Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Triple H

Veľmi sľubne sa to celé rozbiehalo, po prvej cca hodinke sa ale dovtedy pevný film začína trochu sypať. Prichádza miestami až príliš skratkovité a nahodilé jednanie postáv, ktorému chýbala nejaká pevnejšia logika. Resp. postavy sú vo všetkých prípadoch len rozhoraté figúrky, ktoré sa neposunú nikam ďalej. Filmu zároveň v druhej polovici chýba ťah na bránku, gradácia a napätie. Tieto nedostatky trošku zamrzia, lebo inak je Zlomené mesto po formálnej stránke veľmi fajn a herci sú vo svojich úlohách veľmi dobrí. Ako celok teda pohodová vec, ale mohlo to byť o lepšie. ()

Lopezka1982

Akční film, který se mi líbil jen kvůli Markovi Wahlbergovi. Myslím, že takových filmů bylo natočeno již hodně, takže žádné velké napětí, překvapení, co se týče dějové linie. Prostě průměr, který nenadchne, ale ani nenaštve :) ()

chelseaman22

Naneštěstí podobných filmů jsou dva tucty a je úplně buřt, jestli tam hraje méďa nebo podplukovník herr Javert. Naivní scénář reflektující dobráka od kosti s prodejnou ženou a megalomana, jež nemá hluboko do kapsy donutí každého diváka přemýšlet o tom, proč chleba s máslem vržený ze stropu nespadne namazanou stranou dolů (viz reportáž TV Nova). Šikmooká herečka s příjmením jak vystřiženým z řecké abecedy se snaží tvářit jako blondýna s báglem od Burberry, naneštěstí se ve své roli plácá, jak candát na suchu, což geniální matematik doprovází slovy veskrze populistickými. Do piči Russele, nehrň se do takých sraček! 38% Celosvětový výdělek k 19. 12. 2013: $19,701,164, což je 0,56 násobek budgetu ()

Mirokukii

Politický thriller klasického rázu s banální úkolem v úvodu, který se zvrtne v něco víc. Špína a korupce s nitkami mocných sahájícími až bůhví kam, kdy každý ví na každého něco. Velmi pěkně vykreslená situace snad každého významějšího města dneška. Pravda občas se to snaží hrát na něco víc, pár zvratů tu ale je, a já se vcelku příjemně bavil, a nemusel se moc namáhat. Další body za obsazení, ač u Zety-Jones jsem doufal ve více prostoru v příběhu. ()

Honzek

Nedaří se vám usnout u televize? Máte rádi béčka opravdu vysokých kvalit? Potom jste na správném místě. Horší je, že ani herecké obsazení tuhle slátaninu nezachraňuje, pokud se na film chystáte kvůli němu, raději si nekazte chuť. Tři hvězdy si zdaleka nezaslouží a do jedné nemá daleko. Pokud se bude točit více takových filmů, brzy přestanu navštěvovat biograf. ()

Jizni Tlapa

Poutavá krimi, disponující kvalitně promyšlenou zápletkou a drsoněm Marky Markem, který, elegantním stylem pere nejednoho sígra. Nevýrazného Crowea zachraňuje sekungující Jones, která je svůdná jako vždy. Scénář chrlí několik povedených hlášek a Zlámaný město nabídne i několik dobře nasnímaných akčních sekvencí. Jediným šrámem na duši kromě zmiňovaného Russella je tak příbeh, který působí místy chaoticky a nepovedeně.. ()

Mrkvič

Takové neanáročné krimi, které nemá ani moc koule na to, nám něco předvést. Párkrát se blýskne někdy i trochu originálním nápadem, ale většinou jde spíš o atmosféru a snahu herců z toho udělat větší dráma. Určitě jsem ale nebyl filmem uražen, protože pár pěkných myšlenek se objeví. ()

LiborGondek

Vůbec si nedělám iluze, že je praxe ve vrcholné politice, kde se točí miliony a miliardy, nějak odlišná od tohohle filmu. Vždyť plným šuplíkem špíny na celé své okolí byl pověstný i zakladatel a dlouholetý ředitel FBI. Spravedlnost je vždy nakloněna připraveným. Starosta ale Marka podcenil a ten se i přes nevyhnutelný pád do jámy lvové vydal dobrovolně za vidinou spravedlnosti na pranýř. Tohle se bohužel v reálu tak často nestává a proto jsme tam kde jsme... ()

