Pomsta

USA, (2011–2015), 66 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Mike Kelley

Hudba:

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Josh Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane (více)

Série(4) / Epizody(89)

Otec Amandy Clarkeové byl neprávem odsouzený na doživotí za zločin, který nespáchal. Po sedmnácti letech přijíždí do městečka Hamptons mladá Emily, která rozjíždí plán pomsty za toto nespravedlivé obvinění. Emily je totiž ve skutečnosti Amanda, která je rozhodnutá, že za utrpení jejího otce zaplatí všichni, kteří jej kdysi zradili... (oficiální text distributora)

Gattolino

Série 1 stačí! Co má být proboha v těch všech dalších? Neskutečný přehlídka nesympatických až protivných charakterů, vyumělkovaných zvratů a oprýskaných klišé. Každý každého sleduje skrytou kamerou a současně je při tom sledování sledován další kamerou, jedna nepravděpodobnost stíhá druhou, nemluvím o největším nelogismu - znovuobjevení Tylera po jeho zatčení, kdy měl s tím vším, co na něj bylo odhaleno (a taky nastraženo) sedět do konce života. Opravdu, po 22 dílech už nemusím vidět Mekku světa zvanou Stowaway, usmívající se gumovou Viktorii ani neskutečně blbou mulatku Ashley. Jediný alespoň maličko sympatický člověk byl snad Daniel. Podle tvůrců to měl být asi Jack, ale ten tam zapadal asi jako sněhulák na Saharu. Takže, jako relax k marodění dobré. ()

maxs

Z tohohle seriálu mám vážně smíšené pocity. Místy je totiž tak laciný, průhledný a předpovídatelný, že jsem ze začátku přemýšlel, zda to vůbec dokoukám. Scénář typu "bohatá všemocná holka" vs zbytek světa není žádnou novinkou. Po prvních dvou dílech jsem byl na vážkách, ale nakonec jsem to překonal a vyplatilo se. Když se totiž děj rozjede (a to včetně sadistického rozvodu velmi bohatých Graysonů), teprve začíná ta pravá šťáva. Nakonec jsem se nachytal, že mě to neustálé okopávání kotníků mezi Graysonovými snad baví víc, než hlavní dějová linie seriálu. Takže za mě dobrý, i vzhledem k poslednímu dílu, který se mým předpokladům široce vyhnul. A to je dobře. Člověk nerad sleduje něco, u čeho přesně tuší vývoj a ono to tak i dopadne. Přesto jsem se v některých pasážích seriálu musel držet křesla, abych po scénáristovi nehodil botu. Jak píšu, smíšené pocity, ale v součtu to za to spíš stojí. ()

3anitram

Náhodou, celkem solidní "večerníček" pro dospělé. Postavy jsou super, je rozhodně koho si oblíbit. V detailech bych se nenimrala.. Plus nádherné šaty a šperky! Mě to bavilo! ()