavější. Snad to ten konec zachrání a bude druhá řada. ()

Vala

Hodnotím podle toho,zda se mi to líbí nebo ne.A mě se to líbí.Pěkná kamera,pěkní herci,pěkný příběh.Pokud se ve všem musíte neustále štourat,tak to znamená,že jste přízemní a nedokážete si vychutnat seriál s dávkou něčeho nadpřirozeného a prožít v ději s postavami tak trochu ,,jiný život". Lidi zpomalte,s tímhle přístupem budete brzy všichni staří a pod kytkama. ()

Elijah93

No jelikož poctivě sleduji Upíří deníky, jejiž předloha pochází od stejné spisovatelky jako Tajný kruh, jsem rozhodl dát tomuto seriálu šanci. Začátek mě nesmírně nudil, ale postupně si mě začal seriál získávat. A po té co do města přišel Blackwell získal seriál napětí a to co mu ze začátku chybělo. Finále řady mě také dostalo a mě odobně mrzí že II. řada nebude. Protože se ze seriálu dalo ještě hodně vytřískat. ()

Aidina odpad!

Seriál by měl mít varování. Pouze pro děti a mládež. No, ale na druhé straně pokud naši pubertáci budou mít takovéto vzory, jenom vystajlované umělotiny, tak potěš koště. Navíc ty zápletky, kdo to proboha psal? Dvě rachetické postavy řeší, že obě dvě spaly s otcem nějaké další spolužačky a přitom pořád hledají krystaly. Tady by asi pomohl psychiatr než nějaký šutr. Chudáci dabéři, to muselo být výživné. Pochybuji, že se dá bez výbuchu smíchu říct věta: "....Proč nemám boty pro běhání za démony..." ()

freemol

Nápad dobrý, ale největší kámen úrazu je v postavách, které si nedokážu oblíbit a nepomáhají tomu ani herci (obzvláště kluci), kteří se předhánějí v tom, kdo bude mít ve vlasech víc gelu a upřenější pohled. ()

Hany010

Ano vy tady komentujete, že je dost Smívání a Upířích deníků, a pokud jste nekoukli jen na seriál a něco si o tom zjistili, trklo by vás, že jak Upíří deníky tak Tajný kruh napsala ta samá autorka. Proto ta podobnost a stejný námět. Jinak co se týče seriálu se mi celkem líbí obsazení. ()

sofieikara

Uznávám,že jsem ve věku teenegera,ale tenhle seriál se mi opravdu líbí.Je v něm dobrodružství napětí ,romantika a pro mě hlavně čarodějky (vždyy jsem je měla radši než upíry).Všichni hrdinové mi jsou sympatičtí ale uznávám,že se cassie v nějakých dílech chová ztřeštěně,ale přesto je mi sympatická.Doporučuji všem,kteří mají rádi čarodějnice a napětí. ()

A.lis

Začátek seriálu opravdu pokulhává, ale ke konci první série se to o něco zlepší. Otázka je, jak to bude vypadat dál?! ()

Kattes

Musim říct, že po prvních dílech jsem byla zklamaná, děj nic moc a nudné a připadala jsem si jak v seriále pro 14ti-letté holky. Ale vydržela jsem a dívala se dál a musím říct že se to s dalšími díly lepší a že stojí zato vydržet. Momentálně dokoukán S01E08. Nicméně zatím 3 hvězdičky....uvidímě jak se to bude dál vyvýjet. ()

Tibb-Shäe odpad!

Chvalabohu, seriály stanice CW, ktoré som videla, by som mohla spočítať max. na dvoch rukách, ale za to čo som od nich videla môžem povedať, že toto a Hellcats boli zatiaľ ich najväčší fail. ()

Vanila01

Ok, takže čím začít? Je pravda že první asi tři díly jsou trochu...slaboduché? Ale zkuste je překousnout, vydržte alespoň 6 dílů a když vás to ani potom nechytne, tak od toho seriálu odstupte. První čtyři díly jsem si říkala nuda,nuda,nuda,nuda. Pak mě to ale celkem chytlo a zas tak špatný seriál to není. Trochu... no tak dobře hodně mi to připomíná upíří deníky až na to že tady vykoply upíry a vlkodlaky a nechali tu čarodejnice. !!SPOILER!! I když očekávám že se tam něco jako vlkodlaci či upíři objeví, když už tam byl i démon. ()

vade_mecum

K seriálu mám několik výtek. Myslím si totiž, že Cassy je zcela špatně koncipována a prezentována jako hlavní hrdinka celé série. V několika dílech tomu tak sice je, ale v několika jiných dílech ji s přehledem ostatní zastíní. Stejně tak se domnívám, že samotný námět z knih L.J.Smith je vynikající, ale byl neprofesionálně zpracován. Zajímavé jsou totiž asi jen první 2-3 díly a pak následuje mnoho dílů bez pořádného děje. Ovšem konec je opak. Od 20. dílu se kvalita prudce zvedá a 22. díl je fenomenální. Podle mě osobně udělali tvůrci obrovskou chybu právě v tom, že po tak parádním a všestranně otevřeném posledním díle nepokračovali další sérií. Patřím totiž k lidem, kteří jím byli perfektně navnazeni na pokračování. Doufám, že se v nejbližší době objeví podobný seriál o čarodějích a čarodějkách, který však bude promyšlenější a neskončí díky nízké sledovanosti hned po první sérii. ()

Lucka07

Zatímco Kevin Wiliamson se v Upířích denících pro mě vyznamenal, tak v Tajemství kruhu značně pohořel. Herecké obsazení je slabé, hlavní hrdinka je sice pohledná, ale postrádá charisma. Jednoznačně tomu chybí výrazný tahoun, ať už záporák či klaďák. Phoebe Tonkin se sice snaží na sebe strhnout pozornost, ale to je pořád málo. ()