Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Napoleon-B

Jo tak to je moc dobrý snímek........ Andy Kaufman to byl hodně zvláštní človíček..... Když se člověk narodí komikem není lehké žít svůj život tak aby vás ostatní brali vážně ()

itchyk86

od zacatku to vypadalo na strasnou, trapnou slataninu, ale ono to, nastesti, neni o "humoru" co se tam prezentuje, ale o tom kaufmanovi...mno hezky, smutny, tragicky zivotni pribeh castecne nechapaneho cloveka... ()

Chladek

Andy toužil být slavný. To se mu splnilo, ale přineslo to něco, na co nebyl připraven. Popularita. A to taková, že dělal víc a víc, až všechny příznivce ztratil. Andy Kaufman v podání J. Carreyho je ten nejlepší manipulátor, jakého jsem kdy poznal. Celý film jste v jednom velkém omylu, nevíte, co je pravda, a co vtip. Ten samý problém se potom řeší s Andyho smrtí. Film je moc pěkný, ale scény s Tonym Cliftonem jsem přetáčel. ()

Pierret

Dokonalý začátek. Silný děj, který vás nutí zároveň plakat a smát se. Naprosto neuvěřitelný Jim Carrey... o tom všem je tehle filmek... doporučuji. ()

AdrianMonk

Druhý film za sebou, do kterého Forman obsadil vdovu po zamindrákovaném rádoby hudebníkovi- a tenhle film je o třídu lepší než ten předchozí, ale naší drahou Courtney to asi nebude. Fantastický příběh, až na Love skvělé obsazení (DeVito, Carrey) a Formanova režie. Škoda, že po tomhle přišla příšernost jménem Goyovy přízraky..... ()

mgerlich

Další formanův dobře provedený životopis se super hereckými výkony. Bohužel pro mně mi Andy absolutně nesedl (ačkoli je tak záměrně a zřejmě i věrně vykreslen) a jeho postava mi byla do samého závěru protivná. Ovšem celkově je film dobře vystavěn a závěr jen dokazuje, jak do sebe všechno zapadne (myšlení hlavního hrdiny v kontrastu s jeho paradoxním skonem a celkově sarkastickým vyzněním). Hodně silné 3 hvězdy. ()

rafix

Nádherně pojatý příběh a exelující komik Jim Carrey: je to smutný komediální příběh - velkého režiséra Miloše Formana. Film je bravůrně natočen. ()

Picolo

100%. Nádherný film. Forman dokáže vykresliť život ľudí tak úžasne, že je to až neuveriteľné. A to čo dokázal Jim Carrey...herec, ktorého si každý spojí s komédiou a s vtipnými a niekedy tápnymi pózami ukázal čoho je schopný, že je to Pán herec a že svoje remeslo ovláda naozaj dokonale. Nemôžem nič iné len tento film odporučiť každému. Jedno z najväčších diel aké som videl. Je mi záhadou prečo nie je v TOP200. ()

gotham

Tenhle film mě opravdu nezaujal, já prostě nemám rád, když lidi ze sebe nebo z jiných dělají blbce a hlavně, nepřijde mi to vtipné. 40% ()

akcul

Nedávám plný počet, neb mě film místy vytáčel, i když to byla vlastně dokonalá sugesce. Je to velmi silná sonda do jednoho života, ale jaký ten život byl! Jen pochopit jej musel být problém a natočit jej byla skoro sebvražda, ale Forman válí. Andy válí. Jim Carrey snad není ani člověk. Velmi zajímavé, neopakovatelné! ()

lmlizard

BRAVO, fantasticky vykon Carreyho, najskor som bol velmi skepticky k tomuto filmu, ale pozriet si tento snimok bolo najlepsie rozhodnutie tohoto roku. Na druhy den som si to musel pustit znovu a znovu. Skvely scenar a ked som na zaver v titulkach uvidel Formanovo meno tak mi bolo vsetko jasne - u mna plna palba 95%!!! ()

megajalec

one man show. Jim Carrey opäť raz exceluje. Film veľmi zaujímavý, ťažko mi je aj hodnotiť. Úvod filmu super, potom dosť dlho nič, druhá polovica však stojí za to. Interesantné sú aj myšlienky, ktoré pán Forman predkladá divákom. Čo je pravda (podobné ako v Truman show), kto v skutočnosti sme (otázka životných rolí – „ty sám nepoznáš svoje skutočné ja“), ako ľahko dokážu médiá balamutiť ľudí a naviesť ich do poznania toho, čo samotné médiá chcú. A nakoniec perfektne zvolení REM, brutálne sa to tam hodilo, nemal som ani chuť odísť od monitora. ()

aggatka

Jim Carey úžasný ako vždy..veľmi zvláštny životopisný film..chvíľu šialený, chvíľu o ničom, chvíľu zábavný, chvíľu nudný...začal dobre, skončil smutne...ale ten humor ma akosi neoslovil...čakala som trochu viac od filmu ale donútil ma čo to si o tom Andym pozisťovať...takže v konečnom dôsledku upútal.Niečo medzi troma-štyrmi hviezdičkami ale ostanem pri troch... ()

Mr.Shon

Abych pravdu řekl, před tímto filmem jsem osobu Andyho Kaufmana neznal a jeho humor mě nijak neoslovuje. Možná jsem očekával něco jiného, než se snímek snažil říci. ()

SaiHuri

Nemám rád humor Andyho Kaufmana a vzhledem k tomu, že je celý film postaven na Kaufmanově osobě si opravdu nemohu pomoci. Nic proti Formanovo řemeslu, to je jako vždy na vysoké úrovni, ale já se nudil...hodně ()

Phex

Nížší hodnocení nedávám kvůli filmařské složce, ale kvůli námětu, který mě vůbec neoslovil. Život jednoho potrhlého člověka, který chtěl být tak vtipný až to vtipné opravdu nebylo. ()

migsee

Mohl by mně prosím někdo vysvětlit ten konec? Kde se v té závěrečné scéně vzal Tony Cliffton, když Andy je mrtvej a ten kudrnatej sedí v místnosti? ()