Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Marcos

Ber nebo nech ležet,ale na to se Andy neptá. Můžeš to přijmout a skvěle se bavit nebo můžeš odejít a Andy stejně zvítězil. Nevím jestli se více bavil on a nebo publikum. V případě filmu Muž na měsíci jsem se já bavil určitě. Nešlo ani tak o vtipy jako spíše o Andyho Kaufmana samotného a fantasticky zahraného Jimem Carreym. Tato kombinace v rukou Miloše Formana je nevšední podívanou. ()

Knor

O Andy Kaufmanovi jsem nikdy předtím neslyšel tak jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Nakonec z toho vylezl pěkný životopisný snímek o jednom šíleném komikovi. Výborná volba byla obsadit do této role Jima Carrey, který opět dokazuje, že jeho herecké umění nemá hranice. ()

topi80

Miloš Forman umí něco, co asi nedokážu slovy nějak popsat, ale u tohoto filmu, který nepovažuji za moc zdařilý, je to naprosto markantní. Tento příběh mě totiž nikterak neuchvátil, hlavní hrdina mně byl takřka po celou dobu naprosto ukradený, přesto jsem na závěrečné titulky koukal s dojmem, že to ve mně zanechalo něco víc, než si sám myslím. Ve vzduchu se vznášelo jakési poetično společné pro všechny Formanovy americké filmy. Kdo ví, třeba tomu někdy přijdu na kloub, ač jsem se doposud k repríze nedostal. ()

departed

Nebyl Andy Kaufman něco jako zakladatel trollingu? Podle jeho humoru, který je vyobrazen ve filmu a jenž schvaluju, to tak aspoň vypadá. Asi čtyřikrát jsem se nechal nachytat. Ale je to hlavně zásluha excelujícího Carreyho v jedné z jeho nejlepších drama-rolí a Formanovo režie. Příjemný překvapení. A spousta známejch ksichtů, jsem ani nestíhal počítat. ()

tlesk

Nejméně doceněný Formanův film, jakož i Carreyho výkon. Za tohle ztvárnění Andyho Kaufmana (či spíše přízračně metodické (Stanislavskij by byl hrdý) prolnutí sním) měl prostě Jim dostat Oscara. Film je za mě sice objektivně na čtyři hvězdy, ale za geniální konec přesně v duchu Andyho stylu hry s divákem si tu pátou zaslouží... ()

ForGump

Jim Carrey jako schizofrenní komik Andy Kaufman, který dělá humor skutečně schizofrenně nekorektní a vlastně svým způsobem geniální jak naprosto bořil divácké předpoklady. Asi Carreyho nejlepší role v jeho kariéře, naprosto mistrovsky zahraná a pro jeho ''ksicht'' jako stvořená. Pro mě jedna z méně známých rolí Paula Giamattiho jako Andyho pravé ruky je naprosto skvělá. Opravdu pěkný rozbor jedné kontroverzní, ale i hodně populární tváře americké popkultury ve Formanově skvělé režii. 90% ()

KryplXxX

Ať si Pomo hodnotí, co je mu libo a jak je mu libo, ale já si budu hodnotit to své. Tento film patří mezi první pětku mých oblíbených filmů. ()

deep

myslím,že právě v tomhle filmu mě Jim Carrey poprvé přesvědčil že obstojí i bez svýho pověstnýho gumovýho ksichtu.v dalších jeho vážnějších filmech už se to jen potvrdilo ()

pepino

K filmu jako takovému bych neměl komentáře. Byl skvělý. Musím se ale pozastavit nad samotnou postavou Andyho. Od samotného začátku do konce byl pro mě velkou neznámou, někdo kdo permanentně vzbuzoval moje smypatie ale taky je dos často bořil chováním, které nedokážu dost dobře popsat, vím jen to že se mi hnusilo. Film skončil a já jsem pořád nechápal kdo že to je ten Kaufman. Nechápu tu osobnost doteď. To ale vůbec není nedostatek nebo chyba filmu. Asi bude nedostatek ve mě. ()

hull

Bohužel vím, že pokud umístím Muže na měsíci mezi své nej filmy, trochu popírám podstatu díla samotného, ale Elvis je Elvis. "Nejsem komediant, neříkám vtipy, nerozpoznám legraci, jsem zpěvák a tanečník". Jeho cílem vždycky byla spontánní reakce publika. ()

Pai-Mei

Určite najlepší film Jima Carreyho. Ukázal tu, že vie zahrať aj niečo iné ako debilného ksichta, Ace Venturu a to dokonca veľmi kvalitne. Tony Clifton v jeho podaní skrátka nemá chybu. Skvelá dráma, ktorú sa oplatí pozrieť pri každej repríze. K najvyššiemu hodnoteniu prispieva aj výborná hudba okrem iného aj v podaní R.E.M. MIloš Forman zase raz nesklamal. ()

Jaromír

Film s celkem drsným životním humorem. Tak dlouho si dělal Andy z lidí srandu, až mu neuvěřili ani ten nos mezi očima :). Smutný ale poučný film i v tom, že nakonec Andyho lidi zase vzali zpět. Andy přivedl humor na (a za) hranici, kdy je vtipný. Je humor, pak jsou kanadské žerty, a pak je něco kdy se směje Andy (a nikdo jiný) :). Rozhodně zajímavý a zvláštní film, který má srdce. ()

Wabia

Velice dobré. Vše do sebe zapadá. Každý herec je tam kde a má být. Osobně si nedovedu v jednotlivých postavách představit někoho jiného. Samozřejmě velikou výhodou byl výborný námět. Protože život Andyho Kaufmana za to opravdu stál. Což ovšem vůbec nesnižuje kvalitu s kterou toto dílo bylo posláno na svět. ()

han.ci

Film je výbornou sondou do života Andyho Kaufmana, o kterém jsem do shlédnutí nic neslyšela. Andyho posatva mě opravdu uchvátila, málokdo vleze na jeviště, mlčí a považuje to za děsnou srandu. Pořád si prosazuje svou a nenechá se zviklat okolím. Nikdo by se na jeho roli nehodil lépe než Carrey. ()