Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Hra osudu

Drama / Romantický / Krimi / Thriller

Velká Británie / Lucembursko, 2005, 124 min

O tomhle filmu jsem věděl, že Woody Allen natočil. Ale čekal jsem klasickou exkurzi do života jednoho vztahu, jak to umí. Jenže pak to v příběhu přeskočilo tak, že mi do žil naběhnul adrenalin jak kráva a já s otevřenou držkou čuměl až do konce, protože ten film to jednoduše dokázal. Rozhodně to ale bylo zajímavý a líbilo se mi, že Woody Allen do svých příběhů přibral i krapet závažnější otázky, které se můžou stát komukoliv v jakémkoliv vztahu..když bude debil jako tady Jonathan Rhys Meyers, který toho magora zahrál opravdu hodně dobře, že se mi až na posteli poslední půlhodinu kroutil žaludek s ním. I když jemu asi o trošičku víc.(4.4.2010)

Bohužel závěrečná čtvrtina filmu je vzhledem ke zbytku svou koncepcí úplně někde jinde a sráží tak celkový dojem minimálně o stupínek dolů. Z poměrně slibně vypadajícího, herecky slušného a dramaticky silného snímku se stává v závěrečných momentech komediální fraška, která je sice sama o sobě humorná ale jaksi sem v tomto případě nepadne. Allen však těží z minima maximum. Vybral poměrně schopné herce, atraktivní téma (milostný trojůhelník) zasadil do ještě více atraktivního prostředí (anglická smetánka) a vše doplnil pěkně štiplavými a dynamicky napsanými dialogy. Ale ať se může film zezačátku zdát jakkoli dobrý, konec je velice špatný a člověka to až zamrzí. Celkově tak něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(24.3.2006)

Moc povedený film. Krásně svůdná Scarlett a k ní skvěle padnoucí fešák Jonathan Rhys Meyers. Milostný vztah, který pro jednoho z nich skončí tragicky. Nebo pro oba? A nakonec letící prstýnek, který se odrazil od zábradlí a dopadl tam, kde byl jeho "osud". Nebo osud někoho jiného? Každopádně tento film krásně ukazuje, že nikdy nikoho nemůžeme znát a ani neznáme tak, jak si myslíme. Tento film je něco jako dokonalá přetvářka. Ukazuje lidi takové, jací nejsou. Ne za každým úsměvem, slovem nebo slzami je pravda. Většinou je to vše jen hra. Hra osudu...(24.7.2008)

Jonathan Rhys Meyers oproti M:I-III tento krát dostal oveľa väčšiu hereckú príležitosť a naplno to využil a presvedčil že vie hrať. V jeho postave je niečo tajomné, čo sa odzrkadlí v konečnom vývoji filmu. Scarlett Johansson je čím ďalej tým príťažlivejšia a dobrá herečka (nedávno ju aj vyhlásili za naj sexy ženu sveta). Pokojne plynúci film o manželskom trojuholníku tak v závere nadobudne zaujímavého zvratu, ktorý hovorí o tom, že nikdy nevieš kto je tvojím susedom až kým sa nedostane do krízy. Na príťažlivých tichých chlapcov treba dávať extrémny pozor, hlavne keď zahýbajú svojej manželke z vysokých kruhov.(2.10.2006)

• H34D

Romance s pěti minutami romantiky, thriller bez napětí, drama o jednom dramaticky debilním záletníkovi - tento multižánrový film nepřináší růže ani v jedné kategorii. První polovina ještě není žádná (řecká) tragédie, mezi krásnou Scarlett Johansson a profesionálním penistou Jonathanem Meyersem to jiskří, jenže film záhy zaparkuje v nudné usedlosti britských zbohatlíků a zápletku nijak dále nezamotává ani neprohlubuje. Film se neustále opakuje, psychologie postav není příliš prokreslena a zejména charakter Meyerse mě šíleně irituje. Závěrečné pointě sice nemohu vytýkat její záměrnou diváckou neuspokojivost, ale způsob, jakým byla vykonstruována je zjednodušený... 5/10(14.9.2013)

• - Film nemá vlastní původní hudbu, použity byly skladby klasických operních skladatelů, zejména pak Giuseppe Verdiho. (Terva)

• - Jde o první film Woodyho Allena po 19 letech, který byl v USA ziskový. Předešlých 21 filmů nebylo. Posledním ziskovým byla Hana a její sestry z roku 1986. (don corleone)

• - Když Nola volá Chrisovi, mobil zvoní základní melodií značky Nokia "Grande Valse", ale Chrisův mobil je Motorola. (Morien)