Johnny.ARN

Od režiséra, pre mňa prepadákového filmu, Kniha prežitia som čakal totálne dno. Ale nie. Dostal som politický thriler, ktorého dej nie je veľmi spletití, zaujme Vás, poteší dobrým obsadením a odrovná jednou skvelou politickou debatou. Nebolo to zbytočne zložité, prekombinované, s Wahlbergom sa dalo vžiť, Crowe hajzlíka zahral perfektne. Možno tomu chýbal taký mrazivý feeling, ale ten by sa tiež asi veľmi rýchlo roztopil pri kráse Zeta - Jones. Takže spokojný, potešený a zato, že to malo viac plusom ako mínusom 3 z 5 ()

ywo666

Obstojný film s obstojným Crowom a Wahlberogom. Pár napínavých scén. Pár akčných scén. Pár solídnych dialógov. Atmosféra priemerná, maximálne mierne nadpriemerná. Nejaký zaujímavý nápad. Ale dokopy to až tak nefunguje, Mal presne ten pocit, že film nebol zlý, ale niečo tomu chýbalo. 3* 60% ()

venison

Hodně nudně zpracovaný relativně zajímavý hvězdně obsazený příběh o politické korupci.. Fajn detektivka s vražednou stopáží a vlažnými hereckými výkony.. Rusell Crowe se mi na starostu vůbec nehodil a Marku Wahlbergovi zase role soukromého očka sedla jako žádná jiná.. Skvělá Zeta si bohužel moc nezahrála.. ()

JohnSmith

Teda od takového hereckého obsazení bych čekal víc. Film nemá vůbec šťávu a tah na bránu se rovná nule. Chtělo by to lepšího režiséra a scénáristu. ()

Mishqo

Áno čakal som niečo viac, ale dostal som aspoň celkom slušný krimi-thriller so skvelými hercami, s fajn hudbicou a celkom fajn prepletenou zápletkou, ktorá keby bola podporená kvalitným scenárom nadobudla by iný rozmer. 70% ()

jolanek

Markyho mám veľmi rád, a stále hrá samého seba naivného hlupáčika. Russella milujem v zaporných povahách. Film taký priemer, nápad uz veľa krát použitý, no na skrátenie chvíľ vo vlaku ideálne. ()

Antek

Doslova jsem z plátna cítil ambice tvůrců natočit něco na způsob románů Jamese Ellroye (z hlediska filmové pak adaptaci jeho L.A. – Přísně tajné). Zlomení poldové, kteří berou podřadné prácičky a zkorumpované město, v němž si každý ušpiní ruce. A s tím spojené vykoupení, které nelze provést bez sebeobětování. Nádherná premisa, nádherný výchozí bod (jenž v tomto filmovém žánru pomalu vymírá). Noir není o tom udělat ze všech hlavních postav svině a dvě hodiny o tom „vykecávat“ (i když se Hughes snaží a jeho vizuály jsou výborné). Noir je o spletitém příběhu. O mikrosvětu, jenž na Vás vychrlí tisíce otázek a na jehož konci na Vás čeká jedna jediná odpověď (povinně trochu překombinovaná), která ovšem nenechá kámen na kameni. Zlomené město se na New York snaží nahlížet optikou tlustých sklenic plných kořalky a zakouřených barů (či v protikladu politických šarád), ale zoufale zde chybí originalita. Vše je zdánlivě tak, jak to má být. Hrot tužky, kreslící scénář, jede přesně podle šablony (moc moc by se chtělo vytvořit další Čínskou čtvrť) – a to je možná ten problém. Když se snažíte upéct dort přesně podle receptu, dopadne to dobře – jenom tam chybí jediné – nápaditost. Wahlbergův Taggart tak ani nedostane možnost pořádně zatancovat nad hrobem svých ideálů (jelikož žádné nemá)a jeho cesta pod povrch velkoměsta se tudíž nerovná vystřízlivění (ani pořádné opici), ale pouze a jen výletu za zparchantělým dobrým známým, o němž jste to, že je hajzl, už dávno věděli. ()

VanTom

Chvilkama náznak atmosféry (především díky elektronickému ambientu Attica Rosse), ale jinak tato zoufale neoriginální kriminálka, kdy odhalování banální nevěry vede až ke korupci v nejvyšší politice, nemá vůbec co nabídnout. Navíc cca v polovině přestane podivně dávat smysl, jako by najednou 10-15 minut bylo vystřiženo (hlavní hrdina se během okamžiku rozejde se svou dlouholetou přítelkyní, přestože se do té doby jenom cukrovali; policajti, kteří se k němu předtím neznali, ho najednou pustí na místo činu a zapojí do vyšetřování (pár chvil po tom rozchodu, kdy ožralý výtržničil po ulicích)). ()

zdenny

Korupce je hnusná a tím hnusnější, když se dostanete do spárů vysoce postaveného člověka, který se pro své cíle neštítí obětovat nejen vás, ale i svou rodinu. Mark Wahlberg a Russell Crowe ve vydařeném politickém dramatu. ()

Sany33

Čo všetko je človek ochotný obetovať aby bolo spravodlivosti učinené zadosť? Mark Wahlberg v úlohe súkromného očka a Russell Crowe ako skorumpovaný primátor roztáčajú nebezpečnú hru, v ktorej si nikto nemôže byť istý či je na správnej strane zákona. Vskutku dobre prevedený detektívny thriller, ktorému nechýba kvalitné herecké obsadenie a ani pútavý dej. V podstate ale ide o žánrovú klasiku a preto ani koniec moc neohúri. 72% ()

fefee

Skvelá krimi-dráma s hviezdnym obsadením ktorá určite zaujme a nenudí, s obzvlášť vydarenou hudbou. Lepší priemer. (3,5*) ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013