Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

MareT.

Nerekl bych prekombinovane, jak nekteri dalsi uzivatele, ale zmatene to je. Je pravda, ze carovat s tim, co jsme videli a vlastne ani nevideli je pravda, vlastne hypnoza a vnucema predstava, ale vlastne je to zase pravda.... Ano tak se clovek citi celou dobu. Je treba poradna davka pozornosti a ve finale i predstavivosti uvazovat "outside of box", aby nakonec film alespon trochu daval smysl:) ()

Hanys_

Dva dny poté si asi fakt kromě úvodu, všudypřítomné hypnózy a vyholeného Rozárčina bobříka už moc nevybavím. Boyla jsem měl vždycky za dobrého vypravěče, ale tentokrát ani on nedokázal z hovna uplést bič. Překombinovaný scénář, kdy se co pár minut mění zlí na špatné a naopak, nepůsobí vůbec geniálně ale spíš dost bezradně. 5.5/10 ()

Ledkodlaq

Velice, opravdu velice zbytečně překombinované a nudné, nepřehledné i s mapou a očekávané konečné rozuzlení je jedno velké zklamání, které divák odhadne někde v půli filmu a kýžená reakce zní: hmm, no jo no. Přes vcelku kladné hodnocení se jedná z mého pohledu o velmi podprůměrný kousek, který jsem přetrpěl do konce pouze s vidinou něčeho lepšího na konci, což bohužel nepřišlo. ()

Tessie

V půlce filmu jsem měla zamotanou hlavu už jako u Inception. Možná byl i takový pokus jej napodobit, ale věru se to nepovedlo. Tohle se stalo takhle, ale jenom v tvé hlavě, zatímco podlě mne se stalo takhle a tamten říká, že se to vůbec nestalo.. Ugh, wtf?! Fakt už ani nevím co se stalo a co byla jenom hra, popravdě mi je to jedno.. Čím víc o tomhle filmu totiž přemýšlím, tak začínám pochybovat, jestli jsem jej vážně viděla a jestli to nebyla jenom čistě má představa, kterou mi někdo vpustil do hlavy. ()

MTHRFCKR

Od doby Scorseseho Prokletýho ostrova mě žádnej thriller takhle neuzemnil. Trainspotting je sice venku nějakej ten pátek, ale Danny Boyle umí napnout i po tolika letech. Když hlavní hrdina nelítá na heráku, tak jde o snové propojení obrázků během hypnózy. A do konce filmu nikdo neví, na čem je. Jak by řekl strejda Frakes: Je to pravda či pouhá fikce? TOP! ()

Scevola

Zaujimavy namet, velmi rychly spad, ale strasne prekombinovane. Z odstupom casu musim priznat ze z toho filmu vo mne vela nezostalo, zostal len taky pocit ze to bol nevyuzity potencial. 6/10 ()

kukuuuc10

95% Kino. Mám z toho takový zvláštní pocit v podbříšku! Velice barvitá 101minut trvající originalita Dannyho Boyla, která musí potěšit oko diváka. ()

Rssa

Ani mi to nepřipadalo jako film, ale jako hodně dlouhý videoklip s originální zápletkou a postupy. Každý film Boyla je jiný a zároveň svým jedinečným zpracováním stejný. Boří zažité postupy, jak samotným vyprávěním na přeskáčku, tak i vizuálem a úhly kamery. Celý film je v podstatě koncert tří herců, z nichž McAvoy hraje jasný prim. 75 % ()

ti88na

Ja som bola v tranze po prvej pol hodine a v závere mi bolo absolútne jedno, ktorá verzia je správna. Prečo Vincent, prečo si sa upísal vysoko trápnej absurdite? Na druhej strane on bol jediným pozitívnym momentom filmu, ktorý nám chcel divným spôsobom oznámiť, že hypnóza je mocná. Ďakujem! ()

kolemjdouc

po dlouhé době jsem viděla zatraceně dobrý film. Šest herců kde ani jeden nehraje těm druhým křoví.Hudba Ricka Smitha vás dostane do té správné nálady kdyby jste náhodou nevěděli jak se s tím dějem srovnat.Kamerová hra s odrazy na skle,zrcadly,světla a stínu ,odstíny barev.Kdy některý záběr působí jako obraz sám! McAvoy si s vámi pohraje jako kočka s myší.Oba s Casselem jsou moji oblíbení herci a byly chvíle kdy jsem na ně měla zlost :nedali mi na vybranou komu držet palce! V jednom záběru říká Avoy Rosario "Sixtinská kaple je plná nahých těl ale žádné ochlupení......Změnila to až Goyova "Nahá Maya" - pak byly chlupy na všech obrazech...." . ()

dopita

První třetina filmu byla docela fajn. Pak se to ale zvrhlo ve strašlivej bordel v kterým jsem se záhy přestal orientovat. Další důkaz, že Danny Boyle je žabař. Herci taktéž nestáli za nic, i když Rosario překvapila a ty její dvě odvážné vteřiny bych klidně mohl vidět znova, na rozdíl od zbytku filmu. ()

vander19

Z kino ponuky na tento víkend som si po veľmi dlhom váhaní vybral Tranz, hlavne kvôli mne oblúbenému Casselovy a aj kvôli režisérskym schopnostiam Boyla. A bol som očarený, už od začiatku začne McAvoy predvádzať úžasné predstavenie, do toho Cassel pak Dawson. Celé je to tak dobre skĺbené, že po 40 minútach som myslel, že je koniec filmu a bol som unesený. Až po kuknutí na hodinky som zistil, že zrejme sa to len rozbieha. Paráda!!! Zažil som opäť raz chvíle keď sa nakloním od napätia dopredu a hltám každé slovo, aby som o nič neprišiel. A keď sa dej stočí o 180 stupňov a to nie len raz, ale asi 3 krát dosahujem opäť filmový orgazmus. Toto je presne to čo milujem, náhle zmeny deja, postupné skladanie veľkého puzzle dokopy, aby z toho vzišlo fantastické finále. 90%-adept na film roku čo sa mňa týka... ()

dormouse

Sice trochu překomplikovaný příběh, ale když divák přistoupí na nepravděpodobnou myšlenku, že lze v hypnoze člověka takhle ovlivnit, není to ostatní až tak moc nelogické. Postavy jsou obsazeny trochu proti svým typologiím, což je plus. ()

peetriss

Danny Boyle se prostě nezapře. Opět dává na odiv svou tvůrčí osobitost a líbivou audiovizuální představivost. Hodnotný je i příběh, který je opravdu nápaditý a nepředvídatelný, možná občas trochu nepřehledný, ale zato podávaný v surové podobě a bez obalu. Hlavním plusem je však přesná atmosféra, protože divák, ponořen do dění se cítí, jakoby se sám ocital v jakémsi transu. Velmi intenzivně na mě zapůsobil hudební doprovod - už nyní křičím do světa, že se jedná o můj nejlepší soundtrack roku, a jen ztěží jej někdo překoná. Dopřeji si ještě jedno shlédnutí a nevylučuji plné hodnocení. ()

Teabag

Tenhle kousek má parádní herecké obsazení... a to je vše. Příběh už od začátku působí strašně překombinovaně a tenhle pocit se u mě umocňoval každou minutou. Na druhou stranu je fakt, že atmosféra Trace je hodně hutná až depresivní. Danny Boyle se mi ale přesto výjimečně do vkusu netrefil. ()

LxLuthor

Danny Boyle vždy vedel ako uspokojiť diváka. Či už išlo o Pláž, Trainspotting alebo Milionára z chatrče, vždy sa s nami veľmi ochotne pohral. Zn.: Som uspokojený. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)