Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?  Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, bojuje a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde nenávist, násilí a těžké kalby jsou na denním pořádku. Když se k této skupině přidá 14letá Svenja, jeví se Marisa jako její idol: splňuje tu nejčistší představu o bojovnici bojující za ideály skupiny. Ale Marisina přesvědčení naberou pomalu jiný směr, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci názorů dochází poznání, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou. Bude Marisa schopna se vymanit z vlivu této skupiny? (oficiální text distributora)

david666

Myslím, že děj filmu je hodně roztříštěný a nějak nemůžu hlavní představitelce uvěřit tu dějovou linii s Pákistáncem. Podle mě se mohly charaktery jednotlivých postav více prokreslit. Takhle projedete filmem jak v rychlíku a vlastně nic ve Vás nezůstane. ()

beruskaska

Nedotažené, rozpité. Výborná práce s hudbou, téma vcelku zajímavé, ale ten scénář, to je vskutku tragédie. Zajímavé je, jak mohou někteří členové rodiny, které milujeme, ovlivnit náš život. Alina Levshin je skvělá, ale záplatu na bídný scénář prostě ani její výkon nezalepí... ()

Maraboy

Asi bych neměl takový problém s dějem, kdyby chování a rozhodování postav nebylo takové chaotické a neuspořádané a divákovi to bylo vysvětleno, nicméně tady je to skok, ten film by musel být tak o hodinu delší, aby člověku došlo, proč k takovým rozhodnutím postavy došli. Koncept by asi nebyl špatný, jen je to brané moc hopem. 40% ()

frantad odpad!

Naprosto hloupý film, spousta klišé, multikulturní propagandy, místy naprosto nevĕrohodné chování hlavní hrdinky, očekávaný tragický konec. Z filmu plyne jen jediné poučení a to takové, že podobnĕ jako babičky, tak i dĕdečkové mají vždy pravdu. ()

vixina

Ujasnime si to - nejde tu o príbeh, ale o "fíling" - zo sveta, zo spoločnosti, proste zo súčasnosti. Na jednej strane ringu máme Svenju-Jellu, ktorá si už v prakticky rovnakej úlohe zahrala v Lollipop Monster (nie náhodou tiež nemeckej produkcie), na druhej zase Marisu-Alinu, ktorá ale jednoznačne u mňa celý čas viedla. Obe majú dve rôzne tváre, aby si ich postupne vlastne tak trochu prehodili, prehodnotili svoj svet a našli v ňom tak rovnováhu, ak nie rovno samé seba. Proste fíling, kolízia vnútorného a vonkajšieho sveta. Po formálnej stránke to možno nie j dokonalé, ale práve tým mi to zapadá k tomu obsahovému konceptu. Možno čiastočne ako Fishtank, len z inej strany - minimálne z tej nemeckej. ()

ReMusiCZ odpad!

Ačkoli filmy tohoto tématu mám rád, tento byl naprostým zklamáním. Nepřekvapilo by mě, kdyby se jednalo o dílo levičáka, jelikož by to na to i odpovídalo. Film bez myšlení, psychologie, důvodů, vysvětlení... Jen se nám autor bez špetky nápadu snaží tupě ukázat, že náckové jsou "zlo". Naprostý non-brain. ()

Ariano

Další film v řadě o tom, jak se může skinhead "napravit" a začít pomáhat tak, že ho to nakonec stojí život. Ale přece za dobrou věc, smrt už je nepodstatná, že ano. Ach ta ironie. Ať žije multikulturismus, co? ()

Polik_

V prvé řadě je třeba ocenit Němce za to, jakým způsobem se staví ke své minulosti a jak se zpětně kriticky dívají na to, co se u nich před necelým stoletím dělo. Kriegerin v však v problematice neonacismu a extremismu nepřichází s ničím novým. Příběh je konstruován tak, aby působil co možná nejreálněji a právě tady za mě nejvíce selhává. Vývoj událostí je až bolestně předvídatelný a postavy společně s ním. Koneckonců nejzábavnější část filmu bylo hádání toho, co daná postava v příštích chvílích řekne nebo udělá. U jednociferného čísla jsem nezůstal. Nejvíce mě však mrzí upozadění Jelly Haase, které Wnendt nedal dostatek příležitostí vyniknout. Myslím, že kdyby její postava dostala v příběhu více prostoru z 2* zábavy klidně mohla být i 3*. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu