poster

Match Point - Hra osudu

 • Česko

  Hra osudu

 • Česko

  Match Point

 • Velká Británie

  Match Point

 • Slovensko

  Match Point - Hra osudu

 • Slovensko

  Hra osudu

 • Nový Zéland

  Match Point

 • Austrálie

  Match Point

 • Irsko

  Match Point

 • Kanada

  Match Point

 • USA

  Match Point

Drama / Romantický / Krimi / Thriller

Velká Británie / Lucembursko, 2005, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Jonathan Rhys Meyers oproti M:I-III tento krát dostal oveľa väčšiu hereckú príležitosť a naplno to využil a presvedčil že vie hrať. V jeho postave je niečo tajomné, čo sa odzrkadlí v konečnom vývoji filmu. Scarlett Johansson je čím ďalej tým príťažlivejšia a dobrá herečka (nedávno ju aj vyhlásili za naj sexy ženu sveta). Pokojne plynúci film o manželskom trojuholníku tak v závere nadobudne zaujímavého zvratu, ktorý hovorí o tom, že nikdy nevieš kto je tvojím susedom až kým sa nedostane do krízy. Na príťažlivých tichých chlapcov treba dávať extrémny pozor, hlavne keď zahýbajú svojej manželke z vysokých kruhov.(2.10.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Červená knihovna. I když tohle je spíše taková rudá knihovna. Woody po letech ne zrovna dobrých filmů už potřeboval, aby mu míček přepadl, klidně i díky prasátku, přes síť na tu správnou stranu hřiště. Přesunutí do londýnských vod spolu s “pohitchcockovatěním” mu rovnou vyhrálo celou hru. A jak dokazují snímky následující, tak to nebyla pouze labutí píseň či náhoda. Naštěstí.(26.12.2008)

 • Boss321
  ****

  Opravdu hodně netradiční Woody. Dokonce bych ani neřekl, že tohle dílo režíroval on! Příběh z vyšší společnost o propletenosti vztahů a lásce vypovídá především o životním štěstím, které nám může ve chvilce změnit život. Woody to pojal opravdu netradičním způsobem, ale konec musí dostat každého a myslím, že život je opravdu hodně o štestí! Vemte si třeba maturitu, naučíte se jednu otázku z třiceti a vytahnete si jí, tomu já říkám mít sakra štěstí. Nebo se naučíte 29 ze třiceti a vytahnete si tu jedinou, kterou neumíte, to už je zase pekelná smůla:). Scarlett to velmi sluší a hraje opět excelentně. Kdo mě mile překvapil je pro mě nepříliš známý Jonathan Rhys Meyers, který hrál přesvědčivě a svým výkonem mě potěšil. Nevím jestli bych se na to podíval podruhé, ale Woody mě nejdříve šokoval, aby mě po skončení filmu mile překvapil. Určitě doporučuji......(19.12.2008)

 • Sarkastic
  *****

  „Zařídíš se velmi dobře, dokud to nepokazíš.“ – „A čím to pokazím?“ – „Tím, že po mně vyjedeš.“ Match Point mě sice dostal už napoprvé, nicméně při opakovaných zhlédnutích si jenom potvrzuju jeho kvality a patřičně si ho vychutnávám, ať už to při konečném notně hořkém a cynickém rozuzlení vyznívá jakkoliv. Užívám si výborné herecké výkony filmových sokyň Scarlett a Emily, Woodyho vystavění příběhu (téměř neustále přítomné dusno, vášeň/jiskření i napětí způsobené „tancem“ na tenkém ledu), tvůrcovu škodolibost a hru s divákem (který fandí záporákovi), ale úplně nejvíc hlavního (anti) hrdinu. To, že si s ním Myers výtečně poradil, je jedna věc, ovšem hlavně mě čím dál víc fascinuje psychologie této postavy. Ta slušnost, úlisnost, přizpůsobivost, postupné získávání si pozice na výsluní, na oko podřizování se okolí. Na druhé straně skrytý instinkt lovce, drzost, ambicióznost, sebedůvěra, ledový klid (vychýlený až při „akci“), proměny svědomí a malé, nenápadné náznaky odporu, vlastních plánů a vůle (s postupnou gradací). Jako jediný menší zápor vidím postavu policejního vyšetřovatele, zvláště jeho „wtf“ probuzení (naštěstí taková „noční scéna“ či hození prstenu na něj vcelku nechávají zapomenout). 5*, vždy mě potěší, když Woody předvede jistou ruku i v nekomediálním žánru.(3.7.2009)

 • Malarkey
  ****

  O tomhle filmu jsem věděl, že Woody Allen natočil. Ale čekal jsem klasickou exkurzi do života jednoho vztahu, jak to umí. Jenže pak to v příběhu přeskočilo tak, že mi do žil naběhnul adrenalin jak kráva a já s otevřenou držkou čuměl až do konce, protože ten film to jednoduše dokázal. Rozhodně to ale bylo zajímavý a líbilo se mi, že Woody Allen do svých příběhů přibral i krapet závažnější otázky, které se můžou stát komukoliv v jakémkoliv vztahu..když bude debil jako tady Jonathan Rhys Meyers, který toho magora zahrál opravdu hodně dobře, že se mi až na posteli poslední půlhodinu kroutil žaludek s ním. I když jemu asi o trošičku víc.(4.4.2010)

 • - Původně měla hrát postavu Noly Rice herečka Kate Winslet, ale z projektu ustoupila, protože chtěla trávit víc času s rodinou. Vadilo ji, že se bude natáčet v Anglii. Nahradila ji krásná Scarlett Johansson. (don corleone)

 • - První scéna, ve které se objeví Scarlett Johansson, se natáčela třikrát a třikrát Woody Allen změnil Scarlett kostým než byl spokojen. (Witta)

 • - Drama za 15 milionů vydělalo během novoročního víkendu (30. 12. – 1. 1. 2006) 529 434 dolarů v osmi kinech. Po expanzi na filmovém trhu výdělek stoupal, až se nakonec po třech měsících promítání zastavil na sumě 23,1 mil. dolarů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace