Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011, 89x42 min

Fil Eisler

Emily VanCamp, Madeleine Stowe, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James LeGros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 60% l(27.5.2012)

Seriál dle mého gusta, co se týče napětí, intrik, zvratů, zrad, ale hlavně POMSTY. V hlavní roli překrásná Emily VanCamp. První série zakončena bravurně, start té druhé taktéž. ABC vyprodukovala velice kvalitní typ seriálu, který mi po dlouhá léta chyběl. UPDATE: Bohužel ztratilo to své kouzlo, ten potenciál mi přijde zmařený a vůbec celkově to na mě působí dojmem, že režiséři už se do toho sami zapletli. A nezachrání je ani "umělé" zvyšování napětí. Čekám brzký konec i kvůli nižší sledovanosti. UPDATE2: Tak definitivně to vzdávám. Už je to úplně o ničem a jak se mi ještě některé oblíbené postavy skoro až zhnusily...Ne nestojí mi to za to. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Emily, Conrad, Victoria.(2.11.2012)

What the hell, fakticky jsem dokoukal celej seriál na téma Hrabě Monte Cristo v sukni. Ačkoliv tedy Emily VanCamp je rozhodně koukatelnej Edmond Dantes, a byť je okolo ní asi tak milion postav na odstřel, každý její zaplavání si to vynahrazuje. Čtvrtá série už NOTNĚ ztrácí dech (od druhý jde tempo rapidně dolů a v půli třetí začíná škytat jako motor při mým řízení), ale co by člověk kvůli Agentce 13 neprotrpěl.(8.2.2016)

"Remember how much I love you. It's infinity times infinity." Tenhle seriál jsem si plánovala už dlouho, asi někdy od doby, kdy se začala vysílat druhá série. Jenže jsem se k tomu nikdy nedostala a když bylo oznámeno, že po 4. sérii Revenge končí, řekla jsem si, že je na čase. Hned úvodní pilot mě na sledování ale moc nenavnadil, všechno bylo hrozně zmatené a prolínaly se tam asi tři časové linie, když teda neznáte postavy, tak se vám to slušně zamotá. Ale tak jsem pokračovala a i když jsem si postupně zvykla, žádné vyložené nadšení se nekonalo. První série však skončila celkem slušně, druhá za ní pak už pokulhávala. Neustále se tam motala nějaká Iniciativa, nikdo nevěděl co a proč. Místo toho, aby se Emily mstila se to tam celé divně zamotalo, ale musí se jim nechat, že posledních několik dílů bylo skvělých. A tak následuje třetí série, hned začátek mě docela navnadil a já netrpělivě čekala na den D. Trošku mě to vyústění ale zklamalo a zbytek série už byl jen takový mdlý, plný divných odboček do slepých ulic a Emily, která měnila svoje plány 6x za epizodu. Poslední díl třetí série mě sice namíchnul, ale řekla bych, že se jednalo o nejlepší díl seriálu. 4. série už byla taková závěrečná a měla ten nádech už od začátku, všechno se to hezky uzavíralo a konec byl pak vcelku uspokojivý. Postavy tady byly napsané celkem dobře, hrdinové ani padouši nebyli vyloženě černobílý. Emily Thorne je pro mě hrdinka, která nemá konkurenci, Nolan jí pak zdatně sekundoval a postaral se i to, že se člověk u toho i zasměje. Naopak většina Graysonových, v čele s Victorií a Danielem (a postupem času i naprosto nesnesitelnou Charlotte) bych vystřílela hned v první řadě (a k tomu bych přidala i dobráky jako je Jack a Ben). Nejpřitaženější za vlasy z celého seriálu mi pak ale přišel počet zmrtvýchvstání, s tím mohli ubrat. Zatím 3*, nechám si to uležet v hlavě.(20.9.2015)

Emyly a její coldface funguje dokonale .. nechává mě naprosto chladným. Seriál má rozhodně velkou tendenci sjíždět z vyhraněných kolejí, ale zas tak velké překvapení to není. Opravdové emoce se dostaví někdy po půlce série, ale i tak musíte sami sebe přesvědčovat že je ta holka úplně nahraná. Alex Dumas se musí votáčet v hrobě.(6.6.2012)