poster

Pomsta (TV seriál)

 • USA

  Revenge

Drama

USA, 2011, 89x42 min

Hudba:

Fil Eisler

Hrají:

Emily VanCamp, Madeleine Stowe, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James LeGros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson
(další profese)
 • Remedy
  ****

  Dovedu si představit, že spousta lidí může mít problém se s hlavní postavou identifikovat. Opět je tu nastolena jako již mnohokrát otázka viny a trestu, která přímo souvisí s tím, kdy se pomsta sama o sobě stává jakousi životní filosofií a dalece překračuje závažnost činů, které k ní vedly. Odpověď na tuhle otázku určitě není jednoznačná a přímo souvisí s tím, co již bylo zmíněno – totiž do jaké míry je divák schopen/ochoten se identifikovat s hlavní postavou a dostatečně ospravedlnit její odvetné řádění. Musím se přiznat, že s každou další zlikvidovanou lůzou se mi zvětšuje úsměv na rtech a Emily má mou plnou podporu i pochopení. Minimálně tu ale vyvstává jedna docela zásadní otázka: jak moc dokáže takto razantní a sofistikovaná pomsta změnit člověka k nepoznání a připravit jej prakticky o sebemenší schopnost empatie… Nejde o kdovíjak psychologicky komplikované dílo, ale tu otázku si chtě nechtě budete čas od času pokládat. Největší síla tohoto seriálu se skrývá ve svižném a napínavém ději, kde není nouze o nečekané zvraty ani nezvyklá (i když samozřejmě pouze dočasná) spojenectví. Zároveň jde o překrásnou demonstraci amerického ideálu, kdy navenek šťastně působící rodinka reprezentuje morální integritu a ztělesňuje všechny důležité duchovní hodnoty, které jsou pro uskutečnění amerického snu nezbytné. Ovšem když na povrch vyplavou všechny ty sračky a ještě k tomu se objeví někdo, kdo je žíznivý po pomstě…(2.2.2014)

 • PeterNet
  ***

  Koukat se na to dá, ale Kill Bill je lepší...(8.5.2013)

 • jasiska
  ****

  Very cool. Ja som vždy bola fanúšik príbehov o pomste. A tento je parádne napísaný, zahraný, skvele vyzerá, dobre znie (nové pesničky!) a navyše diváka nenechá chladným. Dúfam, že im táto úroveň vydrží.(22.10.2011)

 • papushka
  ****

  Skvěle našlápnutej seriál o pomstě ze světa škodolibých zazobanců. První série je fakt výborná, od prvního dílu se vám zápletka, prostředí a kladné i záporné postavy dostanou pod kůži (i když tady se vlastně nedá říct, kdo je good/bad guy/bitch, muhehe - nejlepší je ale bez diskuze Nolan!). Druhá řada je kvalitou veeelkej sešup dolů. Všechno se tam až moc natahuje, zamotává a v celku nedává moc smysl. Třetí je naopak zas o něco lepší, poslední díly mě znovu neskutečně vtáhly do Emilyny Revengendy :) Doufejme, že to tvůrci tou čtvrtou sérií moc nepohnojí a řádně to tím zakončí. Jak se říká, v nejlepším se má přestat.(13.5.2014)

 • Pethushka
  ****

  Chvíli mi trvalo než jsem si Emily zamilovala. Teď jsem naopak ráda, že roli dostala právě ona. Touhu po pomstě má v sobě a s nadhledem zvládá všechny situaci. Promyšelý a překvapivý děj mě ihned pohltil. Tomuhle říkám pomsta! A samozřejmě fandím Emily. 4,5*(19.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace